Přejít na výpis diskuzí

Deskové hry ve stylu Master of Orion

16.12.2017 18:44
Alladjex 13 příspěvků

Jednou za čas na osazenstvo Fight Clubu směřuje dotaz typu: „Jaký film byste rádi viděli zpracovaný do podoby počítačové hry.“ Za film lze samozřejmě dosadit knihu, divadlo atp. Pokud by na mě dopadl podobný dotaz, jaké videohry bych se rád dočkal v deskové podobě, odpověď mám už léta připravenou. Za...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ještě by bylo dobrý zmínit Eclipse, je podobně komplexní jako TI, je spíš euro, jako největší výhodu vidím v tom, že jde dohrát za 2-3hod TI se mi pod 5 nepovedlo.
    • alladjex
      Máš pravdu, že Eclipse by se do přehledu také hodil. Je to pěkná hra, ale mně překvapivě k srdci moc nepřirostla, i když ostatní, s nimiž TI hraju, ji mají taky rádi. Asi je moc blízko k eurovkám. Každopádně, když přemýšlím o MoO, tak si na Eclipse nevzpomenu, nějak nehraje na tu správnou strunu ;)

Každopádně her, které by se daly do tohohle článku zařadit je a bude tuna. Mně to spíš přišlo jako hezké téma, do kterého shodou okolností zapadly dvě novinky, které u nás vyšly / vyjdou. Ale díky za podnět.
      • Eclipse že je spíše eurohra? Když to hrajeme, tak prvních pár kol je klid, ale po 3., 4. kolech je to masakr.
        • alladjex
          Já myslím spíš mechanismy. Je to víc počítací než TI. I eurovky mohou být maso ;] Ale znovu upozorňuji, že Eclipse nahraný nemám. *5*
          • Na eurovku je tam hodně náhody. Hexy vesmíru, výzkum, boj. Vše buďto losuješ nebo házíš kostkama. Pak to porovnje třeba s typickou eurovkou jako je Agricola, to jsou ve 2 prakticky šachy.
            • Ještě vítězné body za souboj si taky taháš náhodně z pytlíku.
    • Ale zase je to hodně povrchní a nevyvážené. Respektive té náhody tam na mě bylo až moc - jaké hexy si na začátku vytáhneš kolem sebe je jen o štěstí. Můžeš mít klid a pár planet nebo se hned obklopit silnýma pirátama a to tě spolehlivě na pár kol zařízne. Losování technologii a jejich omezený počet, pokud přijde nějaká silná v momentě kdy nejsi na tahu a shrábne ti ji protihráč, další už do hry nepřijde nebo přijde až na konci, tak máš taky problém. Hrál jsem to 3x a domů bych to nechtěl.
      • alladjex
        Přijde mi, že i když se Eclipse a TI zdají podobné, tak jsou to herně v podstatě docela různé hry. Někteří lidi mají rádi oboje, jiní odmítají Eclipse a pro jiné je TI nezkousnutelné třeba kvůli délce či kostkám. Takže vlastně super ... aspoň máme na výběr *1*

Z toho, co píšeš nevím, nemám Eclipse nahraný tolik, abych to objektivně posoudil. Popravdě si z těch partií nějak moc nepamatuju. *5*
  • Ale proč ne já deskovky rád.
  • No a proto vynalezli počítače abychom nemuseli hrát deskovky. Někde to dává smysl ale u vyjmenovaných her opravdu ne.
    • A proto naštěstí někteří lidé stále oceňují osobní kontakt u stolu, nad virtuálním setkáním ve hře. Obojí má svoje, ale osobní vyjednávání s člověkem, místo ikonek ve videohře, je prostě nenahraditelný zážitek (a vlastnost) z deskovek.

Stejně jako ignorant opovrhuje knihou nad filmem, tak ignorant opovrhuje deskovkou nad videohrou.
      • Podle mě je osobní setkání u stolu, jak píšeš, zbytečné. Od té doby, kdy nám film Matrix vysvětlil, že jsou všichni kolem nás jenom holografické projekce se stává pojem jako osobní setkání zbytečný a nejlepší je trávit čas s počítačem sám. *5*
    • Počkej až bude bouřka a pár hodin budeš bez proudu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit