Přejít na výpis diskuzí

Čína se bojí závislosti na hrách, pro nezletilé zavádí večerku a limity

7.11.2019 12:02
Šárka Tmějová   14 příspěvků

Jako by nestačili přísní rodiče! Čínská vláda se kvůli obavám ze vzrůstající závislosti mezi mládeží rozhodla vmísit do výchovy nejmladších Číňanů. Nově si před oslavou osmnáctých narozenin nezahrají online mezi 22. hodinou večerní a 8. hodinou ranní. Během pracovních dnů se navíc hraní mohou věnovat...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zaho
    Z naší kotliny se krok Čínské vlády špatně hodnotí. Jiná země, kultura a politická situace.
    Prostě si počkáme dvacet let a snad se nám podaří dobře zhodnotit dopad na Čínskou mládež.
  • TheGGG

toto by se hodilo i u nás... aby děcka jen nehrály fortnite a Lol a šli se chvílu odtoxikovat ven... čína opět dva kroky před námi... alespoň tam nebudou mít ve třiceti deprese a skákat z mrakodrapu jak v japonsku, kde je šílená míra sebevražd

• Hitsuran

Jen to ne, takovýhle manýry by nás mohli dostat na šikmou plochu.

Spíš by měli hry s lootboxama bejt 18+ a rodiče by měli bejt trestaný stejně jako kdyby svýmu děcku kupovali cigára a chlast  a možná by školy měli mít na tohle téma semináře pro rodiče .

• Derp_1337

Je potřeba to dětské hraní omezit, protože je pro stát lepší, když děti jdou dělat do továren! Dětská pracovní síla je totiž velmi levná. Čínští politici tomu moc dobře rozumí, protože využívání dětské pracovní síly má v Číně hluboké kořeny.

• tomasrippl

Tady to vypadá jak kdyby se tu vyjádřil typický čínský incel

• Row

To je proste Cina, ale co vim od lidi z okoli, co meli moznost tam nejakou dobu zit a pracovat, treba jako ucitele, tak ty lidi tam az na svetle vyjimky nemaji vlastni vuli, nazor, sebereflexi ani samostatnost a proste potrebuji, aby jim nekdo ty hranice stanovil. A to bohuzel plati i rodice aby vedeli jak maji vychovavat sve deti. No a protoze je v Cine politicke uskupeni jake je, tak ve vetsine pripadu tuto roli ma Strana.

Pro zapadni kulturu ktera na samostatnosti a individualite stoji je tohle tezko pochopitelne a akceptovatelne. Nechapejte mne spatne, nechtel bych tam zit ani za mak, ale po te co jsem mel moznost se dozvedet, je dost mozne, ze to opravdu bude kuprospechu cineske spolecnosti. :-/

• Hitsuran

Řekl bych, že po tom jak se Čína změnila díky Mao Zedongovi je to celkem pochopitelný, že za ty léta se lidi staly doslova otroci státu.

• ja_nic_nevim

Já měl stejný feedback od jedné doktorantky, i v Jižní Koreii je to prý stejné.

A pokud tam nezletili propadají gamblerstvi, tak co může stát dělat? 

• Marines
    Proč politici a je jedno z jakého spektra politického svrabu, mají tendenci, někomu pořád žvanit do života a určovat co je pro něj nejlepší...? A je velmi zajímavé, že nejvíce to prosazují političtí pitomci, co mají sami máslo na hlavě a životní úchylku.....!!!
    • ja_nic_nevim

Můžeš dát nějaký příklad? Prosím z tvého okolí. Soudit něco z nějaké zpravy na netu, z kultury a zeme s níž nemáš zkušenost taky není moc chytrý. Dokonce si jako dítě pamatuji, že když jsi někam vyrazil, tamější zvyky jsi ctil. Máš na mysli něco z Českých lesů a hájů? 

• toka

Trochu pozdě, ale já ti pár příkladů dám.

• Jsem nucen platit důchodové pojištění, i když nechci důchod.

• Mé dítě se nemůže vzdělávat podle své nebo mé volby, musí dodržovat státen nařízený RVP, který je zastaralý a plný píčovin.

• Nemůžu vyrábět / pěstovat a užívat jakékoliv drogy pro vlastní potřebu.

• Na matrice mi dokonce můžou odmítnout pojmenování dítěte dle vlastní volby.

• Jako podnikateli, který se čerstvě musel registrovat jako plátce DPH, ti můžu říct, že takovou buzeraci, jakou dokáže vytvořit tenhle stát, jsem ještě v životě nezažil.

Mám pokračovat, nebo ti tyhle příklady, kdy političní pitomci mají tendenci žvanit lidem do života stačí?

• Jack1947

Dost to souvisí i s Unií... třeba za pár let se to změní

• XorxoxTalarius

Na to se da asi rict jenom #BudteDobryJohneSpartne

• uher

Buehehe 😀

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit