Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hm, tady je klasický "Cameronovský" vetřelecký téma. Osobně se mi prostě mnohem víc líbí ten přístup Ridleyho Scotta, jeden alien, uzavřený, stísněný prostory, jatka, ale pořád to má ten klaustrofobickej feeling, ze kterýho se mi dělalo špatně. V Aliens přišla pro hry jistě lepší koncepce, tedy bezhlavý střílení bandy mariňáků a tintilionu emzáků, ale pro mně to ztratilo kus kouzla. Byť tomu filmu neupírám grády.

    Já bych byl rád za nějakej rozumnej kompromis atmosféry (Vetřelec 1 a 3) a herního zážitku. Radost z jednoho sejmutýho facehuggera po dramatický, málo osvětlený honičko-utíkačko-bitce by u mně byla mnohem vyšší, než když bych sejmul rpgčkem houf slizáků. A co teprve bitka s vetřelcem v duchu mnou napsaných minulých řádků.
    • No, to by se tvůrci mohli sejít s pány co mají na svědomí Amnesii. Ti by jim ukázali jak na tísnivou atmosféru, bez milionu emzáků a s minimem vystřílených nábojů, prostě atmosféra prvního filmu :)
      • Mechwarrior_bw
        si predstavujem ako v hre prechádzam vetracími šachtami neozbrojený, iba za svetla baterky, v dialke počujem tiesnivé zvuky, postupne otváram jednotlivé prepážky a dôkladne ich za sebou zatváram.. postupujem ďalej, zídem po rebríku do nižšej šachty a pokračujem v hľadaní cesty k únikovému modulu ... zrazu si ale uvedomím že zvuky ustaly, je počuť iba kvapkajúca kondenzovaná voda v pravidelnom rytme a môj tep blížiaci sa k 150 za minútu... zúfalo svietim baterkou do šachty pred seba ale na jej koniec baterka nedosvieti, je vidieť iba hlboká tma a divné odlesky ... ešte chcem zkontrolovať šachtu za mnou ale mám z toho zlý pocit, zatnem zuby, pomaly sa otáčam ... pokračovanie na budúce :)
    • deridon
      kdyby vzali nějácí vývojáři pojetí R. Scotta, viděl bych to spíš na hru ala Amnesia.. což by bylo suprový.. Cameron tomu dal prostě víc akce a trochu to univerzu zveličil, ale pořád je to kvalitka
    • cameron se s tématem popasoval dobře, ale herní vývojáři už ne, udělali z toho chickenshooter (tedy alienshooter) AvP (z roku 99) mělo atmosféru i souboje dobrý. Pokud by byl vetřelec dostatečně agilní a využíval prostředí a zbran se v rukou chovala jako zbran a ne laserovej paprskomet, tak by ta hratelnost byla úplně někde jinde, nehledě na to, že avatar nesimuluje chůzi, ale "létání prostorem"
    • hlavne tomu chyba ten strach.
      pamatam si ked som hral starych alienov demo, a zrazu mi ubral alien pol zivota a to som ani nevedel kde je. a vzdy ked som len zbadal gulicku na radare tak som zacuval do najblizsieho kuta a uplne dosrany a rozklepany som cakal s nabitym granatometom. demo som ani nedohral, proste som sa bal. a pozrem teraz na toto, jak tam cupitaju ti alieni jak z monty pythona a dostavaju pastacky cez chriapu :) cele zle
      • Jo jo kámo, mám stejné zážitky z AVP1 . Pamatuju si, jak mi jeden alien zasyčel za zády za zdí a já posranej začal panicky střílet obloukem - zeď předemnou -> strop - > zeď za mnou :D . Čistej nehranej strach ! Být v něčem takovém v reálu, asi se sám smahnu v první vteřině :)
      • já jsem to hrál zhruba v 11 letech a bál jsem se tak, že když na mně skočil alien, tak jsem to vypnul a měsíc jsem hrál si hrál jen venku *1*
      • ale zase si to zahraje 1 000 000 causal hráčů!
        • Kdyz si koupis milion kopii tak si to muzes nechat usit na zakazku. *6*
  • No mne sa to zatial nepaci. Pri pohlade FPS je strelba a pohyb straaaasne sterilny ako s nejakej amaterskej alphy. Hororova atmosfera??? Kde kedy??? Chytit aliena ruka mi za hlavu a odhodit ho.....no fakt sorry hrozny trapas. Kludne minuskujte ale aj posledny prepadakavy AvP mi prisiel lepsi. To oni nikdy nevideli prvy a druhy diel hry AvP ??? Alebo film Alien???
  • pisu na zaciatku ze 100% ingame footage... naco prosim ? sak je to uplne zrejme, ta grafika neni nijak ohurujca, taky dnesny bezny console standard. aj ked treba povedat ze grafika bude asi najmensi problem tejto hry. proste dalsia bum bum strielacka. a najvacsi hriech je asi to ze alieni v pohybe vyzeraju strasne komicky, tie animacie su fakt hrozne.
  • holy shit! paradni old skool akce jak za 90s let!
  • na tohle jsem se puvodne tesila ,ale grafika je zastarala a animace na urovni roku 2006. dekuji nechci.
  • rami.cz
    Pomatuju jeste hru Alien Trilogy na PS1 (dokonce ji jeste mam :D), ktera prosperovala vydatnou HOROROVOU atmosferou, u niz jsem mel dost nahnano :) Kluci by meli zapremyslet, co delaji spatne, protoze to vypada na CoD s vetrelci (soude dle posledni pasaze :))
    • Lawliet
      taky pamatuji.. dobrá hra! Kéž by se tak tvůrci vrátili ke starým kořenům.. :)

      PS: a to u všech horrorovek jak silent hill, tak resident evil, tak alien..
      • rami.cz
        Uplne presne!!! *14*
    • rami.cz
      viz http://bonusweb.idnes.cz/alien-trilogy-porucik-ripleyova-zasahuje-fg8-/Clanek.aspx?c=A000326_alientrilogypsx_bw
      *1*
      • God-of-War
        Zlatý:)
    • God-of-War
      Pamatuju:D a pokud se nepletu, bylo to šíleně dlouhý!!!!. Jinak Colonial Marines bude určitě lepší, než poslední AvP.
      • Mechwarrior_bw
        tak snáď sa im tú "vysoko" nastavenú latku podarí presk... teda prekročiť.
  • Ze vsech uvolnenych materialu to pusobi,ze tam bude opet tuna akce ,strileni a vybuchu a strasidelna atmosfera zadna.Alieni behaj jak po obrne ,aby je trefil i muj deda a tuny wow scen.
    Proste klasickej mustr,podle ktereho se dneska dela vetsina fps.
    Skoda.
    Tvurci by si meli zahrat prvni AvP nebo treba Amnesiu/Penumbru,aby zjistili jak ma vypadat strasidelna herni atmosfera.
    • Mechwarrior_bw
      penumbra+alien by bola samozrejme paráda ale Aliens = akcia. Osobne by som bol za rýdzosť - séria levelov v nejakej vesmírnej lodi alebo lodiach, žiadne ingame animačky, qte, pretláčanie s alienmy a ine kktiny, nepriatelia by v útrobách lode fungovali autonómne a nie aby boli aktivovaní a naskákali na scénu keď hráč prejde cez neviditelný trigger ... proste iba niekolko cielov ktoré by hráč mohol plniť v rôznom poradí a rôznym spôsobom (a musel by pri tom trochu pohnút rozumom), otvorenejšie levely - viacero ciest (+šachty), rôznorodý nepriatelia vrátane androidov i humanoidov ako v aliens trilogy. Naozaj je to taký problém ? a predstavte si kolko by ušetrili na animátoroch a scriptmagoroch ! :)
  • Uplne suhlasim s much0J . Proste Aliens vs Predator bolo super, este aj teraz ked som kupil novy pc, tak som to tam nahral...Hra za marinaka na directors cut nema chybu :) . Tiez som sa " nebal " predatora ani votrelcov, ale facehuggerov a tych robot-alienov. Tejto novej hre dam urcite sancu. Len dufam, ze to nebude take zle ako posledny diel...ved to sa nedalo hrat, hroza.. a tu v tomto videu ako odhodi toho aliena od seba, akoze ..:DD. Uvidime no.
  • Samozřejmě jsem to nehrál, ale atmosféra je tuhá asi jako zmrzlina v létě. Tohle nepochopim, přeci nemůže bejt tak těžký udělat strašidelnou hru. Hráli někdy nějaký starší díl Aliens? Protože co si pamatuju, tak největším nepřítelem nebyl ani vetřelec ani rozkvedlaná světla ale sugesce a představivost. Tehdy byl i obyčejný facehugger problém na polovinu zásobníku a člověk se bál i prostě pokračovat dopředu. A to prosím, jsem to hrál na PS1, takže grafika byla dost omezená. Nevim nevim, protože co to tak sleduju od počátku vývoje se ta hra mění nějakým podivným směrem a původně jsem si myslel že odklad je díky tomu, že původní trailery vypadali moc CoD, ale ono je to furt stejný. Pokud mě má vyděsit 150 vetřelců najednou, tak to si radši zahraju Dead Space.
    • MrSanta
      Ano, hru jsi hrál. Podívej se na někoho jak hraje původní AvP - určitě se nebudeš bát tolik, jako když to hraješ sám. Já tam teda tu atmosféru cítím.
      • Shaker
        Skripty mi ve hre nevadi, pokud jsou udelany dobre a nejsou zbytecne moc megalomansky... Gearbox sice ma na svedomi Duka, ale predtim udelali i takovy perly jako Half life opposing force. Atmosferu z toho citim taky, az to vyjde, tak se uvidi vic.
        • cituji " az to vyjde, tak se uvidi vic " ... máš recht
    • Jo kdepak jsou ty časy když jsem si řikal u startejch Alienů: .... Safra do tý šachty přece nemůžu jít, vždyť mám jen 6 nábojů a tam je tma a divný zvuky :D
  • BoB.2
    Na ALIENy mam špatný zpomýnky. *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit