Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mousekrup

    No, já se už teď těším na charitativní stream až bude Pochod pro rodinu. ;)

      • mousekrup

        Jó, skvělá ukázka rozumu a vyspělosti, když názorové oponenty označím takhle. Super výchozí bod, fakt.

        • Pochod pro rodinu ano, ale až ho zorganizuje někdo inteligentní? Jediný cíl těch akci byl přímo se vymezit vůči lgbt komunitě. Rozhodně jim šlo o přímou konfrontaci. Dost trapné .

          • mousekrup

            Však jo, v pohodě. Nemyslel jsem nutně nějakou konkrétní akci. Pointa sdělení spíš byla, že se těším na podobnou aktivitu zaměřenou na tradiční rodinu a kvalitní zázemí pro výchovu další generace (o jejich propagaci oproti LGBTQ+ člověk v dnešní době imho moc nezavadí) :).

            • Anon-ym

              On tu někdo perzekvuje  tradiční rodinu?

              I když se odprostím od toho, že nikdo neví, co vlastně ta tradiční rodina je, tak v posledních letech se například zavedla otcovská či zvýšil příspěvek na dítě. Nemám pocit, že rodiny by byly nějak marginalizovány či měly menší práva.

              Škoda, že Aliance pro rodinu nevyvinula takové úsílí třeba pro zrušení kojeňáků či adopce stejnopohlávních párů, aby více dětí mělo rodinu a neměly traumatické dětství :)

              Shodou okolností jsou ty pochody přesně v moment, kdy ma LGBT akce, že...

            • To je sice pravda, tedy asi lidi nevidí důvod pro takový pruvod. Upřímně, furt o tom někdo na internetu píše, ale nic neudělá... Takové mlácení slámy. Kdyby spolecnost opravdu žila v domnění, že je tradiční rodina utlačovaná nebo nedostatečně propagována,, nepochybně by takový pruvod vznikl relativně rychle. Nikomu nikdo nebrání.

              • mousekrup

                Reakce na příspěvek:

                No, když se to tak vezme, tak já nevidím nijak zvlášť důvod ani pro jeden průvod. Samozřejmě tím netvrdím, že by se někomu mělo zakazovat je dělat, spíš mi nepřijde úplně v pohodě ta současná glorifikace LGBTQ+. Lidé jsou všelijací a ať si každý je jaký chce, ale na druhou stranu ať ostatní nechají být mě a můj pohled na svět :). A právě ty aktivní a viditelné LGBTQ+ komunity jsou často velmi agresivní (právě na internetu) v prosazování svého (jediného správného) pohledu na svět.

                • Reakce na příspěvek:

                  Asi záleží. Já ve svém okolí mám pár případů, kdy s nima nebylo hezky zacházeno kvůli orientaci, případně jiných odlišností. Zároveň je tu spousty stále problematických témat, včetně třeba coming outu a podobně. Nějaká osvěta potřeba je, ale běžný člověk si může myslet, že není a vše je v pohodě...

  • Neberte to prosím jako hejt, ale spíše jako můj názor. Chápu že tato akce byla myšlena jako charitativní na podporu skupiny lidí, která musí o svá práva aktivně bojovat. Nicméně jsem názoru, že např. jako sport, tak i herní komunita by měla zůstat apolitická, neutrální a primárně zaměřená na hry. Nejsem v tomto ohledu nikterak xenofobní, sám mám v blízkém okolí nejednoho člena, jež by se dal zařadit do LGBT komunity.... Ale podobně jako BLM, tak i LGBT tematika je v širší společnosti tak omílané (a vinou různých ultraliberálních skupin i dost zprofanované) téma, že podobný přesah může na širší publikum působit více jako muleta na býka než jako ušlechtilá iniciativa...

    • Anon-ym

      LGBT práva jsou lidská práva a lidská práva nejsou politika.

      Navíc hry měli návaznost na politiku vždycky, pokud ti vadí podpora LGBT komunity (což mi v roce 2021 přijde asi tak kontroverzní asi jako v roce 1890 říkat, že černoši mají právo volit), tak si najdi nějaký apolitický / konzervativní herní server, určitě nějaký je.

      • Asi jsi nečetl důkladně můj příspěvek. Nevadí mi podpora LGBT tematiky. Reagoval bych stejně kdyby byl charitativní stream k BLM, Podpoře pravicových stran, Podpoře levicových stran, Podpoře Sparty Praha, nebo stream na podporu mizícího hmyzu v 21. století... Dle mého názoru je takový přesah pro herní magazín zkrátka příliš. O čemž svědčí smíšené reakce jak tady tak na YT.

    • KronosDeret

      To dává asi takový smysl, jako chtít aby hudba, divadlo, filmy, komixy, Tv seriály, animé a poezie nebyly politické. Vždycky byly, vždycky budou. A novinařina o nich je tak nesmazatelně taky. Já vím, že by občas člověk chtěl utýct před realitou aspoň do her a existuje spoustu her, které se společenských témat nedotýkají, například piškvorky, ale majíly být hry součást kultůry, budou muset mluvit o světě a lidech a myšlenkách v něm. 

    • redicius

      Pokud jsem si všiml, tak vesměs veškerá česká média se snaží zůstat apolitická.. (ano, esa jako poslanec Volný aspol. dávají zabrat, aby se o nich v podcastech moc nebavili) .. a taky jsem si všiml, že Pride pochody nejsou politické, čili souvislost mi uniká.. Jen bych připoměl, že 1. se o tom bavíme, protože aktuálně probíhá , 2. pro někoho to není pár dnů oslav, ale celoživotní otázka (v Rusku otázka života a smrti, nebo minimálně rozbité huby a zlámaných kostí), 3. není to oslava jen homosexuálů, ale i toho, že my hetero nejsme proti druhé skupině nijak nepřátelští a akceptujeme je .. čili já osobně, jako hetero, naprosto podobné iniciativy vítám a podporuju :)

      A 4. - nic proti, ale to je jako na Vánoce nadávat, že se probírají všude Vánoce .. :)

      • Derp_1337

        Tím bodem 4. mi mluvíš z duše. Já nedokážu během Vánoc poslouchat rádia a dívat se na TV.

        Teda, ne že by mi vadilo, že tam moderátoři rozebírají Vánoce, ale vadí mi to vytahování "vánočních" vykopávek. Nechápu, jak se můžou najít jedinci, kteří jsou ochotni se po třicáté dívat znovu na ty samé filmy a nebo po tisícté poslouchat ty samé vánoční písničky. To je na zblbnutí.

    • celoush

      To by dávalo možná i smysl, kdyby samotné hry byly apolitické. Ne... i tehdy by to nedávalo moc smysl. Nesouhlas. Právě snaha o apolitičnost by byla naprosto kontraproduktivní a ve výsledku by vytvářela jen trapné situace, kdy by se redaktoři odmítali o něčem bavit, protože to už je politika a to oni nechtějí/nesmí řešit.

      • Ok, asi jsem se špatně vyjádřil. Netvrdím že podobná témata musí být tabu. Jen to, že neustálým omíláním podobných hyperkorektních témat je společnost již přesycená... O to více, jedná li se o pochod Prague Pride, který se postupně stává více a více lahůdkou exhibicionistů než demonstrací menšin. Když to doženu do extrému, tak obdobná situace je BLM, kde se v první vlně "demonstrací" taky nejednalo o zastánce rovnoprávnosti, ale o extremisty, kteří jen využili příležitost.

        • skaven

          ked uz sa propaguje charitativny pride,  nemal byt potlacany nazor(napriklad) ludi, ktori si myslia, ze LGBTI komunita ma prav dost. O tom bola zo zaciatku demokracia

      • Derp_1337

        Nesouhlasím s tebou a víceméně souhlasím s Deadp001. Vždy by měla být jakási snaha zachovat si částečnou neutralitu a snažit se okatě nepodsouvat čtenářům/divákům/hráčům různé politicky zprofanované témata.

        Tím neříkám, že by redaktoři a vývojáři měli mít zakázané vyjádřit svůj názor, k tomu vždycky mají určitý prostor, ale zase by se to nemělo přehánět. Všeho moc škodí.

        • KronosDeret

          jeden den ročně je prostě moc, o gayích maximálně jednou za dekádu.

            • @KronosDeret

              @Anon-ym

              Vážení, čtete i příspěvky na které reagujete, nebo jedete na autopilota? Já jen že do menšin se tu nikdo nenaváží. Řeší se tu jen vhodnost takovéhoto tématu na stránkách věnovaných hrám...

            • twicer

              Ona je nějaká 364 dní dlouhá událost vyzdvihující obyčejný chlapy? A to se otom dozvídám až teď?!

        • solomon.short

          Rekl bych to podobne jako Derp. Howgh

        • Bumtaratabumbumbum

          Ale tak jeden stream snad právě ještě není přehnané, ne? Jako nemám dojem, že tahle tematika by na mě na gamesech lítala zleva zprava.

          • To určitě ne, v tom problém nevidím. Spíše jde o to, že se tahle tematika propírá v současné době všude. A tak člověk rád uteče do nějaké oázy, kde se řeší jen hry, jen sport, jen automotive.... >dosaď dle vlastního vkusu<.... A když se najednou daná tematika objeví i v této sekci, zaměřené specificky na daný obor/hobby/zálibu, tak právě vznikne takováto diskuze...

            • Bumtaratabumbumbum

              Tak asi mám štěstí na to, kde se pohybuji, protože ani jinde na to téma zas tak často nenarážím a když už jo, tak mi přijde, že to má význam, není to nějak přehnané, vyhrocené, nebo nevkusné, tak mi to nijak nevadí, spíš to naopak rád podpořím.

              • Reakce na příspěvek:

                Tomu rozumím a beru to :-) 100 lidí, 101 názorů na věc. Jen jsem chtěl poskytnout feedback z mé strany - nepřišlo mi fér, když vox populi označoval všechny, kteří netleskali z tohoto streamu nadšením, za omezence a mindráky.

  • solomon.short

    Zaznam jsem jeste nevidel, ale tipnu si, ze hostem je Jan Vrobel

    • Bumtaratabumbumbum

      Ve skutečnosti tam byl jako host Vojta Dřevíkovský.

  • 😍😍😍

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit