Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • twicer

    Díky. Když člověk uvidí v mulťáku jako první death stranding, tak hned ví že si ztěch kategorií nemusí dělat těžkou hlavu a jít o dům dál.

  • Kdyz kouknu na vase top strategie a multak, tak to vypada na dost bidnej rok. Nastesti realita byla lepsi

    • J.V.Stalin

      Tak napiš tvůj top. Docela mě to zajímá. Třeba mě letos minul nějaký skrytý klenot a mohl bych se mu teď v době volna věnovat.

      • Derp_1337

        - Na Apex Legends není co namítnout.

        - S Death Stranding to je rozhodně horší, protože nález pozůstatků po jiném hráči a jakýsi Like se za multiplayerové hraní nedají považovat. Ta hra je tak moc mimo defaultní žánry, že by si zasloužila vlastní kategorii za nejoriginálnější hru roku.


        - Z těch dobrých multiplayerových her stojí za zmínku třeba Mordhau. Je to středověká rubanice s velkým důrazem na skill.

        - Člověk nesmí zapomenout na Tom Clancy's Division 2. Postapokalyptický kooperační akční survival a střílečka. Hráči tohohle žánrů byly v 1. díle schopni utopit tísícovky hodin a 2. díl má být ještě lepší.

        - Dobrý byl ještě Remnant: From the Ashes. Taková souls-like kooperativní hra.

        = Řeknu to narovinu: je škoda, že se redakci vyhly tyto 3 dobré hry a vůbec si je nikdo nezahrál a ani nezrecenzoval. Místo toho radějí tráví svůj čas nad nějakými indie hrami a pak se ty indie hříčky snaží protlačit do různých top kategorií. Samozřejmě nebudu tvrdit, že se mezi indie hrami občas neobjeví něco dobrého, ale nemělo by se to přehánět.

         - Ucházející byl ještě Borderlands 3. Ať už ten singleplayer není tak kouzelný jako B2, tak multiplayer byl pořád dobrý. Ať už hrajete po netu a nebo ve split-screenu s kamarádem, tak je o zábavu postaráno.

  • victor

    Za každou cenu originální ... Tiscali Games míří prostě jinam stejně jako teď zamíří stávající čtenáři ....

  • Veskoslav

    To jako fakt? To jste jako zase splacali všechno, co může hrát více jak 1 hráč dohromady?... 

  • KrPa

    tvl to jsou zase kategorie 🤮

  • Pisal som to minuly rok ale napisem to znova. Redakciu tvori 6 ludi a je logicke, ze nehrali vsetci vsetky zmienene hry v kategoriach. Predpokladam, ze do zoznamov sa dostali hry, ktore si zahral aspon jeden clen redakcie. Neprekvapilo by ma keby si vacsinu hier zahral len jeden clovek. 


    Buduci mesiac dostaneme moznost hlasovat za TOP hry aj my. Som zvedavy o kolko budu rozdielne oproti Games.cz vyberu. Vzhladom k tomu ako to tu "zije" o tom rozhodne aj tak asi 100-200 ludi ...

    • Derp_1337

      Účast diskuzí je něco úplně jiného než skutečná čtenost článku. Většina lidí do diskuzí vůbec nechodí.

  • kkING

    A ten pocit, az budete ve svem vlastni svete chtit polozit zebrik, ale uz nebude kde, protoze zebriky budou vsude

    Jinak si to asi sliznu, ale nejlepsi MP je letos jednoznacne WoW classic🙂 A to jsem jeden z tech co rozhodne preferuje soucasnost pres vsechny jeji chyby, tak ta vzpominka kdy mel clovek more casu a mohl si dovoli ho travit, tak jak je to v classicu potreba se nezapomina ani po tech 15 letech ...

    • Derp_1337

      To WoW classic hodnotíš tak vysoko kvůli nostalgické hodnotě a ne protože by se ta hra dala  objektivně označit za dobrou hru v prostředí současné konkurence.


      Navíc komunita už dlouho provozovala "vanilla" (classic) servery původní verze WoW, takže to není zase nějak moc přelomový čin. Blizzard prostě jenom vzal komunitní nápad a přidal k tomu silný marketing.

      • Bumtaratabumbumbum

        Já jsem původní WoWko nehrál. Moje první setkání s WoWkem je právě Classic. Mám v něm už asi 500 hodin a stále mě to neskutečně baví. Pravdou je, že velký díl na tom má to, že jsem si našel guildu plnou prima lidí a baví mě tam s nima trávit čas, ale hádám, že to k tomu zážitku prostě patří. Svoje kvality tedy rozhodně má.

        • Derp_1337

          A máš vůbec nějaké zkušenosti s MMORPG scénou? Jestli je to tvoje první online hra, tak se nedivím, že se ti to původní WoW může líbit, ale v dnešní konkurenci je to spíš velký podprůměr.

          • Bumtaratabumbumbum

            Pravdou je, že mmorpg moc nehraju. Kdysi jsem nějakou dobu hrál Aion a pak Tera online, ale WoWko mě baví suverénně nejvíc. Ale jak jsem psal, je dost možný, že je to hlavně kvůli tomu, že jsem měl to štěstí a narazil jsem na bezvadnou partu lidí.

            • Derp_1337

              Jo. To spíš hodnotíš dobrý zážitek s lidmi, ne hru samotnou. Cokoliv je lepší když to hraješ se správnými lidmi.

              • Bumtaratabumbumbum

                Reakce na příspěvek:

                Ale i ta hra jako taková mě baví. Chápu, že mechanikama se už dneska asi nemůže rovnat titulům jako je např. Black Desert online, ale chytlavé to stále je.

      • kkING

        Tak ono uz to nebude nikdy jako poprve, protoze tehdy to nikdo neznal a nevedel jak hrat. Dnes se podivas jak nejaky streamer hypuje classic, jak to byla uzasna hra a pak koukas, ze leveluje v jednom dungeonu porad dokola a pak se presune na dalsi ...

        Co se tyce MP, tak tam to neni nosotalgie, ale fakt ... pred prichodem BG byl jediny zpusob PvP zabijeni hracu v otevrenem svete.  Bud nahodne, nebo zamerne. Nebyl problem, ze na tebe vyskakal raid lidi hned co si pristal u flight mastera, nebo chtel odevzdat quest a vsechny NPC v oblasti byly mrtve, protoze aliance nebo horda vycistila oblast, aby tam nemohli questit hraci druhe frakce ... bylo to strasne jednoduche, hloupe, ... ale neuveritelne zabavne

  • omiklon

    Já ten "originální" mulťák v DS časem přestal vnímat. Valná většina staveb byla na naprosto obvious místech, takže to celé mohlo být offline s assety od levldizajnra!

    • jindra.veliky

      ja to zrovna rozehral...da se to nekde vypnout v nastaveni? Ja tam ty veci od jinejch lidi nechci

      • Potřeba některých lidi byt sami bez interakce s okolnim světem je az patologická.

        • PCMR

          Jestli je tady něco patologického, tak to bude potřeba interakce ve virtuálním světě.

        • dworkin

          Nebo mají IRL interakce až až a chtějí si užít chvíli samoty po svém?

          • Ale vždyť v DS nepoznáte ani živáčka... patologické mi přijde to, že někomu vadí žebřík nebo lano od jiného hráče,  kterého nikdy předtím ani potom neviděl. Neřeknu, když bych každou chvilky potkával pobíhající hráče, to by vadilo i mně.

            • dworkin

              Patologického na tom není vůbec nic. Sto lidí, sto chutí. Protože mi nevadí rajčata a jinej by se jich nedotknul, tak se chová patologicky? To fakt ne.

      • Věci od jinejch lidi tam chceš. Zezacatku to možná nedává moc smysl, ake například silnice sám nepostavís, rozhodně ne celé. Multak je dělaný tak, že vidíš stavby jen od cca 100 lidi co jsou na podobné úrovni co ty a občas se to updatuje. Takže nevidíš vše co kdo kdy postavil. Zároveň body za dodávky věci co ostatním popadali. Plus jsou tam i ostatní npc portri takže to zapada do lore. 

        Moje doporučení :dej tomu 15 hodin a pak se rozhodni o vypnutí integrace. Je to jinak v menu. 

      • uher

        Jo, jde. Říká se tomu offline.

        • jindra.veliky

          já se ale nechci odhlasovat

          • uher

            Pak teda nechápu proč to vůbec hraješ, když tě ten základní pilíř hratelnosti vůbec nezajímá 😀

            Je na tom z části postavená i pointa v příběhu.

            Ale pokud to tak mermomocí nechceš, tak mi odhlášení přijde jako malá cena, nemyslíš?

  • Jez3vec

    Jak to, že čisté MP hra co dostala 10/10 není na prvním místě? 

    • Mart9

      Protože tu hru recenzoval Adam, zatímco Best of (doufám) vychází ze shody více redaktorů.

      • Veskoslav

        No podle toho hodnocení, tak poplovina redakce nehrála dané hry. Protože takový absence Mordhau je prostě do nebe volající...

  • MishKonn

    Zcela výborný Cod chybí. Hunt Showdown taktéž. 

    • patr

      Hej cod mw je fakt dost podarene plus novy engine a nove mechaniky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit