Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 0tecFura

    Sakra. Jedina diskuze na gamescz kde to pořádně žije a já jako pc hráč můžu jen koukat 😂


    • MrDonut

      presne :) Ja bych si to PSko i koupil, ale asi bych to pred zenou neobhajil, kdyz jsem po novem roce kupoval nove herni PC.

      • 0tecFura

        Já si právě když vyjde nová konzole koupím kompa o něco silnějšího než je dána konzole. Pak nemusím celý životní cyklus te konzole nic řešit a hraju vše na ultra. 

      • Veskoslav

        Tak "dětem" na Vánoce?:)

  • Maxianimal

    "od 50 do 70 dolarů" a pak se tam mluví o 80e? WTF?

    • Duncan66

      DPH + clo atp. a neni se cemu divit ;-)

      • Maxianimal

        Jaký CLO u digitálek, co to meleš?

    • Marquis-III

      Prý je to proto, že v americké ceny se udávají bez DPH. Ve výsledku je cena stejná.

      • Fxaman

        Není. Daň na hry je velmi malá. Mám americký účet na PlayStation Store a běžně jde o cca 5 % navíc:

        Nově tedy 70 dolarů + 3,5 dolaru daň. 73,5 dolaru * cca 22,50 = 1650 Kč

        Pro Evropu 80 euro * cca 26,50 = 2120

        A to ani nemluvím o tom, že na US storu stačí vyplnit adresu pro Oregon nebo Alijašku a žádná daň se neplatí (tyhle státy ji mají nulovou). Takže hra pak vyjde na 1575 Kč.

        • Duncan66

          Ale v CR mate DPH na hry 21% pokud se nepletu.

          • Fxaman

            I tak to nevychází. Vezměme teda 70 babek * 1,21. To je 84,70. Přepočteno na koruny nějakých 1900. Což je 72 euro. Tak proč to dávají za 80?

            • A myslíš, že to nebude stát těch 1900 max?

              • Fxaman

                Reakce na příspěvek:

                To je otázka. Třeba JRC už to má za 1999,- ale to je podle mě jen startovací cena, aby lidi neodradili od koupě nových konzolí. Protože doteď hry stály 60 euro a JRC je mělo klidně za 1799. Divil bych se, že by se hry v Evropě zdražily o 20 euro a oni přihodili jen dvě stovky... Postupně to podle mě vyšponují ještě výš. Za dvojku je podle mě budou mít malé e-shopy...

            • Duncan66

              Zaokrouhleno :D

              Ty ceny Euro vs USD mi prijdou takove uz radu let, mozna se v ramci EU musi platit jeste neco navic, netusim.

              • Veskoslav

                Reakce na příspěvek:

                Ne, nemusí. Jenom si Murica a Asie myslí, že 1 dollar=1 €.

      • U elektroniky je tuším ještě rozdíl v záruce (ta taky není zadarmo a musíš mít náklady na reklamace v nákladech). Amíci ji mají tuším ze zákona dost nižší, než třeba tady v Evropě. (takže ono když vezmeš třeba konzoli v americe, k tomu zaplatíš daň a ještě si zaplatíš za prodlouženou záruku na dva roky, tak to fakt nebude za 499USD)

  • Chtěl sem kupovat PS5, ale potom co to vypadá že začnou vydávat i jejich exkluzivity i na PC, tak to asi přehodnotím a koupím radši novou grafiku:)

    • Nevím no. Mě tam teda zatím přijde dost her, které si na PC nezahraješ. Takže zabalit celou platofrmu jen protože to vypadá, že někdy v budoucnu možná si některé z těch her zahraješ... není to škoda?

      • Neni. U zadny z tech her nemam vylozene nutkani ze ji musim mit day one. Takze ne, skoda to neni:)

    • 0011

      Mám to stejně, ale pochybuju, že je dá všechny. Horizon asi časem bude ale ne dřív než oznámí třetí díl. Mě osobně zajímá jenom Persona, která Sony nepatří a jenom čekám až se Sega přestane chovat jako uražená bejvalka a po úspěchu 4 golden na Steamu tam konečně pustí 5.

  • 0011

    Cena parádní, ale věřím že ještě před týdnem buď byla jinde nebo rovnou počítali s tím, že budou brutálně tratit na hw ale vrátí se jim to na prodejích sw na čistě digitální verzi. Nemyslím si, že by tímhle Sony automaticky vyhrálo a osobně jsem čekal víc než jednu novou exkluzivitu. Určitě se najde spoustu lidí co si koupí oboje nebo aspoň PS5 + gamepass, na druhou stranu v USA zas MS má předplatné i s gamepassem, určitě to bude mnohem vyrovnanější "souboj", než se to na první pohled z naší malé zemičky zdá, ale na jeho konci budou jediní vítězové - samotní hráči. Dobrou noc pařani a pařanky.

    • Duchino

      Souhlas, tenhle konkurenční boj je pro nás skvělý. Poslední dobou se hráčům daří jak v oblasti konzolí, tak i GPU ( ceny nových RTX jsou taky fajn díky příchodu Navi). Teď snad jen, aby konečně Intel dokázal přijít s něčím novým. 

      • 0011

        Ceny nových grafik jsou super ale já mám už starší komp a hraju furt na fullhd takže se těším až současná generace grafik ještě zlevní a půjdu asi do 2060 nechci kupovat celého nového kompa teď mám spoustu výdajů do baráku a ani kupovat novou výkonnou kartu do starého železa, ale chci něco na čem mi na fullhd na plné detaily 60 fps pojede CP 2077. Jo teďka v téhle mizerné době jsou zlaté časy aspoň pro nás hráče bez ohledu na platformu.

        • Duncan66

          To radsi pockej na 3070, ta nebude o moc drazsi a pritom vyon bude minimalne dvojnasobny.

          • 0011

            Už i tu 2060 mi bude bottleneckovat procesor (4790k) takže nemá smysl do toho rvát cokoliv lepšího, až Budu stavět nový stroj tak bude venku řada rtx 4xxx, já chci něco s čím do té doby přečkám, u AC Odyssey mi dal komp najevo, že už potřebuje novou kartu.

  • Duchino

    Tak to je pecka, čekal jsem cenu o dost výš. No a že digitálka půjde až pod SeX...jdu předobjednat 😎

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit