Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Civilizace 5 mi připoměla takovej jeden obrázek co sem někde na netu viděl o vývoji her a jejich datadisků v průběhu času, kdy z primárního vylepšování a přidávání novejch prvků a možností se stalo dodělávání a odbugovávání nedodělanýho někdy sprominutim paskvilu. ( Kdo hrál Skyrim potvrdí, ale tam je aspon Bethesda dostatečn rozumná na to, že dodá Costr. Set, takže do vydání prvního DCL si hráči co je potřeba opraví sami a datadisky defakto taky udělaj sami a nemusí čekat na to, zda se vývojáři uráčej na to sáhnout ). Pokud bych měl hodnotit Civlizaci z pohledu toho, že Civ IV BDS považuju za nejlepší tahovou strategii tohoto typu co sem hrál, tak Civilizace je totální propadák. Městské státy ani náhodou nenahradí to, že je hra ostrouhaná až na kost, že AI v Civilizaci I je s V skoro totožná, že i když konečně udělali to že suroviny sou na počet, tak sem nezažil jejich nedostatek, to že musim bejt skoro furt v nějaký válce a rok 1700 bejvá mezníkem kdy už hra začíná bejt nudný odklikávání produkce, pokud teda už nevyhraju, tože když sem to hrál poprvý, na střední obtížnost bylo skoro stejný jako u druhý když sem to hrál na těžkou ( jedinej rozdíl co sem zaznamenal bylo snížení nadšení mejch lidišek, komp furt stejnej blb a sebevrah... ) a to, že Grafika, i když mi příde skoro stejná jako u IV je pro můj komp soustem, s kterym má problém u středníc map, když IV sem na enormní rozjel bez jedinýho seknutí či čekání na načtení rozlišení mapy.

    Pokud to mam shrnout, od nového dílu hry si představuju něco víc, než že bude mít o několik kategorií náročnější a přitom skoro stejnou grafiku, a že na to, aby se mohla vůbec pokusit srovnávat se s tim na co má navázat potřebuje datadisk, kterej ještě nemůžu hodnotit, ale jestli to bude jen náboženství a pár novejch baráků, tak nvm.
    U hry s ménem Civilization si představim to, že si ji po vyzkoušení pobwžim obědnat, ne že budu znechucenej litovat času, kdy sem moh stahovat něco jinýho *1*

    I tak doufám že ten datadisk aspoň vrátí civilizaci tam kde byla za BTS, když už ji o nic nerozšíří ( pochybuju že zakomponujou Final frontiers do hlavní hy, i když bych za to byl vděčnej )
  • Proč neni pokračování Alpha Centauri? civilizace už je asi dvacátá ale AC neni.
  • Veskoslav
    Uvítal bych spíše, kdyby se upravily "chyby" posledních civilizací. Ještě si pamatuji, jak jsem na této sérii vyrůstal, kdy se v 17. století letěl na Měsíc:) Problémem poslední Civilizace vidím v občas dementní AI (moře snad pro AI neexistuje) či naprosto zmrvenou diplomacii, kdy i diplomacie v TW: Med II je lepší....
    • smejki
      Přesně. Šíleně mě štve, že je úplně jedno, jakou si na začátku vymyslím strategii (boj/věda/kultura/diplomacie), protože hra má vždy totožný průběh. Všichni tě po čase denouncují a během pár tahů skáčou z "friendly" na "hostile" a zpět, i když nic zázračného neděláš, a nezbývá než válčit ostošest (aspoň, že je ten boj zábavný). Abys mohl dosáhnout jakéhokoliv mírového vítězství, musíš být největší civilizace na mapě a to je nemožné bez boje. Na druhou stranu jsi na konci chtě nechtě tak silný a rozvinutý, že si jen vybereš, jakou cestou se zvítězíš (postavíš Utopii nebo raketu, nebo dobudeš všechna hlavní města anebo postavíš OSN a vyhraješ hlasování - to jsem radši ještě ani nezkoušel, páč mě všichni permanentně nenávidí). Civ 4 takhle uniformní není.
      • sleepless
        A proto hraju porad trojku s datadiskama a modama s tim, ze obcas drbnu do ctverky, aby se nereklo...
        • Tak doporuč nějaký mody do trojky....
      • ciV kvalit cIV:BTS skutečně ani zdaleka nedosahuje, na druhou stranu je nutno připustit, že se pouze nerecyklují starou značku, ale snaží se inovovat.

        Ano jsou tu kardinální chyby, jako naprosto praštěná ai, která se chová jako v DM aréně. Nový skvělý soubojový systém který konečně eliminuje taktiku doomstacku ( a ta praštěná ai vám přijde o něco lepší když oslabíte útok na dálku), nebo nový systém sociálních politik, umožnující zaměřit civilizaci specifickým směrem. Jeden další datadisk + pár patchů a myslím že se vyplatí si to koupit *3*
  • Na to, že je pětka cca 1,5 roku venku, tak předchozího dílu nedosahuje ani zdaleka. Já zatím pořád hraju čtyřku a přechod na pětku zatím v nedohlednu. Škoda. *7*
  • Bude tam možnost náboženství všeobecně potlačovat?
    • Veskoslav
      Aréna pro křesťany, pivo pro ručníčkáře, hovězí a telecí pro hinduisty atd.:)
  • smejki
    copa náboženství... opravit zhovadilou diplomacii a neschopnost AI počítat při boji s mořem. Pak až ať se přidávají nové funkce.
  • DarkHawk
    Tohle je mimo téma. Kdo má Origin? Mám tam kartu ze hrou ještě z bety BF3. Jak to mám odstranit? Na steamu to smažu v pohodě, ale na Originu se ukazuje jenom (stáhnout,herní detaily,k oblíbeným a odinstalovat.) Furt se musím dívat na toho vojáka, když hru nemám, jak to mám dát do prd*le?
    • a pod ni je joke! Hra ještě nevyšla :))
      • DarkHawk
        Jo zatím nevydáno. *1*

        edit. Tak odstranit to opravdu nejde. Aspon, že tam je to přepínaní zobrazení.
  • Paráda. Tak to budu uvažovat o koupi základní verze hry... Civilizace bez náboženství? Pche
    • smejki
      v civ4 sloužilo náboženství jen ke stavbě kostelů pro vyšší spokojenost obyvatel. Strategický význam nula.
      • To není pravda, že náboženství nemělo žádný strategický význam. Daly se díky němu vylepšovat vztahy s ostatními národy a když se šikovně používalo, nebyl ani problém přetáhnout protivníkovo město do své říše, nehledě na to, že když člověk jel za národ který měl náboženství v základu, bylo jeho zvládnutí základem úspěchu....
        Mimochodem, čtyřka v modu Realism Invictus je zatím nepřekonatelná :)
      • Vlastnění svatého města určitého náboženství umožňuje vidět okolí všech měst protivníků, která toto náboženství vyznávají. Takže při dost agresivním šíření je pak dobrý přehled o cizích říších.
    • exmaxx
      Tak náboženství v Civce až do 4 nebylo, takže i bez něj se dá *3* Osobně mi v 5ce vůbec nechybí a ani ve 4ce mi nepřišlo nijak významné. Ačkoliv jako prvek na zpestření je to pěkný *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit