Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • procák v pohodě.. grafárna taky..
    Uvidíme jak dopadnu s 2GB ram
    • Ceny RAM jsou aktuálně na svém minimu ..... Pravda u DDR1 či DDR2 to už taková láce není a je potřeba zvážit jestli bychom si pomohli .
  • No ja si nemyslim že 8800 je zas tak slabá, stará ano ale velmi výkoná třída, takže vzhledem k tomu že jsou to požadavky minimální to bude chtít na plynulé high settings asi celkem slušný stroj.
    • Ale věř tomu, že RADEON HD 5870 1GB je lepší. Vyzkoušeno, porovnáno... Ale nic proti nim, jsou to skvělé karty, ale technologie pokročila... Ati: "Jsme zase o krok před nimi" *15*
      • jasne... porovnavej karty 3 roky po sobe... 8800GT je na urovni 3870... a ty mela i konkurovat, proto vubec nechapu proc ji srovnavas s 5870 *8*
        • To aby ukázal, že má doma "už taky starou" 5870.
          To můžu napsat taky mám GTX570 a oproti 5870 je někde jinde, hold technologie pokročila...
          nVidia: "Jsme zase o krok před nimi" *1* *1* *1*

          PS: jinak nejsem ze stáje zelených ani červených... *5*
          • No o moc jinde teda není *1*. Jediné, v čem je lepší, jsou DX11 a to jen o trochu. Jinak spotřeba, teploty, hlučnost... *4*. Ale smyslem bylo to, že tyto karty (8800) jsou staré, ale dnes už ne zrovna extra výkonné...proste jen výkonné. Ale hold jim, bratranec má starou dobrou 8800 GTX a běhámu to, ale s novějšími kartami už se srovnávat nedají (žádná podpora DX 10.1, 11, ohromná spotřeba energie, teploty vysoko). BTW četl jsem, že Ati 6870 prý není oproti 5870 žádná velká výhra... počkám si na další vlak *15*
            • A teď jsem si všiml, že doma a v práci používám jiný nick *15*
  • Nejvíc místa asi sežere to prostředí takže doufám že bude sakra velký *1*
    • né prostředí jako v jiných hrách, ale detaily, potažmo unikátní textury, čekej že to bude přiměřeně velké jako borderlands.
  • Tak mě to asi půjde v pohodě:

    Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6600 @ 2.20GHz
    RAM: 4.0 GB
    Microsoft Windows 7 Home Premium Edition (build 7600), 64-bit
    GeForce GT 240M
    *5*
    • A to já se nebojím vůbec *5*

      Intel Core i7 2,88 Ghz
      RAM: 4 GB
      Microsoft Windows 7 Home Premium Edition, 32-bit
      Ati Radeon HD 5870, 1 GB VRAM

      Ale notebook a desktop fakt asi nejde porovnávat *3*... moc bych ale tomu GTčku nevěřil, pěkně se zadýchá *1*
      • To ti těch 4GB Ram bude totalně na HHHH, 32Bit widle využijou 3,5GB Ram včetně té na GK:)
        • Aha...(budu dělat, že jsem o tom nevěděl *3*) ale rozděl mi 2x 2048MB na 3,5GB... nejde co?... nebo že bych si tam dal 1x 2048 + 1x 1024 + 1x 512 MB?... Taky ne co *3*. Jinak 32-bit okna berou 3,2 GB RAM kdyby něco *5*
        • Dá sa to pomocou pár jednoduchých krokov odblokovať, a 32-bit ti bude využívať celé 4GB. Dokonca sa tento limit dá zvýšiť na toľko, koľko ti poskytuje doska. Avšak je nutná modifikácia kernelu, a môže nastať nestabilita systému.
        • Stixxy
          Bohužel on má pravdu *3*
    • Nechci ti brát iluze, ale GT 240M je slabší než 8800GT
      NVIDIA GeForce 8800GT, frekvence 600MHz čip, 1800MHz 512MB GDDR3 pamětí, 1500MHz Shadery, 256-bitové rozhraní
      GeForce GT 240M 48@550MHz čip, Memory Type DDR3, GDDR2, GDDR3, Memory Speed 800 MHz, Shader Speed 1210 MHz
      • :/ Ale pořád je to jedno z nejvýkonnějších řešení pro notebooky .
        • Proboha kde to žiješ? Výkonově srovnatelnej notebook má dneska cenu snad ani ne 12 tisíc. Výrazně pomalejší Core2duo už jsou prakticky jen v nižší třídě a ten jeho je pár let starej mainstream. Grafika je slaboučká jen co je pravda. Kdy ses naposled díval na nabídku notebooků? A ne do letáčku ze schránky. Dneska zase perlili. 90 % všech nabízených pc mělo "externí" grafiku. 16:9 televize s HD ready rozlišením 1024x768 se prodávaj už přes rok a skoro všude. To musí bejt sranda, mít obdélníkový pixely *1* Banda šejdířskejch pitomců to je. Takový pohádky, a někdo jim to nakonec zbaští...
          • :) Mluvíme o GT240M , nikoli o celé sestavě . Co si budeme nalhávat , na GTX 580M SLI se v našich obchodech nikdy moc nehrálo .
            • To už je ale s prominutím plk maximální. GT240M je slabá stará grafika, která je dávno tucetkrát překonaná a mnohonásobně výkonějši notebook lze sehnat v každým lepším obchodě. Zlodějská Alza např., prosím
              www.alza.cz/asus-n53sn-s1288v-d258249.htm
              www.alza.cz/hp-pavilion-dv7-6110ec-d245509.htm
              www.alza.cz/asus-g74sx-tz195v-d258784.htm

              To máš celkem dost výkonnějši GT550m, ještě silnější HD6770M a oproti 240M opravdu brutální GTX560M. Ani jeden z notebooků nestál majland. Takže to jedno z nejvýkonnějších řešení pro notebooky si prosím tě nech. Jedno z nejvýkonnějších řešeni pro notebooky za 12k možná.
  • Anal.S
    Tak to si asi moc nezahraju. Vypadá to že můj PC stojí na přelomu věků. Už nebude jen stačit vypnout AA.

    Místo toho budu slintat nad maxed-out screeny a tiše závidět :/ *10*
  • je zajímavý, že XBOX 360 je slabší než min. konfigurace a stejně to na něm bez problémů pude ...
    • hele tak to sem si taky cera rikal :-D
    • Taky je to na něm ošklivější ne? :D
      • Jenže ty to ani s tím hardware co má v sobě X360 nerozjedeš napíše ti to "bla bla vaše karta bla bla strč si ji do bla bla tvoje máma bla bla" to že to vypadá jak GTA Vice city je už druhá věc
  • S tou grafickou kartou si robia srandu? Veď toto mala byť hra s najlepšou grafikou. Zdá sa že to bude len ďalší neodladený port z konzol s vysokými nárokmi na CPU. Stavím sa, že sa tam ani nebude dať nastaviť grafika, len rozlíšenie.
    • Nebud lama. V kazdym iD enginu od dob quaka 1 jde pres konzoli nebo cfg nastavit naprosto vse. Je tam tak velka moznost nastaveni a prikazu, ze clovek s tvyma nazorama by to ani neumel nastavit :D
    • nevěř tomu, že na to bude stačit uváděná doporučená grafika, dnes má s plynulostí u her, problém i gtx 580..dnes každýmu joudovu stačí nějakých 25fps ke štěstí, což je hnus..hra má jet u tak drahých GK vždy plnule na 60fps..amen
      • jde o to, že Rage ma FPS CAP indoor na 30fps a outdoor na 60fps .)
  • ja se neorientuju v hw, ale budu potrebovat novy stroj. co byste mi odporucili abych na tom rozjel i battlefield 3, nejaky lepší mainstream.
    • takže k veci ja mám Intel Core i3 2,9GHz nataktovany na 3,5GHz, ďalej základnú dosku MSI H55-M33 socket 1156, Grafiku GTS 250, 2gb DDR3 RAM ....ten pc je starý asi rok ale zatiaľ to zvláda všetko no teraz som musel Battlefield BC2 stiahnuť AA z 16q len na 16 :D aby som mal 30fps ... no ale pc ma vyšiel na 400€ komplet aj s ostatnými komponentami.
    • Zalezi vzdy podle ceny : Muzes Amd X4 nebo X6 ,Grafiku : HD6870 , Nejaky HDD ,Ram DDR3 - 1333mhz ,nejakou desku muze byt i Asus ,kvalitni zdroj a bednu a pak nejakej monitor a stimhle si vystacis na hodle dlouho *4*
      • Anal.S
        V Čr je hrozně rozšířená posedlost RAM, která je přitom to poslední na co by se měl člověk koukat. Radši než kupovat DDR3 pamět, která mi ušetří v nejlepším jen procenta nahrávacích časů, investoval bych do nějakého SSD disku, který pomůže celému PC během čehokoliv. *14*
        • 2wizzard: Spíš naopak :).
        • jenže problém je, že ty SSD disky jsou sice mega-rychlé, ale taky mega-drahé a mají celkem malou kapacitu..
          • A hodně rychle se opotřebujou chipy, takže de za cca rok do šrotu.
            • SSD disky jsou rychlé, ale v zápise, a ve čtení jsou pomalejší než klasické HDD. Teď nevím jestli je to naopak, ale SSD není žádnej zázrak. *5*
    • co rikate treba core i7 styrjadro na 3,4 GHz a nvidia gtx 570 to by šlo ne?
      • jop takovy mainstream dnesni ..
    • jestli to chceš rozjel plynule na 60 fps, tak si přichystej peníze, jedině na nějakou dvojčipovku, jako hd 6990..taková je vymaštěná realita
      • takhle drahy karty jsem nikdy nekupoval a fakt pochybuju ze by to bylo tak narocny (myslim bf3) kolik lidi ma kartu za 15k kč?
        • záleží, jaké fps ti stačí ke štěstí..dnes bohužel pro naprostou plynulost je potřeba hhodně přeplácet sktečnou hodnotu..vím, je to zlodějina

          jinak mluvím ze zkušeností
          • kakinQa: SC2? Hra brutalne zavysla od CPU kde potrebujes mať SB a este k tomu pretaktovany. Nad GK by som pri tejto hre neplakal ale nad CPU. Dufam ze maš nejaky nataktovaný SB ak chces mat tych 60FPS.
          • Honzo, stáhni si detajly u SC2 na ty nejnižší a vizuál je potom opravdu srovnatelný(tak tedy dobře, ne horší) se SC1, jen s tím rozdílem, že SC2 má i v tomto nastavení k dobru plynulé animace, ale textury a celokově staticý vzuál je takřka nastejno a ktomu ti nestačí ani výše zminené karty, ale SC1 sppustíš i na karkulačce..kromě toho, SC2 v tomto nastavení jen ukazuje, že os teilní a nudné jednučka nikam dál nepostoupil - pouze datáčové změny..a to vše maskuje pod novým vizuálem..no a taková hra je bohužel opěvovaná..smutné
            • Mechwarrior_bw
              Revan: pokial to nepoznáš tak to je mi fakt ľúto ... si jeden z mála.
            • Ano, jestli mas vedle sebe dve animace, jedna je v 30 fps a druha v 60 tak ten rozdil poznas, ale jestli si pustis hru tak okamzite nepoznas jestli je tam 30 nebo 60 fps. Ohledne starcraftu nemuzu okomentovat, pac dvojku tedka nemam nainstalovanou, ale i kdyby, tak je to trochu premrstene, hazet veskere hry do jednoho pytle, soude pouze z jednoho prikladu.
            • Starcraft z roku 98 ?
            • Mechwarrior_bw
              Revan: ak nepoznáš rozdiel medzi 30 a povedzme 50 fps tak problém bude niekde v tvojej hlave - a to nemyslím nijak urážlivo ale čisto ako jednu z možností. Pretože sa stavím, že 99 hráčov zo 100 ten rozdiel pozná okamžite. Nehovoriac o 60 fps ...
            • Hele k tem fps, hry jsem zacal hrat zhruba pred 10 lety a muzu rict, ze jsem vzdycky nastavoval tak, abych mel alespon 30 fps. Vsechno navic je opravdu nepostrehnutelny rozdil. Tky jsem kdysi kupoval high endove sestavy, jeste v dobe kdy nove karty vychazely kazdy pul roku a tky jsem si rikal jak musi byt vsechno namaxovany, no nemusi. Jinak vyjadri se k tomu SC, kterou hru tim presne myslis ?
          • To neni vubec pravda, PC jsem kupoval po vydani konzoli a zatim jsem uprgadnul jen ramky ze 2gb na 4 a to jen proto, ze jsem presel na win7. Vsechno se da dneska hrat celkem plynule, hold musis obcas delat kompromisy a sundat treba stiny, nejaky hnusy jako blur apod. a jedu aj v 1920x1960 bez problemu :)
            • 2kakinQa: Tou SC1 máš namysli Starcraft1? Páč to je jednička tak vypadat hůř nemuže, že?
              Nebo máš namysli Supreme commander 1, a tou 1 myslíš Total Annihilation?
              A nebo si se přepsal a chtěl si napsat Supreme commander 2, a porovnat to s tou 1? :)
            • chtít u karty za 10000Kč fyzicky plynulých 60fps nenažranost?..no to je fak směšný tvrzení..a k trhaným 30fps už není třeba se ani vyjadřovat......stáhni si třeba SC1 na low detaily - ta hra vypadá hůř, jak jednička, jen s tím, že si ji na vyšší rozlišení anov této kvalitě nezahraješ ani na geforce 7600, nebo na ati hd 4250 - mluvím o nejnižších detailech!! - to jen jako příklad ke otřesnýmu vizuálu nových her, při stažení detailů
            • Mechwarrior_bw
              "Na plynulou hru potrebujes abys mel neustale alespon 30 fps, vsechno navic je celkem nadbytek" ... blbost
            • Ale tech 60 fps je desna nenazranost. Na plynulou hru potrebujes abys mel neustale alespon 30 fps, vsechno navic je celkem nadbytek. Jinak bys mel asi zahrat nekdy hru z roku 2001 at vis, jak jsou na tom graficky.
            • je otázkpu je, čemu říkáš jet bez problému..30fps?..já opravdu odmítám jít u karet za 10k a výš, při vysokých detailech pod 60fps..mimo to gtx580 sám vlastním a věř mi, že má velké problémy u spousty her..SC2, stalker, gta4, Avp, metro, ANNO..atd...jspu to zlodějský prasata...já vidím jasný rozdíl, i mezi 55 a 60fps a dost mě to štve...kdo to myslí s hraní opravdu vážně a nechce si snižovat vizuál na uroven roku 2001, tak jedna karta opravdu a bohužel nestačí
  • Neni na DX9 nic spatneho a me osobne se take DX9 lidi jen je docela poznat na co je hra primarne delana. ( console ) .Nejen ze konsole brzdy vyvoj,ale taky urcuji kdy hra vyjde ! Prikladem toho muze byt Aliens: Colonial Marines ,ktera byla hotova,ale diky konsolim se hra presouva na novy rok ?! Mimochodem tedka mate za chvili venku Dead Island a podle videa z Gameplaye jsem si hru predstavoval uplne jinak.Neumim si to vysvetlit.Podle Screenu mega graficky boom !!! A pak vidim prumer ani to ne mozna hru 7/10 .(Podle reakci lidi kolem ) Pak vyjde Rage od ktereho si slibuji maximum ,ale jak to bejva hra jeste neni venku a pritom uz mohla davno byt !! Bojim se aby to nedopadlo jako s Dead Island,ale ono tak dopadne i Aliens: Colonial Marines ,protoze hra byla jiz davno hotova a diky konsolim se hra opet posouva az na novy rok. Jedno je pro konsole dobry,nebyt konsole tak zas takova hra Aliens: Colonial Marines by nemusela vyjit (aby se to vubec vyvojarum vyplatilo) Ale myslim si ,ze takova hra jako je Aliens: Colonial Marines by si zaslouzila nejlepsi graficke podani,ale obavam se ,ze se toho ani nedockame.
  • johnysak
    Na kolikati že dvd to bude pro Xbox :D
    • Na 2x DVD-DL ,pac se to zas nekde oseka ... neco se nainstaluje na disk a z druheho se to bude nahravat a jestli na pc ma mit hra 25GB tak o to bude vic hra na texturach osekana ,ale osekany to bude pekne i na pc hold smula.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit