Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejlepsi byl stejne Ragnarok

  • TheGGG

    ten zelený plastikový thor na obrázku je přesně ten důvod proč nejde warcraft brát vážně a proč se blizzardí světy nikdy nezařadí mezi seriozní fiktivní universa....

    • Docik

      To že se tobě warcraft universum nelíbí, neznamená, že není mezi top seriozními fiktivními universi ;)

      • TheGGG

        není... nebudu ani tahat lotra, malaz nebo got... ale warcraft nešahá po kotníky ani warhammeru, forgotten realms, wheel of time, witcher atd.

        ba dokonce nemá ani na dragon age a další univerza vytvořená čistě pro hry

        • Derp_1337

          No já bych to s vychvalováním Malazské Knihy Padlých nepřeháněl. Zas až tak dobré to není, spousta lidí to přehnaně vychvaluje.

          Ale jinak Forgotten Realms a Wheel of Time jsou super série, které rozhodně doporučuji. Čtení je super a navíc se Forgotten Realms inspirovala spousta herních hitů: Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Icewind Dale, atd.

          A k Wheel of time stačí dodat, že to napsal autor Conana.

          • TheGGG

            malaz je rozhodně legendární... nikdo nic nepřechvaluje, asi jsi to holt nepobral na všech úrovních. Ty super top vysoké recenze nejsou bez důvodu.

            FR jsem četl knihy a byla to sranda, ale ty hry jako baldurs gate jsem nikdy nehrál, moc starý a ošklivý na mě.

            Wheel hodně dobrý, ale časem trochu IMAO pokles kvality

            já jsem spíš scifi guy, ale tydle série jsem si užil

    • species

      vsechno je sh*t pokud to srovnavas s warhammerem ;)

      • S tím starým warhammerem jo, ten je parádní a temnej jak má být, ale Age of Sigmar je jen jiná květinková a barevňoučká pohádka připomínající WoW. ☹

        • TheGGG

          pšššt o AoS se nemluví

      • TheGGG

        nah naštěstí existuje spousta kvalitní fantasy a scifi, nejen pokud jde o knihy, ale i pokud jde o hry... to prostě jen blizzard neumí udělat seriozní univerzum, což je částečně problém jejich nízké představivosti  a částečně problém jejich designerů a návrhářů a lidí co stojí za těmi karikaturními postavami...


        • Derp_1337

          "naštěstí existuje spousta kvalitní fantasy a scifi, nejen pokud jde o knihy"

          A co je podle tebe to kvalitní scifi nebo fantasy?


          Ad k Warcraftu: Jo, svět Warcraft je bohužel taková sluníčková omalovánka zaměřená na mainstream: spousta casual čtenářů to má rádo, ale hardcore fanoušci fantasy to
          nemusí.

          • TheGGG

            moje oblíbené fantasy jsem ti vyjmenoval... pokud jde o scifi, tak jakoukoliv dobrou military scifi, alien invasion, občas post apo a cyberpunk... mám radši scifi a nejsem tak vybíravý, ale nesmí to být prostě slátanina ala starcraft

        • Ohledně té fantasy. V koutku duše stále chovám naději, že někdo seriozně zpracuje svět Stevena Eriksona a jeho Malazké kroniky. Ale obávám se, že k tomu nedojde

          • TheGGG

            souhlas, to by bylo dobré a ani ty by to v rámci politické korektnosti nemuseli tak kazit jako witchera, protože malaz je dost multikulti a rozhodně to zde nijak neškodí... quick ben pořád moje top postava

            • No já kupodivu dost uchcával z Buga a Tehola, ty jejich hlášky mě fakt rozbíjely na hadry + jejich genialita. Ale jinak platí, že co postava, to perla. Pořád mi není jasné, jak to Erikson dokázal, ten člověk je prostě psychopat, když dokázal "vysnít" něco tak velkolepého.

              • Bumtaratabumbumbum

                Reakce na příspěvek:

                Dvojce Tehol a Bugg a potom taky Kruppe a konečně Iskaral Pust, to jsou prostě nejlepší postavy ever.

        • Zaho
          Však je to logické. Vše od blizzardu je špatné a každý kdo to nevidí nemá vkus a je ovce.
          • TheGGG

            no konečně to někdo pochopil

  • species

    Nejhorsi na tom vsem bylo jak literally kazda mmo po vydani wowka pridala action bar a spelly a celkove zwowatela. 


    Wowko bylo skvely, hral jsem ho od bety, ale treba fanousci Galaxies to moc neocenili :D

    • ravux

      Literally kazda, jo? Ze ty work pro IBM, abys nastartoval svou future? 

      • species

        coze? co ma co delat IBM s mmo? Ze ty nic moc ceski?

        • ravux

          Nepochopil, nevadi.

          • species

            a muzes mi to vysvetlit?

  • iSpirit

    ICC bylo taky fajn, první dva datadisky si udržely úroveň. Pak už to bylo o ničem.

  • schali

    WoW vymysleli a vytvořili velmi talentovaní lidé. Takoví bohužel nerostou na stromech. WoW+TBC jsou v podstatě geniální hry, minimálně ve své době. Dneska už je to samozřejmě nastavovaná kaše, už jde prostě o love, ale na začátku ze sebe dostali to nejlepší. V tom je veškerý problém konkurence. Základ mmorpg musí být perfektně zvládnutý, do detailu propracovaný od začátku do konce, všechny složky hry musí být promyšlený. Když se člověk podívá na trapný pokusy Bethesdy a BioWare, tak je bohužel jasný, že to prostě nepůjde. 

  • Díky za článek musím jenom souhlasit 😉WOW jsem začínal hrát už v alpha verzi😂

  • Docik

    Super článek! Pravda je, že kdo wowko hrál na začátku kdy to všechno bylo nové a revoluční, tak tak musí mít spoustu vzpomínek. Pamatuji si na mojí první guildu, tak že tankoval nějakej maník, po 40tce s dětma a byl prostě vždycky úplně totálně v klidu. Když se wipovalo a všichni začli hrotit co se má dělat tak on vždycky řekl něco jako, " tak co, tak to dojdeme příští týden, hlavně si to chce užívat hru a nestresovat, jdeme dát další pokus a přeskakujte všichni plošinu :D".

    Nejlepší bylo když jsem to hrál s reálnejma kámošema nebo s  bratrem, to byly nejlepší časy. Pro mně je Warcraft fenomén, moje krevní skupina, ne jenom wowko.

    Za ty roky člověk ve wowku zažil pár luxusních situací a občas se přistihne že o nich někomu vypráví jak o zážitcích z dovolené :D

    • Johnny

      Chvilku sem to hrál a nic moc... po Ultima Online mi to přišlo trapný a ten pocit mam dodnes.

      • species

        joooo cece tak to jsi ze stare skoly :D na hral UO jako naprosty ucho takze jsem tomu moc nerozumel ale pamatuju si ze ty mmo byly .... proste mmo. Dneska je to takova akcni online hra.

      • iSpirit

        U takové masivní hry chvilka hraní je jako prd ve větru. 

  • Nechci tu zbytečně hejtit, ale myslim že by si to autor po sobě mohl aspoň jednou přečíst, než to sem hodí. O obsahové hodnotě toho příspěvku bych naopak hejtil strašně rád, ale nechce se mi.

    • species

      jezis bud radsi ticho nez se tu objevi ten fosil jehoz jedinej smysl zivota je resit rozdil mezi remasterem a reworkem.

    • residentevilfans

      Teda obsah nic moc, ještě na tom budeš muset zapracovat, ale asi se ti nebude chtít. 😉

      • "I takové prožitky se za posledních 14 let (!) urodily uvnitř světa World of Wacraft, který vyšel ven na 23. listopadu 2004."    Really, vyšel ven na 23. listopadu? A není to náhodou překlopený z nějakýho eng originálu?

        „I když mnozí už nehrají, nebo hrají v jiné guildě, stále se chodíme v reálném životě na pivo,“

        - pořád to tam je..


        a k obsahu - o čem ten komentář je? O tom, že autorův kámoš hrál wowko? Já taky, ale nijak mě to za srdíčko nechytá. O tom, že to byla revoluční hra? wow, objev. O tom, co bude dál? Aha..to tam není.. Tak proč?

        • Cajicek

          Hele je to třeba o tom, že moje postava má faktických 13 let. To znamená, že se klidně může stát a pravděpodobně už i stalo, že  moje postava ve WoW je starší něž reálný hráč, který se mnou třeba běží dung. A pro takové mladší ročníky je takový článek fajn a pro mě třeba, že si stejně jako autor zavzpomínám...

          • species

            ty vole to je dost hrozna myslenka :D

  • Vanila a TBC, dál už to šlo do kytek.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit