Přejít na výpis diskuzí

Assetto Corsa Competizione – recenze

15.7.2019 20:48
Jakub Dvonč   8 příspěvků

Žijeme v překrásné době, tedy alespoň pokud by bylo možné krásu doby měřit množstvím a kvalitou závodních simulátorů. Nikdy v minulosti nebyl na trhu takový objem příležitostí, jak si užít závodní atmosféru, a to na okruhu, oválu i v rallye. Zdálo by se tedy, že karty jsou rozdány. Každý si našel svůj...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • iRacing, byť z počátku dost drahý (i když na lepší licence stačí Mazda Cup a základní tratě, tudíž žádné velké investice), je na poli multiplayerových závodů stále bezkonkurenční. perfektní FFb, modely řízení, kolizní systém a v neposlední řadě organizace jednotlivých klání... navíc obsah stále přibývá, už se střídá den a noc, počasí určitě taky chystají :)

  AC řadím na pomyslnou druhou příčku, společně s rF2, Automobilista..po delší době překvapil RRE a tak i ten jde na bednu s dříve uvedenými - a bonus v podobě oficiální verze Mosteckého okruhu(jež je můj domácí a mohl bych ho jezdit takřka poslepu)

  rF2-engine podporující DX11, střídání dne a noci a dynamické počasí, perfekt..na videích ze závodů pak motorističtí masochistické uvítají deformaci pneu, která se různě mačká a vlní dle toho na co zrovna najedete). Někdy je samotné ovládání některých vozů docela náročné, někdy až moc - to si pak člověk říká, že hru nedělá dobrým simem to, že se auta pomalu nedají řídit..

  AC - komunita nespí a tak už i v AC máme déšť a střídání dne s nocí, velkou škálu módů, ať už tratě, appky nebo auta, vetsina perfektně zpracovaná. Co v AC silně pokulhává je kolizní model, menší výměna laku znamená prapodivné odrážení se od vedlejšího vozu a výlet mimo trať - vážně Kunos?

  Automobilista a RRE - mám, s radostí zapnu a zajezdím, ale ne tak často jako simy výše

  pCARS 2 - pěkná podívaná, dynamické počasí, den a noc, velká škála závodních monopostů i klasických cestovních aut či supersportů, ale spíše simkáda než sim, o prvním díle radši mlčím:)


  ACC - škoda, že je zaměřeno jen na Blancpain sérií, ale zase nabízí slušnou atmosféru z tohoto šampionátu, což jistě potěší :) FFb a jízdní model známý z AC, možná i trochu vyleštěný a tim pádem opět dobrý, hra baví, safety rating atp funguje, medaile se sbírají sami. MP a výběr serverů - kámen úrazu, ale snad to dají nějak dohromady, je fakt, že v EA to byla větší tragédie..

  • a z českých seriálů závodů ještě czechsim.cz

 • martinbucek

  Gear club unlimited 2 by ste mohli zrecenzovat

 • Lukass

  Nevim proc ale Asseto me nikdy nechytlo. 

  U me furt vede Project Cars,  Gt Sport neni spatny ale fyzika je oproti PC bidna. 

  Uvidime s cim prinde novy GTR

  • U pCars mi vadi nejednotna kvalita trati a aut, ted myslim tech oficialne vydanych. Jinak je to celkem prijemne pojezdeni. ACC chce jeste hodne poladit. Me se nejlepe jezdi v RRE. Presne jak je napsano v teto recenzi, 100 lidi, 100 chuti. 

  • ja_nic_nevim

   Asseto má výhodu v kreativitě komunity, spousta map... 

 • Vycerpavajici recenze. Jen bych doplnil ze uz je venku verze 06.

  • jack

   souhlas, fakt pěkný článek

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit