Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • clovicekO

Upřímně jsem mnohem zvědavější na to, s čím přijde AMD.

• ja_nic_nevim

Kdy už se začne něco dít na trhu s procesory? Nové chipy, sběrnice... Nějak chybí důvod proč upgradovat a chybí hry, co by to dokazaly využít. 

• Sám sis odpověděl: "chybí hry, co by to dokazaly využít" :-) 

V naprosté většině her je stejně omezující výkon GPU a je v podstatě jedno, jaké CPU tu grafiku doplňuje (tedy pokud to není nějaká 10 let stará fosílie), takže asi není důvod se honit za nějakým super výkonem, který stejně nic nevyužije. Intel to jasně dokazuje tím svým dosavadním přístupem, kdy v podstatě jen recykluje produkty a kdyby se AMD neprobralo a nezačalo konkurovat, asi by v tom pokračoval donekonečna. Prostě když trh nepotřebuje větší výkon, proč plýtvat zdroji na vývoj něčeho, o co nikdo nestojí.

Srdcem mého PC je stařičké 3770k a vlastně je mi líto ho vyměnit, protože si stále vede dost dobře. Ale už mu přeci jen dochází dech, tak plánuji výměnu za 8-core Zen. Ale zásadní nárůst výkonu stejně vychází spíš z vyššího počtu jader než z nějakého zásadního pokroku na úrovni jádra. Doby, kdy výkon CPU mezigeneračně významně rostl, jsou prostě nenávratně pryč. No alespoň si oddychnou naše peněženky, protože ono opravdu nemá smysl měnit CPU častěji než jednou za 5 let (v podstatě s obměnou generace konzolí).

• jiri.svak

Ryzeny minulý rok, které stále hýbou s trhem CPU, pozítří představí Intel nové procesory Comet Lake-S do desktopu. Já myslím, že to naopak bude ještě horké :-)

• skaven

tak to mas pravdu, comet lakes budu horuce :)

• jiri.svak

:-))))

• ja_nic_nevim

Nad Ryzenem 3600x jsem hodně dlouho přemýšlel, ale není to ještě takový technologický a výkonový (v poměru k ceně) skok.... pořád čekám s čím příjde Cyberpunk....

• Upřímně u CB je dost vidět limitace ,když vezmu v potaz W3 ,tak graficky skok byl obrovský, tady je jasně vidět , že je hra vyvíjena dnes už  na staré konzole ,tak že ten graficky skok není nic moc,alespoň podle posledního “deep dive video”

Jediný co tak asi RTX a už je i plno srovnání, kde to RTX spis ubírá na kráse.

Za mě třeba vede zatím graficky Dying light 2.

• Veskoslav

A z čeho skáčeš?

• ja_nic_nevim

Ty už jsi si zase půl roku nevrznul a tlačí ti to na hlavu, vid?

• Veskoslav

Tak říkáš, že to není skok. Tak se ptám z jakého železa skáčeš, když říkáš, že 3600X není technologický a výkonnostní krok. To, že hned jdeš k dětinským urážkám, to už je tvůj problém.

• ja_nic_nevim

Reakce na příspěvek:

Jde mi o to, že aplikace a enginy nejsou schopny využít výkon. Jak tu někdo psal, mně taky stačí stařička i5 4670k abych si vše zahrál na max. A GPU nepotřebuješ k tomu, aby ti systém spočítal destrukci objektu, jako to měl třeba Bad compeny. Motion blure a ambiety jsou k ničemu, když 40t tank zastaví malá bříza... 

Za svou předchozí reakci se ti omlouvám. 

• Veskoslav

Reakce na příspěvek:

Však v poho:) A rozdíl je velký, šel jsem z i5 3470 na 2600X loni a už to byl skok. Navíc pokud to člověk nemá čistě jenom na hry, tak je vhodné přecházet na novější stroje. Obzvlášť když si vemu, že za 2600X jsem v akci loni dal jenom 3,8. 

• Aja1984

Reakce na příspěvek:

Právě, že GPU bude pro destrukci objektu třeba jako sůl, vlastně dneska je nedostatečný výkon GPU hlavním důvodem, proč nemáme destrukci ve hrách! Doufám, že díky prosazování traicing technologie výpočtu světelných efektů pro výpočet stínů pohybujících se a deformujících se objektů, změny nasvětlení scény, atd. budeme v budoucnu vidět destrukci ve hrách mnohem častěji.

• Cyberpunk je designovany od zakladu pro nynejsi generaci konzoli, takze tam procesor rozhodne velkou roli hrat nebude, spis ta grafika - protoze rtx.

• Veskoslav

Jako že se na trhu nic neděje? A v jeskyni si byl doteď?

• To se snad změní s příchodem nových konzolí :) Jsme na konci generace a tvoří se hry tak, aby je rozeběhl hardware z roku 2013.

Teda nejsem expert, ale mohl by to být ten důvod :))

• Murlock

Pochybuji. Když v 2013 vyšly nové konzole a měl jsi víc než průměrné železo taky jsi nešel hned do obchodu pro novou grafiku. To spíš až se vývojáři z nich naučí pořádně ždímat výkon, což hádám bude kolem 2023/24.

• Tohle taky není nutně pravda,protože nové konzole si zachovávají původní architekturu ,tedy by vývojáři neměli začínat od píky, navíc ohlasy jsou zatím takové (alespoň na ps5), že ta architektura se dosti povedla a je značně jednodušší na tom vyvíjet/ optimalizovat hry

• PS5 to se posune ale na par let vse zamrzne. Kdo koupi pak nove PC bude mit dobu klid :) Vsak i dnes jde hrat v poho nove hry na High... a jak stare PC?  Rok Unor - 2010, core i5 Lynnfield 4Ghz OC, Nvidia 1060 6GB (2124Mhz jadro a pameti 9400Mhz), 16GB DDR3 RAM. To je delo co? No a Metro Exodus napr 50 - 60gps hraje kupodivu na High. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit