Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak je to náročný? Rozeběhne to tříjádro na 2.8 s radeonem 4870?
    • Horst_Fuchs
      Asi tak. Ani na Radeonu 7970 to není to pravý ořechový, Při zapnutí všeho na maximum 25-45 fps dle místa. Ta hra mi vytěžuje grafiku na 100% a čtyřjádrový CPU zhruba na 50%.

      Jinak řečeno, náročnost jen o trošku nižší než Crysis 3 v plných detailech.
      • Hodne zalezi na nastaveni. Napr. AA je relativne dost narocny, po jeho vypnuti z low muze FPS stoupnout treba i o 1/3 (gtx 660)

        V podstate se da rict ze s moderni mainstreamovou kartou by mel byt clovek v pohode, pokud si nastaveni trosku posteluje, bude mit vse plynule (i kdyz velka mesta srazi FPS) a pritom hra bude vypadat porad slusne
    • S takovou sestavou na to zapomen aspon do doby než začnou pracovat na optimalizaci
      Na požadavky co sou na steamu se ani nedívej žádný požadavky co uvádijou nejsou pravdivý
    • Tady máš požadavky, co jsou na Steamu.

      Minimum:
      OS: Windows Vista SP2 or Windows 7 SP1 ; Processor: Intel Dual-Core 2.4 GHz or AMD Dual-Core Athlon 2.5 GHz ; Memory: 2 GB RAM ; Graphics: NVIDIA GeForce 8800GT or AMD Radeon HD 3830 or Intel HD Graphics 4000 with 512 MB VRAM ; DirectX: Version 9.0c ; Hard Drive: 10 GB ; Sound Card: DirectX®-compatible

      Recommended:
      OS: Windows 7 SP1 ; Processor: Intel Core i5-2300 or AMD Phenom II X4 940 or better ; Memory: 4 GB RAM ; Graphics: NVIDIA GeForce GTX 560 or AMD Radeon HD 7750 with 1 GB VRAM or better ; DirectX: Version 9.0c ; Hard Drive: 14 GB ; Sound Card: DirectX®-compatible
  • Maximalni pocet hracu bude 50, nebo planuji vic?
    • Plánují 140-160 lidí, ale až v plný verzi ( to ale neznamená že se to do konce alphy/bety nezvedne nad 100)
  • Tak bohužel pro tebe, se servrem to nemá nic společnýho..
    • celoush
      http://linustechtips.com/main/topic/59201-arma-3-performance-problems/
      Servers.

      FPS in MP is reliant on the server.
      If they server hardware is not up to snuff you will get very bad FPS.

      Cheap server hosts also like to throw several games on a single box to save money
      so Arma is being forced to share resources with them,....result.... low FPS.

      Arma NEEDS a dedicated box that has the required power and bandwidth to run.
      • FPS zavisle od serveru je hlupost, nedava to zmysel. server nema s lokalny vykreslovanim nic spolocne. pokial ten server z nejakeho dovodu nestiha, tak hra moze lagovat, ale nemalo by to ovplyvnit FPS u klienta. zle naprogramovat sa to urcite da a vtedy moze pomaly server ovplyvnovat FPS klienta, ale to je potom jasny bug...
        • celoush
          neznám tolik podrobnosti, smysl to skutečně nedává, ale podle všeho to tak je... zda se to dá nějak opravit? v to doufám... ale pravda taktéž uvedená tam je, že často přeskriptované či špatně naskriptované mise shazují výkon Arma v MP dolů.
        • u Natural Selection 2 je tohle normalni chovani a dokonce jsou tam i grafy ukazujici vykon serveru. u Supreme Commandera to bylo take tak! Stacilo, aby mel z hracu pomaly pocitac a FPS jdou dolu vsem.
          • tak by si to mala ta spolocnost co stoji za Natural Selection opravit. nechapem aky ma vykon serveru suvis s tym, kolkokrat dokaze klient prekreslit scenu. ten Supreme Commander som moc nepochopil. to akoze ked mal ktorykolvek pripojeny hrac slaby pc, tak kleslo fps vsekym naokolo? tak to uz je uplny vrchol diletantizmu :D
    • reakce na: celoush@tiscali.cz
      není.. jen se snažím vysvětlit, proč mají někteří fps nízká i když mají doma dělo
  • Dovede mi nekdo vysvetlit jak to s tema dayz je? Mam k Arme free dayz, pak je tady alpha placeny dayz a jeste myslim neco existuje...Mam v tom zmatek. Dik
    • celoush
      Je DayZ mod, což je mod pro Arma 2, kterou vyžaduje a pak je tu od pondělka i DayZ Game, což je samostatně prodávaná standalone verze DayZ, která nepotřebuje žádnou Armu.
    • Dayz v Arma 2 je mód, který se už nebude dál vyvyjet. Tohle je Dayz Standalone ( neboly samostatná hra co z módu vzinkla), proto je placená. O žadným dalším Dayz nevim, jen o hrách co vznikly z Dayz jako Warz ( docela fail) , Nether (nehrál, takže o tom nemůžu nic říct), The dead linger ( svět se ti tam generuje jako v MC jinak je to Dayz singlplayer/coop pro pár lidí), 7 days to day ( to je zkráceně kombinace Dayz a MC, taky sjem nehrál a víc ti říct nemůžu :D)
      • A ti co ted vydali novy dayz delali i na modu?
  • To je solidni.
  • 24 Éček za zabugovanou alfu? Ne že bych autorům nepřál hezké Vánoce, ale raději obdaruji rodinné příslušníky..
    • myslim ze kazdy kto ide do alphy, early access, a neviem coho musi pocitat ze tam budu chyby, bugy, nedokoncene veci, kto si mysli ze to bude uz final veriza je hlupak.....samozrejmeze chyby tam su, niektore mi vadia, niektore vobec, zatial ma to bavi a 24 ecok nebola az taka hrozna cena pre mna, to ze to ma chyby, co uz je to alpha, zoberte si take BF4, to je final, chyb a bugov je tam strasne vela, a vidite pytaju si za to ako vela :D
      • Bohuzel mas pravdu, kupa lidi nema poneti o tom,co je to alfa.
        Vidi, ze to jde koupit, tak to samozrejme hned udelaji.
        Pak zjisti, ze to je (bozemuj) nedodelane a zacnou prskat a nadavat, jaktoze jim tohle bylo prodano.
        Fakt je mi Rocketa trochu lito, 100x upozornoval, at to lidi radeji nekupujou a pockaji,ale byl to predem prohrany boj.
        Btw hateri a hlupaci obecne taky nevidi, ze delali velke zmeny v architekture hry.
        Ti akorat vidi,ze ruka drzici sekeru je divne ohnuta, zombici glitchujou a hned maji penu u huby.
    • Je pravda že ta cena je vysoká, bohužel jak je vidět, poptávka je tak velká, že si mohli dovolit to udělat. Také se teď cítím trochu okradený, ale nezbývá než to respektovat.
      • A neplynou z toho nějaký bonusy do budoucna za tu cenu? Hlavně při vyřízení finální verze? Jako u Army?
    • Dalsi intelektual, ktery nema poneti, co znamena hra v alfa fazi *7*
      • Znamená to hezké Vánoce pro autory. Nic víc. Na poslední chvíli spatlaná alfa verze hry, která bude za půl roku hratelná a maximálně o 5 euro dražší. Férová cena by byla do deseti é, ale autoři zjevně vědí, co si ke svému fandomu mohou dovolit.

        Nicméně jsem rád, že mi vaše investice dovolí si za čas zahrát počin odpovídající kvalitou velikosti vašich zahozených peněz a hodin života ztrávených v nehratelné hře. Díky!
        • Neni zac, trole!
        • no ludia mozu kupovat co chcu, nikto ich nenuti, to ze si kupia hru ktora neni nedokoncena, a hlavne ak tam je napisane ze je nedokoncena, co znamena je tam vela chyb, znamena ze im to nevadi, alebo ze su hlupi, a neprecitaju si veci, alebo nerozumeju tomu, vyvojari ako dean hall si tie peniaze celkom zasluzia, myslim ze uz par milionikov zarobili, o to mozno aj islo, bude sa mozno moct najat viac ludi, a hra pojde rychlejsie hore.......ale stale je to o tom ze nikto nikoho nenuti si to kupovat, upozrneni ludia boli ze to je earlz access, co znamena plna chyb, a ze si to ludia kupili a stazujusam, tak maju rozmyslat :D
      • ucho
        hra v alfa verzi by měla obsahovat již většinu základních herních mechanizmů, měl by to být přeci jen nějaký základ. to u DayZ stále neplatí. bohužel. nebo ty máš snad pocit, že postupujou nějakou rozumnou rychlostí? tímhle tempem nebude beta ani do toho roka, uvidíš...
        • Zaklad hry tam je, chodis, objevujes, lootujes, zabijis nebo jsi zabit. V tom malem poctu, v jakem na tom zacali, je pomalejsi postup samozrejmy. Mozna si taky neuvedomujes, ze kupa veci co delali bylo v architekture a tyhle zkratka jen tak neuvidis. Samozrejme ze lidi uvazujici jako ty alfu nemaji kupovat a pak se vyhnou zklamani a potrebe to ventilovat na forech.
        • vies v com je problem, ze dnes je v mode vydavat same bety pre sirsiu verejnost, a tak nejak si ludia zvykli ze ta beta je uz nieco ako final, a alphu automaticky beru ako nieco, co bola kedysi beta, a potom sa stazuju ze alpha ma mnoho chyb, aj beta verzia je o chybach, a vzdy bude, keby chyby nemala, bol by to uz skor final
          • ucho
            vůbec nejde o chyby, alfa jich bude mít samo tunu a nečekám, že bude vše fungovat. ale alfa by měla stát na pevných základech (neříkám, že bezchybných), na kterých se dá dál stavět. pokud je u DayZ jako základ mapa, ve které běhají lidé, možnost online hraní a běhající zombíci, je to jako základ slabota, která neospravedlňuje tak dlouhý vývoj už jen této alfy...
            • Ja temer do puntiku tvoje nazory sdilim. Ted ale panuje pocatecni euforie, je to jak bodani do osiho hnizda. *1*
              Ale objektivne je nutno brat v potaz za jakych podminek byl standalone vyvijen. Dodelavala se arma, odhaduji ze v Bohemce se to dela jak je v ceskych pomerech bezne, tj presouvaj se lidi z ukolu na ukol, z projektu na projekt, panuje system kazdy dela vsechno a nic poradne, dyk to znas. Mozna Dayz ani nemel stabilni tym, slysel jsem o vysoke fluktuaci lidi v Bohemce, Dean utekl do Himalaji, opadavala duvera v ten projekt, nedostatek schopnych programatoru atd atd....
              Mozna ze ted kdyz se sypou penize si Bohemka konecne uvedomi ze se jedna o slepici prdici zlaty vejce, mozna konecne stabilizuje podminky pro vyvoj, da tomu rad a stane se zazrak. Kdo vi. Osobne tomu moc neverim, ale rad budu za blbce pokud se tak skutecne stane. *5*
        • Nikoliv, az beta verze ma mit vetsinu hernich mechanismu.
          • ucho
            nikoliv, ty základní by měla mít už alfa... v opačném případě pak riskuješ nekonečný vývoj...
            • ucho
              ano, jsou. ale pro zdravý vývoj platí to, co jsem psal. jinak to připomíná spíš tvorbu stylem pokus/omyl a vývoj se tím velmi prodlužuje. já proti té hře nic nemám, může být časem dobrá, ale zatím z dostupných informací mě nepřesvědčilo nic o tom, že se ten vývoj za rok někam výrazně posune... přijde mi to trochu neefektivní. vývoj probíhá už více než rok. výsledek tomu neodpovídá (chyby neřeším). to je celé, co jsem tím chtěl říct :)
            • celoush
              Názvy alfa a beta jsou jen konvence... jinak třeba Wiki uvádí: "The alpha phase usually ends with a feature freeze, indicating that no more features will be added to the software. At this time, the software is said to be feature complete." což dává zapravdu Ganimoth.
    • celoush
      No tak hurá.
  • kdysi jsem zaplatil za Armu2, peněz mi líto není to ne, ale je mi líto mulťáku, který mi vždy lagoval. A nemůžu říct, že bych se připojoval na server s pingem vyšším než 50. Můj net byl také v pořádku. Battlefieldy aj. mi vždy jeli bez problému, u nich taky zůstanu.

    Moje zkušenost s enginem Army2 a 1.
    • celoush
      Nejde o ping... engine Arma je určen na něco jiného a přistupuje k tomu od začátku jinak. Arma série vždy vyžadovala vyšší výkon. Argument battlefieldem neberu... ten není přímá konkurence
      • žádnej stroj ti neutáhne Armu hraju 3jku multák s gtx780 a není problém padat na 20fps a to i když dám vše na low je to prostě nulová optimalizace
        • celoush
          Tady je prý i problém se serverem. Když nestíhá on, pak padají fps všem... ale to se těžko odhaduje na jakou šunku člověk leze.
          • ucho
            fps nemá vlivem serveru co padat... jako když se to děje všem, je to normální?
            • celoush
              není.. jen se snažím vysvětlit, proč mají někteří fps nízká i když mají doma dělo
    • XorxoxTalarius
      Nebude to spis problem ve stroji? Ja hraval Armu Free na Low (respektive Low nastaveni Arma II) a jelo mi to bez problemu :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit