Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sakra to jsem rád, že se to povedlo! Gratulace.

    Už se nemůžu počkat až se Dark Train podívám na zoubek (akorát teď musím ještě dohrát několik restů).
    • Strike
      Ahoj, děkujeme za přízeň a vítej na palubě vlaku! Bariéry a výluky rádi nemáme, proto přímá herní jízda bez textu. Co se týče samotné budoucnosti projektu, vážíme si svých cestujících, proto ti můžeme s klidem říct, že již pokládáme nové koleje a trať hry se rozroste o další obsah. *3*

      Za Paperash,
      DJ
  • Vyzera to fakt super. Nejake info ci sa Paperash chystaju hry vydat aj na GOGu? Radsej by som ju kupil tam.
    • Strike
      Zdar a díky za věcný dotaz! GOG určite plánujeme, ale zatím neproběhla žádná jednání. GOG verze bude tedy v oběhu nejdříve až po novém roce.

      Za Paperash,
      Dominik Jícha
      • v tomto směru je možné trošku popostrčit potenciální nakupující, aby nakupovali hned - když po nákupu hry na Steamu a následně jejím vyjití na GOGu půjde přes GOG.com/Connect přenést licenci do knihovny GOG bez nutnosti kupovat znovu... několik vývojářů (včetně českých, viz Dex) to tak udělalo a většina lidí to bere za opravdu sympatický tah :)
        • Strike
          Ahoj Kubo, určitě je to možný a sympatický PR tah. Nechceme však teď fanouškům slibovat dopředu něco, co není 100% jisté. Dostat se na GOG je trošku administrativa, právničina a byrokracie, která ne vždy musí vyjít (známe od kolegů z herního průmyslu).

          Co se týče samotného cross-overu Dark Train v knihovně Steam x GOG, tak tomu se nebráníme. Ale nejdříve musíme být "standalone" na GOGu.

          Za Paperash,
          DJ
          • DwaR
            ""Dostat se na GOG je trošku administrativa, právničina a byrokracie, která ne vždy musí vyjít (známe od kolegů z herního průmyslu). """

            páni z games, toto by stálo za rozpitvanie vo fight club-e, prípadne v nejakom samostatnom článku.

            primárne kupujem na GOG (a asi nie som sám), aj keď je mi celkom jasné, že čakanie na GOG verziu má negatívne dopady na finančnú stránku tvorcov a počiatočné predaje určujú aj úspech hry (predpokladám). mohlo by byť zaujímavé vedieť, prečo a ako sa hry na gog tlačia + aký je rozdiel medzi distribúciou cez gog a cez steam
            • PLuto.petr
              Taky bych se přimlouval za článek na tohle téma.
          • díky moc za odpověď! také primárně nakupuji na GOGu, ale rád podpořím kvalitní produkt, takže teď už zjistit, jestli bych se k hraní vůbec v nejbližších měsících dostal :o) každopádně hodně štěstí přeju, očividně si ho zasloužíte ;)
      • DwaR
        tiež sa prihováram za GOG verziu. vďaka za info. moje peniaze máte isté, ale počkám na GOG verziu.

        P.S.: na hru sa teším a na základe recky asi nebudem sklamaný.
  • Lukáš s oblibou často používá frázi "Jsou hry, které..."
  • PLuto.petr
    Musím říct, že je to hodně zajímavá hra. Ze začátku jsem měl dost velké problémy se do hry dostat, hráč nemá totiž žádné informace, neví přesně, co a jak ve hře funguje a co má vlastně vůbec dělat. Když ale pochopí všechny zákonitosti světa, tak je to skutečně unikátní a zábavná logická hra.
  • Jedna z nejlepších českých nezávislých her co jsem hrál... opravdu klobouk dolu
  • houmrhoumr
    tak jsem prave tuhle super hru dojel ale hodne secretu sem asi neobjevil *4*
    chci se zeptat: v "kontrolni mistnosti" je mozno vpravo dole sledovat postup vlaku mestem.
    smerem doleva jsou dalsi dve policka. cekal jsem ze to budou dalsi dva akty nebo tak ale hra zkoncila po projeti toho policka s mestem vpravo. je to neco co jsem minul nebo tam prave pribude ten novy obsah jak tu autori zminili?
    btw modre krabicky s bllueprinty mi pripomnely zahadnou modrou krabicku z mulholland drive
    *14*
    • janchor
      Má to naznačovat další dvě samostatný hry, viz: https://youtu.be/P1GC46LUSFg?t=20m31s
      • houmrhoumr
        no jo diky!! tesim se
  • MickeyMutant
    Hezké. Jen by sis měl, Lukáši, nechat napsat jeden odstavec třeba od Lucie Jiříkové, abys tak čtenáři dodal i tu elementární informaci "o co vůbec jde a jak se to hraje".
    • Jedná se o netradiční logickou hru, ve které ovládáš vlak a prozkoumáváš vagóny, ve kterých jsou různé hádanky... To jsem z recenze pochopil já *3*
      • MickeyMutant
        Ano, to jsem tušil už před recenzí. Ale pokud se jedná o hru netradiční, zvláštní, „divnou“, jak Lukáš píše, tak bych čekal, že to trochu dovysvětlí i s objasněním aspoň nějakých unikátních herních mechanik. V případě klasické adventury nebo puzzle hry by to bylo zbytečné, tady by to neškodilo. Takhle zůstává kromě hry tajemná i recenze, ze které si můžu o konkrétním hraní mnohé jen domýšlet.
        • Navic mas v textu recenze nalinkovany video kde to je docela zretelne videt...
          • MickeyMutant
            Video jistě dobré, informace bych ale čekal i v samostatně stojícím textu. Já jsem ve skutečnosti rád, že někdo napíše recenzi tak, že z každé věty, z každého slovního obratu čouhá názor a vlastní pohled, ale chtěl bych v ní najít i trochu toho suchopárného popisu, když se zřejmě jedná o podobně unikátní herní styl.
        • Ann, podobně jako kdysi Fatima z Anachronox, supluje kurzor a jejím rejděním po obrazovce hledáte tlačítka a fyzicky manipulovatelné objekty.

          Docela konkrétní, myslím...
          • MickeyMutant
            A není to málo, Antone Pavloviči?
  • Měli byste si pořidit korektora. V recenzi je hrozně moc chyb.
    • Jako třeba jaké? Nějakou jsem třeba přehlédla, ale hrozně moc, to se mi hrozně moc nezdá *15*
  • Zdravim,
    Je v planu Linux verze? Pokud ano, kdy ji lze asi ocekavat?

    Dekuji
    • Strike
      Zdar a díky za dotaz! Nejdřív vychytáváme mouchy na PC a Mac verzi. S Linuxem v budoucnu ale určitě počítáme. Jestli se chceš zapojit do testování Linux verze, tak se mrkni sem: http://bit.ly/darktrain-linux

      Za Paperash,
      DJ

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit