Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Me vzdycky vic sedela atmosfera Falloutu nez BG, ale hra je to dobra.

    • Mně taky, i když Planescape: Torment mi přišel v tomto ohledu ještě lepší. Třeba se inXile Entertainment inspirují a čtvrtý díl Wasteland bude stylově podobný BG3 s atmosférou podobnou Falloutu.

  • Lze hrát za barellmancera? 🥲😁

  • Jarisko84

    Cauko co je to ten dark urg? A kedy bude hra na xku? Diky

    • Dark Urge je origin postava kterou si můžes customizovat, a která se vyznačuje tím, že má v sobě "dark passengera" jak z Dextera, tzn. nutkání zabíjet. Takže je s tím hra dost jiná, protože spoustu příběhovejch postav zabiješ.

      Na Xku bude až se Larianu podaří narvat tu hru a splitscreen do mrzkých 10GBRAM na Xbox Series S. Předpokládají že to bude někdy early příští rok.

      • Jarisko84

        Diky moc

  • Mám odehrány dvě hodiny s controllerem, a upřímně, ještě to pár dní/týdnů potřebovalo. Například nechápu proč nelze nastavit sensitivitu kamery. Default je příliš pomalý a není to komfortní. Nebo proč nelze zapnout toggle u zmáčknutí pravého analogu. Nebo proč je ve hře i v cutscénách obřím písmem napsána verze hry (asi 15 čísel) a nejde to vypnout. Nebo proč nelze kamerou koukat nad sebe při hraní v third person.

    Prostě...mám chuť se na to vykašlat a počkat až to bude dodělaný, což jsem po třech letech early accessu fakt nečekal že napíšu.

    Technicky to jinak běží ok - 4K, DLSS quality, vše na max a neviděl jsem že by to kleslo pod 60fps. Na žádné bugy jsem nenarazil. Ale ty technické nedodělky viz výše mě fakt zaráží.

    Jo a ještě jedna věc mě mrzí - absence namluvení u custom postavy. V takhle cinematicky vypadajících dialozích to trochu bije do očí (resp. uší). Předpokládám ale že u Origin postav to bude stejný, dialog volby co vybíráme namluvený nebudou.

  • Je prostě lepší si vybrat připravenou postavu? Rád si vždycky hrdiny špekukuju sám ale u Divinity II mi přišlo že bych se dost ochudil.. 

    • Pokud vím, autoři doporučovali první průchod s vlastní postavou, a bez dark urge (kterej má prej pořádný grády až když to člověk hraje když už to zná).

      Takže bych se toho klidně držel :) Já třeba jedu svoji vlastní postavu bez dark urge. Ale myslím, že jakkoliv to člověk udělá, nebude to špatně.

      • Derp_1337

        No dohrání BG3 má prý trvat něco mezi 50-100 hodinami. Moc lidí to pravděpodobně hrát podruhé nebude.

        Snad jenom stařičké Neverwinter Nights 1 & 2 jsem dohrál aspoň 3x , protože to bylo fakt super a tehdy jsem měl více volného času.

    • ales.smutny

      Zatím (zatím!) to vypadá, že narozdil od DOS2 tu vlastní postava neznamená nevýhodu, protože si jde docela v pohodě najít místo. Hraju Dark Urge, takže tam je ten extra obsah, ale prostě jsem ani jednou neměl nutkání tu hru znovu dát s Origin charakterem. Ostatně Vincke sám říkal, že podobné vidí Origin postavy spíš na druhé playthrough.

    • danny_the_hound

      Jeden z originov je aj pre hocijakú vlastnú vytvorenú postavu, takže ak chceš mať tú hru trošku ozvláštnenú, tak zvoľ na začiatku "dark urge".

  • radim.zaty

    Vypadá to hezky.

    Já si teda počkám, až to mistrovský závod otestuje a pak si to odladěné zahraju na PS5, ale po dlouhé době hra, u které mě trošku mrzí, že jsem se před pár lety PC zbavil :)

  • Stephano

    Moc díky za recenzi. Těším se. Hru mám od předběžného přístupu. A recenze bez číselného hodnocení mám moc rád. :)


    Hratelnost, dialogy, grafika, ovladatelnost, všechno spolu ladí. Díky ještě jednou a těším se na nějaké zápisky od ostatních a pokec.

  • lito

    proč to graficky vypadá tak zastarale?

    "Nad problémy technického rázu rád mávnu rukou, ty se prostě vyladí a upřímně, ani současný stav není v žádném případě katastrofální. Naopak je vidět, jak obrovský kus cesty hra ušla od dob předběžného přístupu. "

    Jinak jsem rád, že se tady na objektivitu už ani nehraje. Za to palec nahoru. 

    • Jevo83

      Ja teda neviem ake mas graficke nastavenia, ale u mna to teda zastaralo nevyzera, praveze to vyzera vyborne

    • medveddd

      Mně to teda připadá ok.

      Možná je to tím, že to porovnávám s předchozími hrami od Larianu, které taky nebyly žádná pastva pro oči - od nich je to k BG 3 opravdu velký skok.

      Srovnání s AAA blockbustery to možná nesnese, ale na pohled se mi to teda moc líbí a zrovna u takovéto hry je pro mě grafika to poslední, co mě zajímá.

      (Odpovídal jsem na tvůj koment před editem, objektivitu jsem po recenzentech nikdy nechtěl, to neřeším a snaha o ni mi připadá naopak nežádoucí.)

      • lito

        jj, promiň, v ten moment jsem dočetl tu recenzi, tak jsem nechtěl psát znova přísvěvek.  Tak alespoň částečná objektivita by byla žadoucí pro mě a ne že se bude mávat nad základními věcmi. 


        • vonTossis

          Tak na tobě jde vidět, že tu hru prostě nechceš mít rad. To je taky nadmíru objektivní. 

          • lito

            já si počkám až na finální titulky, abych dokázal říci, jestli mám hru rád či nikoliv. Doporučuji vyzkoušet, fanboyství co předvádí tady dlouhodobě Pecháček je poněkud trapné.

            • twicer

              Kdo chce psa bít..

            • Derp_1337

              Každý má nárok na nějaký názor. To, že s nějakým názorem  nesouhlasíš, ještě nutně neznamená, že je to trapné. Jestli se ti nějaký názor nelíbí, tak vždycky máš možnost ho nečíst a vyhnout se mu.

              Osobně ještě hru nebudu hodnotit, já standartně čekám nějakou dobu než se opraví první chyby z Day1.

              • Reakce na příspěvek:

                lito prvne v zivote vidi rpg namisto akcnich her a je z toho evidentne zmaten

                • lito

                  Reakce na příspěvek:

                  no, zrovna já hraji jen ARPG, CRPG, JRPG a kvůli ničemu jinému herní zařízení nezapinám, takže dobrý pokud. 

                  • Jasuja

                    Reakce na příspěvek:

                    Jojo. JRPG? Hrál jsi Final Fantasy? Jsi fanoušek?

                    • lito

                      Reakce na příspěvek:

                      jasně že hrál a jsem velký fanda. hraji mmorpg XIV a samozřejmě jsem hrál i XVI. XVI má nádherný visual art, perfektní hudbu, zabavný combat, jen mi tam chybí RPG elementy. 

                      • Jasuja

                        Reakce na příspěvek:

                        A ty starší, třeba sedmičku a osmičku?

  • https://www.youtube.com/watch?v=2SrDXjsol2U

    The hype is real!


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit