Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • bude i kategorie největší zklamání? Tam bych asi dal Ascendant Underworld a hned v závěsu Divinity Original Sin 2

    • Corvus

      DOS 2 vyšlo v září 2017. Pokud se bavíme o PC verzi.

    • Veskoslav

      Moc složité na Tebe u DOS2?

      • ani ne tak složité, jako mám spíš pocit, že hra plýtvá mým časem. ten samý pocit jsem měl u XCOMu. Prostě spousty minut trvající souboje, kde polovina toho času je strávena sledováním animací protivníkových panáčků, mi přijde jako plýtvání mým časem a vůbec to není zábavné. Srovnej to s BG a jak rychle tam ty souboje odsýpají. O těch svítících barvičkách na každém bitevním poli, kde se do sebe míchá kyselina, oheň, jed a elektřina, ani nemluvě.

        • maros.goc

          tak ťahovky sú na dlhší čas no, v čom je ale problém? navyše súbojový systém v DO2 je omnoho prepracovanejší než v BG ...už len to, že je sú taktické, ťahové znamená, že pri nich musíš stráviť dlhší čas, nakoľko je to na ťahy, nie real time .....a plýtvanie časom? kde sa ponáhľaš? DO2 nie je Fornite, ťahovky sú pre fajnšmekrov, ktorí si takéto hry vedia vychutnať ....trepeš dva na tri

    • iSpirit

      Divinity bys musel jmenovat na psku, pro PC je to loňská hra. Co se ti na hře nelíbí? 

      • já jsem velký fanda těchto typů cRPG her jako BG, IWD, PT, NWN atd. Pořádně jsem hrál jen DOS1, kterou jsem dohrál do konce a dal bych jí 7/10. Největší chyby byly loot, level scaling, omalovánková grafika, slabý příběh, natahovaná hratelnost (mapy zaplácané tunou soubojů). A dvojka to ještě zhoršila, nebyl jsem schopen dodělat ani ten první ostrov, jak mne to nebavilo, takže jsem hru zatím odložil. Docela dobré shrnutí co je tam špatně napsal tady Robobob

         Je komické číst různé komenty různých mladších hráčů na steamu apod o tom jak "hra nevodí za ručičku" a "je to lepší než BG2". To ani ve snu. Nedávno (před pár týdny) jsem znovu dohrál BG1+2+IWD a to je o něčem jiném. Dokonce mám heretický názor, že IWD > BG1 > BG2 (překlasifikoval jsem to teď s ostupem). IWD její autoři samotní popsali jako "combat puzzles"

        takže osobně doufám, že Pathfinder a PoE2 budou lepší.

        • maros.goc

          "já jsem velký fanda těchto typů cRPG her jako BG, IWD, PT, NWN"

          ...už tu je hneď problém, pretože mimo izometrického pohľadu DO2 nemá s Dungeons&Dragons spoločné absolútne nič ...čiže fanúšik tamtých hier byť môžeš, ale DO séria je predsa len o niečom inom

        • KrPa

          sorry, ale to co POE provedlo s pribehem na konci stalo za ho*no a DOS1 u me tedy vyhralo

        • iSpirit

          Mně se nejvíce líbilo asi to nejméně propagováno crpg Tyranny. Pillars 2 je v pohodě. Pokud máš rád JRPG, tak spíše bych doporučoval ten Dragon Quest, je to fakt taková ta klasika z dob PS2.

        • iSpirit

          no, já osobně pořád za nejlepší Divinity z poslední doby považuji Ego Draconis, Original Sin hlavně dvojka jede moc na jistotu. 

          • maros.goc

            Ego Draconis bolo akčné RPG, iný žáner ako DO2

          • jo, Ego Draconis bylo dobré. Asi jediná hra od Larianu, kterou jsem si opravdu užil. Pro mne určitě lepší než obě DOS

            • ego draconis bylo slusny ze zacatku, ale jak jsem se naucil morfovat, tak uz to byla jen vybijena nebohych ai panacku


              to uz radsi level scalling nez takovou traparnu, ego draconis 7/10 prinejlepsim


              oba dos jsou mnohem vejs ve vsem

  • TheGGG

    Z toho jsem hrál jen KCD a to byla slušná 7/10 hra... no mohlo to být mnohem lepší, ale tak snad bude pokračování a tam se vávra rozjede na plno

  • Lukyz

    Nejde určitě o kandidáta na hru roku, ale když jsme u RPG, zaznamenal tady vůbec někdo ATOM?

    Není to sice AAA hra, ale i tak je to podle mě špička ☢️

    • solomon.short

      To me uplne minulo, ale vypada to dobre. Dik za tip

    • KrPa

      je to hodne povedena kopie wastelandu 2

    • Cajicek

      ATOM právě hraju a je super :)

    • Veskoslav

      Myslíš ruský Fallout?:)

  • Veskoslav

    3. KC

    2. PoE II

    1. AC: Odyssey

    Já si tentokrát nejvíce užil posledního AC. Zvláštní, ale užil. I ten systém vedlejších úkolů, který se pak promítal v budoucnosti byl fajn a Kassanda byla příjemná změna. Ve výběru 2018 bych pak zařadil  Banner Saga 3 jako černého Petra. Vyložené zklamání pak Underworld Ascendant, Fallout 76.

  • tvl, tohle uz je nepokrytej trolling

  • iSpirit

    Pillars 2? Octopath Traveler? Dragon Quest XI?


    No, ale když vidím tu redakci, tak se ničemu fakt nedivím, už mi tam chybí jenom Detroit...

    • vaclav.pechacek

      Debata "Pillars 2 Vs. Kingmaker" byla intenzivní, ale nakonec to vyhrál ten Pathfinder. Chápu všechny, komu by se tam Pillars líbily, je to dobrá hra, ale mohli jsme zkrátka vybrat jen tři:) a myslím že ta trojka je silná tak či tak.

      • iSpirit

        Myslím si, že moje trojka je silná. Vaše trojka se vším respektem je nanejvýš "meh". Dvě nedodělané hry s tunou problémů a jedny kartičky. Možná bych doporučoval trošku větší rozhled, ať můžete opravdu posoudit, co je nejlepší. Takhle mi to připadá, že jste tam dali to, co jste hráli. Tak třeba se ale pletu(doufám).

        Dragon Quest XI např. je považován za jedno z nejlepších JRPG posledních let, ale chápu, že nemůžete dát do best of něco, co zde nemá ani recenzi. 

        • TheGGG

          "Takhle mi to připadá, že jste tam dali to, co jste hráli. Tak třeba se ale pletu(doufám)."

          ne, asi tam budou dávat to co nehráli... tvl... ty jsi teda génius

          samozřejmě že je to subjektivní výběr her, které alespoň někdo z redakce hrál... a protože redakce se snaží pokrýt alespoň částečně všechny možné žánry, tak od všeho hrají jen něco co je zajímá...

          očividně se v redakci nenajde dost lidí co by hráli všechny západní RPG a ty japonské hraje snad jen Smutný, takže asi těžko může být kdejaký subžánr v daném žánru zahrnut...

          • iSpirit

            Je ti snad jasné, ze se bavíme o úzce specializovanem médiu, takže automaticky by měli mít pokryté hry, které jsou nominované na Game Awards.

            • TheGGG

              Smutný asi na to neměl čas a nutit do toho jiné členy redakce, když JRPG nehrají je hodně blbé...

    • blablabla. prostě ty tři hry redakce uznala za lepší. jestli se nedokážeš přenést přes své ego, tak to ber tak, že ty tři hry v článku a tvoje tři hry jsou top 6 za 2018.

      • iSpirit

        V pohodě, já nikomu svůj názor nenutím :) Jen mi dovol opovrhovat výběrem zdejší redakce.

        • Derp_1337

          Letos byla v sekci RPG hodně velká konkurence a každý hráč může mít jiné top 3 v závislosti na jeho preferencích. Jak tady ToyTom řekl, ty zmíněné hry jsou taková top 6.


          Kdyby do top3 dali něco co nedává smysl, tak opovrhování je na místě, ale takhle ze sebe děláš obyčejného českého hatera.

          • iSpirit

            Samozřejmě můžu argumentovat celosvětovými statistikami, ale asi je to zbytečné. Nebudu se obtěžovat. Myslím si, že jsi schopen si to najít.

            • Derp_1337

              Víš, já se na ty statistiky a recenze díval. Ale ty rozdíly u jednotlivých her nejsou moc velké.

              Např. rozdíl mezi Thronebreaker a PoE2 je pouhá 3%, což je zanedbatelné rozdíl a znamená to, že přibližně stejný počet lidí je schopno označit buď jednu nebo druhou hru za lepší.


              Jedině v tom Dragon Quest XI máš pravdu, že na to redakce pozapomněla. Ale když distributor nezaslal hru k zrecenzování, tak kluci očividně neměli z čeho posoudit kvality. A tohle není problém jenom Games.t , prakticky po celém světě je nedostatek (profesionálních) recenzí (obzvlášť PC verze).

              • iSpirit

                Reakce na příspěvek:

                Tak tuhle statistiku jsem opravdu nemyslel, ale to je jedno 😉. Jsem jen český hater, redakce hrála všechno a zcela objektivně vybrala kartičky za RPG roku. 

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  A hrál jsi vůbec ty "kartičky", když tady tvrdíš, že si to nezaslouží top místo??? Z toho, co tu píšeš, se dá usoudit, že ne.


                  Já teda Thronebreaker hrál a musím říct, že to fakt bylo jedno z nejlepších rpg roku. Sice vítězství je diskutabilní, ale umístění v top 3 je určitě zasloužené.

                  • iSpirit

                    Reakce na příspěvek:

                    Počkej chvilku. Ze statistiky skáčeš, jestli jsem to hrál? Pokud se mnou chceš diskutovat, udrž si kontinuitu, pokud ne, tak s tebou nebudu ztrácet čas. 

                    Ano, hrál, můj názor je, že je to v rytmu W2, W3. Prostě jdeme dál a dál do casualních vod. Musím říct, že obtížnost hry je dělaná opravdu snad pro dětské hráče. Hloubka samotné hry je tak povrchní, že jestli tohle někdo může považovat za něco best, tak je mi ho líto.

                    • Derp_1337

                      Reakce na příspěvek:

                      Člověk, který Ego Draconis považuje za jedno z "best of", nemá vůbec žádný vkus a jeho posuzování většiny her je totálně mimo.

                      • iSpirit

                        Reakce na příspěvek:

                        Když selhává diskusní schopnost, tak diskuze přechází do trollingu. Myslím, že jsi ukázal, ze nemáš na to se mnou diskutovat. Pokud jsi schopen z mého “nejlepšího Divinity za poslední dobu” vyfabulovat moje best of, tak já se zdráhám v tomhle případě brát tě za rovného v diskuzi, proto ignore.

                        • Derp_1337

                          Reakce na příspěvek:

                          To jsem nevěděl, že vůbec neumíš anglicky, když nevíš, že slovíčko "nejlepší" se překládá jako "best" a tudíž ten překlad dává smysl.

    • Veskoslav

      DQ XI pokud vím vyšla v červenci 2017. I když pravda jenom v Japonsku myslím.

      • iSpirit

        jj celosvětově až letos...

        • Veskoslav

          Já jsem to měl v hledáčku na PS4, ale pak jsem to nějak přešel, protože letos toho vyšlo až moc...

          • uher

            Letos právě skoro ještě nic nevyšlo, teprve se blíží Resident Evil 2. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit