Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Alex81
    Mám iPad od APPLE a tel. od SAMSUNG s Androidem. Na iPadu mě nikdy ani nenapadlo obstarávat si app jinak než koupí (samozřejmě nemyslím ty zdarma:-). a na Androidu mě zase ani nenapadlo za cokoliv platit. Nevím proč to tak mám.
    • Protože na iOS jsou APLIKACE a je pohodlné je nakupovat. Jdeš na App Store, uvidíš zajímavou aplikaci nebo hru, klikneš a stahuješ. V Android Marketu bych se bál něco koupit. Jejich kontrola App je nulová, kdežto v App Store vše musí projít schvalovacím procesem, tudíž je takřka mizivá šance, že narazíš na něco nekvalitního nebo nefunkčního.
      • presne takto to ale funguje i na google play. a zatim jsem s zadnou aplikaci odtud problem nemel, a ze jsem jich uz par set vyzkousel. divne ze?
      • Alex81
        No je pravda, že pohodlnost nakupování na iTunes je ultimátní.
        • Odulin
          Musim pritakat.:)
  • A proč neudělaj plnout verzi za dolar a verzi s reklamou zdarma?
    • Myslím, že veľa ľudí by potom tú platenú ani nekúpilo a tú trochu reklám prežilo. Skôr systém lite verzia zadarmo a full verzia za dolár je oveľa praktickejšia.
    • A proč jo? Chyba je na straně uživatelů Androidu. Vůbec bych jim nepodlejzal. Stejně by si tu plnou nekoupili a stáhli.
      • treba je to jednodussi nez se nekde registrovat vyplnovat osobni udaje adresu atd. (proc proboha pri digi distribuci) u warezu kliknou a stahujou resp. ten jeden dolar je nic v porovnani se ztratou casu/penez pri nakupu - je to evidentne slozitejsi (chapu ze vyvojar aplikace na to moc vliv nema a predstava ze si vybuduje vlastni e-shop je nesmysl) to je pro nej lepsi dat to zdarma... IMHO jake jsou ted, kdyz je to za 0 "prodeje" vs. stazeni z warezu?
  • Já být vývojářem, tak svou hru nespřístupním Android uživatelům. Prostě ne. Nemají platební morálku, stahují a posléze se ještě na foréch vztekají, že je na jejich platformu málo kvalitních aplikací a her. Dop*dele s nima. Když mají problém stáhnout si hru za dolar, nemá smysl pro ně cokoliv dělat. Jako vývojář bych se soustředil primímárně na iOS, kde lidé platí, protože dokáží ocenit kvalitně napsanou aplikaci nebo hru...
    • hehe, uvedomujes si, ze presne toto iste plati aj pre PC hracov? ^^
      • Ano. A co?
    • Jde o to, že lide si to pak nemusí pirátit a normálně si hrajou zadarmo - pošlou peníze až potom, když už budou něco opravdu chtít....
  • A vysoká míra pirátství jak na Androidu, tak na PC je daná tím, že málokdo dělá dema. Jseš línej vývojář? Tak se nediv, že lidi nechtěj kupovat zajíce v pytli. Je mi jasné, že to neplatí pro hru za 24 Kč. To je obecný problém.
    • No neviem či práve demá majú na tom taký podiel keďže u mobilných appstore môžeš aplikáciu "vrátiť" do nejakého termínu po kúpe.
    • CrazyDiamond
      To je jen takový alibismus, hry se pirátí ať už demo mají nebo ne.
  • Odulin
    "...protože Android je ráj pirátů a spousta uživatelů dobře ví, že jednoduše seženou zdarma cokoli se jim líbí".. na iTunes mi přijde situace podobna. V prumeru tam tydne sice necham kolem tech 200Kč, ale dost věcí tahám předem na zkoušku a sehnat si je zvladne snad i male decko.

    Jinak free-to-play je podle zatim jeden z nejucinejsich leku na to, co jsem psal. Nebo ne? Pokud vim, tak In-App nakupy nejdou cracknout ?
    • Občas smejem keď označujú Android ako systém pirátov. To, že je tam viac pirátov je spôsobené jeho otvorenosťou a tým, že nainštalovať app mimo appstore je otázka dvoch klikov narozdiel od iPhone kde potrebuješ na to jailbreak.

      Free2Play má veľkú silu ale treba ho vedieť zvládnuť inak ti vznikne Pay2Win.
      • JohnyTheZik
        Nejdriv se tomu smejes, ale vzapeti si to potvrdis..

        Kazdopadne je to tak, jb ma sice taky kde kdo a stahuje tam urcite spousta lidi, ale porad je hodne tech platicich - navic iTunes ma v americe podstatne vic lidi..
        Na android uz bylo nekolikrat prokazano, ze je lepsi sahnout po free2play modelu.. Na druhou stranu, proc ne, kdyz je to zvladnuty dobre :).
      • Odulin
        Aha. Já právě zatím nemám s Androidem zkušenost a zajímalo mě, jak tam tohle chodí..jailbreak, tahání apod. Takže tam není potřeba jb...stačí jen věc stáhnout a nainstalovat? Hmmm. Jojo s tím F2P a P2W souhlas. Já myslel vyloženě F2P něco jako demo, časový limit, pár urovní a jestli chceš víc, tak odemkni plnou verzi přímo ve hře, ale to je asi hoodně zjednodušený pohled.
        • rancor1223
          Prostě .apk soubor hodíš na kartu a už instaluješ. Nikdo ti v tom nebrání.
        • V androide stačí v nastaveniach povoliť aplikácie mimo appstore a môžeš inštalovať čo chceš.

          Free2Play je niečo úplné iné ako rozsahovo/časovo ohraničené demo.
          • Odulin
            Aha. *1*

            Jj vím, špatně jsem se vyjádřil, měl jsem to nazvat třeba Free2Try.:)
  • U mňa je hlavný problém to, že všetky tieto služby podporujú len platbu priamo kartou a ja im číslo nedám ani keby mi tam ponúkali všetky app za dolár. Môžem si síce spraviť v banke druhý účet so samostatnou kartou len na google play a pod ale človek je tvor lenivý :D
    • CrazyDiamond
      Jo, v tom bude asi tak problém. A nejde jen o to, že někdo nechce dát číslo kreditky, ale i to, že podlé mého velká část cílového publika zkrátka ještě ani vlastní kreditku nemá.

      Btw. asi není možné platit např. prostřednictvím SMS? Resp. nevíte, jestli by byl pro dané společnosti problém něco takového realizovat?
      • To je tiež pravda ale zober si, že koľko dospelých hrá hry na telefóne/tablete ale PC hry nehrá vôbec. A človek v tom mladom veku skôr stiahne aj keby to bolo za 0,09€ proste len preto lebo to nebude platiť z princípu (princípu detskej hlúposti) a starší ľudia práveže skôr zaplatia.

        V USA sa dá platiť priamo na faktúru pokiaľ máš T-Mobile ale nikde inde niečo také možné nieje, čo je škoda aj keď také niečo by bolo nebezpečné v prípade, že telefón/tablet používa mladšia osoba, ktorej rodič platí nejaký základný malý paušál.
    • Len pre doplnenie. Nemám android/ios/wp telefón/tablet takže niesom androidácky pirát.
  • Ty zombii jsou dneska taky všude *1*
    • dokonce i na zachode
  • Kdybych já si to minulý týden za ten dolar nekoupil!!!!! *16*
    • EuroSamurai
      Dolar a lidi to stejnak stahujou z warezu....
      • asi je to jednodussi nez se nekde registrovat vyplnovat osobni udaje adresu atd. (proc proboha pri digi distribuci) u warezu kliknou a stahujou resp. ten jeden dolar je nic v porovnani se ztratou casu/penez pri nakupu - je to evidentne slozitejsi (chapu ze vyvojar aplikace na to moc vliv nema a predstava ze si vybuduje vlastni e-shop je nesmysl to je pro nej lepsi dat to zdarma... IMHO jake jsou ted, kdyz je to za 0 "prodeje" vs. stazeni z warezu? *3*
      • CrazyDiamond
        Bohužel, přitom za ten jeden dolar dneska už nekoupíš ani pivo.
        • Za 21 korun si můžeš dát Hubertus 12° z Kácova a ještě ti 5 korun zbude. *3*
          • Jj, Kácovská cenová a kvalitativní politika je tak trochu kult .) Udělal jsi mi chutě chlape.
          • co to je za sra*ku?:D
            • Jedno z nejlepších spodně kvašených piv bez filtrace. Samozřejmě se za takovou cenu prodává jen v pivovaru.
        • A to pivo dneska dražší než dolar se nedá v kvalitě srovnávat s tím jenž se prodávalo pod dolar.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit