Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jo jo zlata civka, kdo by to byl rekl, ze si tu na ni nekdo vzpomene? Prvni hra kdy jsem se treba vzbudil ve dve rano a sel na zachod ale zpatky jsem nesel lehnout, ale pekne k notebooku, pak loadnul save a paril az do rannich hodin, mnohdy jeste dele :-)
  • Na CiV 5 jsem narazil náhodou - dostal jsem jí (pouze základní hru) myslím za hlasování v Golden Joysticku zadarmo.

    Nutno říct, že mě natolik chytla, že jsem dokoupil naprosto všechny datadisky, takže na mě nakonec vydělali stejně, jako kdybych si jí koupil během launch dne...dobrej marketing. Vůbec toho nelituju.
  • Dodnes můžu popsat co který typ krajiny je i jednotky co jsou na tom obrázku z CIV1 :D Gratulace k výročí, CIV1 je prostě legendární!
  • Hrál jsem všech 5 dílů ,ale nejvíc mě chytl 2. a 5 díl.Obecně vzato je celá série skvělá a užil jsem si každý díl. Dohromady nahraných pár tisíc hodin a nelituji snad jsem se místo toho mohl naučit nějaký další jazyk :D
  • u civ 1 jsem stravil snad nekolik stovek hodin. skvela hra
  • civ 1 na oldgames je boží
  • Gratulace legendě :)
  • V článku jsou překlepy
  • Hnisavec
    GZ jedna z najlepších stratégii si to zaslúži...niet nadto indiánov odpáliť atómovkou a prvotnopospolnú spoločnost priviesť až k odletu do kozmu
  • největší šmejdi byli (nepřekvapivě) Rusáci. Jako civilizační trait byla expansive a militaristic. Nebo to možná bylo až dvojce? Každopádně skvělá hra, do hloubky promyšlená, měla u sebe seznam použité literatury, ze které Sid Meier studoval dějiny. Hrál jsem pořádně akorát civ1 a civ2 a alpha centauri. Ty novější moc neznám. Zkusil jsem hrát čtyřku, ale moc mě to nechytlo.
    • Rusáci a Zulu mi vždycky dělali problémy, když jsem ještě jako malý štěně snažil odrážet agresory. Ani smířlivá politika nikdy nezabírala, ve finále ke slovu vždycky přišli atomovky. No a co si pamatuji snad tam byli i Aztékové, ti taky byli docela agresivní. Hrál jsem všechny díly a mě chytla ještě 4, ta mi přišla supr. Hraju i dnes. No a Alpha Centauri, tu nemůžu tady nezmínit, i když je to odbočka trochu vedle. Jinak všichni děkujeme Side za megalomanskou hru pro malé megalomany *3*
      • Sorry za gramatické chyby.
    • a pritom 4 je nejlepsi, vymazlena k dokonalosti
      • to je subjektivní. Mně se čtyřka nelíbila graficky a hrála se pomalu. Dvojka byla hezky 2D a hrála se jako šachy. Má velmi blízko k Alpha Centauri. AC byla vlastně dvojka v budoucnosti. A na tom, že AC je nejlepší civilizace se snad shodneme, ne?
        • To každopádně
      • taky bych řekl, omodovaná čtyřka určitě jeden z nejlepších dílů
        • Paulcz
          Co ty mody konkrétně přinášejí?
          • krom obligátních desítek nových národů, budov, surovin a jednotek, které jsou vizuálně přizpůsobené národu za který hraješ (germánský swordsman vypadá jinak než francouzský)spoustu nových mechanik, namátkou epidemie a nemoci, revoluce co ti rozloží říši zevnitř, náboženství mají specifické bonusy, bojové hrdinské jednotky, bonusy při boji za složení armády, když máš ve stacku treba axemany a lučištníky, obchodní cesty jako v Civ V.. no a pak tam jsou super total konveze mody jako třeba Star Trek, který strčí celý nový Civ vesmírný lodě do kapsy
    • Paulcz
      Ještě Civilizace III jde v původním duchu, systém je obohacený o suroviny a pár dalších věcí. Z celé série jsem u trojky strávil asi nejvíce času. Bohužel má i své velké chyby, je to hodně nedodělané, díky šílenému závodu ve vývoji technologií, kdy počítač nedovolí, abyste ho předběhli se nedá moc dané období užít. Takže hra začíná ve starověku, pak raketové tempo a poté novověk, kde už není co zkoumat. Nové díly jsou už o něčem jiném, zjednodušování, zásahy do kostry hry, hloupé nápady atd.
      • Hrál jsem všechny Civky, ale musim konstatovat, ze čtyřka je asi nejkomplexnejší dil ze všech a s modem Realism Invictus je takřka dokonalá. Ale ani pětka v kompletní edici není špatná, mám ji rád hlavně pro vyváženost, protože tolik neupřednostňuje vojenskou sílu a díky kultuře je zábavná i v pozdějších fázích hry.
        • Paulcz
          Pětku jsem zkoušel jen demo a nápady typu město útočí na jednotky v dosahu mi přijdou ujetý, čtyřka i pětka jsou extrémně ošklivý. Tady je 3D fakt zlo, zpracovat taktickou mapu tak, aby byla přehledná a vypadalo to pěkně tady prostě nic nepřekoná 2D grafiku.

          Civ III: http://goo.gl/DtHXr1 http://goo.gl/GEzVXD
          Civ IV: http://www.civfanatics.com/gallery/files/4/0/5/6/8/Civ4ScreenShot0007_original.jpg
          Civ V: http://goo.gl/OIsAaK
          • vubec si to neudelal tendencne, 4 a 5 zazoomovany uplne nejvic *1*

            5 se mi proste nelibila mechanikama, ale u obou jsem s prehlednosti nemel zadnej problem

            a hral jsem to spis s timhle oldschool pohledem (a zaplym gridem)

            http://imgs.sector.sk/files/novinky/2005-10-22-14-35-8/1.jpg
      • Dvojka byla take super, i kdyz trojka asi lepsi. Civka byla asi jedina hra kterou jsem paril nejvicekrat. Vzhledem ke sve povaze se da hrat prakticky do nekonecna, pokazde je jina.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit