Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • calwin
    dá sa povedať že sa niečo "nedá"... pravdou je že NIE hráči sú unavení... TRH je unavený a to z rozmýšlania... vytváranie dobrých príbehov a herných prvkov ktoré sú inovatívne a zábavné zároveň je v dnešnej dobe obrovský problém... veľa herných štúdií vyvýjajúcich AAA tituly nemá motiváciu vytvárať niečo extra a radšej vsádza na grafiku. môžem síce súhlasiť že sú obmedzovaný rozpočtom ale nech mi nehovoria že sa to nedá keď príklad že sa to tá je hneď za rohom. indie scéna voila!

    každá AAA hra má svojho pokračovateľa... tak prečo sa neuberú na nový projekt? strach že im to zrazu prestane sypať je v brandži asi veľký...
  • nesouhlasim, dobry gamedesign, pribeh a napady zastaralost konzoli neovlivni, jedine co ovlivnuje je technicka stranka her, na kterou se vyvojari bohuzel az moc zvykli spolehat
  • ja s tým súhlasím...Momentálne som viac PC hráč ako PS3. Ono vývoj hier je ďaleko nákladnejší ako v minulosti, pirátstvo na pc by vývoj v hernom priemysele spomalilo a možno aj zastavilo, nebyť konzol. Aj to je jeden z dôvodov ...aby donútili súčasných hráčov PC kúpiť tú singleplayer hru, tak ku každej single hre pridajú aj multiplayer. Ten sa sa nedá na cracku zväčša hrať. Ja síce väčšinou ten multi nikdy nehrám...ale poctivo hry kupujem. Ja externe pracujem aj ako 2d artist na PC hrách, a tiež si neviem si predstaviť, že by mi firma povedala, že mi za robotu nezaplatí *1* Inak Crysis 3 je pre mňa najlepší diel...ale nikomu tento názor nevnucujem *2*
  • s konzolema ma vice mene pravdu.. ale co to ma co delat s nedotazenosti hry a hloupou AI tohohle "datadisku" ke Crysis 2 to nechapu. nizke hodnoceni tehle hry nema nic spolecneho s unavenosti trhu, ale kvalitou produktu.
  • x_ander
    Cevat zase perlí. Jako moc nevím, jak nedostatečný výkon zastaralých konzolí může ovlivnit délku kampaně. Těch 5 hodin je zkrátka výsměch. A pokud si myslí, že budoucnost je ve free-to-play multiplayerových titulech, tak proč Crysis 3 nevydali jako čistě jako free-to-play multiplayerovku? Takovýma řečma ze sebe akorát dělá blbce.

    Ach jo, kde je ten Crytek, který nám přinesl skvělý první Far Cry a neméne dobrý první Crysis.
    • 5 hodin je výsměch... máš recht, ale za to těchto 5 hodin se skutečně nudit nebudeš.
      • x_ander
        To věřím, že těch 5 hodin bude zábavných. Ale za 5 hodin singlu litr fakt nedám. Až bude hra ve slevě za pár stovek, tak do toho půjdu, to si jako ujít zase nenechám.
    • Kecy v klecy a dufam ze si pre istotu hru ani nehral *15*
      • x_ander
        Nehrál, zahraju si ji až bude stát ve slevě pár stovek. A ty jsi evidentně nepochopil můj příspěvek. Hru nijak nehodnotím.

        Nechápu, proč Yerli tak vehementně brání svou hru. Víceméně jediné, co se hře nějak výrazně vyčítá, je právě délka kampaně. Četl jsem řadu recenzí, českých a samozřejmě i zahraničních a víceméně v základu se shodujou - technicky dokonalé, multiplayer ok, ale singleplayerová kampaň (ačkoliv zábavná) je tak krátká, až to pěkné není. To je důvod, proč hra sbírá víceméně "jen" lehce nadprůměrná hodnocení. A do toho začne kafrat Yerli, že konzole je ve vývoji omezovaly, jinak by hra byla ještě daleko lepší.. WTF? Jako ano, má určitě pravdu, že bez tohoto omezení by ta hra mohla VYPADAT ještě lépe, ale copak to té hře někdo vyčítá? Možná pár trollů. Jinak se jak recenzenti, tak hráči shodují v tom, že jde nejspíš o nejlépe vypadající hru dneška (a to i na konzolích, přesto, že konzolová verze nevypadá tak dobře jako PC verze).

        Chápeš ten nesmysl? Yerli brání hru, ačkoliv jediný zásadní problém, co lidem vadí, je délka kampaně. A to nemá s výkonem konzolí pranic společného. Přesto vydal nadprůměrnou hru, která se bude dobře prodávat. Na jeho místě bych byl zticha a spíš se poučil. Jo, když lidem vadí krátká kampaň, tak ji prostě příště udělá dlouhou. Nebo se na single vykašle a udělá multiplayerovku, jak už kolikrát prohásil. Ale tím, jak Crysis podivně brání, ze sebe dělá spíš blbce.
    • Cypri
      Souhlas.
  • Samozřejmě, kdyby bylo současné Crysis 3 financováno jen z prodejů PC verze, nezaplatilo by se.
    Ale kdyby - jak sám přiznává - nebylo limitováno konzolemi a následně nezískávalo slabé hodnocení, možná by ty prodeje na PC byly taky výrazně vetší.
    Nejen v důsledku kvalitnější a lepší hry, ale také proto, že lidi používající více platforem by nekupovali xbox/ps3 verzi, ale PC.
    Je to o exkluzivititě.

    Herní byznys je ale hlavně byznys - jde prostě o prachy.
    Proč se více snažit a mít menší zisky, když je jistota, že konzolisté sežerou mnohem horší produkt za více pěněž.
    • Radioaktivni_surikata
      "Proč se více snažit a mít menší zisky, když je jistota, že konzolisté sežerou mnohem horší produkt za více pěněž."

      Zase už jsou PCčkáři něco víc, než konzolisti. Jo, to tu už dlouho nebylo...
      • správne by sa to malo rozdelovat na hardcore (ti co od hier ocakavaju viac, nad hrami aj premyslaju a casto si stazuju v diskusiach) a mainstream (ty co hraju kazdu blbost co ich zaujme)

        a to ze na konzolach je viac mainstream hracov je holy fakt
        • Radioaktivni_surikata
          Tím holým faktem bych si nebyl až tak jistej. Já absolutní čísla ani procenta neznám. Nevím, kolik hráčů je na konzolích a kolik jich je na PC. Máme tu Xbox Arcade, Playstation má určitě taky nějaký béčka, na PC je facebook a jeho hry, taky flashový kravinky, který hraje dost lidí, hry z Tesca a nezapomínej na starý dobrý solitaire a hledání min. Nevím, kolik z těch hráčů za hry platí (v mým okolí např. na PC hry nekupuje až na jednu výjimku nikdo). Aspektů jsou mraky a informací málo. Kromě toho zas tolik PC exkluzivit není, tzn. že konzolisti hrajou z velký části to samý, jen graficky ořezaný. Tak nějak si myslím, že pravda by se ukázala až ve chvíi, kdyby a) nešlo tak lehce sehnat nelegální kopie her na PC (podobně jako u konzolí by to znamenalo BAN na online služby), b) vydavatelé by zveřejnili přesný čísla prodejů všech svejch titulů na všech platformách. Pak by snad vyšlo najevo, na který platformě je o co zájem (vypočteno v procentech).

          Nějakej hrubej odhad na základě svýho okolí si jde sice udělat, ale v tomhle případě bych si nebyl moc jistej. Podle mejch zkušeností by prakticky všichni PCčkáři museli bejt zloději, což díky bohu nejsou, jinak už nám nevychází vůbec nic...
      • je na tom tvrzení snad něco nepravdivého?
        připadáš mi jako ta naše menšina, která se od nás statisticky pracovitostí a inteligencí výrazně liší, avšak začne se vztekat a hulákat "rasizmus", když se na tento fakt poukáže
        • Radioaktivni_surikata
          To tvoje tvrzení je především ničím nedoloženej plk. A taky mi připadá, že děláš nějak rychle závěry na základě neexistujících informací. Jsem PCčkář, jedinou konzoli, kterou jsem kdy měl a mám je PS Vita, naprostou většinu času hraju na PC a do cikána mám dost daleko. Co mě ale séře je v současnosti tak moderní populismus.
          • sirWallace
            Nicim nedolozenej plk ?? :) Jdi a podivej se na cenu te same hry na PC a treba na PS3 .) Proc jsou vsechny hry na konzole drazsi, nez na PC ?? Protoze proste to jeho tvrzeni je pravdivy a konzolisti proste zaplatej za to same mnohem vic penez... Bez kecu .)
            Za to Ty ty svoje kecy tady vzdycky dolozis.. staci se podivat na Tvuj komentar trochu vys... Typka tady hanis, ze dela nejak rychle zavery, ale podle Tebe se da zjistit podle komentaru tady, k cemu lidi pocitac pouzivaji :D:D
            Ve finale to podtrhnes, ze si vezmes do huby populismus, pritom Tobe nejde o nic jinyho, nez ze cekas pluska od konzolistu :D Kamo... At zije populismus :D
            • Radioaktivni_surikata
              Sorry kamo, ale jsi poněkud vedle.
              1. Že hra stojí na konzole víc je při tvorbě rozpočtu nepodstatný, protože rozdíl připadne výrobci konzole. Nevím, kde berete tu jistotu, že špatná hra se na konzolích prodá a na PC ne. Pokud někdo žije v přesvědčení, že konzolista zchroupe vše a PCčkář je gurmán, tak jste podle mě všici dost vedle.
              2. Většina lidí, včetně mě, ten počítač skutečně na moc dalších věcí používat nebude. V mým případě bych vyškrtnul facebook a stahování referátů a naopak přidal práci s fotkama. Fór je v tom, že mi je fuk co na něm kdo dělá, jen opravuji rovnici PCčkář = inteligent a konzolista = trouba.
              3. Proč používáš zdvořilostní oslovení a pak mě říkáš Kámo a že si do huby beru populismus, to taky moc nechápu?
              4. Jo, o pluska od konzolistů mi jde především. Tajně sním o tom, že si za ně jednou koupím barák. Tvrdá a světová měna *1* To s těma pluskama jsi doufám nemyslel vážně...
      • tak konzole je hracka, PC je nastroj *1*
        • Radioaktivni_surikata
          Zase PCčkářům tak nefandi. Podle vyspělosti některých komentářů tady na Games bych se vůbec nedivil, kdyby pro spoustu lidí byl počítač akorát "nástrojem" k hraní her, stahování referátů a psaní kravin na facebook. Ono to nebude s těma výjimečnejma znalostma až tak žhavý *3*
          • kennyB
            Zapoměl jsi na p.rno :D
    • Tak to pises ako keby na PC hrali len Einsteini,a konzola bola pre dementov,je vela starych hier ktore si zapnem a maju otrasnu grafiku na dnesnu dobu a nie z nostalgie ale predtym boli hry viac inovativne.Moja hra roka je Far Cry3 este som sa nedostal ani poriadne k pribehu len si beham po mape a pozeram ako je ta hra vymakana a to hram na konzole a je to krasne na to,ze vsetci nadavaju na old šit conosole
    • Lidi si Crysis 3 kupují na konzole protože jejich PC to nerozjedou, takže kdyby to bylo PC only tak by se prodalo o ty XBOX/PS verze min. Protoze ne kazdy si koupi novy PC kvuli jedne hre.
      • BelaJBB
        Ta si kladiem otázku, ako sa mohlo zaplatiť a byť ziskové kvalitné PC only Crysis a Warhead ?
    • Aha, a proto se jednička prodávala jak se prodávala. A v reakci nato řekl že už nikdy nebudou dělat AAA PC only hru. A proto poměr prodaných vs warez byl 1:20.
      Protože konzole limitovaly první díl... *7*
      • BelaJBB
        Miešaš hrušky s jablkami. Závisí len na miere predajnosti a nie miere warezu. Warezák by si hru aj tak nekúpil.
      • prodávala se tak, že se zaplatil vývoj dvojky
  • Bodejt by ji zaplatilo zadny rozumny PC hrač nedá 1000kč za 5h "zábavy"
    • Vetsina pc hracu totiz nezaplati nikdy :-).
      • Já si třeba milerád hru koupím, pokud za to stojí *3*
        • Ja taky, ale holt nepatrime mezi vetsinu. Zavirat oci pred piratstvim na pc je strkani hlavy do pisku, je to ignorace vazneho problemu, ktery pískozuje pc platformu. A tohle jsou proste dusledky.
  • misho8723
    A prečo taký Far Cry 3 je skoro tak isto vysoko hodnotený ako jednotka? Keď si myslí, že ľudia sú unavení z tejto generácie konzol... a ten väčší rozpočet sa mi zdá, že šiel na tzv. "hollywoodske" veci - dabing, marketing, o niečo lepší scenár, engine ale to mu nič nepomohlo čo sa týka hrateľnosti, kde je jednotka stále omnoho lepšia
  • Škoda že sa nedozvieme, koľko reálne stálo vytvorenie hry a koľko peňazí išlo na marketing, distribúciu a vydavateľovi.
    • USER47
      Ty to píšeš, jak kdyby tohle byly nějaký nedůležitý výdaje. Kdyby se nic nevrátilo vydavateli, tak ta hra nikdy ani nevznikne, kdyby nic nešlo na marketing a distribuci, tak možná vznikne, ale neprodá se.

      Oni tam ti lidé obvykle nejsou úplně dementní a kdyby mohli vydělat na tom, že zrušej marketing, tak by asi nepotřebovali diskutéry z games.cz, aby jim to pověděli. Ono by to ale asi tak úplně komerčně nefungovalo...
      • problem je, ze zjistili, ze diky marketingu prodaji i mene kvalitni vyrobek
  • Možno som Dodo, ale hrám iba singleplayer hry ...
    • Já jsem na tom podobně. Sem tam si zahraju nějakou MMO, ale to mi vydrží opravdu jen chvíli, než mě ta repetetivnost hraní začne nudit. Já chci prostě hry se silným emočním zážitkem, což mi multiplayer nenabízí.
      • JJ, jedinú mám PoE, ale nejak to nehrám, skúsil som Bf2p, to zabavilo, teraz dohrávam AC:B a potom Drakensang, 17.03 vychádza plná čeština, TR vyzerá, že mi bude stačiť z youtube ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit