Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak se snazim dotahnout zbytek k pre-loadu, ale ta rychlost je tedy zoufala. cca 500mb, rychlost skace kolem 90KB/s :( je chyba na mem prijimaci a nekomu jinemu to jede rychleji?
    • P3RS3CUToR
      no jak to jde?
  • Nemá někdo představu jak to bude s češtinou? Jestli půjde aplikovat ta již existující, nebo se bude muset počkat zda se někdo nepustí znovu do překladu.
    • xMort
      Čeština tam bude, kamarád s nimi na ní spolupracuje.
      • A bude přeloženo vše (tedy i přidaný obsah) nebo jen původní obsah?
    • Mám takový dojem, že BGEE by měl vyjít už počeštěný (přece už mají česke texty z BG1), ale nejsem jsi jistý. Taky bych to rád 100% věděl. Pro mě zásadní věc .... bohužel.
  • Corvus
    Já doufám, že se nakonec nějakým zázrakem vydá tato verze BG i v krabici... Nemáte někdo tušení nebo nějakou informaci? Nebo to bude pouze a jen čistě digitální? Děkuji za informaci. Dodám jen, že doufám také v obsáhlou recenzi zde na Games. Na tento počin se neskutečně těším (+ samozřejmě očekávám Project Eternity).
    • Viktor_H
      Jen čistě digitální. Bylo explicitně řečeno, že s krabicovkami se nepočítá...
  • Pro mě BG1 a BG2 bylo, je a bude to nej. Tuhle edici si určitě pořídím. Škoda, že v záplavě novodobých her nenajdeme nic co by alespoň z 50% mělo tak dobrý příběh a atmosféru. Dragon Age se o něco takového pokoušel, ale baldurs gate to nesahalo ani po kotníky.
  • LOL takova blbost to ppro socki co maji PC z bazaru *6* *11* *1* tak hrajte socki. ja si jdu zahrat BF3 na mem compu s 2x geforce 690 a mich trech monitorech s rozlisenim 2560x1600 *5*
    • Socky hrajou na jakymkoli PC, protože to je mrtvá platforma! Pravý progameři si už dávno pořídili Ipad mini - to je budoucnost *16* *5*
      • No naštěstí bude na PC vycházet hromada kvalitních titulů které nikde jinde nebudou
    • Podle me ses socka ty, protoze kazdy poradny paran ma monitoru 6 a minimalne
      3 gefprce 690.
    • Chcel som napisat par vlastnych uvah o tom ako su a budu tieto hry stale lepsie ako Battlefield 3 na tvojich 3 monitoroch v rozliseni 2560x1600, ale uvedomil som si, ze snaha vysvetlit ti cokolvek je marna a do tvojej zabednenosti aj tak neprenikne ani len lucik svetla ktory by ti rozsvietil tu tmu v tvojej hlave.
      Ale aby som ta upokojil. Mas velku pravdu Pepiku..
      • Tiger a ty ses co zac ja ti nerozumim te tve hatlanine rozumi mu nekdo?to je nejaka maďarština nebo co proč to sem leze ??? *11*
        • Samozrejme, ze nie. To by si musel vediet aj citat.
    • Ty si mi prípad... *11*
      • a Pepo - kdy ti bude 12 let? za dva roky? tak vse nej. :)
  • Viktor_H
    "Oster tedy logicky nemůže ani jít do detailů, pokud jde o konkrétní plány s přepracováním Baldur’s Gate II: Shadows Of Amn." - Zatím se s jistotou ví, že půjde o remake SoW i ToB zároveň.

    Osobně nemám z tohoto remaku dobrý pocit, ačkoliv si ho pravděpodobně pořídím. Jako PC hráči mi přijde, že za skoro 2 roky vývoje je to opravdu málo muziky. Ta hra vypadá skoro furt stejně, nového obsahu je na pár hodinek a multiplatformita je mi skutečně šumák...
    • Já jsem čekal, že to bude alespoň v enginu Dragon Age nebo tak něco... ale jestli bude remake vypadat alespoň trochu slušně, určitě si ho zahraju. Baldurs Gate 1 je podle mě dost přeceňovaná hra. Když jsem ji po vyjití hrál, nikdy by mě nenapadlo, jaký z ní bude fenomén. Oproti konkurenci (Fallout, Final Fantasy 7) mi přišla nezajímavá. Ale rád se přesvědčím, jestli jsem tehdy před lety něco podstatného nepřehlédl.
      • Viktor_H
        Také si myslím, že 1 je přeceňovaná. Dvojka je právem považována za krále žánru, ale jednička zas takové terno není. Zaslouží si respekt, protože to byla první infinity hra, velice inovativní a nastolující trendy... ale zpětně to žádné terno není.
        • Kinet1c
          ale je, veruze je, nie len ze to bolo moje prve RPG, poriadne RPG, hral som Diablo pred tym :D, ale bola to hra ktora ma drzala roky hranim, presiel som ju niekolko krat a je terno, mozno ty a niektory tebe podobnym to nepripada, ale ved co uz kazdemu sa nemoze pacit vsetko to co inym a naopak, nic vzlom, ale bez jednotky nie je dvojka, bez pribehu jednicky nevznikne skvela dvojka, to znamena, ze jednotka si zasluzi respekt nie len kvoli tomu, ze je prva zo serie, nie len kvoli tomu, ze priniesla do sveta RPG znova DnD pravidla a pouzila ich vskutku vynikajuco, ale aj preto, ze do tej doby si nepametam, ze by nejake podobne RPG vzniklo, myslim typu party a nemyslim Dungeony ako Eye of the Beholder (kvoli DnD pravidlam, som spomenul prave toto) ale hlavne a to fakt hlavne kvoli tomu, ze keby som nehral cely pribeh od zaciatku v jednotke do konca v datadisku v BG2 throne of bhaal, nikdy by som neprisiel na to, ze hra ked ta pohlti, tzn postavy a jej pribeh, dokaze cloveka rozplakat, mna dokazala a kludne sa ktomu priznam, ten pribeh doposial nema obdoby si myslim, mozno tak mass effect aaale nie, nema, skratka je to prva a posledna hra co ma dokazala rozplakat svojim pribehom, postavami a celym pozadim. Takze v mojich ociach ostane cela seria BG aj 1, epicka a vecne neporazitelna.
      • No možno sa sa potešíš, že vzniká fanúškovský remake Baldur's Gate 2. Je to síce beh na dlhú trať, ale úvodnú časť hry je už možné vyskúšať. Pri takýchto projektoch je nutné sa obrniť trpezlivosťou (viď Black Mesa).
        Tu je link: http://www.gamersnexus.net/bgr-home
        A ešte nejaké interview: http://www.gamersnexus.net/features/gg/788-baldurs-gate-redux-mod-dragon-age-progress
      • Baldurs gate v enginu dragon age? to je barbarstvi xD infinite engine ma stale to svoje kouzlo navic dava pruchod vlastni fantazii http://www.youtube.com/watch?v=wP5RTSAKtTE xD
        • No barbarstvo je to iste pre tých, ktorí na tejto sérii vyrastali.
          Pre jedincov 2D izometrickými hrami nepoznamenanými, je už dosť ťažké sa do toho dostať. Hovorím z vlastnej skúsenosti.
          Skúšal som Fallouta, Divine Divinity, Arcanum a sorry, určite sú to skvelé hry, ale už to ide mimo mňa....
    • Tak ne každý Baldur's Gate hrál, pro mnohé tam tedy bude obsahu dost :)
      • Viktor_H
        Yep, o tom žádná. Těmto lidem to opravdu přeju a je to pro mě jediné ujištění, že celý remake není jen ztrátu času...
        • MrSanta
          Já se léta snažím to zahrát a dohrát a pořád nic. Je to řehole, ale co nadělám. Mě prostě D&D svět neoslovil...
          • Viktor_H
            DnD, nebo infinity hry?
            • Viktor_H
              No, mohlo by ti pomoci, že Forgotten Realms je dost "tuctový" fantasy svět. Jakožto hráče fantasy her by tě tudíž neměl moc překvapit, všechno ti bude připadat takové nějaké povědomé. Retrospektivně mi připadá, že vývojáři s neznalostmi reálií počítali, takže v průběhu jedničky a dvojky tě s tím vším seznámí. Viz např. takový Edwin, který se obtěžuje s vysvětlováním původů čarodějů z Thay... co se týče DnD mechanik, faktem je, že jsou to jedny z nejpromakanějších mechanik vůbec, takže hra v tomto ohledu nabízí opravdu velké možnosti v rámci customizace postavy. Bejt tebou, tak do toho remaku jdu. Člověka to zpočátku "zavalí", ale časem se v tom zorientuješ.
            • MrSanta
              DnD, infinity je super. Já jsem osoba DnD světem neovlivněná, první setkání byl právě BG a špatně se mi do toho dostává. Ten svět je tak velikej a jak ho moc neznám, tak mám při hraní pocit, že nevím něco co bych vědět měl. Třeba Drizzt - každý se radoval, že tam potkal Drizzta a já jsem si akorát říkal kdo to, kurňa, ten Drizzt je *1*
    • MrSanta
      Taky v tom nevidím nic moc extra. Hlavní práce musela probíhat hlavně na těch portech. Pořád se ještě nemůžu rozhodnout jestli to koupit nebo ne. BG mám kupeno už 3x *1* a hru samotou jsem ještě nidky nedohrál. Vždycky mě od ní něco odlákalo... Uvidíme.
  • dufam ze sa niekedy dockam aj remaku na planescape torment... pre mna BG=instabuy...
    • Blasphemy!
      • USER47
        PT by potřeboval remake jak prase drbání. Na novejch systémech je to dost problémový, interface je příšernej a pathfinding ještě horší.
        • Říkejte si třeba, že jsem konzervativní, ale podle mě by se prostě některý klasiky měly nechat odpočívat. Zrovna PT si tak jednou do roka dám znovu a nemám s tím nejmenší problém. BG nemůžu posoudit, jelikož jsem nehrál (já vím, je to trestuhodný), ale nedivil bych se, kdyby skupina skalních fanoušků remake nechtěla.

          Vůbec celá tahle móda remaků mi připadá padlá na hlavu, je to ještě horší, než chrlit jedno pokračování za druhým.
          • USER47
            Však já nemluvím o tom, že by z toho měli udělat FPS. Myslím remake spíš ve smyslu úpravy na moderní systémy, aby to člověk rozjel i bez modování, vypínání hardwarovejch akcelerací v DX SDK a podobnejch věcí. A případný lehký úpravy interfacu a pathfindingu, což byly věci mizerný už tehdy, by zážitek ze hry taky nijak negativně neovlivnily.
            • Přesně, pro člověka, který by se do této hry chtěl dostat až dnes, je interface jedno velké utrpení.
          • Kinet1c
            povazujem sa za fanusika a remake my nevadi, ale ked to poseru tak si ich najdem :D
            • Však proto píšu "skupina fanoušků", je mi jasný, že většina to asi uvítá.
    • Viktor_H
      Oster tvrdil, že by do toho chtěl jít.
      • neni levnější a rychlejší koupit optimalizovanou verzi na GOGu?
        • Když on by planetscape torment potřeboval vyladit ovládání, ale kdyby do toho šli tak to hned koupím a možná trochu i interface.
          • Tím neříkám, že je to špatná hra, já si dokonce myslím že je to dokonce lepší než BG 2. Nikdy nezapomenu na otázku "What is the true nature of the man?"
            • USER47
              *1* *1* *1*
            • Asi myslíš "What can change the nature of a man?". Vidím, že je to pro tebe skutečně nezapomenutelné...
  • Hra vychází 28.11, protože vývojáři prý stíhají (tentokrát už) perfektně datum vydání a tudíž si to můžou lajznout a vydat o pár dní dříve. A alespoň co já vím, tak na Androida si už dávno můžete zahrát jakoukoliv hru na infinity enginu (BG, IWD, PT, etc).
    • JezboX
      Nemám z vlastní zkušenosti jen z videí na netu ale slovo hrát je hodně silný. Ovšem ono 20$ za remastered je taky silný kafe. Ale zase je fakt že bych bral Android verzi abych moh hrát v posteli *1* a ta by měla bejt za 9,99$.
  • Jako fanousek BG ocenuju tenhle reanimate a rad si to zase pripomenu na trochu jinej zpusob. Treba kdyz se zadari, bude po dvojce i pokracovani, coz by uz jinak nebylo mozny v puvodnim enginu.
  • to prostedie take divne malovane, a postavy ostali stejne, tak to vylepsenie je tak polovicne, a dalsi obsah k tomu? Nedavno som to dohral, tak genialnej hre viac netraba, takze... original z cias starych pentii nenahradim.
    • Netreba viac do hlavnej sucasti (=pribehu), ale 'The Black Pits' vypada vyborne a prave take DLC by som privital aj po vydani :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit