Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jestli existují studia, která si takový úspěch zaslouží, tak je to CD Projekt a taky ještě Naughty Dog. Přeju jim to.
    • jiri.doh
      Souhlas s CD Projektem ale Naughty Dog? Nedávno sem si koupil PS3 s tím, že si doplním herní restíky ... Heavy Rain, Beyond, Red Dead Redemption atd. -> všechno podle doporučení paráda, ale u Uncharted 1 + 2 + 3 + Last of Us jsem teda hořce zaplakal ... strašně předvídatelné (až na pár výjimek), stejný rukopis (pocit, že hraju pořád to stejné dokola), příběh a postavy z béčkového filmu. Nevím, asi sem něco nepochopil nebo mi uchází něco, co v době vydání her nějak fungovalo.
  • Ti jsou komerční až to bolí. Tahle "dobře" na tom nejsou ani EA+ Ubisoft dohromady.
  • CDP se řídí heslem, čím větší hra, tím lepší. U mě jasně vede komorní jednička. Space Opera W3 už na mě byla moc... Dle jejich prohlášení, že to co bude následovat bude větší, mě jasně naznačuje, že si je mám odškrtnou z oblíbených firem...
    • Však jasný, nejlepší CoD bylo 1, Nejlepší Fallout taky, stejně jako Flatout 1 byl nepřekonatelný společně s prvním TES. Ne teď vážně... tyto nostalgický keci nedávají u většiny her smysl a Zaklínač není vyjímkou. Neříkám, že první díl byl špatný, ba naopak, ale třetí díl je pomalu nepřekonatelná hra ve svém žánru. Zaklínače 3 nemají většinou rádi jen lidi jako ty (nostalgie FTW) a hateři co nemají rádi mainstream.
      • v čem je nepřekonaný? Leda tak v hypu, jinak hratelnost teda nula s nulou pojde. Opravili už aspoň to agro, animace, ovládaní Geralta a dalších x věcí ze které to děla průrmernou hru? Je hezké, že opakuješ fráze, jak je to neužasnější hra, ale tak proč to tak je, by mě zajímalo. Měli rozpočet, měli svět, měli charaktery a proč je to přitom hloupá fantasy hra? Proč tam neni něco, co bych nikde jinde neviděl?
        • Pokud je v tvojí knihovně W3 jen průměrná hra, mohl bys nám ukázat ten dlouhý seznam lepších her? Už dlouho jsem nehrál skvělou RPG hru(vlastně od zaklínače), a rád bych si zase nějakou zahrál.
          • na takové doslova onannie fanboyů opravdu neminím reagovat...
            • nightborne
              Já to, přiznám se, vzdal ještě před datáčem. Ale pravda, že jsem na něj slyšel dobrý ohlasy, tak tomu možná ještě dám šanci. I když teď hraju Blade and Soul, což mi přijde ze stejnýho soudku, ale daleko dynamičtější a akčnější - a tak nějak zábavnější na hraní, prostě =).
            • Jinak Final Fantasy s datadiskem Heavensward je hodně dobré mmorpg, lepší jsem tedy nehrál, ale moc jsem jich nehrál .) Nejsem expert na mmorpg...
            • ještě Rayman a Portal. Více mě teď nenapadne...
            • nightborne
              Ta onlinovka? Eh, tu sem nějak nepřekous. Risen taky ne. Ale za Oriho pozvednutí kloboučku. Zkus Unravel =).
            • Ori, Bloodborne, Risen 1(docela), New Vegas, Final Fantasy XIV
            • Blue.Shark
              Možná se trochu divím, že ti Witcher nesedl, když máš rád Morrowind a Gothic, ale to je zřejmě otázka vkusu. Máš v repertoáru dobré hry.
            • nightborne
              A něco z posledních deseti let (krom Journey samozřejmě) by tam nebylo =)?
            • chaos theory, Symphony of the Night, Riddick, ICO, SotC, Morrowind, Gothic, Journey, MGS 1,2,3 a x dalších. Projel jsem toho hodně..
            • Blue.Shark
              To je docela škoda, protože bych si rád udělal názor na tvůj herní vkus.
        • Krescz
          v zaklínačovi jde především o příběh, ten nádherný svět a zábavný soubojový systém je jen bonus....ve které hře najdeš tak různorodé questy? zabij 10 prasátek tu nenajdeš....asi je to zhýčkaností lidí nebo já nvm co každému pořád vadí...btw zaklínač je fantasy *7* ale temnějšího a hlavně dospělejšího ražení
          • opravdu nenajdeš 10 prasátek, ale najdeš tam desítky questů zabij potvoru v jeskyni :D
            • Překvapuje mě, že zrovna tohle ti vadí (jako znalci knih). Zaklínačským živobytím je zabíjení příšer za peníze. Bylo by úplně out of lore tam ty zakázky nedat.
            • jj, jinak píšu z mobilu, takže sry za tu gramatickou hrůzu :D
            • nightborne
              Tak víš co, šarlatáni, chtěli se cejtit, tak se nastrojili, ale kdo ví, co by doopravdy svedli =).

              Jak říkám, tohle nevyhádáme, vždycky půjde najít argument proč je to blbost - stejně jako zdůvodnění proč není. Z osobního pohledu mě to zkrátka neuráželo, chápu, že někoho třeba jo ;).
            • dobře kdyby tam byly babky, tak nepípnu, ale byly tak mágové vyoblíkaní a ještě tam měli roby s runama apod., navíc jich bylo pár, takže to by měla Triss na týden. Tohle je typicky videoherní quest, prostě musí všichni čekat, až Mistr Geralt dojede a všechny je zachrání, problém je, že tady to nesedí vůbec.
            • nightborne
              Ne každej mág je schopnej si udělat portál, rozhodně ne babka bylinkářka a kartář od vedle, o který šlo především. Těžko říct, jestli by členky Lóže byly schopný teleportovat přes oceán vůbec sebe, natož stovky lidí. A kdyby, tak by k tomu velice pravděpodobně potřebovaly magický vybavení, který k dispozici prostě neměly. A mágové? Zbyli vůbec nějaký mocný mágové po Vilgefortzovi? Avallac'hovi je to putna a kdo jinej by přispěchal na pomoc?

              Ale to je jedno, neřek bych, že tu něco vyhádáme =). Podle mě Z3 jde povedenou cestou mezi ústupkama hratelnosti (což je například ta četnost monster) a věrnosti lore. Až na tu debilní kuši, teda.
            • jasně mágove si nejsou schopni udělat ani portál? Už to že tam jsou stovky monster a na každém rohu nějaká vzácna je doslova pošpinění lore... Neříkej mi něco o lore, knihy jsem četl pravděpodobně dříve, než se většina zdejších fanboyů narodila...
            • nightborne
              Jasně kámo, každej z nich by všechny spálil, proto jich na Soddenu pochcípaly valníky v úplně normální bitvě, žejo ;)?

              Kuše mě nicméně srala, to jako že jo. Nepoužíval jsem ji z principu.
            • jako když Geralt zachraňuje nejsilnější postavy ve hře a to mágy. Jenom Triss sama by byla schopna zapálit celý Novigrad. Myslíš to lore, kdyby Geralt nikdy nevystřelil kuší na Gryfa? Jestli jsi dobře četl, tak konjukce proběhla dávno ,takže opravdu nejsou tisíce utopenců a v nenajdeme tří gryfy na pár kilometrech. Lore to doslova špiní. Ohánět se Lore v Zaklínač 3 je plivaní Sapkowskimu do ksichtu...
            • nightborne
              Který ovšem na rozdíl od naprostý většiny ostatní produkce mají podložení v lore a dávají v kontextu univerza smysl. A to ani nezmiňuju, že skoro nikdy z toho nakonec není jenom prachsprostý dopotácení se do jeskyně a vykuchání potvory ;).
        • Nejúžasnější? Pro mě teda ne. Já mám na listu top her lepší hry, ale Zaklínač patří mezi jedny z nejlepších... Těžký přiznat, že jsi typický "fuck mainstream, indie 4ever"
          • PS. Abych to dokončil. Nadprůměrná narace, povedené dialogy, dobře napsané vedlejší questy, asi pět questů, které jsem si zapamatoval a to Upilý opír, Baron a Poslední přání, další dva nevymyslím, ale nějaké dva určitě budou. Na druhou stranu naprosto hloupá poenta příběhu, nulová gradace, postavy vymyšlené CPD jsou kromě Barona naprosto ploché a nezajímavé na rozdíl od dvojky. Záporák bez motivace. Záporák nezanechá nic světu ani postavám, jako by tam nebyl. Hlavní postavy nereflektují tvoje chovaní, dialogy s hlavními postavami obsahují asi tři řádky o ničem. Volby = znamená jen posouvaní NPC po mapě. Žádné překvapení, žádný zvrat. O všem víš několik kroku dopředu. Poentu příběhu se dalo odhadnout i traileru.

            To je tak k příběhové části.


            Zvuk nadprůměrný, grafika taky. Combat mi nesedl, hra se dobře neovládá, Geralt nedělá, co chce, točí je káča, nefukční agro, nefunkční A.I, utočí zásadně po jednom nebo vůbec. absolutně moc trashe, žádná motivace nějak získávat lepší sady, tuny vedlejších questů je jen o čuměni na zem a sledovaní stop, to se vyskytuje i u hlavních. Bugy, glitche na denním pořádku.
            • knihy jsem poprvé přečetl před 15 lety, mám xbox one gamepad k PC, hrál jsem na pochod smrti, hru jsem dohrál komplet.

              Co tam máš dál?
            • Krescz
              1. přečti si knihy a zahrej předchozí díly
              2. kup si xbox controller
              3. zační hrát na jednu ze dvou težších obtížností
              4. hraj i vedlejší questy a otazníky
              ...pak pochopíš kdo je vůbec záporák, combat bude challenge, na lepší zbroj se budeš vyloženě těšit
          • Dobře když to vezmu po tvém, tak je to určitě nadprůměrná hra, ale hra má závažné problémy v herním desingu i v hratelnosti. Celé je to postavené jenom na příběhu, jenže ten začne po 30 dost rychle umírat skončí to tak, že je ti všechno úplně jedno...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit