Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Morlang

    To je možný no. Ale zrovna DayZ na to asi nebude to nejlepší xD Nejdřív se musej najít xD Pokud teda nefunguje global chat, ale ten je zase moc veřejnej :D

  • Coffin.Corner

    No. Ostatně prý se tak děje i v reálu.

  • Morlang

    To se jako domlouvali skrz počítačovou hru?

  • celoush

    To byl, ale pokud se nepletu, původní engine, na kterém DayZ ještě Dean rozjížděl, než ji letos přehodili na Enfusion.

  • Coffin.Corner

    Jako komunikační nástroj odboje. 

  • Jez3vec

    Je to jen trochu překopaný Real Virtuality 3, na kterém jede ArmA 2.

  • Morlang

    Ehhh....

    Dostal jsem micro-hype, tak jsem si to zas stáhnul a zahrál. Včera.

    Kromě toho, že jsem nenašel žádný funkční oficiální "Stable" server, bylo těžké připojit se i na experimentální. (O komunitních nemluvím, ty si musí převést verze samy) Ve chvíli kdy jsem mohl hrát, byly totitž jen 4 servery, kde byl den. Na ostatních byla noc - a podle DayZ noc znamená, že je absolutní tma. Možná jsem měl jenom smůlu, že měsíc byl někde schovaný, ale nebylo vidět vůbec nic. Vývojáři vám milosrdně dají do začátku světlici, aby jste si nerozbili držku o pařez, jenže při mém prvním připojení pršelo, což znamenalo, že se světlice prakticky ihned zničila. Díky. 

    Nakonec jsem se připojil na server, kde byl den. Hurá. Rozběhl jsem se a zjistil, že už nehraji running simulator, protože mám staminu. Super. Doběhnout do města mi trvalo asi 30 minut čisté zábavy. Takové té zábavy, kdy držíte shift+w a koukáte se na Youtube, a jakmile začnete slyšet přerývavé dýchaní, pouštíte na chvíli shift. So much PHUN!

    Kolem města byly zombie, hrozba. Začal jsem se tedy plížit, aby mě nesežrali. Po chvíli jsem ale přestal, protože jim to bylo očividně jedno. Začal jsem prohledávat domy a, samozřejmě, nenašel jsem ani prd. Ani malý prdíček. Ok, ok, našel jsem pletenou čapku a krumpáč, abych nebyl nespravedlivý. 

    Krumpáč je extrémně nebezpečná zbraň. Stačí si s ní 2x retardovaně švihnout před xichtem, jako když zaháníte mouchu (dlaň vám přitom ladně proletí skrz topůrko, subarashiíí) a zomba je na zemi, pokud je teda dostatečně blízko. Zomby mají loot, což je snad jedna ze dvou věcí, která mě při hraní potěšila. Druhá je, že když prší tak moc, že kapky padají pod 60ti stupňovým úhlem, dá se schovat za barák a neprší na vás. Ano, to je druhá nejlepší věc, co jsem na betě postřehl. Nicméně, když vlezete do baráku, kde jsou okna, tak při tomto druhu deště prší skrz okna. Zasklená. Ehm. Poté jsem narazil na dalšího hráče. Byl normálně na silnici, kousek od zombie a byl nejspíš afk. Měl na zádech flintu, takže jsem ho samozřejmě popravil krumpáčem a zbraň si hodlal přivlastnit. Nejsem přece amatér :D. Potom mi server ohlásil, že se vypne a že mě to kickne. Zbraň jsem sebrat podle serveru nestihl, i když já bych se hádal. Takže abych to shrnul, je to stále to samé dayz, jen je trošku hezčí a plynulejší, ale u mě proběhl upgrade PC, takže kdo ví. Dávám tomu DayZ/DayZ.


  • Morlang

    Můžeš to rozvést? Nemám telku :(

  • celoush

    Asi máš pravdu. Blbě jsem to odposlechl, když to video vyšlo. I v titulkách je uvedeno, že by měl říkat "for years". Ony ty čtyři roky celkem i časově sedí, protože v brožuře z roku 2014 poprvé zveřejnili, že dělají na kompilátu RV enginu (Arma...) a Enforce (Carrier Command a Take On Mars). A pochybuji, že ho dělají nějakých devět let, když Enforce spolu s Black Elementem vlastní až od roku 2010.

  • ucho

    Ve videu nerika podle me four ale for, takze "in development for years"...

  • celoush

    Enfusion je starý devět a půl let? I ve videu se mluví o čtyřletém vývoji.

  • Jack1947

    Bugesda ještě nemigrovala na Asijskej trh tak NE😈

  • Jez3vec

    9 a půl let starý engine, 5 let vývoje v alfě, neskutečně špatná optimalizace a plno chyb. Sakra nechtějí se spojit s Bethesdou? Vždyť by si parádně rozuměli.

  • Podle všeho ještě dlouho ne...


    Arma 3 mezitím v gameplayi dozrála, ale grafika začíná být hodně zastaralá, což se bohužel týká třeba i Opposition.

  • Coffin.Corner

    Čuměl jsem, že v seriálu Okupace, který nedávno běžel na ČT2, DayZ hrála docela důležitou roli. 🙂 

  • tomasrippl

    To trvalo, ale zahraji si to po dlouhé době

  • SalemCZ

    Když už je beta, tak to chce pozvat Baty

  • ucho
    jestli chtějí opravit ještě 600 známých bugů, tak je to práce nejméně na dva roky. spíš ale na 3-4.
  • SalemCZ

    Tak za dalších pět to možná vyjde. Radši kdyby BI vydali Armu 4

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit