Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cahir
    Může mi nějaká dobrá duše vysvětlit zdejší systém questů/eventů? Ne, že bych tu hru chtěl hrát, na MMO nemám čas, ale zní to zajímavě.
    • No buď ti milé informativní NPC poví, kde se co na mapě děje, nebo si sám najdeš "srdíčka" - to sou jako questy. Srdíčka splníš jednou za postavu, dostaneš odměnu a jedeš dál. Vždycky máš na výběr jak to plnit, tak nejmíň 3 možnosti co dělat, takže to není jen tak nuda. Vývojáři byli dost kreativní:D

      Krom toho můžeš potkat eventy. Ty buď najdeš zrovna náhodou a nebo k tobě nějaký npc přiběhne a řekne kam. Eventy si můžeš plnit jak chceš, podle toho jak se snažíš dostaneš XP a odměny.

      No a nakonec je main quest, což je tvůj vlastní příběhovej. V tom ti můžou pomoct spoluhráči, ale dá se plnit solo. *9*
      • Cahir
        No musím hoši uznat, že to zní skvěle. Až budu mít čas, možná se na to vrhnu. Zní to jako hra, kde se můžu na hoďku a půl denně odreagovat. Víc času bohužel nemám, maximálně tak o víkendech. Že to je zadarmo je super. Ale to vše pouze za předpokladu, že příběh je fakt dobrý. Je dobrý?

        Navíc mě dost štve, že vůbec neznám ten svět - jedničku jsem nehrál a čas a chuť na to, abych četl nějakou fantasy knížku 3. kategorie taky nemám. Neexistuje nějaká stránka, kde je nějaký výtah z lore - nějaké stručné, ale úplné dějiny světa, popis frakcí apod.?
        • Story quest line tě krásně provede.
        • tady na te strance nejaky vytah je.. http://guildwars2.cz/
          Uz podle ras, profesi nebo pribeh samotny
        • Shaker
          neni to zadarmo, porad to musis za litr koupit, ale absence mesicnich poplatku je parada.
    • Kromě příběhový linie, která je vyprávěná pomocí instancí a je to spíš singl je ve hře systém eventů. Když začneš hrát, padneš na NPC, který ti odvypráví co se děje v danym regionu a ukáže na mapě. Na mapě pak máš místa označený srdcem, kde máš vypomoct.
      Když tam dojdeš, je tam NPC, který ti řekne s čim všim je třeba pomoct a aby si danou lokaci splnil, stačí udělat trochu tady a trochu tam.
      Ale tohle všechno je jen na nasměrování hráčů po mapě, důležitý je, že při zalévání kytek/krmení dobytka/zabíjení ještěrek v řece nebo opravování rozbitých čerpadel se může něco semlít. Například útok banditů, nebo třeba ta zmíněná karavana. To sou eventy. Jakmile se ho chytneš, může tě protáhnout přes několik míst a zároveň se ti většinou počítá do těch bodů.
      Narazil sem např na to, že po vyčištění farmy od červů se místní rozhodli, že vycvičí krávy v boji. A protože nechtěli trkat do terčů, museli se hráči převlíknout za krávy a předcvičovat. No a když bylo po výcviku, začli závody krav i se sázkama. Nebo třeba po útoku na jednu pevnost se velitel naštval a podniknul protiútok.
      • Cahir
        bojový krávy?! *1*
      • MrSanta
        Vojenský výcvik kraviček - za to by měli vývojáři dosta nějakou cenu *15*
    • http://www.youtube.com/watch?v=PTFaFaiMfZE

      Jestli se ti chce, tak si poslechni toto. Okecaj tam faktograficky vše o GW2.
      • Cahir
        Holy Shit, 45 minut?! *1* Kdyžtak na to kouknu zítra, až bude víc času. Každopádně dík.
  • Výborně, takže stahuju své námitky a omlouvám se redakci.
  • Cosi
    Snad tento seriál vydrží déle než Příhody otylého Jedie.

    P.S.

    Chtělo by to taky upravit vyhledávání. Tady se mi otylý Jedi nepodařil vyhledat ani na 6-tý pokus a google měl "Star Wars otylý" hned jako první odkaz.
    • sleepless
      Nemáme full text vyhledávání, pouze dle názvů her a titulků. Nejjednodušší je jít na kartu hry a článek si vylistovat.
    • Veskoslav
      Já nevím, stačilo napsat příhody otylého jedi (nemuselo být jedie) a tady na games to vyhledalo hned, takže nevím, co kecáš.
  • Vidlec
    Je to kvůli screenshotům, nebo je ta grafika opravdu tak překvapivě ošklivá? Vždyť to bez urážky vypadá skoro jako Runescape.
    • Malleth
      Takhle runescape asi nevypadal
      http://www.youtube.com/watch?v=zWktB929S1w

      Jako shazovat visuál GW2 je úplně mimo. Dá se pochopit že někomu nesedne ten styl. Taky mám radši temnější, dospělejší zpracování, ale i tak mě zpracování světa úplně odrovnalo (a to mám odkrytých jen 15% mapy). Dali si na těch lokacích hodně záležet. Ty detaily a rozmanitost jsou neskutečný.
    • sleepless
      Karel doma nemá PC o výkonu atomové bomby, takže grafika rozhodně není na max ani omylem. To jen, aby bylo jasno, že jsou to pouze ilustráky :)
      • takže na hrani gw2 je treba pc o sile atomove bomby? *8*
        • no na to max nastavení ve World vs World pvp docela jo
      • Nemá tolik chlastat... *6*
      • Vidlec
        Tak to jsem rád *15* Docela bych si to i koupil, ale rozhodně ne, kdyby to mělo osmibitovou grafiku *15*
        • Tak můžeš si tam našvihat supersampling a vypadá to velmi obstojně. I když v porovnání s... eh, ale nic.

          Ale efekty radši moc nešroubuj... dělají z toho rozmázlou light show. Aspoň mě se to tak teda nelíbí.
          • No to souhlasim Post processing jsem ve stress testu vypinal svitilo to jak psi koule
          • Vidlec
            Jako, já nejsem na grafiku náročnej uživatel. Když to má dobrou hratelnost tak je mi vcelku buřt jak to vypadá, ale kurde když už je rok 2012 a chtějí za to 50 vočí, nebo kolik, tak už by to mělo nějak vypadat ne? *3* *1*
            • Tak atmosféra je ok. Nejvíc samozřejmě jako u každé hry bije do očí přechod objektů/terénu, ale zbytek je fajn. Textury, stylizace, efekty možná trochu slabší, ale jen v jisté mezi. Viz utube, jak jiank :D http://www.youtube.com/watch?v=ONCteCH0QOg
    • Ano, souhlasím, sociální aspekt je celkem špatný. Hra sama je bohužel dělaná tak, že ti nepomůže najít přátele a seznámit se. Prostě jen střídáš maníky vedle kterých sekáš.
      • Tak takhle bych to nezhodnotil. To střídání lidí neni nutně špatný, sem tam s někym prohodíš pár slov nebo se dáš do řeči na mapchatu. Na opravdovou skupinovou hru jsou dungeony, kam sem se ještě nepodíval (malej level) a guildy.
        Je trochu problém, že ne všichni na anglických evropských serverech umí anglicky, ale jinak to vypadá celkem v pohodě.
      • No tak ze bych to hral za ucelem potkat pratele to asi ne... To si zajdu radeji do hospody :-D
        • Ale tak o tom kedysi MMO bejvaly.

          Ale béváváváváváváváváváváváválo.

          GW2 je jiný, jen co je pravda.
          • No jo, v takové Ultimě (alespoň na Endoru) si člověk popovídal s lidma během chvilky a bez nich by se ani nikam pomalu nedostal, protože to bylo ještě potřeba se s někym seznamovat.
            Teďkom už hry dělaj moc jednoduchý, všecko jen aby si to udělal i ten Honza z Pampelic, co mu máma peče buchty k počítači, jen aby nebyl náhodou vokradenej o nějakej ten percentil obsahu (viz stěžování-si hráčů na foru na to, že skákací puzzle jsou moc těžký a ať že je Anet udělá lehké a nebo u nichh nastaví pomalu autowalk).
            • Něco trocha těžkýho tam snad zůstane, ubrečenci ať si brečí.
          • Tak mne se to keca ja mam realne kamarady kteri budou hrat semnou ale uvidim treba narazim na nejakeho cecha ktereho neznam...Nebo cesku ?... :D
            • Nebo :D
            • Cahir
              Čecha převlečenýho za Češku.
      • To nie je vôbec pravda :D Hneď v prvý deň som si našiel nejakého kámoša z Londýna a teraz si furt píšeme *3* Stačí sa občas zastaviť a niekomu napísať...
        • To je asi pravda.

          Ale jiné MMO tě k tomu nutí mnohem více. Bez kamarádů si ani neškrneš/budeš v partách s random voly.

          V GW2 je všechno až moc jednoduchí a moc to odsejpá a tak ti skutečně nezbyde než opravdu aktivně někoho hledat, či si někoho přinést.

          Prostě se mi nelíbí jak GW2 dělá spoustu věcí za tebe, vytváření party je jednou z nich.
          • nešktrneš*
            jednoduchý*

            No GW2 je jako Facebook. Přátel můžeš mít milion, ale s kolika z nich si opravdu píšeš?
  • Boha jeho, všichni jste se dočkali! A tím všichni myslím sankuri a spol. *3*
    A je to Karel Drda, takže kvalitka.

    GW2 da best! Aj se těším na sobotu, až si to zahraju.
    • Proxy radši měnit nebudu, protože by mě zase smazali, neboť by se z toho wowčátka pokakala, kdyby tady zůstala nějaká kritika toho jejich tamagochi pro retardované... *7*
      • Zase sis vzal moc prášků, co? *7*
    • Proxy radši měnit nebudu, protože by mě zase smazali, neboť by se z toho wowčátka pokakala, kdyby tady zůstala nějaká kritika toho jejich tamagochi pro retardované... *7*
    • To jo, člověk tady objektivně něco napíše a hned mu to smažou... V redakci pracuje WoW agenda na plné kule!
  • Vy jste vocasové... Tohle je nejlepší hra co jsem kdy hrál a to už hraju 47 let!
    a co jinak trole už jsi na druhé mapě v Gothic 2 nebo jsi se tam ještě nedostal :?)
  • KaloSaper
    Trochu brzo. Vždyť to ještě ani oficiálně nespustili. A MMO hra chce svůj čas. Bych se spíš přikláněl pro nějaké první dojmy a recenzi až tak za 2-3 měsíce.
    • Oficiálně ne, ale lidé kteří si GW2 koupili předem hrajou už od 25.8 od 6ti hodin ráno :)
  • Recenzi , recenzi , recenzi !
  • Tak jste se dočkali, doufám že všichni křiklouni co už dávno hrají se teď odpojí od hry století a přečtou si vytoužený článek. Spravedlnosti bylo učiněno za dost *7* Doufám že je pozitivní jinak vám tu vaší redakci příjdou vypálit.
    • Tolik ti to GW2 vadí, ale v diskuzi jsi hnedka *1* *1* *7*
      • Vůbec ne, dokonce mám v plánu si ho za pár týdnu koupit. Teda pokud vylepší optimalizaci. Jen nevěřím, že se jedna o příchod spasitele a nevidím žádnou úžasnou revoluci. Jen mmo které by mě mohlo na čas zabavit a vyplnit čas kdy zrovna nejdu raid. *9*
    • walltar
      Nemám čas číst články hraju ... *1*
    • Trol.diskuzni
      To říkám... *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit