Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jenda84
    ano správně, historicky autentický, ale ne na úkor zábavy..tudíž tu máme už dalšího hlavního hrdinu černýho jak bota chovající se jako james bond v zákopech.. hele já nejsem bůhvíjakej zástance ultra hardcore obtížnosti nebo autenticity, ale... zkuste si něco o 1.světový pogooglit.. a sschválně na kolik narazíte černochů... nevšimnul jsem si třeba, že by Erich Maria Remarque ve svym díle Na Západní frontě klid něco zmiňoval o černoších.. je to prostě jen další střípek do mozaiky politicky korektního díla pro masy (Mafia3)...prostě mi tohle vadí, kam tohle může dospět? budeme v budoucnu hrát hry třeba z 2.světový, kde hitler bude bílej a proti němu samej černoch?? Chápu to v americkym byznyse, kde tahle otázka má historickej původ a černoši tam byli dost diskriminovaný, ale nám evropanům ať tohle necpou
    • Mně to bude vadit pouze pokud to nebudou segregované jednotky. Hry a filmy z Američanů dělají svatoušky, ale ještě v šedesátých letech, během války ve Vietnamu, byl rasismus na denním pořádku (byť již byly "kombinované" jednotky).

      V první válce si z různých děl pamatuju všeho všudy jednoho černocha, a to ještě ve filmu, který bych nenazval historicky správným, byť uznávám, že v Lafayettově letce sloužit mohli.
    • Hmm tak zrovna Remarque v Na Západní frontě klid černochy zmiňuje. Píše, že jsou dobří na průzkum, ale neodpustí si cigaretu a pak, že stačí zamířit na žhnoucí body.
    • Magister_Peditum
      Tady mi spíš vadí, že to musí být příslušník americké armády, plus toho jediného černošského pluku. Černoši hlavně v rámci francouzské armády samozřejmě bojovali.
    • Zkus si vygooglit neco o ucasti cernochu v prvni svetove valce. Mozna budes prekvapenej.
      • jenda84
        prosimtě já si nic googlit nepotřebuju, já vzhledem k tomu, že už jsem starej vocas, jsem přečetl dost knížek a dost materiálů na to, abych mohl s klidnym rozumem říct, že ano, černoši ve válce byli, ale v opravdu malym % zastoupení. V tý válce bylo hodně hrdinnů a hodně lidí, který by si "zasloužili" bejt hlavním hrdinou v takovýhle hře. Ve finále je mi to fuk, jen mi vadí, jak se to v rámci korektnosti všechno překrucuje a cpou mi to horem pádem viz třeba Mafia.. poslouchám černou muziku, líbí se mi černý boxeři, ale ať mi to proboha nikdo necpe takhle vokatě (viz soška v collectorce)..
        • Sr_Lobo
          No ta kolektorka je hodne smutna, doufal sem v nejakou prvovalecnou repliku treba gasmasky nebo tak neco, ale trapna soska cernosskyho geroje je fakt bidna.
          • test
    • TheGGG
      to je holt dnešní neo-liberální BrainFree móda... ale naštěstí se bude hrát za víc postav a příběh se nebude točit jen kolem toho ehm afro-američana tmavé pleti... (to snad bylo dost multikulti korektní...). No a v mulťáku už si klidně můžeš hrát za koho chceš...
  • Sr_Lobo
    Kdyz to dobre vyvazej tak proc ne, akorat doufam, ze ten tezkej kulomet pude pouze prenaset a strilet z nej pude jenom ve stacionarni pozici, jinak to bude az moc do oci bijici.
  • Historicke realie nevyzaduji. Ale at to ma MP jako BF2. Navic prave Red orchestra ma sve kouzlo prave v tom, ze samopal je jen na blizko a s puskou je treba najit kryt, zacilit a jednou ranoubez optiky sejmout.
  • zadnej rasismus, ale cernoch na hlavnim posteru/screenu/nevimjaktonazvat pro hru z prvni svetove valky? asi tam nejaky prece jen byly, ale asi tolik jako ve stredoveky evrope, ze vavro *3* no holt to musi by rasove vyvazeny a prilakat i US zakazniky.
    • JamesFaith
      No, náhodou, ve Francii od začátku války bojovalo přes 135 000 Senegalských střelců, což byli černí vojáci z afrických kolonií.

      Ale ten černoch na obálce je stejně Amík z Harlem Hellfighters, i když ti dorazili až v březnu 1918.
      • To je však Francie. Američani jsou trošičku někde jinde. Jak jsem zmínil jinde v diskuzi, nemám zájem o "svaté" Američany, kteří budou mít ve hře míšené jednotky, protože to tak historicky nebylo. To už by bylo historičtější narvat tam někam bělocha který každým druhým slovem bude pomlouvat rasisty.
      • a v pomeru ku zbytku ne-cernoskych vojaku zucastnenych v prvni svetove valce je to asi kolik procent?
        • JamesFaith
          Když vezmu jen Francouze, tak těch bylo mobilizováno kolem 8,4 milionů. Senegalských střelců bylo přímo ve Francii nasazeno 135 000.

          Když pak vezmu v úvahu, že část Frantíků bojovala i v Africe a na Blízkém Východě a že ve Francii byla poměrně početná černá menšina už od začátku 19. století, především emigrantů z Louisiany po odprodeji USA, tak by se dalo tvrdit, že z každých 100 francouzských vojáků mohli být až 2 černí.

          Ale to je samozřejmě jen čistě matematický odhad, protože teď vážně nemám ani chuť, ani čas hledat přesnější počty vojáků a jejich rozmístění.
        • Jack1947
          10? *1*
  • No Amíci opravdu na úplném konci války nevstoupili a i tak, to díky jim byl ten konec války v onom roce, bez nich by se to řezalo ještě kdo ví do kdy a rozhodně o výsledku rozhodnuto nebylo. Eskadra Laffayette existovala od roku 1916.
    Jako jestli tam budou Italové a Rakušáci tak to bude super, jestli tam budou i Češi, tak si to snad i zahraju :D
    • Magister_Peditum
      Oficiálně USA vstoupily do války v roce 1917, ale do bojů v Evropě se reálně americké jednotky zapojily až v roce 1918. Že existovaly dobrovolnické jednotky nic neznamená. To by ve hře rovnou mohly být československé legie.
      Jestli vstup USA do války uspíšil její konec je tématem debat. Pravdou je, že Ústřední mocnosti nebyly poraženy vojensky, ale hospodářsky. Vojáci z USA sice byli čerství a bylo jich hodně, ale zase neměli zkušenosti a často ani vybavení, které jim musela dodávat Británie s Francií.
      • Myslim, ze je trochu nefer ubirat na vojenskem vitezstvi spojencu a hazet to jen na hospodarskou vyhru. V moderni valce, jakou 1. sv. v. byla, to zaprve oboje jde neoddelitelne ruku v ruce, zadruhe pak Stodenni ofenziva bylo vitezstvi za vitezstvim, prolomena linie za prolomenou linii, na jejichz konci byl absolutni kolaps armady a houfy kapitulujicich Nemcu
        • Magister_Peditum
          O absolutním kolapsu armády bych nemluvil. Navíc i přes ten postup se Spojenci stále nacházeli na svém předválečném území. Prostě faktem zůstává, že hospodářství v té době už bylo úplně v háji. V téže době s tím měli problém i Britové a Francouzi a to ani jeden z nich nemusel čelit úplné blokádě, jako Rakousko s Německem.
      • Tak celá Ludendorffova ofenziva byla o tom, aby Dohodu porazili před tím, než se USA pořádně konsolidují.
        Jako, opravdu to nebylo o tom, že si v roce 1917 řekli - Oh guys, ti Prajzi už dostávaj pořádně na prdel, teď tam vlítnem a ukážem jim jak se to dělá!
        V roce 1917 opravdu válka ještě nebyla rozhodnuta, kor když z války vystoupilo Rusko.
        • Magister_Peditum
          Však ano, jen říkám, že se Německo a Rakousko-Uhersko rozložily v důsledku hospodářských problémů a ne porážek na frontě. Po porážce letní ofenzivy se Němci stahovali ke svým hranicím, a Rakušany Italové slavně porazili u Vittoria Veneta až po kolapsu monarchie. De facto tam "porazili" již rozpadlou armádu neexistujícího státu, tolik k tomu oslavovanému vítězství.
      • Jack1947
        To mi připomíná pomalu jak jejich slavný vylodění vv normandii, ( aspon v Eu do té doby ani nepáchli nebo jo ? ) ale abych jim nekřivdil byli tam i britové a emíci si zabojovali podstatně více než v první.
        Amíci příjdou až když je pomalu dobojovánoo jak trefné, na ně *4*
        • TheGGG
          víš vůbec kolik nácků bylo na západní frontě? Američani to tam rozhodně jednoduchý neměli.
          • Jack1947
            Zase z nich nedělej, nějaké machry - kdyby chtěli mohli nás osvobodit ale né oni nás nechali napospas Sovjetům že *7*

            Dobře tak né poprvé ve eu ale na pobřeží normandie a v FRancii jsem si nebyl moc jistý no. *4*
        • TheGGG
          dobojováno? Jacku, tvé znalosti o II světové válce jsou jako ostatně vše ostatní naprosto děravé a prázdné... že ty jsi se během výtání té bandy kriminálníků co si hrají na motorkáře nadýchal něco výparů z vodky...
        • Amíci před Normandií bojovali už celkem dlouho v Itálii a fakt nemohli tušit to, že tam zastaví jejich postup :D
  • wenceslaus
    White Stripes Seven Nation Army dupstep remix navodí tu správnou atmosféru Velké války.
    Ano, chci historickou autentičnost s lidskou tváří!
  • Ať to neskončí jako Far Cry s jeho neprůstřelnými slony (zde koně) nebo přeskinovaný SW Battlefronta prostě nedokážu si představit tu akční řežbu co z minuilých dílů. Letadla byla v tehdejší době na ačátku vzniku a tanky byly k smíchu - pokud vím, tak je použili jen britové. Těšil jsem se na nové BF že bych si konečně koupil a zahrál ale asi to možná vynechám, ale uvidí se co stoho vyleze.
    • Tanky se zrodily v Británii (původně jako "Willies") ale používali je i Francouzi a Němci, resp. Rakousko-Uhersko.
    • rohlos
      Tanky měli a v nemalé míře použili i Němci a Frantíci, takže tady nějaká vyváženost bejt může.
      Mno uvidíme, jak moc hratelný to bude. Zatím to ale vypadá docela dobře. *3*
      • Ano, ale co do počtu to nebyla závratná čísla. Dále jich často nedojela ani polovina bez toho aby se porouchala cestou nebo zasekla v terénu. Němci se dokázali po prvotním šoku adaptovat. Průbojná munice do kulometů stačila na slabě pancéřované tanky. Začali trénovat dělostřelce a upravili mířidla pro přímou střelbu na tanky. Takže být v pomalém a poruchovém tanku rozhodně nebyla žádná výhra.
    • Jack1947
      *
  • CRYPT
    Zajimalo by mne zdali budou chtit zakomponovat do hry i skiny na zbrane, opticke zamerovace apod.
    • Skiny zbraní tam být nesmí...to by byla historická šílenost...i když se bojím že je tam stejně narvou.
      Naopak si dokážu nakrásně představit customizaci letadel (slavný rudý baron) případně samotného vojáka, v uniformách různých jednotek, pokrývkách hlavy, porostu tváře nebo bagáže by se dalo vyřádit krásně
      • Asi bych si zbraň v 1.sv nemaloval zrovna digitalem nebo růžovým sprejem, ale zabalená do různě barevných hadrů by být v klidu mohla.
    • Veskoslav
      Tak optické zaměřovače měli odstřelovači v 1. světové:)
      • Jack1947
        Možná myslel moderní mířidla kolimátory... ty měli tak nejdřív v 80 letech minulého století *3*
        • Během války ve Vietnamu (konkrétně útok na zajatecký tábor Son Tay) jsem četl něco o bodových zaměřovačích/kolimátorech.
          • Jack1947
            Možná to byli prapředci dnešních kolimátorů.
  • Veskoslav
    Bergmann MP18 v jedné ruce, v druhém palcát (zejména Skopčáci používali) nebo meč a hurá do boje. Na "simulátor" mám Verdun, tady očekávám arkádu:)
    • Verdun je arkáda, ale nevadí.
      • Mno v porovnání s BF sérii je to tak realistický že se divím že mě po každý ráně trench clubem nebolí hlava *1*
      • Magister_Peditum
        Jestli je Verdun arkáda, tak co je v tom případě Battlefield? Nástupce Moorhuhnu?
  • TheGGG
    Díky bohu, autentičnost ničí filmy, hry a vše ostatní už moc dlouho...
    • Tak ne uplne. To je jako rict "dikybohu za Baye". Staci, kdyz to bude uveritelne tak, aby se s tim hrac ztotoznil a muze to byt klidne fantasy, scifi, cokoli...
      • Jack1947
        Díky bohu za eméérickej trashbuster - *1*
        • TheGGG
          a za brakový seriály a komiksy ala TWD, nad kterýma každý den tak zuřivě slintáš ty jeden anti-američane...
    • Magister_Peditum
      Co? *8*
      • Veskoslav
        Hráč Codka, zapomněl si lehnout a autoheal nefunguje:)
        • TheGGG
          hlavně zase nepočítej, jestli maj vojáci správnej a historicky přesnej počet dírek na tkaničky, mohlo by ti to zničit zážitek ze hry....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit