Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • XorxoxTalarius
    Jestli jim nekdo veri ze dalsi krok neni zakazat mody mimo tuhle aplikaci, tak at radsi odevzda obcanku.
    • Neurobia to, pretoze to u vydanych hier to nema ziadny vyznam. S dalsimi hrami to vsak moze byt inak.
      • XorxoxTalarius
        To samozrejme nikde netvrdim ze to musi aplikovat na jiz existujici hry, ale je to pro ne stejne lakave jako pro M$ delat hry Win10 only
        • V pripade MS by sa skor hodil termin "nutne". Kompletne spoplatnit mody je lakave, ale nie je nahoda, ze sa im to nedari uz od Oblivionu. Sami vedia, ze ak by to skusili, zlikvidovali by moding, resp. by ho zmenili na nieco, co by nikoho nezaujimalo.
          • XorxoxTalarius
            Tot otazka, dneska uz je Elder Scrolls proste mainstreem a stejne tak Fallout, takze by opet prodali miliony kusu a spousta jedincu by si pak rekla, "No co, vzdyt o nic nejde" a vytahla penezenky
            • Jasne, stale by predali miliony, ale momentalne ich predavaju viac, ako hry, medzi ktore by pravdepodobne zapadli.
    • smejki
      To nezakážou. Ale mohou výrazně změnit technologii, která pak nebude mít pro modding podporu.
      • XorxoxTalarius
        Proc by to nezakazali? Mody stale budou, ovsem jen pres Creation Club. Vymluva bude ze se budou snazit chranit zakazniky a deti (nezapomente na deti) pred nevhodnym obsahem, a tisk jim bude mohutne tleskat jak se o nas pekne staraji.
        • jak už bylo rečeno, tohle by jim zlomilo vaz. hry od bethesdy se hrají dlouhodobe díky modum, ktere si tam lide i sami chteji delat a kdyby se to zmenilo na hru s milionem placených DLC, tak by se na to každy vybodl
          • XorxoxTalarius
            Bohuzel nezlomilo, ponevadz tady porad plati reptaci mentalita, misto toho aby hraci proste hru nekoupili
            • XorxoxTalarius
              No tam jde primarne o to ze by lidi chvili prskali a pak by si majorita zvykla a s kazdou dalsi hrou by to uz nikomu neprislo divne
            • muj nazor je ten, že tohle platí hned po vydání. ale roky po vydání se hra stále hraje a prodává díky modum. takže jiste by to byl po vydání porád prodejní uspech, ale ukrátili by se o hráče co to hrají dlouhodobe, nebo si to koupí nekolik let po vydání. Ale je možné že tyhle čísla jsou zanedbatelná, nevím.
              Taky nevím jak lehce je získat tu smlouvu. rekneme že ted je k dispozici mnoho druhu nasvicení, které určuje jak hra bude vypadat. tak rekneme že nejaký Franta dostane nápad udelat nové nasvícení. bude pro neho lehké získat smlouvu? asi ne takže by to omezilo počet modu ktere budou vznikat. (kdyby zrušili nexus a podporu modu pro každeho)
  • Mody vypnou achievementy, takže musíš stáhnout mod na to aby ti fungovaly achievementy *7* a nebo prostě udělat všechny a mít klid.
    • K čemu jsou dobré achievementy?
      • Jen tak pro radost :)
      • K čemu jsou scoreboardy/leaderboardy? K čemu jsou fragy?

        K uspokojení. Všechno to jsou formy achievementů a lidi to baví.
        • Ne. Leaderbordy jsou v kompetetivnich hrach. Soutezit v singleplayer rpg je pro zoufalce.
          • SPíš je to sběratelká vášeň, jako když někdo sbírá známky. Ale tady to děláš u hraní, které tě baví.
        • Radši mody, které mi přidají nové věci, questy, lokace a herní prvky, než základ a mít možnost si honit ego, že už jsem pozabíjel X mutantů nebo navštívil X lokací, to je mi k ničemu a žádnou přidanou hodnotu to nemá.
  • Aha , takže budeme platit i za záplaty , které mohly být ve hrách už od samotných tvůrců , ale nedostaly se tam s úmyslem na nich vydělat dvakrát ( ....tak jsou to ještě placení zaměstnanci nebo ne ? ) ;) .
    Spíš se mi zdá , že je to jediná pohodlná cesta jak modifikovat také na obecně mod scéně nepřejících konzolích :/.
    No pokud mi Bethesda zaručí , že všechny placené mody budou vzájemně kompatibilní , možná že si poté důvod pro existenci modshopu obhájí .
    • Pokud to budou jen brneni nebo kozmeticke veci tak kompatibilni budou, u vetsich veci se muze stat ze si budes muset vybrat ze dvou variant.
  • Určitě. Ještě zapomněl dodat, že ten, kdo tvrdí opak, je konspirační teoretik.
  • To to bude nacpaný reklamami? Když se za to platí je to placený. A když to není od vývojářů hry, tak je to mód. Jinak by to klidně mohli nazvat placený DLC.
    Podívejte se na Blizzard. Chtěli snad peníze za mapu do W3 DotA? Nebo chtějí peníze za mapy co lidé tvoří do StarCraftu? A věřte mi, nad tím také člověk musí strávit celkem dost hodin. A dá se na nich také strávit spoustu času. Ano, každý kdo dělá mody tak se snaží získat nějaký peníze, ale nezaznamenal jsem firmu, která by se do toho motala tak moc jako Bethesda.
    • vždyť je to od vyvojaru, to jest od lidi kterí s nimi uzavrou smlouvu a budou dostavat plat. Takže to není placeny mod od modera, ale placeny stahnutelny obsah od vyvojare. To je to co se vam Hines snaží celou dobu vysvetlit.
      A s Bethesdou máš pravdu. To je taková skoro charita.
  • Nevím kdo je ten co s Hinesem delal intervium ani jsem to cele nekoukal, ale proč novinari nedávají takove nepríjemne otazky jako jsou tady v diskuzi? Proste bych rád videl jak se Hines "varí ve vlastní štáve".
    • Protoze jak bylo recemno nekde kolem, by se jim pak mohlo stat, ze uz zadnou hru k recenzi nedostanou, a na zadne ...con je nikdo nepozve. Aneb koho chleba jis ...
  • MickeyMutant
    Nejsou to placené mody, je to krabice s vínem a ta částka v ní taky nesouhlasí. Celé je to kampaň a účelová provokace. Kontrola kompatibility od Bethesdy je něco, za co si přece každý rád připlatí.
  • Klasické DLC. Delane uzavrenou skupinou lidí - zamestnanci se smlouvou. Neco jiného by bylo kdyby to tam mohl nahodit každý a mel z toho podíl.
    Samozrejme je tu pak i morální stránka, vyjde hra se špatnou grafikou, inventárem delaným pro konzole a oni za opravu budou účtovat peníze?
    Záverem bych ale dodal že hry od Bethesdy jsou nehratelne po jakýmkoli modu (pro mne), poslední TES a fallout byl strašný provar, takže je mi to v podstate jedno.
    P.S.
    Jinak pokud nepujde o vyložene kozmetické doplnky tak nektere mody budou nutne nekompatibilní, takže muj tip je že budou vycházat mody s upozornením že napr. XY mod není kompatibilní s modem Z (príkladem budiž ruzne druhy nasvícení do Skyrimu)
  • Nejlepší na tom je, že i když budete tento CC ignorovat. Tak Vám to všechny ty modifikace bude stahovat automaticky a zaplňovat tak místo na SSD/HDD.
    https://www.youtube.com/watch?v=bg-Mh0xFRF8
    • Tohle předpokládám mají kvůli konsolím, aby si nemuseli nechat schvalovat každý DLCmod zvlášť, tak to celé nahrají jako jeden "patch" => profit!
      Podobně jsem dočetl, že na ty jejich placené mody mají takové limity, že se do nich nevejde ani jednodušší quest a dají se tam procpat maximálně věci typu koňského brnění.

      Inu, sweet little lies...
    • Takhle to dělají i některá DLC. S patchem si ho stáhneš a až vlastním zaplacením dostaneš aktivační skript.
      • Mafia DLC :DDD
    • hezký zabugovaný začátek. tohle snad ale musí opravit.
  • Sorry jako, ale na tenhle hloupý pseudo argument "nelíbí se ti to? ale vždyť to přece nemusíš kupovat!" už začínám být lehce alergický *16*
    • Tak vysvětli proč, když tenhle argument dává a vždy bude dávat smysl..dle mého názoru, který se někomu nemusí líbit, je zrovna tenhle konkrétní argument slovo boží pro hráče, a mělo by být. Mám pocit že v některých případech, když by se hra nebo obecně nějaký produkt drželi toho, co chce hráčská základna, tak dopadne daleko hůř, než když si to zařizují tvůrci po svém. Hele, jako příklad můžu uvést Titanfall 2. Moc lidí co nejde do hloubky s touto hrou neví, kolik toho hráči po Respawnu už chtěli. Já pravidelně chodím na oficiální zahraniční fórum této hry a koukám se na různé příspěvky, žádosti a hejt. Titanfall 2 vypadá jako druhý příchod Krista, zvenčí, ale zevnitř je docela dost hejtěnej a obecně podle některých udělal dva kroky zpět a jeden dopředu oproti jedničce. Vtip je v tom, že Respawn veeelmi naslouchá žádostem hráčů a aktivně se vyjadřuje na fórech, oproti klasickým AAA EA tvůrcům, a neustále hru upravuje podle aktuálních stížností. Teda ne doslova, některá rozhodnutí dělají automaticky sami, ale 75% úprav pochází z žádostí a stížností hráčů. Na začátku byly stížnosti ohledně balancu zbraní, pár konkrétních. Co udělal Respawn? Nerfnul je. Co udělala hráčská základna? Začali si stěžovat že najednou ty zbraně nejsou na nic, a vždy si našli nějaký problém, pocházející z úprav a oprav co Respawn udělali. Měsíce a měsíce se to táhne, a poslední dobou je stále hlasitější "My chceme Titanfall 2 a Titanfall 3 aby byli jako Titanfall 1". Teď si vemte kdyby tohle Respawn udělali. Víme jak dopadl Titanfall 1, dost bledě. Teď si vemte jak by to vypadalo, kdyby vyšel Titanfall 3, jako reskin předchozích dvou dílů. Z hlediska gameplaye a funkcí nebude tolik táhnout, protože není v ničem tak pokročilý, jako byla série z jedničky na dvojku, a jen používá už zažité funkce. Z toho by klesla prodejnost i hodnocení, protože prostě reskin a značka? by se propadla. Titanfall 2 obecně dobře působí na mainstream a hnidopichů, ikdyž jsou velice hlasití, je méně, avšak jejich hlasy dost ovlivňují vývoj této série a bojím se že když tedy budou trvat na svém zájmu udělat z jedné hry hru jinou, tak akorát tu značku potopí a nedostanou nic tak dobrého. Radši by měli vzít k srdci ten argument "Nelíbí se ti to? Nehraj to, nekupuj to, protože tvůj názor a tvá představa co od toho chceš, může (a nemusí) spíš ještě víc té značce uškodit, než když si jí přestaneš všímat."
      • btw jen jsem se dlouze vyjádřil k "alergii na nelíbí? nekupuj", že to že to lidé začnou hejtit, občas může taky uškodit, nežli něco zlepšit, jak si spousta lidí myslí, občas to prostě spouští řetězovou reakci. Můj obecný názor k CC je, že většina těch módů už jednou vznikla zadara a měly by tak zůstat. Ano, tvůrci by za to mohli dostávat odměny od hráčů v podobě placení toho módu, ale udělali to jako fanoušci pro fanoušky, né jako zaměstnanci Bethesdy. Spousta těch módů už nějakou dobu existovala a teď teprve se stávají placenými, a to je prostě blbost. Mnohem lepší kompromis by byl "zaplať si za ten mód, kolik chceš, nebo ho neplať vůbec". Prostě mít možnost zaplatit, když budeš chtít autora podpořit, ale v základu by to mělo být pro všechny zdarma, neb je to expanze hry tvořená zapáleným fanouškem pro zbytek fanoušků a mělo by to zůstat dobrovolnou vůlí toho fandy, né aby z něj najednou byla placená opice téch origo tvůrců.
        • Bych spise rekl ze se to nikomu nechtelo cist. Duvodem je ze nepouzivas odstavce.
    • Tak on uz fakt, ze udelali Fallout, kde vic jak pulka zbrani vypada jinak nez ve Falloutu, je dukaz retardace.
      • Ne, to je dukaz toho, ze to vzali a udelali podle sebe.
        • Tak kdyz neco udelas jinak a podle sebe, tak to tezko muze byt ta puvodni vec, ze? *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit