Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mám jednu prosbu: díky tomuhle fakt hezkému článku který popisuje jak to s Alfrédem a Brity tehdá bylo bych poprosil, aby po vydání hry vznikl follow up, který by rozebral nakolik ta hra teda splnila ty "historické kvóty" či ne. Jako dodatek k recenzi třeba, protože tohle je i pro mě moc blízké téma a fakt dobře se to čte :)

    • Hidden

      Pridavam se, tez by se mi podobny clanek libil, tedy pokud to bude mozne napsat bez spoileru. :)

    • DeathFish

      Souhlasím. Aleši napiš to! 😀

  • TheGGG

    nulová úcta k historii je u vývojářů her naprosto normální...

  • Oh, já už se nemůžu dočkat až budeme mít ďábelského Alfréda který: 

    se bude na trůně vztekat jako malý fracek / bude nesmyslně posílat na smrt svoje vojáky pro slávu Prastarého řádu (nebo tak nějak) / bude hledat artefakty Isu aby s nimi mohl pomocí  laserů zničit celou vikingskou flotilu / si bude užívat koukání na mučení zajatců a vraždění neviňátek / pomocí Osirisovi hole oživí krále Artuše aby pro něj zatlačil Vikingy zpět do Skandinávie (ale samozřejmě podcení sílu hole a nemrtvý Artuš ho zabije)

    Ale nesmíme zapomenout na hrdinného/hrdinnou Eivora/Eivorku (dále jen Eivorka), která bude:

    zachraňovat vdovy a sirotky od jisté smrti / pořádat ty nejvíce sick rap battles v celém Essexu / pomocí dvou štítů (Giant Door Shield/Orma's Greatshield + Reeve's Greatshield pls jiný neberu) bude kosit celé, zlé, Alfrédem zmanipulované  Anglosaské armády / si schopna zavolat Krakena na zničení celé obrovské Alfrédovy flotily

    ------------------------------------------------------------------

    Super článek,  10/10 hru už mám předobjednanou :)

    • VereWolf271

      (sorry za nahlášení, člověk chce odpovědět a automaticky kliká na tlačítko, které se na to zdá vhodné) Samozřejmě kraken je historicky nepřesný chtělo by to hada Jörmunganda. :-D

      • Na Jörmungandovi bude jezdit Odin a v pravici bude třímat vlajku s nápisem "MASTER OF IKEA" 

    • rohlos

      Tak tohle mě hned po ránu moc pobavilo. 😂

  • Z clanku jsem si odnesl dojem, ze Ales odpusti jakykoliv nesmysl nebo politickou agitaci “protoze seno”, ale pokud mu sahnou na oblibenou historickou postavu, tak to ne, to uz je pres caru, panove! 

    • ales.smutny

      Nah, nejsem nějaký milovník Alfréda, stejně jsem vždycky "fandil" Dánům, ale prostě mám rád tu dobu a on je výjimečný státník.

      Politickou agitku jsem tam nepostřehl, tedy pokud nemyslíte fakt, že půjde hrát za ženu-bojovnici, což je věc v severských a germánských ságách zcela běžná...

    • Ne, není. Je to jako srovnávat, když by někdo vydal vážně míněnou hru, kde se nacisti braní okupaci Anglie, která posílá němce do gulagů a hrou, kde bojují rusové s Thompsonem.

      • Tak to ani náhodou, nelze jednu historickou nepřesnost omlouvat senem a druhou ne...

        • Mně to zase přijde dost smutný, brát to takhle zjednodušeně, bez kritického pouzení, aby náhodou život nebyl moc složitej. Ale každého věc. 

  • ten clanek je trochu predcasny, kdyz vubec netusime, jak to doopravdy bude ve hre nastavene

  • Inquisitor

    Nemám problém s pokroucenou historií ve hrách ani ve filmu, pokud nejsou předem prezentovaný jako historicky přesný. Ono historie je vůbec ohebná věc, podle toho komu se co zrovna hodí. Obzvlášť raná historie s minimem psaných svědectví je hodně o domněnkách a předpokladu, že by to tak asi mohlo být. Takže prostor k manevrování se najde.  Teď holt jedou na modní vlně vikingové, tak se znásilňuje jejich doba. Ona je taky otázka co vlastně hráči chtějí? Vikinga z hollywoodu nebo realnější podobu?

  • Tanatonaut

    Skvělé čtení. Víc takových. A Xena samozřejmě žila. 😛 Kdo říká opak je lhář nebo neomarxista..

  • Derp_1337

    Těžko soudit když hra ještě nevyšla.

    A ačkoliv historie je v sérii AC nepřesná, tak je potřeba uznat, že pořád je to lepší než ta hrůzu, co je schopný vyprodukovat Hollywood. Třeba Řeci by vám mohli vyprávět, jak moc jim Hollywood zprznil jejich antickou historii.

  • dworkin

    Jestli někdo tyhle hry považuje za věrohodný zdroj informací o historii, tak si zaslouží být obelhaný nevěrohodným ztvárněním Alfréda Velikéhoo.

    • VortexCZ

      Já myslím, že nikdo nepochybuje o tom, že podobné hry mají historickou přesnost někde na úrovni Herculese od Disneyho 😄

      • Hidden

        Chces tim rict, ze ani Xena nikdy nezila?! Kacirstvi! ;)

        --------------

        Jinak diky za zajimavy clanek a exkurz do historie.

  • sleepless

    Kašlat na to, co je v traileru, a o čem bude hra, tohle je prostě super článek. Možná nepatří úplně sem, ale co je mi po tom, když už jsem ho zhltnul. Děkuju :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit