Máte námět či připomínku? Napište nám

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Blizzard už dávno není co byl a musim říct že už je to nějaký rok co jsem odinstaloval poslední hru na BT ale pořád ho kamarádi používají jako komunikátor ( ano naprosto nepochopitelně ale zvyk je železná košile ) nicméně je čas přesvědčit je že je potřeba to smazat celé . Chápu že politika do sportu nepatří ale od Berlinské olympiády kdy jistý AH nepodal ruku jistému muži tmavé pleti beru že právě skrze takové akce lze ukázat postoj pořadatelů k politickým problémům a Blizzard to ukázal: Peníze jsou přednější než nesvoboda a utlačování lidí . Takže za mě DELETE FOREVER .

   

  • ja_nic_nevim

   Dobrý až k té nesvobode a utlacovani lidí. Fakt by mě zajímalo, kdo tu problematice Honkongu rozumí.

   • No je to vlastně jedno kdo tomu tady rozumí - nějaké přátele tam mám . ale Blizz sem od té doby nezapl . Hlavně není důvod proč to dělat . To by nejdřív museli vydat něco co bych chtěl hrát .

 • Pro mě je zásadní, zda se jednalo o oficiální akci pod záštitou Blizzardu. Pokud ano, tak je chápu a dokonce souhlasím. U klasického sportu je toto jednání také zakázáno pod přísnými sankcemi, a to z dobrých důvodů. Dokonce ani diváci v hledišti při fotbale nemají tahat do sportu politiku. Taky se totiž může stát, že příště nějakým nevybíravým  způsobem budou propagovány názory a ideologie, které už nebudou tak cool jako "podpora Hong Kongu". Pokud byl sankcionován hráč za to, že prezentoval svůj politický názor mimo akci nebo platformu Blizzardu, pak je to důvod ke znepokojení. Ovšem toto pan aktivista autor v článku neuvedl a dokonce ho ani nenapadlo takto uvažovat. Takže ať příště doplní patřičné info pro ostatní, jak to vlastně bylo.

  • ales.smutny

   1) je to komentář, to je prostě názorový útvar a tomu odpovídá i forma (ale to je vedlejší)

   2) argument s "netaháním politiky" bych také bral (jako v nejrůznějších sportovních akcích), kdyby ovšem byl v tomto případě relevantní. Jenže Blizzard se sám odvolává na citovanou část, která, pardon, ale prostě v onom překladu není lež. V pravidlech nemá o propragaci politických názorů ani slovo, opravdu je zdůvodněním "public disrepute, offends a portion or group of the public, or otherwise damages Blizzard image".

   Pokud tvrdíš, že zákaz byl na základě toho, že mají v pravidlech něco o neprezentování politického postoje, pak se prostě mýlíš.

   • Útvar a názor je OK, to ani nekritizuji. Ovšem ke zbytku se nedomnívám, že jde o servilitu směrem k Číně. To je prostě domyšleno a rozhodně toto vydedukovat z toho obecného ustanovení je imho fail. Kdybych já pořádal akci a při offico rozhovoru by na mě bafl nějaký pakoš, taky by se mi to nelíbilo. Jak říkám, budeme tedy od nyní akceptovat i podobné výlevy druhých stran? Stane se pak z rozhovorů přehlídka ruských a čínských trolů? Vyletí tam nějaký trouba s propagací separatistů na Donbasu? Za mě je OK, že pandořina skříňka je uzavřena pro všechny.... pokud není, pak ano, právem pojďme kritizovat Blizzard. Snad je pochopitelné, kam tím mířím.

    • ales.smutny

     Já to úplně chápu, kam míříš (a taky na cynické a ryze pragmatické rovině chápu rozhodnutí Blizzardu), ale tohle je neskutečný mismanagement firmy. Má špatně udělaná pravidla a pak se to snaží roubovat na hrozně vágní pasáž. Potom kromě hráče (který do toho asi šel s tím, že to bude průšvih), potrestá i moderátory, kteří toho moc udělat nemohli. A pak si ještě zruší subreddit, protože tam lidi logicky píšou...no co tam píšou. A to všechno je ještě bizarní, že se bije s tím, jak se tahle firma snaží tvářit rovnostářsky, progresivně atd atd.

     Blizzard tohle mohl a měl zvládnout úplně jinak - od jasně daných guideline, přes mírnější řešení celé kauzy (která by se pak nenafoukla) až po vysvětlení. Jasně, nejsou jediný, jen za poslední dobu NBA a nedělejme si iluze, že jinde by to bylo lepší. Ale tohle je zděšená reakce někoho, kdo si až teďuvědomil, že politika existuje i na jiných rovninách než "naše hrdinka je lesbička" a bude nutně pronikat i do jejich byznysu.

     • Zaho
      Z tvé reakce:
      "potrestá i moderátory, kteří toho moc udělat nemohli."
      Z tvého článku:
      "(i když podle některých reakcí na internetu blitzchunga předtím sami nabádali, aby řekl „těch osm slov“)"
      Jak to tedy bylo? Pokud nabádali, je jasné proč je Blizzard potrestal.
  • alladjex

   Díky za zajímavou perspektivu. Pro mě je často těžké poodstoupit a vidět širší kontext a také mám spíš rád, když mi někdo chytřejší poskytne trošku ucelenější přehled o daném problému. Rozhodně nechci Vaškovi upírat jeho vyhraněný pohled, protože i to je v jistém smyslu relevantní přístup a je fakt, že někdy je nutný se k věcem nějak postavit a ne jen beznázorově stát mimo. Ale vzhledem k tomu, že o tématu vím hodně málo, tak to na mě také působilo až moc vyhraněně jako názor z jedné strany spektra. Z velké části té, k níž bych se přiklonit ;) tzn. vymezen vůči korporaci a Číně jako zemi cenzůry obecně.

   Na druhou stranu spousta lidí snadno volá po hrdinství a odpovědnosti ... druhých, viz třeba to NBA, ale je dost otázka, kolik z nás je toho v reálné situaci schopna. Rozhodně tím nenapadám ostatní, spíš je to sáhnutí i do vlastního svědomí. A současně vzhledem k mému věku i částečný odpor k příliš levicovému a sociálnímu principu, pod který se snadno schovají kdejaká zvěrstva pod rouškou "dobrých úmyslů".

   • Asi tak, a to Hong Kongu fandím a Čínu považuji za mor. Ovšem taky se může příště stát, že při každém interview s čínskými hráč budeme čumět na červené vlajky a strýčka Maa. Proto krok Blizzardu chápu, resp. chápu jeho sankci vůči hráči. Navíc, v tom anglicky psaném textu nebylo zmíněno ani jméno Hong Kong ani Čína. Ten tzv. překlad po Česku je vyložená lež. To mě taky nadzvedlo.

 • Zaho

  Můj pohled na Blizzard to vůbec nemění, že jsou korporace jsem věděl už před tím a jejich krok je pochopitelný. Tahat politiku na herní veb je hloupost a když už to tedy musí být, chtělo by to trochu delší článek a komplexnější, nestranný pohled na věc. Možná i trochu napsat něco jak funguje aktuální cenzura v Čechách nebo Evropě... No to už by bylo zase moc dlouhé...

 • Jack1947

  Po dotčtení článku, mmu to asi bylo celkem šumák takový člověk se stane spíše mučedníkem než čímkoli jiným, tak se na něj i bude nahlížet no. Blizzard by se měl zamyslet sám nad sebou ( i když to asio k ničemu nepovede heh).

  Nicméně je to trochu srovnatelné se vším co se dá napsat io migrantské krizi, kdo nějak vystupuje veřejně musí se holt taky připravit na to že se s ním může něco stát nebo jemu...

  "Čína je země cenzury, ale taky obřího ekonomického potenciálu. Je jasné, co je pro Blizzard důležitější." Přesně tak.

 • Tanatonaut

  Jsem rád, že Vašek nezůstal sterilně neutrální. Děkuji za článek.😍

 • celoush

  Ani zaměstnanci nejsou evidentně nadšeni ... https://twitter.com/lackofrealism/status/1181639970332659712

 • Jack1947

  Myslím že tady to BLizzard dost slušně přehnal ví vůbec proč tam jsou ty protesty ? 😐

  I když čínani nechápu když vlastně oni měli několik bojů za to aby zůstali socialistický... nicméně zřejmě i pár jedinců změnilo názor, snad ne směrem k Evropě.

  • drasta

   Nastesti na internetu je spoustu clanko u tom proc a za co bojuji. Doporucuju se na to alespon podivat.

  • ja_nic_nevim

   Vysvětli nám Jacku, za co občané Honk-kongu bojují.

   • Jack1947

    Nezapomen že Honk kong dříve ani pořádně nebyl byla to hlavně Čína, pak nějaký ten přístav.

    • tomasrippl

     Líbí se mi jak tomu tady rozumíte a předhaníte kdo má větší pravdu, bych chtěl vidět smějícího se Číňana kdyby vás slyšel nebo četl tyhle příspěvky 😀

     • ja_nic_nevim

      Tak to je účel, pobavit se tady.  A Jack je poslední věc, co tu zachraňuje diskuze. 

      • tomasrippl

       No upřímně mě to dost pobavilo😀

 • cNNk

  Bude v novem CoD mise, kde se bude dat strilet do zlych demonstrantu v HK?

 • victor

  Tak a všichni Unite a podpora demonstrantům ....nebo je to vlastně celé slavné komunitě jedno ?

 • Tanatonaut

  Tak. A teď někdo ještě někdy brantě Blizzard. I fanbojové musí chápat, jak jsou trapní. Blizz je korporace bez sebemenších skrupulí nebo kodexu.

  • Jsem fanboy, diablo immortal mi nevadilo. Kvůli tomuhle jsem zrušil subscription na wow classic. 

  • clovicekO

   J Jje to take.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit