Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ja_nic_nevim

Na PC to bude stejný fail, jako MGS:V

• Já nejsem fanda série, ale protože jsem měl MGS:V předobjednaný tak jsem se fakt snažil to hrát, ale ta hra mě udupala tím jak byla pro mě po všech stránkách absolutně prázdná, celý to působilo uměle (našroubovaně). Jenže neznám kontext, takže to může být problém. Hratelnost mě vůbec nezaujala.

• Maxianimal

Cože? Fail v jakém smyslu? Protože tak krásně vyladěnou a optimalizovanou hru na PC jsem dlouho neviděl. Nebyl jediný problém, ani offline, ani online. Ani jsem neslyšel, že by s tím měl někdo závažnější problém.

• ja_nic_nevim

Neznám moc lidí, kteří by ji dohrály do nějaké pokročilejší fáze. Mrtvý prázdný svět s nekonečně se generujícími stejnými úkoly a respawnem nepřátel. AI, která se ráda nechávala omráčit. Příběh jenom samé "WTF" momenty (kde jsou časy Clancyho). Třeba to někomu přijde geniální, já už mám nároky někde jinde.

• iSpirit

tak Metal Gear není jenom Metal Gear Solid. Je to i Metal Gear předchůdce MGS, kde je hlavní záporák Big Boss. Právě Venom to krásně spojil, propojil to a celé se to hezky zacyklilo.  Jsou tam krásné detaily, že nehraje na začátku Bowie ale Midge Ure, to jsou detaily, které máme rádi, navíc mám rád tuhle verzi songu úplně nejvíce a to David je můj oblíbený zpěvák navždy. Takových detailů je tam mraky. Navíc Phantom Pain je nejlepší název pro sequel, co jsme tu snad měli. Ta hra opravdu o tom názvu je. Prostě to sedí jako prd*l na hrnec.

Příběh je víceméně ok. Když vezmu ty sh*t story ze současnosti tak je ok, není to Nier: Automata, ale mohlo to být, kdyby Kodžima měl někoho, kdo ho usměrní jako v minulosti a kdyby to bylo dokončené. Záporák nakonec trošku nevyužitý +- opět ok. Dialogy průměr. 

Gameplay je bravurní, to všichni snad víme a asi pořád nejlepší stealth, co jsme měli možnost hrát. Předchůdci i Thief určitě odpustí. 

Audio a vizuál naprosto OK, je to 60FPS, hudba skvělé vybraná, zvuky, animace, A.I. výborné

Prázdnost. Souhlas. Je to bojiště. Beru, vše vypadá jak má, ale proč proboha jsme nedostali jedno větší město v Afghánistánu a jedno v Africe, kde bychom dělali nějaké pěkně stealth mise a dostali pár úkolů a tím dostali větší imerzi.

Za mě 8,5/10. Druhá nejlepší hra roku 2015 za Bloodborne.

• Maxianimal

Jo takhle, ty sis jen nedokázal užít tu geniální stealthovou hratelnost (která se kdykoliv uměla proměnit na brutální akci) v open worldu, a příběh, který řekne samozřejmě mnohem víc fanouškům série. Uznávám, že ta repetice tam být nemusela, ale vzhledem k tomu, že od toho Kojimu Konami ve 3/5 odebrala se není čemu divit. Každopádně pro fandy ten příběh krásně spojuje Metal Gear a Metal Gear Solid. O nárocích to není, o znalosti lore a historie MGS ano. Tvůj nick je v tomto případě omen nomen :)

• ja_nic_nevim

Skvělý jak můj nick dokáže utvořit obrázek zdejších diskutérů, nedělám si iluze o většinové inteligenci. MGS jsem pro tvou informaci dohrál několikrát a vždycky mě mrzelo, že jsem se nedostal ke druhému dílu.

Kvalitní stealth si tedy představuji jinak, tohle mi přišlo naroubované uměle na herní mechaniky...ale to je otázka vkusu jako všechno na téhle hře.

Ne každý Vám Kojimu žere, asi se s tím budete muset smířit. Lhal bych, kdybych řekl, že mě hra prvních pár hodin nebavila. Ale rychle přišlo vystřízlivění a nechuť pokračovat. A co jsem se bavil s kamarády, nebyl jsem jediný.

• iSpirit

Ty vlezeš do každé diskuze s minimem znalostí, dostaneš nářez a ještě se čuduješ, že někdo poukazuje na paralelu mezi tvými znalostmi a tvým nickem. Divná doba. Divná lidi...

• ja_nic_nevim

Reakce na příspěvek:

Dovolím si pošpinit hru na webu pro "pařany", kde se pěje jen samá chvála. Kritika se nesluší :-) A to jsem jen reagoval na "Cože? V jakém smyslu?"

Dva vidí totéž a není to totéž.  

• Maxianimal

Jak říkám, pokud nejsi fanda MGS (což nejsi, jinak by jsi všechny ostatní hrál), tak by ti příběh nejenže dával smysl, ale krásně spojil několik neznámých.

Nejsem z těch, co Kojimu bezmezně žerou, ale dokážu uznat, co je skvělý game design. Ale někdo do toho prostě tak nevidí, což je naprosto v pořádku. Ale už jen větou "tohle mi přišlo naroubované uměle na herní mechaniky" ukazuješ, že nevíš o historii MGS zhola nic a že napříkald Fulton extraction už byl v MGS3, krabice snad od dob Metal Gear. Kojima je japonec, a jako japonec je trošku ulítlej. Ale ono celé univerzum Metal Gearu je ulítlý, patří to k tomu, a tak se tomu diví pouze lidi, co to pořádně neznají.

• Jack1947

Fail ne ale horší port ano a nedodělaná hra.

• JohnnyLegend

Muze mi nekdo rict, proc ma hlavni hrdina na zadech nekolik kontejneru urcenych pro prepravu lodi a jak to vlastne unese a jeste u toho hopsa po sutrech? Nebo to je taky Kodzimova genialita?

• iSpirit

přesně jak píše kolega dole. Jsou tam tři typy. Na rychlost, na zdolávání vrcholů, na přepravu co nejvíce kilo. Typický hejtr bez znalosti hry.

• Maxianimal

Protože má na sobě exoskeleton, který mu v tom pomáhá?  A v průběhu hry si ho vylepšuješ? Kdybys to hrál, tak bys věděl. Takže příště si to p*čování odpusť, kdz6 o tom víš kulový ;).

• JohnnyLegend

No a nemel by frajer lepsi to dopravit tou lodi, nez bejt ovesenej krabicema jak jouda? Nebo to vsechno nalozit na trakař/osla/velblouda nez se s tim trmacet a po uklouznuti to vsechno sbirat ze zeme? Nebo mi vysvetlete du Kodzimovu genialitu, proc je lepsi mit krabici pripnutou na pazi nez na oslovi? Trava tam podle obrazku evidentne roste, coz je jediny palivo, ktery je na osla potreba.

• iSpirit

Ach jo. Proč to děláš? Když si chodíš vyloženě pro rány do kolene.

• Maxianimal

Ufff... on tam v pozdější fázi hry má malé vznášedlo (dokonce jich pak může mít víc za sebou jako "vláček"), a ještě později má dokonce motorku. Jenže to prostředí je skalnaté, nehostinné a musí zlézat hory a kopce, a to "osel" zkrátka nezvládne. Je nutné používat žebříky, lana, lanovky, mosty a další věci, které tam dáš ty nebo právě "spoluhráči", se kterými si navzájem pomáháš překonávat překážky. Takže stará dobrá ruční práce je to nejlepší. Né že by mělo smysl ti to vysvětlovat, když jediné, co tě zajímá je shazovat "Kodžimovu genialitu", protože jsi měl potřebu to zmínit hned dvakrát, ale třeba to tvé ignorantství alespoň trošku snížím.

• JohnnyLegend

Zni to jako dobry Delivery simulator v postapu. Nekdy to asi zkusim, ale ruznr Traktor simulatory, gardening simulatory nebo simulatory kamionaku me moc nebavi. Snad to alespon zachrani Mads v cutscenach, abych se neunudil k smrti.

• Maxianimal

Takhle, Delivery simulator to bezpochyby je, ale s přesahem a zajímavým konceptem kooperace. Plus příběh a skvělí herci. Nesedne to každýmu, to je jasný. Mě to šíleně bavilo, ale znovu bych to nehrál.

• ja_nic_nevim

Reakce na příspěvek:

Vtipný, jak mi tu někdo dokáže nadávat přes nick a přitom je tak omezený, že v příspěvku nepozná sarkasmus a ironii. Opakovaně. 

• Maxianimal

Reakce na příspěvek:

Ty máš nějakou podivnou zálibu ve vtírání se do diskuzí, ve kterých nemáš absolutně co říct? Nebo tě jen přitahuje na mě reagovat? Jako jsem ženatý, ale potěší to, ne že ne.

• ja_nic_nevim

Reakce na příspěvek:

Já se sem chodím bavit. Co je to tu jen pro registrované, má Jack těžkou konkurenci.

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

Tak slusnej pribeh maj i hry od Telltale a neni u nich pro spusteni cutscen potreba ujit pul Ameriky s prepravnim kontejnerem na zadech. Hru zkusim, az bude po 20 ecek. Jinak neni sance. Zvlast kdyz to ani skalni fanda nema chut projizdet znova.

• Jack1947

Tak krom toho že si to užije ještě méně než ty 2% co mají VR na stýmu, tak aby grafika nebyl hlavní tahák jinak to jede v letterboxu nativně ? trochu, nepřijemné...

• KamilZm

Mám 4K monitor, ale netuším, co je na těch obrázcích tak úchvatné. Zvolené prostředí ani 4K rozlišení vůbec nedá vyniknout. Pár mázlých textur vody, šutrů a hor. 

Za mě nic extra, naopak spíš celkem humus. Forza nebo třeba i Shadow of the Tomb Raider tomu nakope zadek.

• unicz

No která Forza? Např. Horizon na poměrně krutě krátkouu vykreslovací vzdálenost (ve smyslu ostrého vykreslení), prakticky nijak nepracuje s vodou na povrchu, déšť je také více méně bez efektu, mlha žádná.... Se stíny ale boduje, resp. projekcí světla, to je pravda.

• Tanatonaut

WIN10 only btw

• unicz

Které tyto jsou s námi 5 let. A?

• Jack1947

Přeji příjemných dalších 5-10 let bez aktualizace ;) a poté i bez podpory.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit