Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Spades
    Tak jako valve začalo s hrama na Mac a ... nic stále je tam má prakticky jen Valve :D Doufám, že u Linuxu bude úspěšnější...
    • A blizzard ;) Jinak by všechny OpenGL hry měly jít na linuxu že?
      • Robotron3
        Oproti DirectX je OpenGL jen pouhé zobrazovadlo grafiky. Všechny další věci, zvuk, síť, vstupy, se musí řešit buď individuálně na OS, nebo skrz nějaké multiplatform api jako SDL. Pokud třeba někdo dělá OpenGL hru na Windows, nebo na Mac OS X, ale píše jí přímo na míru OS, tak se to stejně musí portovat a v základu by taková hra na Linuxu neběžela.
      • Spades
        NO to je sice pravda, ale i tak se musí portnout. V linuxu musíš mít úplně jinou architekturu u jistých věcí...
    • Na Macu je spousta her a díky Steamu je to vše na jednom místě. Sám ho používám a nemůžu si stěžovat, i když je pravda že nějaké kousky mi tam chybí
  • Lawliet
    Half Life 3 jenom na Linux.. a bylo by
    • Ano, 3 prodané kopie a 3000 upirátěných - tzv. ultimátní sebevražda.
      • To, že je platforma Linuxu zdarma ještě neznamená, že uživatelé nebudou investovat do her. Taktéž si myslím, že lidé, co používají Linux nejsou mladé děti, které jedou po RapidSharu.

        ...dobrá, teď se do mě pusťte. *7*
        • Mě jen baví číst, když někdo vychvaluje open source platformu jako dobrou základnu pro zisk. *15*
          • A kdo z toho má zisky? *15*
            Nebuď naivní. *3* Jen říkám, že lidé z Linuxu kupovat hry budou... (Reakce na "3 prodané kopie a 3000 upirátěných")
          • Podívej se na průměrnou platbu na humblebundle a možná budeš překvapen. Winodws 8$, Mac 10$, Linux 12,5$.
            • Když si pořídíš humblebundle, máš možnost odeslat data o tom na jakých platformách hodláš dané hry hrát. Z toho se pak vypočítává to, co jsem psal. Jedná se zde samozdřejmě jen o indie tituly.

              Tak sám také nevěřím, že by mainstramové tituly jako CoD by měli na linuxu úspěch. Jen jsem se ti snažil oponovat myšlence, že uživatel OS který je zadarmo, není ochoten zaplatit za nějákou aplikaci.
            • Jo, a průměrná útrata za rok je pak windows $200, mac $300 a Linux $12,5. V celkových číslech Windows $50 miliard, mac $5 miliard a Linux $25.
            • Jo díky za info. :) ale co to vůbec je? Kdo přispěl do fondu? A z čeho se to počítá?
              Jinak mě šlo spíš o samotnou myšlenku. Třeba že CoD na linuxu a tak, indie je z části v pořádku. Neber to ale doslova tohle. *4*
  • Absolutne s nim súhlasim.
  • MS, zdá se, rozhodl vsadit na tablety a další dotykáče. Neboť tam čichá velký prachy. S tím přichází i uzavřenost, aby kasíroval prachy hlavně sám. Klasický rozhraní je tam jen aby se neřeklo a firmy mu to nehodily na hlavu rovnou.
    App store ve Win může být pro Steam taky problém. Ne teď, ale tak za 2 roky.
    Balmer už kdysy řekl, že má dost obavy jako W8 lidi přijmou.

    Osobně se ale jen trochu divím, že není Steam na Linuxu už dávno.
  • Az se rozsiri linux tak ho zpoplatni a dopadne to s nim jako s nejdousama
    • To s největší pravděpodobností nehrozí. Většina linuxových distribucí je pod licencí GNU. Například komerční distribuce RedHat musí zveřejnovat zdrojové kody, které jsou pak zdarma vydávány jako distribuce CentOS.
      • To je zvlastni jak to pred timhle komentem bylo v plusu, cim to asi bude? :D
  • V posledni dobe se mi zda ze Nawell a cele Valve prska na Mrkvosoft nejak casto. Zacalo to Xkem ted Windows. Spis jestli nebude W8 katastrofa pro Steam v tom ze bude mit vlastni market s hrama za par kacek ala iOS/Android a Valve prijde o chechtaky. Kdyby misto tech plku radeji rekl neco o Epizode 3 potazmo Halfovi 3, to ne ale buze*ovat ostatni to joooo . . .
    • Že by Half-Life 3 jel jenom pod Linuxem? *15*
      • tak budou velmi nizke prodeje uz vidim ze jen kvuli half life 3 prestoupi vsichni na linux
        • T.e.o
          Né asi.
          • T.e.o
            Hanzales: Oba? Tak špatně na tom myslím ještě nejsem *15*
          • Hanzales
            ....a máš klid *3* Akorát, kterej Teo ty vlastně jsi? Ten pravej, nebo ten "falešnej" ? :)
            • T.e.o
              deridon: Ono se dá dost dobře poznat podle gramatiky a stylistiky, kdo je kdo. A taky podle toho, že je (téměř) nepoužívám vulgarismy.
            • Hanzales
              Jo jo, jsem si říkal, že ten s tečkama budeš ty. Teo1 psal celou dobu bez diakritiky, takže se troške prozradil *15* No a pokud je to jenom jinej Teo, tak si dejte rozdílné obrázky a máte klid oba :) Pokud jenom trolluje, tak budem alespoň vědět, že ten s tečkama je veterán a ten s číslem malý pán ;o) Jenom doufám, že nejsi oba, to by pak bylo hodně špatý *1* (\joke)
            • deridon
              a já už se chystal napsat, že nám Teo něják zretardověl a začal zbytečně trollovat.. teď je to už jasný..
            • Tao, které lze postihnout slovy,
              není věčné a neměnné tao;
              jméno, které lze pojmenovat,
              není věčné a neměnné jméno.
            • T.e.o
              S přezdívkou Teo jsem začal už na hrej.cz, pár let už to bude. Sem pod přezdívkou Teo přispívám minimálně rok. A za celou tu dobu jsem se nesetkal, že by ji někdo použil. Holt začali prázdniny, období růstu nejen hub, ale i demen*ů, s prominutím.
          • Trolle, že tě to baví.
        • Tak hlavně že jsi spokojenej se svou "originální" přezdívkou.

          Teo První
          • zaregistruj se. *4*
            • what's up? *2*
            • Hotovo.
            • Vyliž mi a potom něco mluv
            • s 3 pismenkama nejde :(
          • Pred rokem a ctvrt jsem ji zacal pouzivat nwm co jsem udelal ze ji furt nekdo krade
            • Ja ho videl *3*
            • Zajímavý, že jsem tě tu za celej rok a čtvrt neviděl.
  • steam! furt len ten steam a jedine steam. nechapem kam tie hry davate ked mate plny hard disk?
    • Co to znamena "plny harddisk"? *5*
    • Taky už přemýšlím o 2TB disku *3*
    • Tat's magic.... *2*
    • Uninstall.
  • CRYPT
    Osobne si myslim ze 8cky budou fantasticke windowsy, negativni hodnoceni chytaji kvuli tomu srackoidnimu metru. Az vyjdou jiste je chci vyzkouset, jsem zvedav na tu rychlost OS, ale preci jen legendarni START clovek nezapre
    • No teď jedu už tak půl roku na osmičkách (preview a release) a ten start se mi líbí! Je to změna, a je fajn, ale z pohledu člověka, který zas tak moc nepoužíval nabídku startu a všech těch věcí, co tam byly po rozkliknutí. Vlastně jsem to používal nejvíc u 98 a XPček. U sedmiček už ani né, a opravdu, u těchto verzí už převládá hleedání, což je u osmiček ještě lepší :) Ale ještě to chce metro doladit to je pravda. Nejhorší je scrolování a levá lišta při zavírání aplikací *10*
      • Hanzales
        No k osmičkám asi neřeknu nic (žádná osobní zkušenost), ale třeba na tu nabídku start (Win7) a pin-unpin systém jsem si osobně nezvyknul dodnes a používám stále XP nabídku start a klasický quicklaunch ;o)
        http://img198.imageshack.us/img198/3200/startupc.png
        Pro změnu na ten nový systém "průzkumníku" (chybějící "back" button) jsem prve taky nemohl přjít na chuť, ale nyní mi ten nový systém adresního řádku vyhovuje mnohem mnohem více.
        Podle mně je vždy nejlepší, když se dá člověku na výběr, nebo se umožní "customizace". Na ty osmičky jsem zvědavý, ale se současnými W7 je asi přeskočím, stejně jako jsem absolutně ignoroval Visty.
        • Teda back button tam mám. Ale ten Start máš asi nějakým 3rd party softem, ne?
          • Windows XP ultimate edition 2000, nebo tak nějak, někde ho tu ještě mám na divku *4*
        • Tak já taky nechápu lidi, co mají vše připnuté a ještě mají tu lištu zmenšenou *1* mám tam browser, file, winamp, calculátor a to mi stačí -.-

          Back button? Co to je? Já už znám jen boční tlačítko myši *15*

          Jinak já to konečně vidím jako příležitost si koupit legální windows, když bdue nachvíli za 1400,- *7* a upgrade by měl být taky za pár šupů *3*

          Ale ta customizace mě teda se*e všude. ve hrách teda hlavně... nic nejde dát jak chci já -.-
      • je to jako s W7 vsichni na to nadavaj a tedka to jen chvali
        • heh nerikej vsicihni kdyz to tak neni. Ja po vyzkouseni RC W7 na XP naprosto zanevrel + sem hned pri vyjiti koupil origos. Pac jen blb nepoznal jak se vse vylepsilo. Od zpravy vice monitoru multimedii a podobnych veci. samo kdyz nekdo pise jen ve wordu a sem tam si otevre seznam.cz a v nem jeho email tak rozdilu moc nepozna =)
          • No ano, správa a nastavování sítě je teď přes stupidní "network&sharing center" mnohem jednodušši, že? Taky jde zkopírovat adresa složky otevřené z vyhledávání, jako to jde v XP, hm? Můžu mít hezkou úzkou úzkou Start nabídku bez toho levého sloupce? Úplně od sebe oddělovat položky na liště (třeba mít skype, explorer a pak zas skype)? Proč se musím kvůli každé hovadině proklikávat naprosto nepřehledným control panelem? Naprosto stupidní progress bar ve W7?To samozřejmě není všechno, ale jen chci říct, že W7 zdaleka není vylepšení ve všem.
  • -.- double post lag, sry
  • Nevím proč by měl být W8 katastrofa. Je to takový vylepšený Win7. Nejhorší věc na něm je problém s cenou osmiček a sedmiček a jak to vyřešit. Dát W7 za 1400,- tak jak bude stát w8první půl/čtvrt rok a pak trochu zvednout osmičky by problém určitě vyřešilo, ale pokud to nechaj stejně tak drahé tak to dopadne fakt katastrofálně...
    • Vylepšený? Newell by řekl víc uzavřený.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit