Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ja si vubec nepamatuju jmena takze netusim kdo je Lautrec ale nejakej takovej black orb s okem mam. Need humanity vyskousim a taky budu ratovat protoze jsem nevedel ze za rating ziskas humanitu. To je moc hezky.

    Kde je ale Oolacile a jak se dostat do minulosti to teda netusim :D

    Zmrdi s velkejma lukama jsou fakt zmrdi ale nakonec se nejakej dal. Alespon tu prvni cast na tech ochozech s nima mam uz hotovou... uvidim co s nima bude dal. Co je OS nevim a zatim vedet nechci... pocitam ze to bude nejakej boss a pocitam ze na to stejne prijdu :D
    • Ano, Lautrecka můžeš invadovat před OS bossem, je to ten rytíř ve zlaté zbroji (je z něho fakt dobrý prsten FaP ring).

      Až porazíš OS, tak ti cestu do minulosti rád popíšu, není to zas tak těžký...
    • Já třeba s těmi lučištníky neměl nejmenší problém a všiml jsem si, že na to všichni nadávají... to asi hodně záleží na buildu postavy, třeba ten Blightown mi taky přišel úplně v pohodě. Nicméně na OS bych se vůbec nestyděl někoho přivolat, ten fight je na to imho přímo dělaný a je to poznat. Každopádně doporučuju nejdřív umět projít alespoň první část toho fightu, jinak ti ani fantomové nepomůžou (pokud se ti teda nepodaří vyvolat nějaké, co to za tebe celé udělají, to by ale bylo dost o ničem... btw to vyvolávání je takové polorozbité, daří se vyvolat tak 1 z 10). Jo a pokud to nevíš, tak oni se nemůžou léčit estusem (jinými způsoby jo), tvůj estus léčí i je, nefunguje to na npc fantomy.
      • Ja s lucistnikama taky problem nemel ale Blightown jsem fakt nenavidel. Tam ta bazina dole je proste strasna.

        Uvidim co bude s tim bossem ale fantoma jsem nevyvolal jen proto ze vlastne nevim poradne jak. Jednou jsem to teda zkusil ale nemel jsem human podobu takze to nic neudelalo. Mno snad to tam nejak poslu.
        • Asi jsi zkoušel white soapstone... ten slouží k tomu, aby někdo mohl vyvolat tebe a v human podobě být nemusíš. K vyvolání stačí být v human podobě a aktivovat něčí summon znak na podlaze (pokud jsi v Hollow podobě, tak ty znaky vůbec nevidíš), white soapstone nepoužíváš. Některé znaky jsou NPC fantomové (v AL je Solaire, kterého jsi potkal před drakem a taky v AL u jednoho bonfiru), ty se podaří vyvolat vždy, nejde je ale léčit.
          • Na OS si vyvolávají pomoc jen lamy, ten fight je dělaný jen pro jednoho hráče (jako celá hra) a summony jsou pouze bonus, jako berlička pro neschopné...
            • Hele, až tě budou trollovat v Kiln of the first flame host a jeho 2 fantomové po tom, co tě naprosto přejeli pomocí WoG, TWoP a někdy dokonce pomocí glitchů, tak mě trochu pochopíš. Nebo v lese, kde jsou gangy na denním pořádku a lidem to ani nepřijde blbý tam vlízt a dělat ramena, jak neuvěřitelně dobří jsou v hraní...
              Nebo dem*nti co si naglitchovali 99 divine blessings a pak to do sebe hrnuli jako trávu v Demon's souls...

              A to jsem ještě neměl to štěstí narazit na cheatera s nekonečným životem/staminou, to bych nadával ještě víc.

              A k tomu co správný hráč může použít. Cokoliv kromě glitchů, cheatů. Tedy i summony, i když to je srabské a ničí to požitek ze hry. Proti používání Drake swordu nic nemám, je to normální zbraň, která je dobrá jen na Gargoli, Capru a trochu na Blighttown, pa naprosto nepoužitelný...
            • No a kam teda dáš tu hranici, co je berlička pro neschopné a co je něco, co "správný hráč" může použít? Co třeba grindování výbavy? Už jsem viděl i odsuzování lidí, kteří používají Drake Sword, že takhle se to nemá hrát (btw já ten meč nikdy nepoužíval a získal jsem ho až později). Určitě se najdou lidi, kteří se ostatním budou vysmívat, že to nehrají na prvním levelu. Já DS beru jako takovou "zákeřnou" hru, proti které prostě použiju všechno, co mi sama nabízí, když to uznám za vhodné. Jo, možná jsem měl štěstí, že ten můj fantom nebyl nějaký namakanec ani cheater, ten souboj byl i tak náročný a musel jsem hodně dávat bacha, aby neumřel. Kdybych předtím neměl tuny solo pokusů, tak by to určitě dopadlo špatně + než se mi podařilo někoho summonovat a dostat se s ním k bossům, tak mě párkrát skolili nechutně silní invadeři.
            • A k té komunitě: většina opravdu dobrých lidí se soustředí kolem videí ENB, velká skupina je také na gamefaqs, zbytek jsou youtubeři jako Caroso964, Quellaq, vegeta311 a další + jejich posluchači...
              Samozřejmě čest výjimkám všude po světě.

              Věř mi, v komunitě se docela dost angažuju a ač je to smutné, musím uznat, že občas je to dost otřesný zážitek a narústající počet glitcherů a trollů nejenom na konzolích, ale i na PC verzi je toho důkazem.
            • Napsal jsem to trochu tvrdě a za to se omlouvám. Ale stejně. Hlavní smysl této hry je překonat překážky, tvrdé výzvy a hlavně ten unikátní pocit, kdy se ti po spoustě smrtí podaří konečně porazit svého soupeře (bosse) - pocit zadostiučinění/satisfakce. Ten pocit po poražení OS bych za nic na světě nevyměnil.

              Toto je hlavní mechanika hry a vlastně i duch celé série.

              Pokud si přivoláš summona, co se stane? Obvykle to je člověk, který už něco ve hře zažil a když jste 2 (a nedejbože 3), hra se stává hrozně jednoduchou. Zrovna OS, což je naprosto nejtěžší boj celé série, je pak čajíček...

              Naštěstí si to autoři uvědomili a tak vytvořili i koncept invadingu (černí fantomové), což hru opět ztíží a tudíž pokud chceš summona, musíš jít i do rizika.
              Takže co jsou summoni? Berlička pro neschopné a to, že je to jeden z hlavních mechanik hry, to nezmění.

              A abych uvedl věci na pravou míru: Ta úžasná komunita, o které mluvíš, je spíše úzká skupina lidí a naprostá minorita souls hráčů. Zbytek jsou gankující, summonující a hatující hajzlíci...
            • To, že jsou summony jen nějaký bonus, je prostě kravina, je to jedna z klíčových mechanik té hry a ta hra k jejich používání sama vybízí. Když nechceš, prosím, když jsi OS dával 3 dny solo a zvládl to, paráda, jsi dobrý... ale shazovat summony jako něco, co používají jen neschopné lamy, je zbytečně elitistické a odpuzující (a jde to dost proti duchu skvělé komunity, která kolem DS je). Osobně pro mě ta spolupráce byla mnohem zajímavéjší než ještě dalších 5+ solo pokusů.
  • 2Drasťa: Schválně, jestli dokážeš porazit hlavního bosse Anor Londa (ano, jsou to OS) bez fantomů při prvním hraní. Mě se to povedlo... *2* *5*
    • ja nedal ani iron golema napoprve :D Fantoma jsem zatim nepouzil ani jednou.
      • Napoprvé jsem nemyslel, při prvním playthrough (použiju to anglické slovo). Já je dal asi na 30. pokus... *5*
  • Tak si to tam hezky prochazim v tom Londu nebo jak se to tam... a musim rict ze to je prvni lokace ze ktere mi trochu spadla brada kdyz jsem do ni vlez a supervytah je proste bozi. Jenom se bojim protoze jsem se ted dostal do toho bileho baraku a pamatuju ze kdyz jsem koukal na PVP videa tak se vetsina PVPeckovani odehravalo prave tam :D
    • Jo, vypadá to, že je to velmi oblíbené místo pro multiplayer všeho druhu. Stačí tam chvilku pobíhat v human form a invaze přijde... což je v kombinaci s těmi bossy a omezenou humanitou fakt příjemné :-)
      • Mno ja human form stejne moc nepouzivam. Na to mam porad nedostatek humanity. Asi pak zajdu do kanalu na krysy nejakou nafarmit :D
        • Na to peč. Krásně se dá farmit v Oolacile (v minulosti), tam padá humanita jak šílená...
          Anor Londo je krásná lokace, ale zase patří mezi nejtěžší - zmrdi s obříma lukama a OS.
        • Já human form používám jen když chci summonovat/kindlovat (i když to má prý ještě jiné pozitivní efekty). Pokud jsi nezabil Lautreca a vzal black orb ve firelniku, tak ho můžeš invadovat v Anor Londo u bossů... Existuje dost jednoduchý způsob, jak ho porazit je za něj mj. 5x humanity do inventáře. Taky jde něco koupit u obchodnice v kanálu v Undead Burg a taky můžeš zkusit nechávat v AL zprávy "need humanity" (je jich tam plno), hráči, kteří to pochopí, ti dají rating +1 a získáš humanitu (i když je to takové divné, já ještě ani jednou nezískal žádný rating i když dost často nechávám podle mě dost přínosné netriviální zprávy). Jo a ještě můžeš nechat svůj summon sign a pokud tě někdo summonuje a porazíte bosse, tak bys měl humanitu získat taky.
          • Humanity se ještě dá používat na zlepšení chaos zbraní - stackuje se to do 10. Dále se zlepšuje item discovery (opět do 10, doporučuji používat s Gold serpent ringem) a zvyšuje odolnost před curse (a to o hodně).

            A ještě zvyšuje všechnu obranu před fyzickým, ohnivým, bleskovým i magickým poškození (až do 99)...
  • To je proste konec... jsem silne nesikovnej. Umiram porad. Nemuzu zabit tu bezhlavou sochu dole v pevnosti (posledni dve zbejvaj). Z bazin jsem utekl co to slo protoze to tam bylo proste hrozny (na zvon jsem zazvonil ale pavoucici jsem daval asi na 50x), umrela mi vylepsovacka lahvi nez jsem si stihnul vylepsit lahev, omylem jsem si pichnul do odpoustece hrichu a jeste jsem si z bleskovyho kopi sundal blesky, protoze jsem si myslel ze ho vylepsim a zjistil jsem ted mam jen obycejny kopi +10 :D Zacinam si zoufat ze to nedohraju tak jak to hraju (pomalej mec a ja jsem netrpelivej). Ale tak se mi to libilo :D
    • Vítej v Dark Souls. *1*
      Na ty bezhlavé sochy bych se být tebou vykašlal, nestojí za to umírání. To s tím kopím sucks, ale teď se musíš přizpůsobit. Nakup hromadu weapon buffů (už jsem o tom jednou mluvil) od té ženské v kanálu, nebo vyfarmi houbičky v lese. Časem totiž zjistíš, že elementálové zbraně jsou daleko horší než normální (i když se zdají silné).

      Sen's fortress je bitch, ale proti serpent manům jdeš vždycky jeden na jednoho, až na ty 2 hned na začátku a na ty můžeš použít tu past co je na zemi. Hlavně najdi bonfire a budeš v cajku. Hlavně to teď nevzdávej. *3*
      • No ja to kopi pouzival jen chvilicku a moc mi nesedelo. Moc malej DMG... tim drake swordem dam hady obouruc na dve rany ale na ty bezhlavy sochy je moc pomalej. Ani mi nerikejte ze za tema sochama neni cesta dal protoze uz jsem zabil 3 a zbyva mi posledni! :D

        Jinak o pasti vim a se serpentama vicemene nemam problem kdyz nechybuju. Proti bazinam je to uplne zlaty ale ty bezhlavy sochy mi prijdou dost tuhy :D
        • Ehm, tam dole nic není, pouze pár pokladů... *1*
          Cesta vede nahoru na střechu, tam je i boss. Nikdy mě nenapadlo, že by někoho napadlo jít dolů a bojovat s těma Titanite démonama. *8*

          Jdi nahoru ať to doděláš a připrav se na nejtěžší část hry... *3* *5*
          • Ten klíč má ještě 1 použití... Zmíním 2 věci, z toho to asi bude jasné - na jednom místě spí o stěnu opřený nepřítel. Na jiném místě je možné přesměrovávat balvany.
            • Aha uz vim.. ja mam master key a toho dedu jsem osvobodil i bez klice :D Diky
          • Do dalsi lokace jsem se uz nechal odtahnout tema hnusnejma okridlenejma opicema ale pak jsem narazil na prvni straz, koukam ze mam 40k expu tak jsem vzal nohy na ramena, hodil si kosti a jeste tak zkoumam co jsem nechal v Sens fortress a jeste ze jsem to udelal protoze jsem pak mohl koupit peknej armor a osklivy rukavice, helmu a boty a jeste jsem nafarmil nejaky shardy chunky a tak :D
            • Mám pocit že je to od těch klecí, které fungují jako zkratka na začátek Sen's fortress...
              V jedné části té věže jsou 2 klece, jednu otevřeš, nastoupíš a odveze tě to dolů. O žádném jiném klíči nevím...
            • BTW. jeste jedna vec. Nasel jsem na ty strese klic a vubec nevim kam. Nevite nahodou k cemu ten klic? :D
            • Uz se chytam za hlavu :D
            • Prakticky za rohem... *2*
            • Myslím, že když se k té stráži vrátíš, tak se plácneš přes čelo :-) BTW nejbližší bonfire v AL je dost blízko.
          • Ja tam po ty strese behal uplne vsude kam jsem se bez padu dostal a nemohl jsem zadnej bonfire najit ale kdyz rikas to s tim try jumping tak uz mozna mozna tusim kde :D
            • Mám pocit, že se tam dá seskákat až na dno, nebo někam jinam do Sen's fortress, ale žádná zkratka to není a není tam ani nic důležitého, je to jen vtipně designovaná věc.

              Už jsi v Anor Londu, nebo se bojíš? *1*
            • Ale na jednu vec se mi vubec nedari prijit. Na ty strese se da skocit do takovy rozbity veze a tam rozbitou mrizi prolez na nejakej kovovej tram na kterym drzi ty kyvadla ale nic tam proste neni. Nedari se mi nikam preskocit a v podstate jediny co jde udelat je skocit dolu a umrit. Rikam si ze tam prece neco MUSI byt nebo neco jit udelat... to prece neni mozny ze by to tam bylo jen tak!
            • Jojo, ten bonfire je strašně snadno přehlédnutelnej. Já se o jeho existenci dozvěděl asi tak půl roku po dohrání hry *1*
            • Njn mas recht. Uz jsem to tam pozabijel a je pokoj. Jeste jsem to trochu naleveloval a nakoupil nejaky to brnenicko od toho pana ve vezi za rozbitou stezkou takze ted mam tu legracni helmu, legracni boty a legracni rukavice panacka michelina.... brneni jsem si poridil normalni steel protoze to obezni uz bych neprekousnul :D Ale je to teda vsechno tezky jak kr*va tak zacinam mit jazyk na veste :D

              btw. slovo pro mleko davajici skot je cenzurovane? To uz je fakt chory...
            • Je to u toho těla s duší, hned jak vylezeš z těch dveří (no, né zrovna hned ale velmi blízko)...
          • Epic & Drasťa: Haha, ten bonfire je jedno z mála míst, kde jsou vzkazy "try jumping" legitimní :-) (jinak jsem právě u Pikachu a Snorlaxe a je asi zbytečné o tom cokoliv psát *16* )
            • Haha a leží... nicméně hodně pomohlo jolly cooperation s živým hráčem (ale triviální to nebylo ani tak, nebyl to nějaký ultramachr).
            • To teda a zrovna OS je nejenom nejtěžší bossfight, ale dle mého taky nejlépe umělecky ztvárněný, oba bossáci vypadaj postě skvěle.

              Btw ten fantom asi nebyl tak dobrý, jelikož tě nechal umřít. Backstabovat umím taky a nejenom
              moby. *1*
              Ale zas na druhou stranu bojovat proti mágovi, který to umí, je dost obtížné. Ještě na Ps3 jsem měl postavu, která drtila vše živé, můj nejsilnější útok dával slabším postavám (co mají nízký vit) one-shot a i člověk na maximálním levelu by nepřežil 3 rány (pár jsem jich sundal). Dohromady jsem nastřádal asi 15 milionů duší a to jen z PvP...
            • Zatím si dávám s DS krátkou pauzu, ta hra leze na mozek (to nemyslím negativně) :-) Při posledním pokusu se mi konečně podařilo získat humanitu a summonovat nějakého borce, který se mnou jen tak pobíhal a všechno bez námahy ničil a backstabboval, tak jsem se těšil, že možná lehnou... No a samozřejmě se najednou objevil invader a jedním kouzlem mě poslal k bonfiru *15*

              btw obtížnost stranou... tihle bossové a celý ten souboj je neskutečně kvalitně audiovizuálně a esteticky udělaný. Vůbec mě trochu štve, že se v diskuzích o DS řeší jen ta obtížnost, ta hra je nádherná na všech možných frontách. Japonská představivost a ulítlost v "západních" mantinelech tady funguje super (dost podobný "sňatek" jako v sérii MGS).
            • Good luck, man. Tady jde pouze přát štěstí, protože tenhle fight jen tak někdo nedá.
          • Snazim se porazit 4 titanite demony dole ve stokach, 3 zabiju a ty mi reknes ze nejtezsi cast a cesta dal je na strese? No to bych se na to vy**** :D
            • Dlouhá? Dyť před tím je bonfire...
            • Strecha San's fortress byla lehka az do chvile nez jsem narazil na Iron Golema... ten je takovej neprijemnej protoze me z ni shodil :D Budu to muset znovu a cesta tam je dlouha.
            • Haha, bylo na čase. OS si na tebe brousí zuby. Nebude to lehké jako teď, to mi věř. *1*
            • Uz jsem tu spravnou cestu nasel :D
            • No, nejtěžší část přijde až po tom, v městě bohů. *3*
              jedno z nejhorších míst na procházení a jednoznačně nejhorší a nejtěžší boss fight. *1*

              Střecha Sen's fortress je naopak velmi lehká, vsadím se, že ji uděláš na první pokus...
    • Myslím, že jsi v normě :-) Nejblbější z toho je asi ten odpouštěč hříchů, ale bez něj to asi půjde taky (btw já nikdy neútočím když si nejsem absolutně jistý, že je to nepřítel + blízko NPC úplně sundávám prsty ze zadní části gamepadu). Já jsem třeba nedával pozor a jedno vylepšení láhve sežral :-) BTW vylepšit ji můžeš i hodně blízko jednoho místa, které figuruje ve tvém příspěvku, v Dark Souls jsou občas zničitelné zdi, často na ně upozorňují ostatní hráči :-) Pokud tě štve meč tak zkus jiné zbraně, nedívej se jen na damage, ale taky jak se s tou zbraní bojuje. Mě třeba zatím více vyhovují různá kopí a halapartny i když mám v inventáří pár papírově o něco lepších zbraní, které jsem vyzkoušel + vyhnáním na +10 má třeba taková halapartna 2x větší damage. Víc radit asi nemůžu, jsem cca tam, kde ty (před Bossem v Sen's Fortress). Pokud to neděláš (ta hra do toho moc nenutí), tak taky vyzkoušej techniky jako kopání, backstab a spol, na některé nepřátelé fungují parádně.
  • 2Drasťa: Asi vím, co je to za žebřík... *1*
    On toxin se nezdá, ale ubírá život šíleně rychle. Já si poprvé říkal toxin no bóže a za pár vteřin jsem byl dead. *15*

    2xai: Blighttown má svou pověst částečně kvůli mizerným fps, ale spíše bych to viděl jednoduše tak, že ta oblast je dost obtížná. Velice časté pády, toxin (a poison dole na dně), opravdu nepříjemný level design, který tě nutí jít pomalu a obezřetně, jinak padneš do pasti a ležíš. Krom toho to trvá než se tudma probojuješ a lidi maj tendenci dělat chyby a zbytečně umírat. Boss je lehoučký, ale když jsem to hrál poprvý, byl první, u kterého jsem si přivolal na pomoc fantoma. *1*
    • No tak potom jsem měl možná strašné štěstí nebo nevím... prostě jsem si tím Blightownem pomalu v klidu procházel, občas na mě něco zaútočilo a v drtivé většině případů danou potvoru bylo slyšet dopředu. Žáden nepřítel tam není moc silný, akorát tam jsou v pár místech otravné mouchy a pár těch "sniperů", jejich pomalým a dobře viditelným šipkám se jde dost jednoduše vyhnout (až na to 1 speciální místo, kde jich je hodně, tam jsem taky zemřel, na to jsem zapomněl... ale to bylo schválně, protože jsem je tam šel jednou provždy vykosit s vědomím, že k bonfiru je to kousek), Cesta jezerem není zas tak dlouhá a většinou tam šla najít cestička tak, aby mě během procházení neotrávilo. Měl jsem a použil pár mechů, ale nijak astronomické množství to nebylo, dost ho padalo z těch sniperů. Jo a hraju to poprvé a rozhodně nejsem nějaký machr, co tam všechno dává na 1-2 pokusy, nakouknutí do Sen's Fortress mě po tom pohodovém Blightownu rychle vrátilo do reality téhle hry :-).
      • Však jo, takhle se to má hrát. Žádný rush in, pomaloučku prozkoumávat a nic tě nepřekvapí...
        Jenže vysvětluj tohle casual hráčům. *7*
        Dost velký problém jsou i trolové, pokud na ně neznáš taktiku.

        No, Sen's fortress a Anor Londo ti dá pořádně zabrat, tím si buď jist. *1*
        • MidnighT91
          Dole v Blighttownu u jedovaté vody je obrovskej strom, když do něj vejdete tak je tam tělo a truhla... Nenechte se zmást a za tou truhlou to pořádně prozkoumejte !!!
          • A pořádně je myšleno POŘÁDNĚ. Pokud jste dobří, Najdete tam 10 krystalových ještěrek, z kterých je HROMADA kamenů na upgrade zbraní!

            MidnighT91@tiscali.cz: Ty už jsi je našel? Jejich lokace není zrovna na první pohled zřejmá... *3*
            • Jinak za Great Hollow je ještě jedna lokace (nebo bych měl spíš napsat pod *1* ), kde tě čeká velký překvapení. *3*

              A jsem zvědav, jak si poradíš s cestou do minulosti, je tam mrtě silnejch nepřátel, 2 bossové jsou jen o málo nebezpečnější než OS. *8*
            • Pokud víš jak na to, je lehká. *3*
              Hlavně je třeba dávat bacha, kam šlapeš, jinak zahučíš hodně hluboko a to je bohužel konečná. Jakmile jsi u ní, máš takřka vyhráno a stačí počkat na hlavy. Ale jakmile jí zbývá pouze jedna hlava, tak se zachová jako největší p*ča a útočí tak 10-20 metrů od tebe, takže je hrozně těžké ji zasáhnout. Nemluvě o tom, že ji často strká co nejblíže k propasti, takže když se za ní rozběhneš, skončíš obvykle v ní. Proto bych doporučil jakoukoliv zbraň na dálku. Takže ber luk, kuši, kouzla atd.
            • MidnighT91
              Ještě jsem je nenašel, šel jsem se jenom kousek podívat co tam je... To že je tam nějakej průchod se mi podařilo zjistit naprostou náhodou když jsem pro jistotu kopím bodnul do té truhly aby mě nesežrala... Btw. Momentálně se snažím najít správnej spůsob jak bojovat s hydrou v lese u jezera...
  • MidnighT91
    Tak jsem právě dokončil Anor Londo, železnej golem na konci Sen's Fortress byl snadnej a dal jsem ho napoprvé (cestu k té jediné duši, na tom mostě co je vidět z místnosti s koulý jsem nenašel)...

    Začínám pociťovat jak hra brutálně přituhuje, jednu část jsem opakoval asi 8x (už jsem si chtěl vytrhat vlasy) a to tam kde jsou na římsách ti 2 zasr*ní lučišníci s obrovským lukem, stačil zásah do štítu a letěl jsem dolů... Ti dva bossové byly taky dost drsní ale dal jsem je na třetí pokus (bylo mi jasný že s nima budu bojovat už od začátku Anor londa když tam stály jejich sochy) našel jsem nějaké zbroje ale žádná není použitelná pro dex charakter...

    Jinak od té bohyně či co to je, jsem dostal tu mísu co mi dává warp (modlil jsem se aby tam něco takového bylo) hned jsem se vrátil do Firelink Shrine ani nevím proč ale šel jsem si pokecat s tím hadem a ten mě hned vzal do podzemí... Tam jsem použil tu mísu což my odemčelo ty zlaté kouřové stěny... Teď mám teda asi získat 4 duše a donést je do té mísy, nemám páru kde je hledat...

    Pak, jelikož jsem nevěděl co dál jsem se vrátil do Undead Asylum... Mimochodem díky, skvělá rada málem mě kleplo *5* odnesl jsem si odsud prsten, meč z jednoho to černého rytíře a štít od toho rytíře co tam na začátku umíral...
    • Strasne me to zajima a rad bych si to precetl ale nemuzu tak ti alespon taky pogratuluju protoze jestli jsem to pochopil spravne tak ses pohnul dopredu :D

      Ja jsem zatim dostal alespon k trollum do Blighttownu :D
      • Hej, taky gratuluju, Depths je sviňská oblast a je fajn, že jsi to udělal. *4*

        Teď si to užiješ *5* *1*
        • No uz jsem si nakoupil kytky na otravu protoze toxicita je fakt svinstvo. Musim nejak trochu poladit tu zbroj. Premyslim ze nasetrim 15k a koupilm neco od toho chlapika ve stokach.

          Taky jsem se byl podivat v asylu a vyzvednout si prsten a musim rict ze pro me bylo velky prekvapko kdyz jsem se propadnul podlahou a na hlavu mi dopadla klada (kyj) toho tlustyho hajzla. No prsten mam, nahazel jsem rubish do hnizda ale velikana jsem tam zatim nechal. Je na me trochu moc silnej :D
          • Jojo, hlavně vem co nejvíc těch kytek s bílými květy. Na to brnění bych se být tebou vykašlal, vypadá sice drsně a má i dobré staty, ale jsou lepší a utrácet za to hromadu duší není dobrý. Raději to spotřebuj na levlování postavy a zbraní.

            Jinak velikán (Stray demon) je v klidu, jen musíš přežít pád a rychle se za něj dostat.
            • Prvni co se mi povedlo bylo nechat se zabit toxicitou a to jeste tak legracne ze si dam lahel a lezu po zebriku a umru na nem :D

              Podruhy jsem spadnul a potreti jsem tam uz nelez protoze bylo pul druhy :DD
            • Blightown jsem prošel včera, vlezl jsem tam z Depths s levelem něco mezi 25 a 30 (Halberd +5 a nějaká lehká zbroj s určitou odolností vůči jedu) a byla to úplná pohoda, jenom jsem někam zezačátku párkrát spadl (jednou z toho mě vylekal troll :-) ). Boss padl na druhý pokus. Myslím si, že ta oblast má dost hrozné renomé kvůli nízkému fps na konzolích, pro mě to byl zatím nejjednoduší úsek ve hře (možná až na Depths kdybych nepočítal bosse).
            • To je na Blighttown víceméně ideální, moc velké problémy bys neměl mít.
            • lvl mam ted myslim 35. Nejakejch 22 v sile, 18 dxt, 20 end a vit tak uvdidim.
    • Páni, zvládnul jsi OS na třetí pokus? *8*
      Blahopřeju, zvládnul jsi nejtěžší část hry, teď už to tak hrozný nebude (krom nového obsahu a posledního bosse). Jinak, pokud chceš hned do minulosti, udělej todle:

      Jdi z Anor Londa do Duke's Archives (od bonfiru doleva, jak je ten velký hrad na kopci). Po nějaké době tam uvidíš stříbrného golema, který má u sebe Broken pendant. To je klíč.

      Pak jdi do Darkroot Basin a zabij hydru v jezeře. Jdi úplně dozadu a uvidíš tam černý vír. Jdi k němu a jseš v minulosti! *5*
      • A až doděláš tohle, hned jdi do lesa a zabij vlčího bosse. Pak už můžeš dodělat ty oblasti, kde byla zlatá mlha (jsou 3) + New Londo ruins. To ti otevře cestu k finálnímu bossovi.

        A schválně jestli dokážeš najít další 2 ukryté úrovně... *3*
        • MidnighT91
          Ještě jsem nebyl ve Valley of Drakes, Demon ruins, katakombách, New Londo Ruins, Great Hollow, za červeným drakem na mostě, v lese za andrem, Painted World kterej ani nevím kde je... Ty mi tu pomalu popisuješ konec hry a já mám pocit jak kdybych byl na začátku... Btw sry nedostal jsem je na 3 ale na 5 pokusů, přepsal jsem se... Btw skryté úrovně ? Great Hollow je určitě jedna z nich...
          • No, jsi tak cca ve třetině hry (možná o něco víc). *1*
            No, i tak je to dost dobrý výkon, já jsem je před rokem dělal asi 3 dny a smrtí bylo asi 20. *5*

            Jojo, Great hollow je jedna a Painted world druhá.
  • Poté jsou speciální zbraně, kterou nejdou vylepšit pomocí normálního titanitu. Ty vyžadují TWINKLING TITANITE. Vylepšují se do +5 a je třeba 10 Twinkling titanitů.

    Dále jsou zbraně z ocasů dračích nepřátel (Drake sword a další), na ty potřebujete Dračí šupiny! Opět na +5 a 10 Dragon scales.

    A nakonec jsou zbraně, které vytvoříte z duší bossů a normálních zbraní +10 u speciálního kováře (a je ještě pár dalších zbraní, které nejsou z duší). Na +5 max a je třeba Demon Titanite (10) - získáte ho z jednonohých soch bez hlavy.
    • Tohle ja chapu to uz jsi totiz jednou moc pekne vysvetloval ale neni mi jasny jestli toho twinkling titanitu najdu dost aby melo cenu vylepsovat treba dve takovy specialni zbrane resp. jestli pada z nejakejch mobu co se respujou.
      • Padá pouze z krystalových ještěrek, které se však nerespawnujou. Až budeš v Anor Londu, budeš je moci kupovat (ale velmi draze). Pokud chceš dobré místo na farmení ještěrek, jdi do Great Hollow z Blighttownu.
  • Evidentně je potřeba, abych vysvětlil upgrade zbraní. Takže:

    Normální zbraně, které už máte ze základu, nebo je najdete jako poklady, nebo je koupíte se vylepšují pomocí 9 titanite shards do +5. Jakmile dosáhnete tohoto bodu, musíte najít Large Ember a dát ji Andrému, s tím můžete dělat zbraně do + 10, ale spotřebuje to 9 Large titanite shards. Poté musíte sebrat Very Large Ember a znovu ji dát Andrému, je však zapotřebí 9 Titanite chunks a 1 Titanite Slab. To je NORMÁLNÍ upgrade těchto zbraní.
    Pak existuje tzv. Raw upgrade, kdy potřebujete zbraň na +5 a Large Ember - pak můžete udělat zbraň do Raw + 5 (sežere to 10 Large titanite shards). To je tzv. Raw upgrade.
    • Pak je kovář dole pod Firelinkem v New Londo ruins. Jmenuje se Rickert. Ten dělá magické zbraně. Potřebujete zbraň na +5 norm. upgrade a pak můžete udělat až do +5 magic weapon (sežere to 10 Green titanite shards) - to udělá zbraň, která má magický bonus. Dále potřebujete Large magic ember a můžete udělat magickou zbraň +10, zapotřebí je 9 Blue Titanite Chunks a 1 Blue Titanite Slab.

      Existují ještě dalších 7 cest, jak upravit normální zbraně, ale nechci spoilerovat hru. Pokud jste už byli v Katakombách, Anor Londu, v lese a v Painted world of Ariamis, vysvětlím i zbytek *3*
  • Kdyz uz jsme u tech rad tak se mi pomoci meho paklice povedlo otevrit nejaky dvere ve vlezu do veze (po prvnim cernem rytiri). Z tech dveri vede vezi velky tocity schodiste a dole je takovej velkej chlapek s jeste vetsim sekyro/kyjo/mecem a zabije me vzdycky na jednu ranu... jak zabit toho? Z veze se mi ho nepovedlo vylakat abych ho dokazal dostat pod zebrik kde bych ho premluvil bombama a docela mi vrta hlavou co s tim hajzlem :D
    • Svlikni se do naha:P, abys byl rychlejsi a backstabuj.
    • Jinak bomby na něj neplatí, jeho štít vykryje takřka všechno. Budeš ho muset sundat jako chlap v boji na život a na smrt *1*
    • Jednoduše. Jmenuje se Havel (jako fakt) a je z něj docela dobrej prsten. Jelikož je pomalý a jeho útoky také, dá se snadno sundat pomocí backstabů. Prostě vždycky uhni do strany/rolluj před jeho útoky a backstab - Havel's dead *2*
  • saburo
    mate nejakou taktiku na Capra Demona pro Huntery?
    jen tam vlezu, dostanu hit a psici dokonci zbytek...
    • Vlez skrz mlhu. Jdi doprava a rolluj - vyhneš se psovi. Rolluj ještě jednou a vyhneš se Caprovi. Doběhni na schodiště a sundej čokli. Jakmile tě Capr doběhne nahoře, seskoč dolů a on spadne za tebou a na chvíli nemůže útočit - útoč. Opakuj a máš ho *3*
      • Okamzite me zablokujou... vlevo i vpravo, chytej me u zdi a kvuli kamere ktera u zdi dela psi kusy nevidim vubec co se deje. A pritom v predesly hre jsem ho nakonec docela rychle umlatil a to az tak ze se to zdalo snadny (no dobre asi po dvaceti pokusech ale i tak :D).

        Nvm... uz je dole haaajzl... tfuj to se mi ulevilo.
        • saburo
          Díky, pánové za rady, určitě zkusim všechno, co jste tu psali.
          Jinak jako největší opruz se mi taky zdají právě ty čokli. Viděl jsem videjko na youtube, jak si to tam nějakej maník dává a pejsek mu po kousanci ubral cca 1/10 životů. Mě když ta kur*a rafne, tak mam v háji tak 1/4 životů a s tim už se pak blbě bojuje. Nevim, možná jsem na toho bosse ještě nízkej level, každopádně díky *4*
          • Záleží jaký máš level, obvykle se to pohybuje kolem 20-25. Také záleží na brnění, to kryje poškození dost dobře...
    • MidnighT91
      Můžu poradit, co pomohlo mě... Capra démon nepředstavuje velkej problém největší problém představují ti 2 čoklové takže, hned jak tam vejdeš utíkej v pravo a proskoč těsně kolem něj, pak utíkej na schody, a co nejrychleji se těch dvou zmetků zbav... Nahoře když vylezeš na schody tak úplně na konci vlez v pravo nad vchd, tady se můžeš léčit, sice je šance že tě zasáhne ale vetšinou spadne dolů a v ten moment ty můžeš udělat skok z výšky... Udělal jsem to dvaktát a pak už jsem ho domlátil na zemi, ale když je sám tak už tě netrefí...
      • Ja jsem na protahnuti se asi moc velkej. Zkousel jsem to vpravo i vlevo ale vzdycky me ty psi bloknou.
    • Doporučuju mít co nejmenší equip (nebo jak se to jmenuje... prostě hmotnost toho, co máš vybrané, pozor - počítají se tam i sekundární zbraň a sekundární štít), pak jsi rychlejší a úskoky stojí míň staminy. Potom asi tak jak píše Drasťa, u mě to probíhalo nějak takhle - ihned po průchodu mlhou úskok doprava, za bossovými zády na schody, na schodech zabít psa, skočit dolů (Capra se sápe po schodech), zabít druhého psa a pak už je to pohoda - sekat Capru a když vidíš, že se rozmáchává (nebo cítíš, že se každou chvilku rozmáchne) uskočit dozadu, dávat bacha, abys měl za sebou místo, pokud nemáš, proběhnout kolem Capry na vhodnější místo. Samozřejmě jako vždycky nenechat se vyprovokovat tím, že už skoro leží. Používal jsem halapartnu +5.
    • Zkus si ho taky drzet zamknutyho. Docela mi to pomahalo orientovat se v jeho ranach a kamera chyti trochu pouzitelnejsi uhel.
    • Tak to maj asi vsichni podobny :D Pokud to jen trochu pujde zkus uhnout te prvni rane do strany nebo jeste lepe uskokem dozadu a naloz mu co se do nej vejde ale jen do chvile nez se zase rozmachne. Dobra taktika je prej utyct na schody a skocit z nich dolu a pak pockat az se Capra demon na chvili zasekne pri skakani dolu a nalozit mu ale prave kvuli tem psum se tam vetsinou ani neprotahnu a kdyz tak uz jsem v podstate mrtvej.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit