Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No, nějak nechápu, co všichni mají s tím, že na Androidu je jednodušší krást... (navíc Madfinger vydal Dead Trigger zdarma i na iOS, takže asi tam byla míra pirátství vysoká... :D )

    Měl jsem jak iPhone, tak různé Androidy (HTC a Samsung)

    Krást na iPhonu bylo jednodušší, než kupovat věci z Appstore... pokud máte jailbreak (pro mě nutnost, narozdíl od Androidu, kde jsem root neměl potřebu dělat) tak není nic jednosuššího, než si stahovat warez.... Přímo v cydii je aplikace, která funguje jako warez appstore a je tam úplně všechno co v appstore... stačí jen prstem stisknout download...

    A na Androidu? Stahovat warez na Android znamená jít na nějaké pochybné fórum, tam najít danou hru, doufat, že linky na rapidshare ještě budou funkční, doufat, že je to ta správná verze pro váš telefon, s*át se s herními daty na SD kartě a podobně a zase doufat, že vám to půjde...

    Nakonec jsem si řekl, že to nemá cenu se s tím srát, protože tím rozhodně nic neušetřím (ztracený čas a nervy.. :D ) a aplikace a hry si kupuji... přecejen za těch 20Kč není nijak moc... za tolik se většinou nedá koupit ani pivo... A takhle alespoň podpořím autory...
  • A proč to neni na android marketu, jakej google play, zase v tom dělaj bordel. Iphone maj aplikace všechny na jednej stránce a o tom google play jsem ještě ani neslyšel.
    • Google play uz je tu jakou dobu, automaticky se market aktualizoval na Play. Takze jaksi nevim, jak jsi o nem nemohl jeste slyset? Pokud pouzivas nejakou Cinskou kopii telefonu, kde je pouze market a jeste k tomu nahranej pres apku, tak se nedvim ;).
  • podla mna problem je niekde uprostred. Na jednej strane android je pre developera dost "narocna" platforma. Jednak pomerne velka rozbitost jednotlivych verzii a roznych zariadenii/parametrov a potom aj velka miera piratstva. Tak trochu nechapem preco vobec s tym na android isli. Android je asi uz len zaujimavejsi koli stale narastajucej uzivatelskej zakladni ( aj ked pochybnej kvality hlavne co sa platenia tyka). Druha stranka problemu je ze jednak sa velka cast vyvojarov zamilovala do roznych freemium, free2play hovadin ktore su len cisto lakadlom a v 80-90% pripadov su zle nadizajnovane v zmysle ze bez in game dokupovania ta hra sa vecsinou neda ani dohrat alebo je totalne nezabavna. Mam pocit ze dnesny vyvojari su uz ako stado oviec - kam PR a manazmet tam aj dizajn a vysledna hra.
    A moj osobny nazor je ze aj samotny Madfinger s Shadowgunom a aj spominanym Dead Triggerom stoja na vratkych zakladoch. V podstate si spravili meno vdaka kvalitnej grafike a ze si ich nVidia vytiahla na prezentovanie Tegry. Inak tie hry su fakt tazka neoriginalna bieda. Shadowgun - klasicka 3dth person strielacka ala 135 kopia Gears Of War a Dead Trigger klasicka zombie hra. Nenapadlo ich tak trochu ze su obe hry priemerne (herne az sr$cky) a nikto o ne proste nema zaujem na kupu a jedine co asi ludi laka je hype okolo grafiky?
  • Veskoslav
    Prosím, prosím. Víte proč je poměr hraných dem a plné hry tak markantní: V demu nneí ukázána nutnost mikroplateb, které důsledku hru prodraží minimálně 10krát a to budete mít ještě průměrnou výbavu a umírat častěji než chodíte na záchod s prostatou. Buď ať je to zdarma a jsou mikrotransakce nebo ať to stojí třeba 200 a nic už člověk neplatí. Tenhle paskvil je tragický. Za ten 1 nebo kolik dollarů to stálo získáte úvodní obrazovku+10 minut hraní. A to bylo to demo. Ale plná, to je jiná tragédie:) Hra jinak vypadá skvěle, ale kvůli těmto platbám jsem si zavrhnul hned. Není to jako třeba u F2P MMO, kdy se dají hrát i bez placení. Tady to člověk bez placení nedohraje.
    • Zvláštní, opravdu jsi to hrál? Já jsem už celkem daleko a kromě úvodního dolaru za hru jsem ještě nepotřeboval koupit nic. Možná to není úplně jednoduché, ale už při koupi jsem od toho nečekal nějakou casual záležitost, kterou proběhnu s prstem v nose...
      • Veskoslav
        Ano na iPadu, na Droidu pouze demo. A pokud už za něco platím, tak buď ať mám všechno nebo ať neplatím a dokupuju si. Nic mezi tím.
  • nesnáším hry na android, i když si ji koupíš jak blb, tak potom zjistíš, že aby si nemusel jedno kolo oprakovat třeba 10x a nasbíral dostatečný počit kreditů nebo xp, pro postup dál, tak si musíš koupit přes mikrotransakce další věci. buď to dám zdarma s mikrotransakcema, anebo si to zaplatím a budu mít plnohodnotnou hru. a koupit si za jeden dolar hru a pak další mikrotransakce? no tak to ne prosím
  • A ja magor som hru na iOS po precitani clanku kupil a az teraz zistujem ze je plna mikrotransakcii. Parada!
  • Ja myslel, ze se krade jen na PC
  • Nu a co chudáci uživatelé iOS ? Ti opět ostrouhají ? Já chci aspoň nějaký bodíky navíc, když droiďáci to mají zdarma (a tvůrcům se zlepší karma.) Je to trochu nespravedlivé, že na iOS je to za peníze a na Droida zadarmo. Ale takhle je to všude, vemte si kolik stojí licence Windows v ČLR a kolik v ČR...
    • s applem jdi pryč :) na ios bych ty hry dal ještě za 5-ti násobek. když máš na appla, máš i na drahý hry. kupuješ si něco jenom kvůli značce????? kupuj si i dražší hry, jen kvůli značce
      • Nechapu jak to myslis, tablety od applu jsou nejvykonejsi a k tomu nejlevnejsi na trhu (bavime se o 9" tabech), iphone stoji stejne jak samsung galaxy s3, pocitace maj drahe...

        A apple se snazi podporit vyvojare a dohlizi na to aby nebylo tak velke piratstvi u apps i u muziky diky itunes, nebejt applu hudebni prumysl zanikl uz pred 10 lety...

        To ze androjdacky socky nemaj 20 kc na hru, to je trochu smutne taky je videt jaka vrstva ty androidy pouziva... A to ze to android neumi zaridit tak jak appl je druha vec

        A nez zacnete hateovat to co sem napsal nebo nez zacnete nadavat na samotnej apple tak si zjistete jak to s applem bylo a je...
      • Ale ? Co takhle Galaxy S III není drahý telefon ? Já jen že iOS nekupuju kvůli značce, mě už nebaví se v tom hrabat a chci dát jen SIM do telefonu a šmytec. Navíc mám i Apple počítač,takže funguje ekosystem. (Navíc takový iPad stojí i míň než konkurence...)
        • jako máš pravdu, ale kdyby byl ještě dražší, tak už by to byla nehoráznost. ale taky to nechápu, na iOS jsou snad angry birds placený,ne? a na android ne. jen se to snažím pochopit, proč to tak je
  • Krasny a presvedcivy dukaz, ze kdyz bude mozno snadno krast, tak se krast bude, at bude hra sebelevnejsi a jeji nakup sebejednodussi. A vysvetluje to, proc se herni prumysl nevzda drm pres jeho nevyhody. A take to dokazuje, ze na pc se vic krade jednoduse proto, ze je to snadnejsi.
    • ucho
      no a teď si přečti, proč za tohle lidi nechtěli platit...
      • Na ios plati na androidu ne, na ios se pirati obtizne, na androidu snadno. Komu se hra nelibi at ji nehraje, kdo ji hrat chce, necht ji nekrade.
        • ucho
          no o tohle já se nepřu, jen jsem rozporoval tvoji tezi o tom, že tvrdíš, že se krade i když je hra sebelevnější. tak u téhle hry to neplatí, protože ve finále stojí trochu víc. tvůj příspěvek tak nevychází ze všech informací. odpusť si proto takovéhle řeči a vnímej, co kdo píše... jinak diskuze nemá naprosto žádný význam...
          • Ta hra je levna a vic platit nemusis, pokud nechces. Stejne se krade, na androidu. Stojim si za tim, co jsem napsal.
      • Už samotný koncept "budu hrát, ale nebudu platit, protože x" je zcela úchylný. Když nechci platit, nehraju.
        • Warez je jedna z obran na pristup firem:
          Prodam hru za 1500,- do roka vydam par blbyn za dalsich 1500,-, opravime par nejzasadnejsich bugu a na zbytek se vykalime, rekneme par lzi pred vydanim a zisky budou obrovske.
          • ucho
            není. obrana na přístup firem je ignorace jejich produktu...
            • ucho: Ja ale nemluvim o pocitech ze hry a lhani typu : Hra bude dobra -> mme se nelibila, takze mi lhali.
              Kdyz vezmu priklad, na kterym bych to vysvetlil: O BF3 pred vydanim tvrdili, ze obsahuje nejvetsi mapy z cele serie BF (coz neni pravda, at tu velikost budeme porovnavat jakoukoli metodou). Coz jsem zjistil az po tom, co jsem si hru koupil, protoze v zadne recenzi nenapsali, ze tohle neni pravda.

              Diskuze uz zacina byt docela neprehledna, takze toho asi nechame :) Muj priklad je dukaz nevyvratitelnho lhani, v tvych postech je taky pravda. Tady asi proste zalezi na tom, za jak moc spatny cin kazdy z nas povazuje lhani. Pokud mi vydavatel dava nepravdive informace, tak nemam moc chut hledat pravdu a pak mu jeste platit.

              Dobrou noc *3*
            • ucho
              Lynch: ignoruješ detail: sto lidí, sto chutí. to že ty nejseš s těmi hrami spokojený ještě neznamená, že jsou špatné a že to nejsou nejoblíbenější hry někoho jiného. hezky je to teď vidět na fóru steamu, kde se řešilo, jaké hry kdo lituje, že koupil na summer sale. po přečtení pár her je jasné, že lidé litují koupě her, které třeba já považuji za skvělé... není proto vůbec divné, že je vydavatel vychvaluje a mluví o nich v superlativech, patrně si za nimi stojí a smýšlí o nich opravdu pozitivně. tedy teď se snažíš odpovědnost hodit na vydavatele a že ti lže. ta odpovědnost je ale na tobě. to ty ses rozhodl hru koupit a před koupí bys měl tušit, co od hry můžeš čekat. to by se mělo promítnout i na tom, kolik jsi ochotný za hru zaplatit. na internetu o každé hře najdeš spoustu diskuzí, recenzí, názorů a videí. nikdy jsem neměl problém po spojení těchto informací zjistit, jak mi ta hra sedne. tedy konkrétně mě. a kdybych náhodou spokojen nebyl, určitě se nebudu zlobit na vydavatele, ale maximálně na sebe, že jsem ignoroval některé aspekty. ale popravdě si nevybavuji hru, kde bych litoval koupě nebo nebyl spokojen. jsou hry lepší a hry horší, ale pokaždé splní účel, zabaví a během hraní baví...

              co se týče restrikcí, tak pořád není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. například na obzoru se rýsuje streamování her. pokud se to rozjede v globálnějším měřítku, tak se klidně dočkáme titulů, které si člověk normálně ani nekoupí... Diablo 3 taky ukázalo, jak na to, ale tam je pravda, že tohle si skoro nikdo dovolit nemůže.
            • ucho: O vzniku jakych "dalsich restrikci" se tu bavime? Sikana ze strany vydavatelu uz podle me vyssi byt nemuze.

              Ohledne te tve narazky na me, za posledni pul rok jsem si koupil dve hry a ani jedna nesplnila vetsinu slibu, ktere vyvojari dali. Ja mam dve moznosti, ze kterych si muzu vybrat: upiratit/koupit (neresme ted legalnost jednotlivych cinu prosim) a zpusob jakym se me vydavatel snazi presvedcit je to, ze mi lze.
            • ucho
              Lynch: hromadný warez má za následek jediné, vznik dalších restrikcí, které odnesou pouze platící zákazníci. ale chápu, že tebe tohle vůbec netrápí :)
            • Opravdu? Kolikrat jsi od velke firmy slysel, ze upravili produkt, protoze se to lidem nelibilo vs. upravili jsme prodku, protoze byla velka mira piratstvi?

              Ignorace produktu v masovem meritku je neuskutecnitelna, za to hromadny warez je mnohem realnejsi v provedeni.
  • Proč se takové hry pirátí nechápu, má to cenu dvou kopečků zmrzliny proboha, to je to tak krátké nebo proč?
    • Krtecek-GT
      Taky nechápu, těch cca 20kč co hra na google play stála by snad nezabilo nikoho, hold jednou si nedají hranolky v mcdonald a mají na hru. Ale i za dvacku si každej najde obhájení, že proč by dával dvacku když to jde zadarmo. Asi stejný, jako v zahraničí nikdo nechodí na benzínkách na záchod protože se tam přece platí několik centů. Hlavně, že sypou lidi hrozny peníze do státu a akorát si brumlaj jak je to hrozný ale dvacku nedají.
      • Nestojí to jen dvacku, jsou tam i mikroplatby, ale teda jinak máš samozřejmě pravdu. Je to debilní. Lidi by si nechali za korunu vrtat koleno a pak zbytečně vyhoděj obrovský prachy za věci, co vůbec nepotřebují.
    • davidBray
      protože to jsou prostě lidi

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit