Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • PanS

    Reakce na všechny zastávající remastery v předchozím vláknu:

    Já nevidím problém v tom, že někdo dává hráčům přístup k starým hrám. Potíž nastává, když se jako dneska remasterují hry z MINULÉ konzolové generace a řeknou si za ně cenu jako za nově vydanou AAA hru. Přitom je to ve většině případů jenom prosté zvýšení rozlišení na 1080p a odstranění FPS zámku (což bohužel automaticky neznamená dosažení 60 fps... ale to je debata na jindy). Když se znovu vydávají velmi staré hry z různých důvodů dnes nehratelné, o tom jsem schopný bavit. Existuje ale dost dobrý důvod, proč se téhle generaci říká remaster gen a většina remasterů jsou naneštěstí jenom pokusy vydělat na jedné hře dvakrát s minimem přidané námahy. Jako by nestačily DLC a podobné praktiky (čest poctivým výjimkám).
    • Pan_Klobouk
      K tem remasterum jeste jedna vec, co doposud nezaznela. Zatim jste se vsichni kousli na "remasteruji se moc novy hry, remasteruji se stary hry, musim si to znova kupovat, nikdo nikoho nenuti to kupovat... " ale zkuste se na to podivat i tak, ze remastery vychazeji na ukor. Na ukor novych her.

      Ten Crash dal evidentne spoustu prace, uplacali to cele znova, na zelene louce. Fakt nemohli rovnou udelat novy dil? Pokracovani? Reboot, jak je dnes v mode? Specialne tyhle vykopavky by PS4 zvladla emulovat, nerikejte, ze ne. A kdyz uz timhle zpusobem Sony musi zdimat penize, mohla vydat jen lehce prelestene puvodni dily, jak to ostatne ve spouste pripadu dela.

      A co Wipeout? Ta PS4 kolekce je jiste povedena, oceni ji jak hraci novi, tak pametnici - kdyz odhledneme od toho "zas musim kupovat a platit neco, co uz mam na policce". Ovsem jeste vic by hraci jiste ocenili uplne novy dil. Posledni velky vysel na PS3... pomalu pred deseti lety? Tohle se dela? Takhle se zachazi se znackami, ktere z velke casti definovaly a budovaly jinou znacku? Takhle se z ovecek zdimou penize? Ale no tak, Sony i dalsi publisheri to jiste umi lepe.
      • Jack1947
        Přesně tak nic se nemá přehánět, kolik lidí by to ani moc nezajímalo co se hrálo už jsou odkojený novýma hrama. Otázka je jak moc by ten nový díl pokálely.

        Ne jde se tam kde to víc vynáší tedy zaříznout starší série a hry co už dle vyvojářů nemají co víc říct a začnem nové na jeich úkor zbytek zremástrujem at sou i nějaký ty prašule za starý hry.
      • ucho
        ohledně toho Crashe. neuplácali to znovu na zelené louce. vycházeli z již tří hotových her. tedy měly jasný koncept i design. stačilo jim udělat modernější kabátek, což opět bylo něco, co nemuseli dělat od nuly, ale prostě vzali něco, s čím pracují. nějakou práci pak ještě odvedli grafici. práce to samozřejmě nebylo málo, ale zároveň jí ani nebylo hodně (a to zvládli udělat všechny tři díly). je to rozhodně lepší přístup, než vzít existující hru a rozchodit ji jinde. to by samozřejmě možné bylo, u některých her se tak děje a pro hráče je to taky přínosné, ale uznej, že na tohle se lépe kouká.
        dělat nový díl? trochu risk. ten koncept je poměrně zastaralý, v současnosti se dají najít zábavnější herní prvky. takhle si ty hry někdo koupí z nostalgie a zároveň je zpřístupnili současné generaci. je to vcelku zajímavý pohled do herní historie v moderním kabátku.
        ve zkratce: samozřejmě by stačilo jen zprovoznit staré hry na novém systému, ale když tomu dají nový kabátek a zachovají hratelnost? proč ne. na takový shadow of the colossus jsem třeba zvědavý. mám dohrané na PS3 a byl to v podstatě remaster z PS2. jsem tedy zvědavý, co z toho udělají. já to beru jako takový upgrade hry, patch. to není proti ničemu.
        a že jsou vývojáři blokovaní a nemůžou vyvíjet něco nového? no tak to bude vždy. her je v současnosti na výběr tolik, že je to jedno.
        • Pan_Klobouk
          Ale rozumime si. Udajne nemeli zadne podklady, vsechno se delalo zgruntu znova. Ovsem jasne, meli predlohu a stacilo to jen obslehnout a prelestit. ;)

          Se zbytkem celkem souhlas, ja primarne proti remasterum, remakum a spol nic nemam, naopak, mam rad stare hry (a vitam je i v novem kabate), byly veskrze lepsi nez ten aktualni mainstream odpad. Jenom by se to nemelo prehanet. Kdyz kouknu na posledni tri mesice, co velkeho a pekneho se na PS4 objevilo, co by stalo za rec?

          Nejvic bodovaly prave remastery, Wipeout: Omega Collection, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, LocoRoco Remastered, Patapon Remastered... V zavesu jsou opozdene kousky typu Shadow Warrior 2, Dead by Daylight, Superhot, Elite: Dangerous, Orcs Must Die! Unchained... vylozene novych her se nejak nedostavalo, vycnivaji mlaticky Injustice 2 a Tekken 7, DiRT 4, Get Even a RiME. Trochu malo na tri mesice a nejlepsi konzoli sveta.

          Jinak vubec bych se nedivil, v tom dnesnim pokrivenem svete, kdyby prave Crash Remastery nakopnuly znovu plosinovky. Zname uvazovani kravataku, podivejte jak se to prodava, to oni to hraci asi chteji, ostatne Activision uz ted vymysleji co prelesti dal. Konecne publisheri sami v tom nemaji moc jasno, vzdyt i sama Sony - nejprve tlacila zpetnou kompatibilitu, emulaci, pak volila rychle prelestene porty a HD verze... no a ve finale se nestitila remasterovat sotva 2-3 roky stare hity z PS3 na PS4.
          • ucho
            tak je léto, lidi bývají u vody, na dovolených. asi to nebude ideální období na vydávání megatitulů...

            ha Patapon Remastered. to mi uniklo :) ale tam si počkám, až to bude tak za 200,-
        • delO
          přesně tak. remastery jsou super věc, dostávaji se pecky minulosti i současným hráčům viz

          http://www.metacritic.com/game/playstation-4/final-fantasy-xii-the-zodiac-age

          Loni jste dostali nové FF, letos mmorpg a ještě remaster. Každý si může vybrat, tak se poserte, ale nikdo vás nenutí kupovat nic magoři...
    • ucho
      hele, nutí tě to někdo kupovat? když to někomu přijde drahé, tak to přeci nekoupí. popřípadě si počká na slevu. snad si každý dokáže určit, jestli mu to za ty peníze stojí, nebo ne. není divný brečet nad cenou, když přeci ty hry tolik lidí nezajímá?
      • Veskoslav
        To je argument jak pojď na mě z boku.....Ucho, ty jsi vážně už naprosto zdebilnatěl. Podívej se, kolik stojí remaster Starcraftu....A pak se podívej, kolik chtěli za "remaster" například Bulletstorm, kde skoro ani není vidět změna.
        • delO
          "to je argument jak pojď na mě z boku.....Ucho, ty jsi vážně už naprosto zdebilnatěl. "

          Neni nad kvalitní diskutéry *15* Jen tak moc fajn argument *15*
          • Veskoslav
            Že zrovna ty Femto meleš něco o kvalitních diskutérech. Zase máš banán na svém účtu, tak si vytáhl Delo?
        • jamar28
          A proč tě to tak sejří? Ucho má naprostou pravdu.
        • Dusledek hrani na konzoli :) Tam mozek rychle degeneruje. Navic casem hrozi z te cukatury jeho poskozeni :(
          • ucho
            tak to ty musíš mít na konzolích napařeno tisíce hodin :D
            firmy chtějí vydělat peníze, to je naprosto normální. zákazníci pak svý peníze utrácí za věci, který si chtějí koupit, to je taky normální. každý svéprávný jedinec se umí rozhodnout, za co své peníze utratí a jestli mu cena přijde v pořádku, popřípadě mu nevadí dát víc z nějakého důvodu.
            je zmiňovaný remaster Bulletstormu drahý? je. a co? občas je fajn chápat souvislosti. první Bulletstorm nebyl zrovna komerčně úspěšný, ale byla to kladně přijatá hra. uvažujou o druhým díle a tento remaster můžeš brát klidně jako průzkum. Bulletstorm vyšel před šesti lety, to už je z herního pohledu celkem slušná doba, udělali remaster a vydali to i na nové konzole, kde ta hra doposud nebyla. naprosto logický krok, když ty konzole vlastní tolik lidí a je šance, že to budou lidi kupovat. cena půjde poměrně rychle dolů, opět zcela normální vývoj. podle prodejů pak uvidí, jaký by mohl být zájem o dvojku.
            když někdo brečí nad cenou, znamená to, že něco chce, ale nemá na to. kdyby totiž brečel nad cenou u něčeho, co nechce, byl by krapet blbej.
        • ucho
          a to po tom remasteru Bulletstormu tak toužíš, když tam nevidíš skoro žádnou změnu? musíš ho mít? potřebuješ ho hrát? nutí tě to někdo za tu cenu kupovat? je to snad jejich věc, za kolik to prodávají. to jsi takovej degen, že tu musíš brečet kvůli ceně?
          • Veskoslav
            Jak špatně ohraný kolovrátek.....Takže ty nikdy nikoho nekritizuješ, se vším si smířený a všechno je ok...A na jednorožce věříš?
            • ucho
              jednorožci už vymřeli, kvůli rohům je lidi vymlátili, to ví každý děcko.
              samozřejmě kritizuju kde co, ale asi nikdy by mě nenapadlo kritizovat cenu, za kterou někdo něco uvádí na trh. je to věc dotyčného, každý má nějakou cenovou politiku, která mu pomáhá v existenci. když o to nebude zájem, popřípadě zájem opadne, cena půjde dolů, takhle to většinou funguje všude. když mi něco přijde moc drahý, nekoupím to. měl jsem třeba brečet kvůli tomu, že se GTA 5 při startu prodávalo dráž než většina AAA titulů? ne, měl jsem pocit, že si ty peníze tvůrci zaslouží, a hru jsem si koupil. měl jsem brečet kvůli tomu, že nový Call of Duty je dražší než většina AAA titulů? ne, hru jsem si prostě za ty peníze nekoupil. přesně takhle jednoduchý to je. proč bych měl ale někoho za tu cenu kritizovat? ta cena není pevná, cena se postupem času vyvíjí a reaguje na trh (no dobře, zrovna Call of Duty hry jsou v tomhle trochu unikátní, i když ve slevě bývají taky).
              cena je zrovna něco, s čím smířený jsem. je to hra kdo z koho. oni chtějí moje peníze, já rozhodnu o tom, kolik jich dostanou. není to super? ty o tom nerozhoduješ? berou ti víc, než chceš? tak to je od nich fakt podlý.
      • delO
        tady je to magor vedle magoru, si připadám, že když firmy vydají remaster, tak zdejší horčice jsou hromadně fyzicky mučeni, aby si to koupili. Jsem si myslel, že člověk je racionální bytost, která dokáže vyhodnotit koupi hry. Není zas tolik možností - plná cena/sleva/ větši sleva/ goty/complete edice.
  • Lukass
    Tak sem si chtel poridit gtx 1060 6gb variantu, ale kdyz sem uvidel cenu presla me chut. Tady si nekdo z lidi dela srandu, ty ceny sou uplne sileny, zlodejina, nic vic.
    • Veskoslav
      ASUS GeForce GTX 1060 ROG STRIX GTX1060 O6G GAMING za 8999 Kč. Loni v CZC. Doporučená cena je bohužel stále stejná. (Bacha, jsou dva typy téhle karty, a liší se výkonem, ale cena je prakticky stejná). Týden po tom, se dala koupit 1070 za 10999 Kč po slevě. Ale nemyslím si, že pokud budeš čekat, že se to zlepší. Vždycky se na trhu objeví něco nového. Jedině, kdy budou slevy, tak možná po vánocích a po představení nové generace, kdy to půjde dolů o 5 až 10 %.

      Navíc jsem si myslel, že u Němců to bude levnější. Ale ta samá karta stojí cca 400-410 € a za celý rok nešla dolů. Takže buď slevíš z nároků a půjdeš například do 1050 TI 4 GB (cena 5500), 1060 OC 3 GB (okolo 6500), RX 580 8 GB (dá se za 7500 Kč), RX 580 4 GB (okolo 7000) nebo 570 4 GB (okolo 6500).

      Vždycky je možnost, že zítra to zlevní a ty si budeš pak rvát vlasy, že jsi vyhodil X. tisíc peněz. Záleží, co máš za stroj právě teď a jestli to, co hraješ, postačuje v nynější kvalitě nebo chceš něco víc.
      • Lukass
        Tak zase tak uplne nespecham posledni nejnovejsi hra kterou sem koupil je Doom. Hraju ted spis tahovky a dungeony, novy aaa hry uz me moc neberou.
        Chcu to hlavne na Project Cars 2 abych mohl hrat na max v 60 fps. A jeste musim koupit volant takze 15 tisic jen se zaprasi :).
        Ale ty ceny me fakt stvou, takze koupim volant, a uvidim jak Cars 2 pojede na 960. Pak me stejne nezbyde nez kartu koupit.
        Dival sem se taky na ceny v nemecku a clovek si nepomuze, nejde o to ze bych ty penize nemel, proste se me to zda moc.
        • Veskoslav
          Možná bych se mrknul ještě na GB, občas tam mají levnější ceny a libra šla dolů více jak euro.
    • 7500 msi gaming se ti zda moc?
      • Lukass
        Kde je 6 gb varianta za 7500?
        A i tech 7500 se me zda trosku moc, slusela by cena jeste tak o litr min.
        Nicmene za 7500 bych ju vzal, ale takovou cenu sem nikde nenasel
        • Sorry, musel jsem se prehlidnout, beru zpet, taky to ted nemuzu dohledat.

          Jinak ty karty stoji +- furt stejne, spis malinko minus.
          • Lukass
            Rozhodne stejne nestoji kdyz 1060 6 gb vysla dala se sehnat kolem 7400. Ted je nekde cena i k 10 litrum. A nejnizssi ceny kolem 8800.
    • owny
      Kupoval jsem před necelým rokem za 6700 Kč, koukám na ceny teď a celkem mě to vyděsilo. Snad se to dá zase do pořádku.
      • Veskoslav
        Tak to jsi fakt nekupoval 1060 6 GB za 6700.....Pokud to nebylo na parkovišti, od snědého spoluobčana zabalené v igelitovém pytlíku.
        • owny
          Tak si nevěř, třeba. *2*

          http://imgur.com/a/SugSx
          • Veskoslav
            Pravda, nevěřil jsem:) (pak mi došlo, že jsem zcela ignoroval jednoventilátorové karty) Stačilo jenom napsat, kde koupeno, nemusel jsi hned fakturu:-D Ale děkuji, uznávám chybu.

            Předpokládám, že se jedná o tuto kartu: https://graficke-karty.heureka.cz/msi-geforce-gtx-1060-6g-oc/#section
            • owny
              jj
    • delO
      Jsem myslel, že PC je výhodné vždy a za všech okolností.

      No, je docela sranda že xx60 byla vždy mainstream řada s cenami kolem 3000-4000kč, teď za to chtějí dvojnásob, za nějakých pět tisíc jsem kupoval x let zpátky 8800GT, která útočila na high-end.

      Kup si PS4 Pro a máš po starostech a ještě tam máš i pořádné hry.
      • Lukass
        Diky za radu ale konzoli opravdu ne, takhle hluboko nikdy neklesnu.
      • Jj s konzoli starosti nemas, asi jako se vsim co je k nicemu a nemuzes s tim poradne nic delat :)
    • Morraw
      Je to tak.Ceny jsou úplně mimo. Sám jsem čekal na paměti a disk, ale pořád to jen roste. Teď ještě ty problémy s těžaři...
      Měl jsem ale štěstí a koupil z druhé ruky celý nový stroj, ve kterém mi už spokojeně vrní Strix 1070. Já jsem na herní podzim připraven.

      EDIT. Kdybych nechytil celý nový stroj, tak jsem měl v plánu počkat až se situace uklidní a ceny klesnou. Teď bych do toho taky rozhodně nešel.
    • Draken69CZ
      Na čem smrdíš teď že chceš kupovat 1060?
      • Lukass
        Napis svuj dotaz jako beloch a mozna ti i odpovim.
  • ucho

    Star Citizen update

    Tak dalo se to čekat, vývoj se pozastavuje.

    Vysvětlující video: https://youtu.be/oHg5SJYRHA0
    • victor
      Peníze došly , zapomeňte :DDDD
      Projekt s miriádou slibů a plánů , však hratelný jen minimálně . Žádný modul není 100% do/hratelný a v komunitě obdarované takovými polotovary to zákonnitě vře ...
    • Pilgrim66
      jsi zastydl před 10 lety koukám
      • ucho
        asi nejsem tak zběhlý v českém jazyce, ale popravdě významu tvé věty nerozumím. jako že jsem zaspal dobu? nebo že vytahuju něco, co už není in? kdo o tom rozhoduje? ty?
        • Jaka ironie, nekdo kdo nema argumenty a taha si svoje pravdy z nosu se pta "a kdo o tom rozhoduje" *15*
          Dovol mi abych te citoval: "hloupě troluješ. tak jako tak to znamená jen to, že jsi blbec"
          • ucho
            vždycky, když vidím nějakou tvoji reakci, představuju si tě takhle: https://youtu.be/wsN09KSevvM
            • asi takhle https://www.youtube.com/watch?v=SIaFtAKnqBU
            • Draken69CZ
              *15* boží, ještě najdi LVho když mu někdo vyměnil K+M za gamepad.
  • PanS

    Úspěch Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy přiměl Activison zvážit vývoj remasterů starších oblíbených her.

    PŘESNĚ tohle potřebujem. Další remastery.
    • delO
      No, remastery jsou super, krom Capcomu, ten snad nedělá nic jiného než remastery. Osobně jsem rád, že si starší pecky můžu zahrát v lepší grafice. Co já bych dal ze remaster MGSIV, Demon Souls, navíc v současnosti je her tolik, že nikoho remastery nemusí urážet. Peace!
    • Mart9
      Jsem člověk, který si pořídil PS4 v roce 2015 jako svou první konzoli od Sega mega drive a velmi rád si zpětně zahraju všechny pecky, které mi unikly v předchozích letech. A jelikož nefunguje zpětná kompatibilita, remastery jsou jediná možnost. Já jsem pro.
    • Draken69CZ
      Kvalitních her rozhodně.
      • Pan_Klobouk
        A taky kvalitni remastery! U Crashe se jim nepovedlo ani zremasterovat skakani, coz je u skakacky-plosinovky docela problem. ;)
  • jamar28
    Všichni majitelé Total War Warhammer dostanou 10. srpna jako dárek 30 nových jednotek do hry.

    https://www.youtube.com/watch?v=yz7qXNJglxI
    • skaven
      nemam rad regiments of renown, strasne zlahcuju hru, a neviem sa prinutit ich nepouzivat :)
  • ucho

    Majitelé PS4 Pro si v Hellblade: Senua’s Sacrifice budou moci vybrat, zda dají přednost rozlišení 1440p nebo 60FPS.

    podle textu toho clanku to zavani spatnym portem na PC...
    • Takze fhd zakladnich 60fps, u takove prumerne vypadajici hry, to je masinka panecku to Pro :)
  • Jack1947

    Urban legend ale...

    https://en.wikipedia.org/wiki/Polybius_(video_game)
    http://www.eurogamer.net/articles/2015-05-22-polybius-the-story-behind-the-worlds-most-mysterious-arcade-cabinet
    http://www.atlasobscura.com/articles/the-urban-legend-of-the-governments-mindcontrolling-arcade-game
    http://creepypasta.wikia.com/wiki/Polybius

    To jsem si myslel že si to vymysleli jen v rámci DIMENSION303 je to pecka. CIA je a byla známá vymýváním mozků ale že by zašli v 80s letech až takhle daleko ?
    *8*
    • Urban legend... hoax... nezasli...
      • Jack1947
        Jsem myslel že HOAX je vynález až dnešní (21.století) doby. Možná jo ale nicméně na každém šprochu pravdy trochu.
        • Ja opravdu doufam ze tohle byl vtip. Byl to vtip zejo?
  • Lukass

    Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

    Ten p.jebanej udate me uplne r.zjebal celou hru. Nejde ani spustit pise neco o potizich pripojeni k serveru, nema nekdo podobne problem
  • Johnny

    Video: Grafické porovnání PC a PS4 verze hry Project CARS 2.

    Ten FOV myslej vážně? Dyť to nemá žádnou hloubku. Z toho se mi chce blejt *11*
  • Jack1947

    Wolfenstein 2 bude mít season pass, zahrajeme si i za jiné postavy

    Jedině za předpoklasdu že by bylo příběhové DLC pak je to opodstatněné celkem. Hrát za 2 odlišné, postavy mi nepříjde úplně nej volba obhájení proč Sešn špas.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit