Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hm chtel jsem to hrat, ale po zjisteni , ze nejde navolit pohyb pres sipky, na ktere jsem zvykly, to proste hrat nebudu. Nechapu proc to nebylo umozneno, je to slendriactvi, s ovladacem jsem nikdy nechral a ni to nemam v umyslu.
    • Ja som bol takeho nazoru, ale ked som par dni hral s ovladacom potom som ho uz nechcel pustit
  • Sorry jako, ale myslím, že tu hru museli napůl nakopat na jinej engine, aby fungoval v rámci sítě na moderní DA 3 poměrech. Okay?
  • Jen pro ty co to obhajují, že to není remake, tak tu máme i příklady remastrů, které jso pozměné, že si cenu obhájí, např. CoD 4 vypadá několikanásobně lépe a je to remaster, Skyrim taky vypadá lépe o něco lépe a mohl bych pokračovat. Dobře víme, že Namco je stejně nenažrané jako Konami. Opravdu škoda, že tuhle sérii vlastní zrovna tihle. Nevím, třeba to posralo QLOC, nebo QLOC nedostalo rozpočet, to už je jedno, jen to vypadá, že rok dělali to, co jeden člověk 24 hodin. Smutné. Piší samozřejmě jako fanda série, který by kupoval hned, kdyby to nebyl 1:1 port.
    • Já si myslím, že hlavní důvod tohoto remasteru jsou konzole - PS4, XB1 a SWITCH.
      Souhlasím s tím, že to mohlo dopadnout lépe. Na druhou stranu, vezmu-li v potaz jak příšerně dopadl remaster DARKSIDERS 2, který krom grafickéhu upgrade cca na stejné úrovni jako DS:R přinesl navíc zcela tragickou optimalizaci, je to celkem OK. Nový DS Remaster mi běhá na přetaktované GTX970 v UHD 60fps bez jediného záseku.
      Pak je tu cena....což je prů*er.
      • EDIT: po kompletnim dohrání mohu potvrdit 1620p 60fps všude krom Sifa.
        2160p ve většině lokacích běží, ale při více nepřátelích a fullscreen efektech, třeba po zabití bosse už to zdaleka nedrží. (opravuju nepravdu :D)
      • Kdepak hlavní důvod jsou easy MONEY *1* *3*
      • Switch do toho ještě netahej, tam to ještě nevyšlo a výsledek na něm může být ještě "děsivější" *9*
      • Nevím, jak je na tom remaster Darksiders 2 teď, ze začátku problémy tecnického rázu měl. Trochu rozdíl bych ovšem viděl v tom, že majitelé původní verze jej měli zadarmo (tuším, že bylo nutné mít nějakou complete edici, už si to přesně nepamatuju).

        V případě Dark Souls chápu, že nechtěli dělat něco jako SotFS (protože tam šlo o výměnu na postu hlavního designéra). Ale stejně bych uvítal maličko překopaný Lost Izalith (chvíli se spekulovalo o třeba o změně "boss fightu" s Bed of Chaos, byť mě osobně její podoba nevadila) nebo třeba lepší práci s inventářem (ve stylu dvojky a trojky). Aktuální podoba hry pro mě příliš smysl nemá, protože PvP ani coop nehraju a graficky mezi Remastered a modovanou verzi PTD zase tak velký rozdíl není.
        • Přiznám se, že jsem tajně doufal v něco jako "remake" ve stylu titulního obrázku co se objevil společně s ozámením hry. Trochu se zde zastávám QLOC, kteří dle mého udělali dobrou práci dle zadání - tedy naleštit a kapku poladit původní hru.
    • Ale to neni 1:1 port, jako fanda by jsi to mel vedet. 60fps, 4K. lepsi nasviceni, textury, zmeny v ovladani atd. To ti prijde 1:1 port? 90% remasteru je to same i daleko horsi. Ale jetsli hrajes na PC tak se nema asi cenu dohadovat, tam to je jak hlavou o zed.
      • 4K postradá smysl, že spousta textur je rozmazaná, to pak ve 4K "vynikne" ještě více, ano je to nejlepší verze, ale pořád dost málo za ty peníze.

        https://www.youtube.com/watch?v=uCoP3X0jFEU *9*
        • 20 euro pro majitele puvodni verze mi prijde adekvatni. za neco ty servery v provozu udrzovat musi. To ti vazne prijde tak moc dat za to pet stovek??
          • maros.goc
            20e pre majitelov povodnej hry je adekvatne? ty si im fakt skocil na lep D: :D pre majitelov mal byt tento upgrade uplne zadarmo :) sakra! vsak len interne rozlisenie Durande fixol za 15 min ked vysla hra tak mi nehovor ze priprava PC remasterovanej verzie im zabrala viac nez hodinu!!! ty si skutocne taky blb ze nerozoznas skutocne usilie a cashgrab???
          • Samozrejme, ze je to vela, za tak odflaknutu robotu dat 20e to by som len podporoval nezelane praktiky na hernom trhu. Rozhodne je to VELMI vela na to aku pridanu hodnotu to majitelom povodnej verzie dava.
          • už jsem to kupoval na PS3 a na PC, třeba Prepare to Die edice je nabušena, artbookem, plakátem, pohlednicemi, tohle nemá nic ani v balení, proč bych to měl kupovat potřetí? Chtěl bych to dostat na PS4 za nějakou zvýhodněnou cenu, když jsem to koupi už dvakrát, nebo bych chtěl vidět práci, která by mě přesvědčila, že si to zaslouží moje peníze. O peníze samozřejmě nejde, je to pár korun ve finále, jde o princip.
            • Umiraji bez niceho? A co duchovni bohatstvi? *9*
            • Principy jsou sice hezke, ale lide jimi zatizeni casto umiraji sami a bez niceho..bacha na to:)
  • MickeyMutant
    Zdá se, že je opravdu něco shnilého ve světě herní kritiky, když si podobný remaster z momentálně 24 recenzí na Metacritic odnáší průměr 86/100. Kdyby se dožil TotalBiscuit v plné síle, jistě by k tomu měl nějaký pěkný komentář.

    Originál, který stál polovinu remasteru a který už dnes byl se všemi záplatami a hlavně DSfixem takřka bezvadný, samo sebou ze Steamu zmizel začátkem května. Dík FromSoftware nebo Bandai Namco či kdo v tom má prsty*9*
    • myslím, že není nějak těžké si najít, že na tom výhradně dělalo polské studio QLOC, původní vývojáři(FS) na tom samozřejmě nepracovali, ti s velkou pravděpobností dělají Tenchu.
      • MickeyMutant
        Ano, ale někdo jim tu práci musel zadat, schválit a pustit mezi lidi. A ten je pak za své dítě zodpovědný.
    • SalemCZ
      teď si vem že třeba já hraju na notebooku často a nevím jestli remaster má stejný HW jako původní hra.
    • ucho
      to jsou jen dva pohledy na věc. tedy jak přistupovat k podobným verzím. jestli s ohledem na tu předchozí nebo ne. u jednoho přístupu pak nemůžeš dát logicky horší známku než u předchozí verze, protože ta hra prostě horší není.
      a také je potřeba si uvědomit smysl vzniku remasteru. ta hra vychází nově na PS4, kde doposud nebyla. a jako vždy jde hlavně o zprovoznění dané hry na tom dalším systému. u PC taková verze trochu postrádá smysl, protože změny jsou zanedbatelné. z pohledu uživatelů PS4 jde o vydání starší hry na novější systém a není důvod za to nechtít peníze.
      • MickeyMutant
        Horší známku samozřejmě dát můžeš. A taky bys měl, pokud po sedmi letech na PS4 vydají identickou hru jen s marginálními úpravami, a navíc vyjde v popisovaném stavu. Xbox má zpětnou kompatibilitu, na PC by taky nebylo co řešit. Jen PS4 si vydá "remaster" za 40 eur a stáhne s sebou do propasti i vyladěnou PC verzi*7*
        • ucho
          ad horší známka, jak jsem psal. záleží na úhlu pohledu a co od toho člověk čeká. z pohledu hráčů na PS4 lidi dostanou hru, kterou si předtím třeba ani zahrát nemohli.
          co se týče ceny, vždy platí: "on tě to někdo nutí kupovat?" přeci o tom rozhoduješ sám, jestli to chceš. navíc tady je naprosto jiná cenová politika než u původní verze. tu si mimochodem na PC koupili snad všichni, kdo chtěli, už tam byla za 5 eur několikrát. takže další prodeje se tak jako tak neočekávaly. a co se týče aktuální ceny, ta půjde hodně rychle dolů. teď vydělají něco na lidech, co to chtějí mít hned. do půl roku máš cenu jinde.
          z pohledu PC hráčů, kteří hru vlastní, je samozřejmě nesmysl si ji teď kupovat znovu, ale do toho tě přeci nikdo netlačí. a že to lidi na PS4 kupujou? to ti vadí? v čem? to přeci není tvůj problém...
        • co to placas za koniny *7*
      • Jo jo. remca se jen na PC, jako obvykle...uz zapomeli jak si museli tu prvni DS vyprosit peticema..
  • Já hrál první DS2, potom DS3. Starou DS1 jsem nikdy nehrál, takže za mne jsem rád, že přišli s remastered verzí. Koupil jsem si ji a nelituji toho :-)
    • Kamarád kterého jsem navedl do DS také hrál 2. A 3. Díl a po mé chvále se moc těšil na jedničku, do teď si jí neměl na své Ps4 jak zahrát.Pro něj je to skvělá věc, už se těším až se budu koukat na jeho utrpení, muhehehe
    • V tom případě jsi šťastný a spokojený člověk. Pro takové lidi je to naprosto vhodná varianta ds1. Děkuji za pozitivum v této diskuzi. Alespoň někdo nad tím neremcá tak jako remcám i já..
  • Urobiť neohrabanú sekačku, dať tam otrasný systém checkpointov a urobiť z toho 6 hier je vážne umenie. Zvláštne, že sa idete pokakať, keď hra má zlý príbeh, táto nemá žiadny a zrazu to nevadí. Herná komunita hodne zdegenerovala.
    • píše fanda undertale? Nenech se vysmát...
      • Undertale? Musel som si to vygoogliť a toho teda fanda určite nie som.
        • měl by sis držet linku narace, protože není to dlouho, co jsi tu vyhlašoval, že loňsky port této hry na PS4 byla pro tebe hra roku. Ta hra je dost fajn, některými věcmi je právě podobná Souls, takže drž si svou linku :)
  • Pan recenzent nechápe rozdíl mezi slovy „remaster“ a „remake“...
  • recenzent tedy chtel remake jak to tak ctu. Protoze remaster je presne to co tato verze DS splnuje, do puntiku. Jen opravdu malo remasteru se muze chlubit necim vic.
  • raisen
    20 euro za nový bonfire, možnost užít duše po více kusech naráz a prý lepší textury, to se mi zdá moc pro hráče, který původní hru má. A v Blighttownu u mě žádné problémy nebyly s DSfixem. Navíc se mi zrovna nechce podporovat produkt, který je očividně odfláknutý.
    • osobne bych to vubec na PC nevydaval, hazeni perel svinim..(jenze to by se PC komunita pokakala a zase musela sepisovat petice at to vydaji i na PC, stejne jako u zakladniho vydani). nafrfnany pc hraci..bleh..nasr*t jim.
      • Já bych to lidem na PC dal zdarma, jak to bylo u Bioshocku
        • davat zdarma hru u ktere se musi udrzovat servery a nema mikrotransakce mi prijde trosku mimo. Ale chapu, PC hraci chteji vse zadarmo, krast uz tak dobre nejde tak otravuji ze chteji zdarma..ostuda neskutecna..fuj.
          • SalemCZ
            proč si mám kupovat hru kterou už mám. Já si myslím dokonce že by mělo být jedno kde tu hru koupíš, ale měl bys ji mít dostupnou všude. Když koupí na Uplay hru tak ji chci hrát i na PS.
  • Vrchol série Dark Souls je Ringed City, Bloodborne pak nabízí jiný zažítek stejně tak Nioh, autor v tomhle značně mimo. JInak jak už jsem psal, tohle si nezaslouží vaše peníze, radši to dejte někomu na čučo...
    • Na PC si to možná nezaslouží peníze, ale pro ty, co to nehráli a mají PS4, to má jistou cenu...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit