Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kopirovanie je super a nie je to piratstvo.
  • no ja by som to s piratmi nevidel tak cierne *1* sam som upiratil zaklinaca 1 potom som ho presiel :D a po prejdeni si povedal toto si kupim *14* tak som si kupil Zaklinaca 1 potom precital vsetky knizky :D kupil medailon, tricko Zaklinac 2 a samozrejme kupil zaklinaca 2 *1* a uprimne :D s 3 ku si kupim tiez
  • thrax.14
    Osobně jsem proti DRM, ačkoliv jsem platící hráč. Na Assassinovi 2 jsem si vylámal zuby, když jsem měl mobilní internet. Takže přítěž pro platící nikoliv pro piráty. Ale zaklínač je hra, která si zaslouží originál už jen z principu. Přístup k fanouškům je ukázkový na rozdíl třeba od Ubisoftu.
  • Co řeší ? Nic a tak je to správné . Pochopili , že na hře se dá vydělat , ale není dobré v zájmu dobrého jména firmy a platících zákazníků tlačit na ultimátní restrikce . Prostě je sympatické že se najdou firmy které i dnes nejdou slepě za maximalizací zisku .

    Vždy se najdou ti , kdo podpoří dobré dílo , vždy se najdou piráti , co si hru koupí po slevě ...
    A vždy tu bude většina , která prostě neplatí ......
  • Bodaj by kazda hra mala DRM ala Diablo, by som sa rehotal...Vacsina piratov na hru ma, problem je v tom, ze moze byt zadarmo, tak naco kupovat...Sam som to videl minule rokv praxi, ked vysiel FM 2012 a niekolko tyzdnov nebol crack...Vsetci moji kamosi, co to hravaju, nevydrzali a kupili si ho...O tom to je, mozes mat nieco zadarmo, tak sa naco kupovat...A to plati hlavne v celom vychodnom bloku..
    • life28
      No bodaj by mali. Síce by sme si ponadávali, ale za rok, či dva by bola online DRM štandardom v každej hre, už by to nikto nepovažoval za mínus. Ja ani neviem, či na Diablo existuje nejaký crack, warez nesledujem.
      • Crack na to je, neskusal som, skusal som len to "demo" od Blizzu, k tej hre poviem asi tolko, ze neskutocna nuda a aj keby bol 100% funkcny crack, nestalo by mi to za to stahovat...

        V sucasnom svete a pri sucasnych technologiach DRM ala D3 nema zmysel, pri kazdej vacsej hre by boli neskutocne problemy, staci pozriet na steam ci origin, tie skolabuju vzdy, ked nieco vacsie vyjde...A nechcem to ani vidiet s tou podporou hier, ze ako by som ju hral par rokov po vydani.

        Celkovo som to prianie myslel tak, ze by sa nedali tak lahko cracknut, resp. aj ked sa cracknu, tak su nie plne funkcne a takmer nehratelne, ako D3 ci Wowko.Pri dnesnom stave technologii je take DRM prave velke minus.
  • Erien
    Piráti jsou spíš lidé, kterým je kolem 15 let a míň. Jsou to prostě děti, které chodí do školy, rodiče jim hry nekoupí. Také jsem takový byl, pak jsem začal pracovat a na hraní mám mnohem míň času, takže toho nehraji tolik a co hraju si dovolím koupit, sem tam narazím na hru, kterou jsem hrál dřív a dokoupím si ji, i když ji už asi ani hrát nebudu. Takových pirátů jako jsem byl já, je velký počet. Potom je skupina výrazně menší, kteří stahují i když peníze mají. A pak někde úplně mizivé procento jsou ty vaše socky. Možná i CD projektu došlo, že spousta z těch, co jim napsali dopis, jsou jen děti, a že za pár let z nich třeba budou zákazníci. Tak to vidím já.
    • Jsem na tom úplně stejně. *4*
    • ja myslim že to moc řešíte. když sem byl ještě fakan a neměl sem prachy tak sem pirátil jak oteklej pak jsem začal makat a tim padem i kupovat hry a na nějaké to stahování jsem si ani nevzpoměl. ted jsem bez prace tak stahuju. až zas budu mít práci=peníze tak je zase budu utracet za hry. a myslím že to tak ma spousta lidí
    • No, zrovna u deti/piratu jejichz rodice nic netusi by takovy dopis mohl mit vyznamny a vychovny vliv. Ale ja to bohuzel vidim naopak, kdo se nauci v detstvi krast a povazuje to za normalni, bude krast dal. To ze je nekdo dite ho neomlouva ani neopravnuje krast. Idealni reseni, rodice se omluvi, hru zaplati a zabavi (je 18+) a ditko dostane vyprask, ze se tyden neposadi. Samozrejme, rodice musi byt cestni, nesmi v tom jet taky a deti to od nich nesmi mit obkoukane, a to je prave kamen urazu.
      • walltar
        To by mě zajímalo kolik v téhle republice je takových rodičů ... můj otec zamnou chodil abych mu stahoval hudbu a přitom by neměl problém si to koupit.

        Navíc když si vzpomenu na hesla jako "kdo neokrádá stát okrádá rodinu"
        • Tak polaci to neposilali ceskym rodicum, ale nemeckym, u tech preci jen predpokladam vetsi kulturnost.
        • Robotron3
          Přesně. Nejvíc samozřejmě stahujou soft, hry, hudbu, film tihle čtyřicátníci, padesátníci, ti nemají absolutní ponětí, že by za to měli platit a když náhodou jo, tak si to krásně zdůvodní, že vláda stojí za..., celej život je někdo okrádal a okrádá, tak ještě aby za to platili :) A pak že hlavně děti...
          • Tak u hudby a filmu je ta situace trochu jiná. Jednak vlastně platíš z každýho média autorský poplatek (a ten klidně dělá i 10-15% celé částky zařízení) a taky můžeš podpořit autory jiným způsobem (kino/koncert). Navíc jsem ještě neslyšel o muzikantovi, který by zkrachoval nebo přestal tvořit kvůli pirátům, kdežto u vývojářů to rozhodně není nic neobvyklého.
            Jinak souhlas, kdykoliv se tátovi zmíním, že jsem si pořídil nějakou hru, tak na ně kouká jak na zjevení *13*
          • No, po 40 letech panovani komunismu a mravni devastaci celeho naroda se tvrdilo, ze potrva nejmene 20 let, nez dojde k naprave, ze teprve nova mlada generace, ktera dospeje, tim nebude postizena. Obavam se, ze dnesni mladez se od toho nedistancuje, prijala to za sve a jeste nasala to spatne i z noveho systemu. Tak uvidime, ktere generaci se podari vzeprit svym rodicum, odsoudi je a budou se od nich distancovat.
            • panebože vy jste ztoho udělali hroznou bramboračku , takový subjektivní názory, to je fakt smutný :D
            • Podivej se na sedesata leta treba v us, imho to je typicky priklad mezigeneracnimu vzepreni a zmene hodnot, bohuzel asi ne k lepsimu. Bohuzel dnesni mladez nema moc vzru ani v cizine a na vlastni kulturni revoluci jsme asi mali, skoda. Ale asi by to slo po zlem, treba nejaky dramaticky hospodarsky upadek, za to, ze dnes zijeme na dluh a nove generaci ze jsme zabouchli dvere do prijatelne budoucnosti.
            • walltar
              To bude trvat mnohem dýl ... tu novou mladou generaci vychovává ta stará generace. Podle mě se žádná generace nevzepře a nebude se nikoho zříkávat ... bude to pomalý proces kterého si ani nikdo moc nevšimne.
    • přesně tak
  • Těším se, až budou mít konzole příští generace tak drakonický ochrany, že už si to socky zadarmo nezahrajou. Už ted mě hřeje u srdce, že si socky nemůžou zahrát hry na Nintendu 3DS.
    • Někdo ti šlápnul na nohu nebo ses špatně vysr*l?

      Já si žádnou hru na konzoli nezahraju ani teď - ani kdyby neměly žádnou ochranu. A socka nejsem. *5*
    • http://www.r43ds.com/ ... Jen tak na okraj pro upřesnění :-)
      • Leda ho*no kámo. Na tom si nic z 3dska nezahraješ - trošku to prostuduj než něco postneš.
  • Menorri
    Povím vám krásnou pohádku děti... *4* ...jednoho dne chtěli všichni hrát všechno....a když se několik králů rozhodlo že her bude víc a víc, tak milí hráči už na to neměli zlaťáčky a museli obcházet draky aby se dostali ke královnám......kdyby ale milí králové vytvářeli her méně.....hráčská komunita by byla rozpartovaná a stabilní díky tomu že by hráči nehráli všechno ale pouze to co je baví a hlavně by zasloužené královny mohli být kvalitní a legálně získané *3* .....zkrátka...kdyby nebylo tolik her...nebyli by jsme v těch sračkách co jsme teď.......mimochodem abych pozbíral co nejvíce mínusů tak upozorňuji, že jsem taky pirát....jako 90% procent lidí tady....a vůbec mě to nepálí! *16*
    • jako dement, co stáhne naprosto všechno, co vyjde na torrentech, a pak se strašně diví, že ho tři čtvrtiny z toho nebavěj, by snad měl bejt radši ticho... schválně si zkus začít hry kupovat a uvidíš, jak hodně rychle začneš pořizovat a hrát fakt jen ty dobrý a takový, co tě budou bavit... socko.
      • Až tě máma vezme do nějakýho supermarketu všimněš si ,že si prohliží spoustu různých věcí než se nějakou rozhodne vložit do košíku (vybírá si). Některé předměty které nejdou zkouškou poškodit možná i vyzkouší třeba rádio jestli hraje lépe než to druhé nebo např brýle.
        Možná bys ji moch vysvětlit jak správně nakupovat (aby u toho nevypadala jak socka).
        • Ale urcite si je nebere na par dni domu na tajnacku, ze je jako vyzkousi a kdyz se ji budou libit, ze je zaplati, ne?
          • Je škoda ,že cokoliv napíšeš je děravý jak cedník. Pak je diskuze nemožná.
            Ano můžeš si vzit domů kus hadru a když ti nebude solidní obchod si ho vezme (klidně i po tejdnu) spátky .
            Ano je jasný že u her je tenhle způsob nemožnej protože ty dnešni sra*ky dohraješ za 6h a není důvod se k nim vracet (proto ta opatrnost).
            Ano platím především za věci který se mi libí.
            Jestli si myslíš že existuje někdo kdo zastává názor že by za práci nemá být zaplaceno seš mimo.
            Nevim co tě přitahuje na nakupovaní naslepo.
            • Derave jak cednik? To je jen tvuj dojem, ktery si neumis obhajit. Diskuze je mozna, pokud existuji argumenty a ochota k diskusi, oboji ti chybi.
              Muzu si domu vzit tajne a bez zaplaceni kus hadru? V kterem obchode?
              Platit bys mel za veci, ktere uzivas. Nebo co me opravnuje k prohlaseni, me se nelibi nic a tak si muzu brat vsechno? To je maximalne zcestne uvazovani. Placeni neni dobrovolna zalezitost na zaklade libi/nelibi.
              Nejsem, takovych lidi je spousta, treba ti co kradou.
              Na nakupovani na slepo me nepritahuje nic. Proto me napriklad nepritahuje kickstarter.
        • srovnáváš nákup rádia a hry? :D no ok...

          a hry vybírat nejdou? hm... vždycky vylezeš z jeskyně, jdeš do krámu s hrama, jednu vybereš a modlíš se, aby se ti líbila, viď?

          ne, když se to dá ukrást, spousta lidí to ukradne prostě z principu... přitom všude je takovejch informací, videí, recenzí, názorů, a když se ti ta hra teda náhodou nelíbí, neříkej mi, že sis jich za měsíc koupil deset a zruinovalo tě to. jo, když bejvaly ke všemu dema, bylo to fajn, ale tenkrát nebyl jinej způsob, jak hru ukázat veřejnosti.
    • Další s nepřeberné flotily pirátů. To seš tak neschopnej z těch cca. 30 titulů na PC za rok vybrat ten správný? Zrovna pod krásným článkem..CD PROJEKT, Zaklínač 2 bezesporu kvalitní titul a jak se pirátil co? Jako provokace dobrý, ale jestli jsi to myslel vážně tak je to naopak hodně slabý.
      • Osobně sem zaklínače stáhnul nainstaloval a po 15 minutách šel z disku. Neřikám že to je špatná hra ( to sem ani nemoch stihnout zjistit ) ale hrubě mi nesedla stejně jako např. Deus-ex . Zdřejmě sem tedy přispěl do statistik internetové zločinosti. Měl jsem dostat ten dopis, zaplatit 20 000 pokutu a hrozně se stydět. Přesto se za zloděje nepovažuju.
        Boty si taky zkusíš než si je koupíš. Věř tomu že kdyby šli distribuovat stejně jednoduše jako software výrobce bot by ti rád jeden pár na 30 min půjčíl. Možná by si (po té co výrobce uvidí zájem) nestíhal odmítat nabídky na zápůjčku různých druhů oděvů.
        • Od toho jsou dema. Kupodivu hry s demem i bez se kradou stejne, cim to? Kdyz si uvedomis, ze udelat demo neni levne, kdo by ho delal, kdyz nezvysuje prodeje? Predstavuje pak ekonomickou ztratu. Kdyby se nekradlo a hraci preferovali hry s demem, pak by byly bezne. Uz jenom tohle ukazuje, ze pirateni na zkousku je spatne, nejen ze je to ve vetsine pripadu vymluva, ale krivi to trh - je vyhodnejsi demo nedelat. Ja treba na PS3 podle dem a trial verzi vybiram docela dost a asi nejsem sam, protze tam o ne neni nouze.
          • Já chápu tvé dobré úmysly ochránit autory před jak ty řikáš "zloději" (dle mého to jsou potencionální zákaznici ,ale to vynechme) boužel to co tady prosazuješ tím jen prodlužuješ jejich agonii.
            Bylo by na román to tady vypisovat. Podívej se jen na pár z tisíce důvodu proč se pleteš. Ne nemyslím tu novou studii americkejch univerzit ze tzv piráti utrácej za multimediální obsah na internetu 3x víc než ne-piráti.
            Vem si Kick-star pokud věhlasní autoři jásají že po 4 letech konečně můžou dělat hru kterou chtěli díky financováni kterým obešli disributora něco je špatně. Jak to asi funguje u malejch studii..
            Žiješ v době kdy spisovatel vlastně ani neví kolik prodal knížek a kolik má z jedný pěnez (není to víc než 6% pokud je fakt dobrej). U her to funguje naprosto stejně autorský team má z ty 1000 ani ne 90kč a ještě nemá nezávislost.
            Tenhle distribuční system sežere i s marketingem kolem 90% z ceny konečného výrobku . To vše v době v době internetu. Podotýkám bavíme se o datech ne o flaškách s pivem který musíš vozit kamionem skladovat atd.
            Ty tady tendle model obhajuješ souhlasíš stim že mezi výrobcem a zákazníkem je stěna která na jednu stranu diktuje co se má tvořit a nadruhou naprosto zbytečně navyšuje cenu.

            Jen nech piráty ať jim ten domeček z karet zboří on nikdo hlady neumře.

            Bude to chvilku bolet ale vyděláme na tom všichni a autoři především.
            • Mylis se, nechranim autory, ale mravni princip - krast je spatne, lidem se za jejich praci plati. Mimo jine i proto, ze ucta k majetku a praci druhych je jeden ze zakladnich principu svobodne spolecnosti. Jeho masivni porusovani vede k jevum, ktere poskozuji celou spolecnost.
              Kickstarter jeste zadne relevantni vysledky neposkytnul. A ja se obavam, ze az z neho zacnou lezt levne budgetovky, tak vetsina hracu z nich bude zklamana. Oni ti investori nejsou hloupi a jestli do neceho nechteji investovat, vedi proc. Kickstarter je model pro vyvolene, nelze aplikovat na vetsinu vyvojaru a ani ti nevyprodukuje AAA hru.

              Ja neobhajuji zadny model, to se hrube pletes. Ja tvrdim, ze se hry nemaji krast a nijak nerozlisuji, jestli jde o produkty z kickstarteru, retailu, digitalnich obchodu od indie sceny nebo hry vystavene na webu samotnych tvurcu. Mas-li pocit, ze nejaky obchodni model je spatny, bojuj proti nemu preferenci jineho, nikoli tim, ze budes krast produkty z toho, ktery se ti nelibi.
              U hry za 1000 korun predpokladam jde o hru, kterou financoval vydavatel, nebo nejaky jiny investor. Dostat v takovem pripade 90 Kc ze hry je krasna castka. Pri prodeji milionu kusu ma autorsky tym odmenu 90 milionu a pritom je v zamestnaneckem pomeru a nenese rizika zmareni investice. To me prijde fajn a nedivim se, ze jich toho tolik vyuziva. A tem co se to nelibi maji prece i jine moznosti, nikdo je do tohodle modelu nenuti. Nezavislych vyvojaru, ktery sve produkty prodavaji na svem webu je take dost.

              Pirati nic netvori, nemaji co borit, jsou to jen paraziti.
            • Robotron3
              To jsou zajímavý data. Můžeš nějak dokázat, že 90kč z 1000 pro autorský tým a zbytek sežere distribuce jsou reálné informace?
        • Čo to rozprávaš, veď hry predsa nie sú topánky, sú to rožky v tescu a nemôžeš z nich len tak odhryznúť... *15*
        • ke každý hře je před vydáním takovejch tun materiálů, tak tu netvrď, že si něco stáhneš a pak jsi děsně přesvědčenej, že se ti to nelíbí... pak si holt musíš vybrat - risknout to, nebo koukat na gameplay videa a zkazit si překvapení, ale aspoň vědět, do čeho jdeš
    • Ten poslední smajlík teda naznačuje spíš opak. *4*
    • Robotron3
      Když by bylo her míň, tak by byl větší výběr a možnost hrát, to co hráče baví? Tos nějak moc dobře nevymyslel, to je spíš naopak ne? Ale je to vlastně pohádka a tam je všechno možné... :)
      • Menorri
        Když by bylo méně her...tak by se dalo předpokládat, že hry budou kvalitnější.....tudíž by hráči za kvalitu a za jednu dvě hry rádi zaplatí a budou hrát i déle....tím jsem tedy narážel na celkovou kvalitu her, kterém nezbýva nic jiného než solit jeden tytul za druhým jako na běžícím pásu!....
        • Nejaka objevna ekonomicka teorie, cim mene produkru a konkurence, tim vyssi kvalita? To se hned pozna logika uvazovani pirata. Nezbyva nez dodat vymluvu, ze krades hry proto, ze je jich moc.
          • Menorri
            Odhalil jsi mě.....můžeš si mě škrtnout *1* *1* *1*
        • walltar
          Klidně může být hodně her ... jenom je potřeba vyžadovat kvalitu. pokud většině hráčů součastné hry vyhovují tak znamená, že herní společnosti dělají hry správně. pokud by začali dělat jak ty říkáš kvalitnější tituly ( což je problematické označení protože nejsou uvedené žádné parametry kde mají být hry kvalitnější ) tak zjistíš, že hry kupuje míň lidí protože většina hráčů chce to co teď je a sou s tím spokojení.
        • Robotron3
          Tak to není, méně her nemá souvislost s kvalitou, protože každou hru dělá jiná společnost. To by se dalo říct jen u jedné firmy, která třeba pracuje souběžně na více titulech, na úkor jejich kvality, ale obecně se to říct nedá. Pro hráče je určitě výhodnější širší výběr her, než menší.
          • Menorri
            Jediná firma, která mě napadá a které se to netýká je Blizzard se svými 3mi tytuly se kterými se drží na žebříčku velmi vysoko......něco takového přesně potřebujeme a jakožto pirát jsi od Blizzardu hry velmi rád kupuji!....ale je to opravdu ojedinělý případ....ale ukázkový to se musí nechat.......
            • Robotron3
              No a to je dost subjektivní. Hry od Blizzardu se mi třeba zrovna nelíbí. A co jsem viděl u Diabla 3, tak ten dlouholetý vývoj uplně neodpovídá kvalitám hry. I když to je zase jen můj subjektivní dojem. Taky se nedá říct, že čím je delší vývoj, tim kvalitnější hra.
            • walltar
              Tady je třeba ten subjektivní prvek ... imho Blizz je firma, která exceluje max v tom jak z lidí vytáhnout maximum peněz s minimem námahy.
  • Ten svet uz je opravdu v prdeli a hraci jsou proste blbi. Takze dnes uz se clovek musi bat ohradit proti zlodejum, aby se vuci nemu neobratilo verejne mineni. Werich rekl, ze lidska blbost je vecna, ale bojovat se proti ni musi a plati to i na nemoralni jednani. Nelze mu ustupovat, tim si clovek nepolepsi, ale pohorsi. Hraci si musi uvedomit, ze tvorba kvalitnich her neco stoji a je potreba za ne platit. Bez placeni za hry tu zadne kvalitni hry nebudou. Takze nelze tolerovat jejich piratstvi. CD projekt nijak neomezoval hrace legalnich kopii. To ze se snazi postavit lidem, kteri je okradaji, je spravne, za to jim ma patrit dik, ne odsouzeni.
    • Menttor
      „Požehnáni budiž ti, kteří nemají co říct a drží zobák.“

      Škoda, že nedržíš zobák.
      Co článek, to nějakej troll vyvolává tuhle zbytečnou diskuzi. Zlodějna je možná amorální, ale morálkou se může hájit jen naprostej pokrytec.
      Morálka je většinou jenom dočasný trend. Je přece hluboce nemorální, aby kulturní člověk akceptoval ubohou úroveň své doby.
      • Skoda ze moc nepremyslis nad tim, co rikas.
        Diskuse o tom, ze se ve velke mire dela neco co se delat nema neni zbytecna, ale uzitecna. Kdyz se deje nespravedlnost, je spravne proti ni vystoupit, ne hledet jinam a drzet hubu a krok.
        Nesdilim tve presvedceni, ze odvolavat se na dobre mravy je spatne, povazuji ho za zcestne. Fakt ti ty dobre mravy tak moc vadi a prekazi v zivote? Vadi ti, ze existuje spolecensky uzus odrazejici tisicilete zkusenost lidstva na kterem so podilely nejvetsi myslitele a moralni autority vsech dob, ktery rika co je spravne a co ne? Procpak? A pro poradek, neobhajuji sebe moralkou, ale hajim zakladni mravni princip a uplatnuji jej na tvurce her a piraty, nejsem ani jedno z toho.
        Mylis se, rychle se daji menit zakony, ktere mohou mit ucelovou podobu poplatne dobe, mravy jsou mnohem stalejsi a nedaji se tak snadno zmenit, i kdyz bys koukam chtel. Napriklad mravni princip nepokrades, o ktery se opiram, je tu s nami uz minimalne 2000 let, pravdepodobne jeste mnohem dele.
        Vyznamu posledni vety nerozumim. Zkus mi to vic priblizit, co myslis tim akceptoval? Vzal na vedomi? Prijal za sve? Jakou ubohou uroven?
      • Odulin
        :) Pěkně!
      • A proto je lepší zabývat se budoucností a naší přítomnost moc neřešit, protože žijeme v hrozné době :)
      • ha ha, konecne nekdo kdo premysli ;-)
    • walltar
      Já sem nikdy nepochopil tyhle diskuze ... pirátství je prostě špatné a je kravina ho obhajovat ... musím si sám sobě přiznat, že dělám něco špatného a vyhodnotit, že mě to vůbec netankuje. Ale tohle chození na fóra a hádaní se jestli sem nebo nejsem zloděj mě příjde dost ponižující. je úplně jedno proč to dělám, nebo jestli si tu hru potom koupím ... tím, že tu hru stáhnu prostě poškodím firmu co ji vyrobila a pokud si lidi říkají, že to není pravda, tak si lžou sami sobě.

      EDIT: Ještě bych dodal, že pokud nejsem chopný se spířit s tím, že to co dělám je špatné a musím si vymýšlet výmluvy proč to špatné není tak je nejlepší s tím přestat.
      • CDprojekt je pro me nejsympatictejsi firma, ktera nejenom ze dela vyjimecne hry, ale je tez maximalne vstricna ve vztahu k hracum. To ze najednou zacali vyhrozovat zalobami na piraty byla pro me rana z cisteho nebe, neco podobneho bych cekal od Ubisoftu nebo EA, ale ne od nich. To ze po negativnich reakcich hracu (nas platicich hracu, kterych se to netykalo) toto stahli, a ted sami uznali ze to byla chyba jenom ukazuje, ze jim na hracich opravdu zalezi a zase u me stoupli v cene.
        I kdyz me obzvlast v jejich pripade mrzi, ze si jejich hry lidi tahaji zadarmo, nebyl to spravny krok, o to vic ocenuju jak se zachovali potom.
      • Robotron3
        Jak poškodíš firmu, když si hru stáhneš a pak si ji koupíš?
        • walltar
          Tak mimo toho že porušuješ jejich práva a využíváš jejich software bez povolení a pokud stahuješ z torrentu tak ještě sdílíš jejich SW dalším lidem tak asi nijak. To pirátství kdy člověk stáhne hru a potom si ji koupí je asi nejmíň škodlivé, ale pořád to je porušení práv lidí co na té hře dělali ...
    • Validní, silné argumenty. Celá tahle větev je hezky odargumentovaná.
      • Zajímal by mě tvůj názor jako právníka.
        Je to nemorální a ve většině zemí trestné. Podle některých zdejších expertů to hmatatelná krádež není. Co to tedy je, porušování autorského zákona? Možnost tady prostě je, že tím daným lidem uškodíš, ale podle právního to krádež není? Podle morálního pro mě je a vždy bude.
        • Trestní právo působí souběžně s autorským, ale postihuje jen závažné zásahy do zákonem chráněných hodnot. Tj. naprostá většina autorskoprávních deliktů není zároveň trestným činem jednoduše proto, že intenzita zásahu do autorských práv není dostatečná. To neznamená, že to nemůže být kvalifkováno jako přestupek nebo jiný správní delikt. Když ale pálím na kšeft, dopouštím se autorskoprávního deliktu A ZÁROVEŇ s poměrně velkou pravděpodobností i trestného činu. Je to ale trestný čin porušení autorského práva, ne trestný čin krádeže, protože slovo krádež zákonodárce vyhradil majetkoprávnímu trestnému činu, který určitým způsobem definoval. Jak tady v diskusi zaznělo, jakmile je ve hře obecný nebo morální význam slova krádež, přestává být argumentace vedená stylem "není to krádež, přečti si trestní zákoník" validní. Pro mě osobně je podstatný negativní odsudek, který to slovo nese. Na slově samotném mi až tak nezáleží. Namísto něj nemám problém "pirátovi" říct, že je vychcaná parazitická sv-- jsem chtěl říct jedinec nízkých morálních kvalit. Ale z nějakého důvodu na to reagují ještě popudlivěji... *4*
          • Ok, díky.
    • EuroSamurai
      Já stahuju abych věděl jestli mi hra vubec pojede páč se mi kdysi stávalo, že sem koupil hru a na tu se mi pak prášilo dokud sem neměl nový pc či nevyšel patch a některý se hrajou mizerně do ted(v těch dobách sem ještě věřil oficiálním požadavkům) .
      • Cosi
        Bohužel tímto názorem se ohání drtivá většina lidí, co si hru nelegálně stáhnou. A jen mizivá většina to tak skutečně dělá.
        • EuroSamurai
          Podle mě se drtivá většina co si nic nekoupěj oháněj spíš tim proč by platili za něco co mužou mít zadarmo či proč by měli platit za hry apod.
        • Přesně tak. On se vždycky najde důvod, proč hra "není nakonec tak dobrá, abych si ji po dohrání koupil".
          • EuroSamurai
            Já ale nemluvim o stáhnutí a dohrání ale vyzkoušení a smazání a řekl bych že člověk z tý hry má pak i větší radost když si ji koupí.
    • Zákon je o jemných rozdílech a opatrném rozlišování.
      Je těžké diskutovat s člověkem, který nechápe složitost zákonů, nenazývá věci pravými jmény a ani je nedokáže rozlišit.
      Je to rozdíl mezi vrahem a naprosto nevinným, který střílel a usmrtil člověka v sebeobraně.
      Nazýváš li piráta zlodějem, jsi primitiv, který by odsoudil důchodce z Tanvaldu za to, že se nenechal zabít.
      • Tohle je velice hruba a primitivni demagogie, jestli ji myslis vazne a je ti vic nez 15, tak mi je te opravdu lito. Takze abych to vysvetlil.

        Za prve pojmy kradez nebo zlodej jsou primarne eticke, jsou starobyle, sahaji az ke korenum lidstva. Jsou starsi nez jakykoli dnesni zakon. Dnesni zakon si tyto pojmy puze vypujcil pro sve potreby, jako odbornou terminologii. Definuje si je po svem pro sve vlastni ucely, nikoli obecne. Stejne jako zakon napriklad psa povazuje za vec. Je to pouze za ucelem potreb zakona a plati to pouze v ramci zakona, nikoli obecne. Pokud budes chodit po svete a lidi opravovat, ze pes je vec, budes opravnene za blazna. Primitiv je spis ten, kdo tohle to nechape. A pokud by ses chtel pohybovat ciste v pravni terminologii, pak jsi se sam dopustil prohresku nepravnim pouzitim pojmu pirat, protoze zakon tento pojem rovnez chape jinak.

        Za druhe, i kdyz zakon umozni kradez a nezve ji jinak, treba znarodnenim a pravne to tedy neni kradez, porad to zustava kradezi v rovine mravni. Mravni principy jsou nad zakonem, protoze zakon muze byt spatny, neni-li s nimi v souladu. A nemusi jit jen o spatny zakon. Zakon muze ruzne druhy kradezi rozlisovat a priradit jim vlastni terminy, napr. zpronevera nebo danovy unik a podobne. Pres to ze temto cinum zakon prisuzuje vlastni terminy, porad je to kradez a ten kdo ji pacha, je zlodej.

        Za treti, ja jsem vubec nepsal o zakonu, naopak jsem se odvolaval na mravy. Takze to neni o tom, ze ja nerozlisuju jemnosti zakona, ale ty nerozlisujes ani mezi zakonem a mravy.

        Pirati jsou zlodeji a ja nazyvam veci pravymi jmeny. Jsem presvedcen, ze kdyz ti z kapsy vytahnu litr, tak me taky obvinis z toho, ze jsem te okradl, jako kazdy normalni clovek. Nikoli z prestupku, jak to rozlisuji dnes pravnici a zakon. Tudiz se tu snazis jen o primitivni demagogii, protoze pravdepodobne nerad slysis, ze pirat je zlodej (cerne svedomi?, citis se lip, kdyz "jen" porusujes autorska prava?) a to pirat je. A parazit k tomu. A dalsi, co bys mel chapat, kdyz se odvolavas na slozitost zakonu a jemne rozlisovani, tak autorsky zakon se venuje pouze nakladani s autorskym dilem, zadnym zpusobem neresi neposkytnuti odmeny za praci a je jedno zda autorske nebo jine. A pri piratstvi dochazi nejen k neopravnenemu nakladani s autorskym dilem, ale i k neposkytnuti prislusne odmeny za praci, jejiz vysledky pirat neopravnene uziva. A to neni to same. A ja ho zlodejem nazyvam prave z tohoto duvodu.
        • Co ty jsi za hovado? Se asi hodne kopes do pr*ele ze mas cas psat takovy kokotiny ...
        • Primitivní demagogie je tvrdit, že pirát je zloděj přesto, že nic neodcizil.
          Když mi z kapsy vytahneš peněženku, jsi zloděj, ať už ses dopustil přestupku, nebo trestného činu.
          Když mi z kapsy vytahneš peněženku a ta peněženka nebude chybět, nebudu tě nazývat zlodějem.

          you wouldn't download a car...
          yes i would, if i could... noone would miss it...
          • Cosi
            Když mi z kapsy vytahneš peněženku a ta peněženka nebude chybět, nebudu tě nazývat zlodějem.
            Kadeřnice do tebe investuje čas a peníze, za které očekává peníze. Kdyby nestříhala tebe, bude stříhat někoho jiného kdo ji zaplatí.
            Co to kurva! má znamenat? To snad nemůžeš snad ani myslet vážně.
            • Muze, imho je to typicky zastupce piratske strany, takto oni argumentuji, uz jsem to s nimi parkrat absolvoval. Jeste k tomu dodavaji pravo na sireni informaci a software je prece pouha binarni informace. A bohuzel to vazne mysli. Nastesti jim to veri jen velmi mlada generace, ktera nemuze jeste volit.
          • Já bych řekl, že investované peníze, které se ti díky pirátům nevrátí, asi chybět budou.
          • Pirát je zloděj a to z jednoduchého důvodu, pozvat si jakéhokoli pracovníka a nechat ho pracovat bez mzdy a užívat jeho dílo(v případě zedníka třeba jím postavený dům) je regulérní podvod a zlodějna. Až začnete pracovní proces chci vás vidět jak se budete tvářit pokud nedostanete za práci zaplaceno.
            • trolo
              vsetci to vidite moc jednoducho. ano pirati su zlodeji ale to nieje take jednoduche, je tam viac veci - absencia demoverzii(objektivne recenzie, marketing), studenti bez penazi, male platy, moralka, cz/sk zakon podla ktoreho to nieje nelegalne atd atd.

              pirati budu vzdy a vzdy z inych dovodov, je malo piratov len cisto z principu ze som pirat nebudem kupovat hry, viac je takych co si to nemoze dovolit alebo maju ine dovody.
            • Za prve, jak kteri vyvojari, ti nezavisli nikoli. Za druhe i ti v zamestnaneckem pomeru mivaji podil na vysledcich. Za treti, i kdyby ne, okrast investora ktery to financuje neni o nic lepsi, je to porad stejne zlo.
            • Robotron3
              No vývojáři sice dostávají zaplaceno, ještě než si vůbec může tu hru někdo koupit, ale dobře no :) Pokud je pirát člověk, co si vydělává, má peníze a přesto za hry neplatí, tyhle lidi by se měli nad sebou víc než zamyslet...
          • Ciste ze zvedavosti - proc mate porad potrebu to resit? Kdo nepirati, ma svuj nazor a piratum ho vnuti tezko. Jestli je to spravne/ospravedlnitelne je otazka ciste moralni a moralka neni univerzalni. Jestli je to protizakonne neni otazka - ze ano je proste fakt dany ceskymi zakony a kazdemu, kdo tvrdi "nedelam nic spatneho, kdyz ukradnu auto, tak ho majitel nebude mit, kdyz ukradnu hru, nikdo o nic neprijde" preju, aby u soudu narazil na soudce se smyslem pro humor :)
          • Zrejme jsi nepochopil ten zaver. Takze vice primocareji. Kdyz ukradnes hru, tak autorum chybi odmena za tu hru, nikoli hra samotna. Stejne jako kdyz se pujdes nechat ostrihat a odejdes bez zaplaceni, zdanlive nic nechybi, presto jsi kadernici okradl - o odmenu za jeji praci, ktera ji prislusi.

            Zajimalo by me, proc jsem podle tebe zlodej, kdyz ti odcizim penezenku, aniz bych se dopustil trestneho cinu kradeze? Podle tve logiky a zakona jsem prece nic neukradl, jen jsem se dopustil prestupku.
            • Gimli: Herni vyvojari / vydavatel zase investuji cas a penize do hry a ocekavaji od hracu penize, to je uplne stejne. Neni nijak vyjimecne, ze jsem v kadernictvi kde jsou dve kadernice a jsem tam sam. V takovem pripade je mohu okrast? Vidis ze nemas pravdu, ze kdyby nestrihala me, strihala by nekoho jineho.

              Ja se zabyvam tim, ze piratstvi je nemravne, ze je to kradez. Zaroven je to nezakonne, ale to se snad nikdo zpochybnovat nesnazi, takze o tom neni potreba diskutovat. V zakonech a pravnim poradku se mi zda nevyznas spise ty. Uz dvakrat jsem ti vysvetlil, ze neco chybi a to jest odmena za praci, jejichz vysledku ve svuj prospech uzivas.

              Skoda ze jsi se nepokusil obhajit sve tvrzeni, ze jsem zlodej, kdyz se dle tebe nedopustim kradeze, ale jen prestupku. Beru to jako dukaz, ze v tom nemas vubec jasno.

              Menttor: Jestli je to reakce na me, tak ja nic takoveho nepredpokladam ani netvrdim.
            • Menttor
              Ty z nějakého záhadného důvodu předpokládáš, že když jsem si hru upirátil a zahrál, že bych si ji automaticky koupil, kdybych si ji upirátit nemohl...
              Zvláštní pochody mysli.
            • Kadeřnice do tebe investuje čas a peníze, za které očekává peníze. Kdyby nestříhala tebe, bude stříhat někoho jiného kdo ji zaplatí.
              Ale vývojář nemaká nad hrou s tím, že si ji Franta Koudelka z Brna koupí. To by pak mohl přepokládat že je zloděj nejen tehdy když hru stáhne, ale v každém případě kdy nezaplatí.
              Buď se chceš zaobírat morálním srovnáváním nebo zákony. V tom druhém se nevyznáš, v tom prvním nedokážeš pochopit elementární rozíl že krádež kde nikomu nic nechybí není krádež.
        • Mas hodne cernobile videni sveta, ale realita tak nefunguje. Kam treba zaradis cloveka, ktery nechce kupovat zajice v pytli, hru si stahne, vyzkousi a pokud se mu libi tak si ji koupi? A i ta kradez a etika neni tak jednoducha. Kdyz clovek kteremu hrozi ze zemre hladem ukradne kus chleba nekomu kdo ma jidla na rozdavani, atd. atd. Tolik tvoje "mravni principi" ;-)
          • zdeeneek
            Delas to podobne treba i v kine? Proplizis se bez listku do salu, podivas se na film a kdyz se ti libi tak si pristi den koupis listek a jdes se na film normalne podivat? To asi tezko, ze? Je pravda, ze je nejlepsi si hru pred koupenim vyzkouset - dema uz moc nevychazi, takze je to obcas trochu problem. Od toho jsou tu ale recenze, gameplay videa, nazory kamaradu kteri uz hru maji atd. Sice neni idealni nemit moznost si hru legalne vyzkouset (demo) ale je to dany stav, s kterym se musis smirit, at se ti to libi nebo ne. Podle me neni omluva pro stahnuti to, ze na hru nevyslo demo, at uz si potom hrac hru koupi nebo ne... Kdyz si nejsem jistej jestli me hra bude bavit, tak klidne rok pockam az se objevi v nejake levne edici, pak uz mne nemusi byt lito pokud bych slapnul vedle a hra me nebavila.
          • Dle tvého příměru je v pořádku kdyby nás tu vykradlo půl Afriky, protože nemají co jíst a my jo ;)
          • Tak nevim co kdo povazuje za zkreslené, ale když jsi jenom vyzkoušíš nelegálně stáhnutou hru a pak si ji koupíš tak pořád budeš zloděj sice morálně ospravedlněný, ale pořád zloděj. To samé s tím chlebem.
            • Robotron3
              Človek může být morálním zlodějem nebo také podle zákona, oboje tyto podmínky pirát splňuje pokud si tu hru jenom pouze nevyzkouší potom je zloděj pouze ze zákona. Morálním zlodějem se může stát človek když neco ukradne a není to v zákoně a souhlasí s tím většina lidí, alespoň tak to cítím já.
              Jinak nejvíce se asi krade tam kde právo to nechce moc řešit a neřeší nebo je to prakticky nepředstavitelné aby se tím ve větším rozsahu zabývali..
              Kdyby se třeba pirátství tvrdě trestalo a byl by na to kdo by to řešil tak si myslím, že jich hodně ubude i těch vyznavačů o morální pravdě..:)
            • Robotron3
              labrador: Pak ale není uplně černobílé nazývat uplně každého zlodějem, když si někdo tu hru stáhne jen na vyzkoušení, pokud se v takovém případě zákon prakticky neuplatňuje, a asi nikdy nebude. I když jak říkám, nevěřím, že tohle by zrovna byl případ většího počtu lidí, spousta z nich tu hru prostě bez výčitek svědomi krade, to je jasné.
            • robotron3
              Tak tohle se řešit určitě nebude ani kdyby si tu hru nekoupili. Kdyby se svět řídil PŘESNĚ podle zákonů ať jsou někdy sebedivnější tak by každopádně vypadal úplně jinak.
            • Nelegalni to je, ale tezko se to prokazuje a je to tak nakladne, ze se to u malych ryb nevyplati postihovat.
            • Robotron3
              Nejsem právník, ale vzhledem k tomu, že náš právní systém pokuď vim, nikoho za hraní pirátských verzí her nikdy neodsoudil a nikdy se nic takového neřešilo, tak bych řek, že stáhnout si hru z warezu a pak si ji koupit (i když si myslím, že to je případ spíš menšiny stahovačů), na tom asi nic nelegálního nebude a těžko by asi někoho společnost zažalovala, když za tu hru zaplatil.

              Sice hraju na PS3 a hry si kupuju, ale pokud nevydají na PC demo, tak mi přijde i ospravedlnění hodné si hru nejdříve stáhnout, aby se zjistilo, jestli poběží. Protože to je na PC opravdu problém, i přes uvedené minimální požadavky. I když piráti co neplatí jsou samozřejmě uličníci a zasloužili by na zadek, to je bez debat. :)
          • Kam zaradis cloveka, ktery nejprve proti tve vuli obsadi tvuj dum, ktery prodavas a kdyz se mu bude libit, tak ti zaplati? Spravne to neni. Ja hry kupuji od doby, kdy se do CR dovazi a nepotrebuji je piratit a zaroven nekupuji zajice v pytli. Ano, ukrast hru a vyzkouset si ji je pohodlnejsi, ale spravne to neni.

            Bohuzel jsi asi mravne nevzdelany, protoze jinak bys vedel, ze mravy na situace hmotne nouze, nebezpeci z prodleni a ohrozeni zdravi ci zivota mysli, kdyz neni zbyti. A naopak je nemravne zit v nadbytku a nechat kolem sebe umirat lidi hladem. Zadnym zpusobem se to nevztahuje na ubijeni casu hranim komercnich her a zabavu obecne. Napriklad muzes "ukrast" cizi lodku, kdyz vidis, ze se nekdo topi a chces ho zachranit, ale nemuzes to udelat z duvodu, ze se chces pobavit.
            • Marty: Mravy jsou spolecenska zalezitost, to mas pravdu, ale nikoli individualni. Co se tyce zakladnich mravnich principu, tak ty se snazi kodifikovat listina zakladnich lidskych prav a svobod. Nelze povazovat za mravne, ze si vrah pro sebe rozhodne a zduvodni, ze vrazdit je spravne, a tim padem jedna pri vrazdeni mravne. Mravy plati i pro jedince, ktery je neuznava a ktery pak z pohledu spolecnosti jedna nemravne. Na zakladnich mravnich principech, napriklad ze lide jsou si rovni a tedy napr. nikdo nema pravo zotrocovat druheho, se zhodnou prakticky vsichni. Ale ne vsichni jsou dostatecne inteligentni a poctivi, aby to dokazali domyslet do dusledku, zvlaste kdyz ty dusledky jdou proti jejich osobnimu zajmu. Asi se nenajde mnoho jedincu presvedcenych tom, ze si nejsme rovni, ze nekteri lide jsou nadrazeni jinim a ze ti nadrazeni maji pravo brat vysledky prace tem podrazenym. Ale presne tohle deaji pirati. A proto je takove jednani nemravne.
              Mozna tomu nebudes verit, ale v mem okoli neumiraji lide hladem. Sve deti vedu k ucte vuci poravinam, jedi vse a jidlo nevyhazujeme. A krom toho i pravidelne poskytuji primerene charitativni dary, predevsim skrze Unicef na lekarskou peci a vzdelani v nejchudsich oblastech sveta http://www.unicef.cz/index.php?pg=2&id=232&zp=1 ale i na mistni projekty v oblasti kde ziju. Vedu k tomu i sve deti, v samoobsluze je kasicka a tam s detmi vzdy hazime korunky na nemocne deti, aby byli zdrave. K tomu me vedli i mi rodice a pribuzni. Chapu, ze ne kazdy u nas ma takovou vychovu a ze dnesnim lidem, bohuzel hlavne mladsim rocnikum, to prijde divne a hloupe.
              Kolem sebe se divam a vlastni rozum pouzivam. Jsem presvedcen, ze kazdy by se mel ke svemu okoli chovat tak, jak by chtel aby se chovalo k nemu. A jsem presvedcen, ze pirati by byli jedni z prvnich, kdo by kvicel, kdyby je nekdo zacal okradat, protoze naprosta vetsina to nedela z presvedceni, ze si mysli, ze to je spravne, ale chamtivosti.

              Gimli: proc bys s tim domem nemohl nakladat, nebo ho nekomu prodat. Samozrejme ze bys mohl, nikdo by tio v tom nebranil. Jen by se mu ponekud snizila hodnota, ale presne to ti pirati delaji taky. Kdyby si tvuj software upiratili vsichni, tak ho uz moc neprodas. Klidne si zkus predstavit, ze ten nekdo ti neobsadi cely dum, obsadi ho jen z devadesati procent, takze treba ti necha jeden byt volny.
              Srovnavam srovnatelne, jen tobe prijde jedna vec ok a druha ne, ale to je proto, ze to nechapes do hloubky a do dusledku.

              Nikolaj: O tom rec nebyla. Rec byla o tom, ze nebudes povazovat za spravne, kdyby proti tve vuli sel do tveho domu nekdo bydlet na zkousku.
            • Asi jsem taky mravně nevzdělaný. Ale jen pro jistotu ty když prodáváš barák nepustíš kupujícího dovnitř?? čeká před domem a buď ber nebo nech bejt? nebo jak to mám chápat?
            • pokud nekdo obsadi dum proti me vuli, nemužu s nim nakladat nebo ho prodat nikomu jinému

              pokud pirát stáhne můj software, ja nejsem jakkoliv ztratný, můžu si s ním nadále nakládat a prodávat ho jak se mi zlíbí, donekonečna na tom vydělávat

              srovnáváš nesrovnatelné, těžko říct zda to nechápeš nebo nechceš chápat
            • Poznamka o "mravnim vzdelani" ukazuje, ze si aspon uvedomujes, ze to co je mravne te naucila spolecnost ve ktere momentalne zijes. To se lisi nejenom od mista, ale v detailech i od cloveka (viz. kolik ruznych nazoru je v teto diskuzi). Pokud je nemravne zit v nadbytku kdyz okolo umiraji lidi hladem, pak jsme nemravni vsichni, protoze kazdych par sekund takhle nekdo zemre, zatimco tady se tuny jidla vyhazuji. Plus fura bohacu by se s tebou o mravech hadala jeste vic ;-) Chapu tvoje nazory, protoze to je v podstate to co spolecnost do lidi husti, ale mel by ses spis trochu zacit divat okolo sebe a pouzivat i vlastni rozum.
          • Protože většina lidí, která si hru stáhne, si jí pak koupí... cool story. Podle tvojí logiky bych pak nemusel platit třeba v restauraci, když mi jídlo nechutnalo.
            • To jsem videl u nas v praci. Jeden si koupil soc DVD za 50 Kc a deset dalsich si udelalo kopii. A taky se pred tim rikalo, jo kdyby film stal stovku a ne pet stovek, tak by se nekradlo.
            • pokud budou hry stát 150 kaček, tak se skoro žádná vývojářská společnost neuživí při tom neskutečným množství her, vývojářů nezávislejch i závislejch, ani kdyby si ji koupilo hafo lidí...

              ale hlavně že ty si budeš moct dovolit koupit tři hry denně. sakra, lidi, to fakt máte tolik volnýho času hrát? :D mně vystačí jedno solidní rpgčko třeba půl roku!
            • smejki
              vo co že jo. lidi budou krást hry i za pětikábli
            • Až bude hra stát 150,- jako to zminovany jidlo v restauraci. Tak nebudou existovat podobny diskuze.
  • michaliuz18
    prve som hru piratil, presiel a ked stala 30€ v brlohu padla mi do oka ta krasna krabicka kde svetlo robilo rozne farby a geralt menil farbu oci, povedal som si ze si ju kupim, doma s radostou rozbalujem zaujimavy obsah ,soundtrack,bonusove materiali,mapka,minca ... a som teraz hrdy na to ze to stalo tak málo a pekne zberatelske veci boli vnutri ...
    naco si mam kupovat hru co stoji 50€ a stoji za prd? ... cez vikend som si zas kupil ME 3 , zlacnel, mal som chut na multiplayer, tak to prechadzam znovu a hram si pritom multák
    takze radsej budem piratit az potom kupovat
    takze sa CD project nemoze na mna hnevat :D
    • Hanzales
      Hm, z morálního hlediska je čekání na slevy samozřejmě v pořádku, pokud si ovšem počkáš i se zahráním samotné hry. Já to dělám tak, že některé hry koupím, jakmile vyjdou, krabice lze vždycky sehnat od 600-900 pokud to člověk chce hrát mermomoci hned a dost her si koupím ve slevě na steamu, nebo prostě až klesne ta úvodní cena. U Simulátorů, nebo RPGček je pak hra i kolikrát už řádně opatchovaná. Pokud člověk hraje hry pořádně, ani pomalu nemůže stíhat všechno hrát hned. I přeš výše zmíněné mám rozehráno několik her a několik jich čeká na dohrání. A na některé si klidně počkám, nebo je prostě z různých důvodů nekoupím a nehraju vůbec. Občas něco taky sosnu na vyzkoušení, ale buď si před dohráním tu hru koupím, nebo ji zase hned smažu a nezájem :o)
      • michaliuz18
        to jo :) ale ja nejsom prachac preto vyuzivam radsej pozemske roky kym hra nezlacnie :D
        a to ze na steame su stale nejake zlavy , je mi to fuk, ja chcem hru pekne v obale na policke s dobrym pocitom, a ne stiahnute za povedzme 40€ z nejakeho steamu a mat na policke prazdne miesto

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit