Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • shmeck
    Jediný co mi na téhle hře vadí, je že nejde hrát za skřety :)
    • korok
      Ale ono jde hrát za skřety. A uruky, wrrky a pavouky.
      • shmeck
        Co vím tak nejde... Hoď sem link - nechám se poučit *4* .
        • korok
          Jedná se o Monster Play. Lotrovská verze PvP. Jední hrají za svobodný lid a druzí za služebníky nepřítele.
          http://archive.lotro.com/news/1496-what-is-monster-play
          Jakožto sktřet nebo jiná havěť můžeš do pvmp i jako free hráč. Za svobodný lid jenom jako VIP.
          • shmeck
            Díky za tip! *4*
            • A hlavne bacha, je to tam samo osobě navykové. Jednoho času se šířili zvěsti že korejci se tam nějak zasekli a nějak se neměli v tom pokračovat v normálním Questění. I já sem se tam jednoho času asi na 14 dní zasek. :D
  • Turbine dalo slovnímu spojení "random loot" naprosto nový význam, kam se hrabe Blizzard se svým D3. Kdo to hraje a farmí v současné době instance, ví o čem mluvím. *1*
  • Za sebe můžu říct jen to, že jsem rád, že mám lifetime account a nemusím nic platit. Copak o to, platit měsíční poplatky, to by mi problémy nedělalo, ale platit Lotro ve stavu, v jakém se momentálně nachází, tak to rozhodně ne. Jednotlivé updaty jsou jen výsměch komunitě, jedná nová šestková instance, tři dvánáctkové instance (sorry, ale raidem se to prostě nedá nazvat). GM jsou k ničemu, support taktéž, bugy, které ve hře přetrvávají už několik let se neřeší, ty nově se objevující taktéž. Od Rohanu neskutené lagy, mount combat je vtip a byl to jen dobrý reklamní tah. Store se jim povedl, z toho si udělali pěknou továrnu na peníze, ale to beru, bohužel ty peníze pak ale nejsou vidět při vývoji hry. Nejvíc mě štve, že hrá má testovací server, kde vždy zkoušejí nový update, ale bohužel to nikdy není poznat na live serveru, bugy, na které je v betě upozorňováno, se neřeší atd...
    • jojo je to smutné, ale to co se slibovalo na začátku se nakonec klasicky nesplnilo. :(
      Jo když by byl aspon jeden server pro hardcore hráče ktěří opravdu budou dodržovat správná jména bylo by to fajn a šel bych taky do lajfka. Ale pak mi zvaly jméno postavy a přejmenovali na Merselira. Ok Merselir se mi nakonec i zalíbil, ale to původní jméno pak používal někdo jiný a toho nepřejmenovaly. :/
      Jina Ethermoon ta monster play lokace se mi fakt hodně zalíbila a snad lepší PVP jsem fakt nezažil. A dobývání onoho centrálního hrádku fakt super když vás polejou zakrkem kotlíkem vroucí smoly z hradeb a nebo když si nedáváte bacha a naběhne na vás háč za Trola minibose a vyrazí vás přes hradby a následný pád vás většinou zabije. Moc funny moc jsem se bavil. :D
    • Tynno
      jakožto hráč Lotra musím souhlasit (
  • Nejlepší film všech dob (pro mě )
    • pro mě nejlepší díl z trilogie. jinak spíš jeden z nejlepších filmů všech dob *4*
  • They are taking hobbits to Isngard!
    • What did you say?!
      • The hobbits! The hobbits! The hobbits! The hobbits! To Isengard! To Isengard! The hobbits! The hobbits! The hobbits! The hobbits! To Isengard! To Isengard! The hobbits! The hobbits! The hobbits! The hobbits! To Isengard! To Isengard! They are taking hobbits to Isnegard! GA-GA-GA Gard!
        • ales.smutny
          Stupid fat hobbit.
  • Skomirajici mmo... hele jako tohle mmo nikdy neskomiralo, ten konec je trapný a nepodložený žvást. Tu hru hrála vždy stabilní a veliká základna lidí, a i bez F2P by zde byla dodnes. Možná je to taky důvod proč asi F2P u téhle hry tak zabodovalo že.
    • ales.smutny
      Ano, proto se jenom výnos po přechodu na F2P ztrojnásobil. Výnos, počet hráčů je ještě vyšší. A LOTRO mělo před F2P obrovské problémy se ziskovostí, protože nastal postupný, setrvávající odliv lidí ochotných platit každý měsíc (což bylo v té době typické pro drtivou většinu MMO). Přerod s F2P a záchranu pěkně popisuje třeba i tenhle článek. http://games.tiscali.cz/tema/pan-prstenu-zdarma-pribeh-o-tom-jak-lotro-vstalo-z-popela-54655
      • Je pravda ze F2P lotro nakoplo, nicméně tahle hra na tom byla pořád daleko lépe než jiné jako třeba Age of Conan, nebo Aion. Turbine nikde nezveřejňovalo počet hráčů, a tak se tenhle soud o skomírajícím mmo nedá pokládat za relevantní informaci, navíc ohledně ostatních her které přešly na F2P docházelo k masivnímu rušení a slučování serverů, aby tyto hry jako mmo netrpěly na nedostatek hráčů. Tohle se u LOTRA nikdy nestalo, a servery za jeho historii pouze přibývaly! Pokud jde o stagnaci hry před příchodem F2P, je to právě z důvodu konverze hry na jiný model placení, turbine prostě rok makalo na f2p systému a vše ostatní šlo stranou, včetně nového contentu. Ale co, F2P nebo P2P umírající nebo plná života, každopádně na datadisk se těším :)
    • Taky se mi to nezdá. Každopádně F2P přinesla opravdu hodně nových hráčů. U některých kinů to dělá odhadem třeba až 50 % hráčů, u menších dokonce až 100 hráčů. *4*

      Z nějakých 15 hráčů co znám, dobrých 10 přišlo s F2P. Sice jde o malý nevypovídající vzorek, ale je to aspoň takový malý příklad.
      • To sice ano, jenže spousta těch F2P hráčů to kolikrát ani nedotáhne na cap a když ano, tak jsou s nimi stejně neustále problémy, protože dost často jim chybí různé quest packy a pak, když se přihlásí na nějakou instanci, tak se zjistí, že ji vlastně ani nemůže spustit. Nebo mají tragický equip, se kterým by mi byla hanba se vůbec někam hlásit, chybí jim důležité traity, virtues atd... Stačí dva takoví experti ve fellowshipu a z jednoduché instance se může stát peklo. Být to na mě, tak každý F2P hráč bude mít nad hlavou hvězdičku, abych je mohl snadno odlišit od těch běžných platících hráčů.
        • Jo, ze tam tech "beznych platicich hracu" je .... potkat vubec nekoho je problem, sehant lidi do instance ...
      • u nas to bylo naopak, u nas to spis chciplo :D Jako rozhodne kdovi jak hrana hra to nebyla (mozna v zacatku) kdyz se koukam na uzasny Brandywine (US) ze je to lehce nad 600 hracu/server to jako moc neni zvlast kdyz vezmes v potaz tu rozlohu LOTRO..

        Tam slapu, slapu a nekdy nenarazim ani na hrace (ja sem na serveru ktery je pod 500 lidi na server). to taky hodne hracu v zacatku sr*lo, sileny vzdalenosti, nelogicky podavani questu, nevyhovujici PvP, nefunkcni ekonomika, Spousta napadu nikdy nedotazenych do konce, uboha technicka stranka (Isengard scripty bitvy byli smesny), chybi nejaka hlubsi immerse a dynamictejsi boj u nekterych trid.

        Ja sem to hral ale beru to jako relax MMORPG a uz si uzivam jen svyho Premium+ statusu.
        Ale jako F2p bych tam bejt nechtel to bych asi z toho grindovani NPC, reputace a kdo vi ceho asi chcipnul na odumreni bunek v mozku (jako ze to lotro po delsi dobe je taky unavny)
  • nekromant33
    jak je na tom lotro s modovatelností, myslím addony? mě třeba na tý hře a po zkušenostech z trialu kdysi dávno odpuzuje uičko, který z toho co jsem našel je většinou upravený jen trochu, ne kompletně překopaný jako např. u wowka. na druhou stranu aspoň si nemusím dokupovat action bary ... *cough*SWTOR*cough*
    • SWTOR, tam je to konec no :D umožnění skrytí head slotu stojí víc než rozšíření inventáře :DD
    • Neznám MMO, kde by šlo tak dobře měnit UI už v základní hře. Funkčních addonů je mnoho. Odpadly vesměs jen ty, co stály za nic. UI tedy není vůbec problém.
    • Addonu je na lotro spusta nicmene spousta z nich prestala fungovat po rozsireni Riders of Rohan. Musel by sis najit ty ktery jsou updatovany a ktery ne. http://www.lotrointerface.com/
    • bjsman
      něco stáhnout jde, ale rozchodit to bývá někdy problém. U wowka mi to přišlo o dost jednodušší. Na druhou stranu už původní UI si můžeš rozházet po obrazovce a zvětšit/zmenšit dle libosti, pokud objevíš tajnou zkratku: tuším ctrl+\ nebo tak nějak.
  • Spoiler alert (možná?)
    "Samozřejmostí jsou další známé postavy, které na svém dobrodružství potkáte – Aragorna, Éowyn, Éomera a také Théodena. Prostě klasické, pro MMO atraktivní "touch the star". Snad dojde i na Grímu..."
    A vy tam Grímu ještě nepotkali nebo jak?
    http://i7.photobucket.com/albums/y275/jeffpm/GrimaWormtongueIsengardbeforeSarumansFallSessionPlayInstancetheWizardsValeVolIIIBk4Chapt23.jpg
    Objevil se už v Rise of Isengard a setkali jsme s ním i v Riders of Rohan. Každý kdo hrál Epic questy tohle snad ví
    • Oni LOTRO nikdy nehráli, anebo přinejmenším nehrajou už mnoho let. Toto redakce dávno a opakovaně přiznala. Za mě mají plus, že si vůbec všimli, že má vyjít pro toto MMO datadisk. *3*
      • ales.smutny
        Mno...já se snažím pokrývat alespoň tahle hlavní MMO...a tak nějak počítám s tím, že dostanu držkovou za to, že nemám nahráno včetně epic questů...:))
        • To snad každý, kdo nemá mozek v zadku, chápe.. MMO jsou hry takové všelijaké a já se vám ani nedivím, že jako profi recenzenti to nechcete hrát. Kdybych já měl recenzovat a ještě se věnovat MMO, asi bych to nedal. *3*

          LOTRO stojí za zmínku jednou za čas. To stačí. Není to zase tak velké MMO (svou komunitou), takže není nutné se mu věnovat nějak přespříliš.
        • Z toho si nic nedělejte, když neberu v potaz to "lore" okolo epic questů, tak je to ta nejhorší část celé hry. Pokud se v Turbine chtějí pochlapit, měli by si vzít příklad z GW2, kde story questy byly to nejlepší, co vůbec bylo ve hře.
  • nevidím smysl téhle hry pro nikoho jiného než RP hráče....promintě fanbojs :-)
    • LOTRO je velmi tradiční a neinovativní MMORPG. RP se koná jen na pár serverech, takže je to hra, kde se dělá úplně to samé co v jiných MMO. Smysl a řekněme úspěch téhle hry se staví nikoli na RP ale na LOTR a na velikosti herního světa (jeden z mála opravdu otevřených MMO herních světu z prostředí fantazie). Pokud vás irituje instancování pomalu všech MMO, pak prostě LOTRO zkuste. Třeba v GW2 mě strašně štvalo, že se pořád přecházelo z regionu do regionu a člověku chyběla volnost. V LOTRO můžete jet hodinu na koni bez loadingu.
      • RP je vzdycky o hracich samotnych,ne o nastaveni serveru/hry.
        • teorie... realita je jinde a v lotro extrémně záleží na serveru. Na RP serverech se RP opravdu děje. Na jiných serverech téměř vůbec. Má mnoholetá praxe...
          • Ja take mluvim ze svych mnohaletych zkusenosti. Samozrejme na RP serveru je vice RP hracu,ale take je tam mnoho lidi,co na RP server chodi jen kvuli lepsi komunite(RP komunita vetsinou byva vstricnejsi) a vubec je to nezajima.
    • Jediny smysl her je ...zabava. A kazdeho bavi neco jineho(nastesti).
      Ja spis zcela postradam smysl tveho prispevku.
    • Souhlas, neni to moc dobra hra ...jen tezi z toho, ze ostatni jsou jeste daleko horsi, viz infantilni ponikovsky WOW, GW2 s autolevelingem apod...
  • bjsman
    česky toho pro nováčky moc není, trochu chaoticky je to třeba tady:
    http://www.nejlepsimmorpglotro.ic.cz/tips.php?lang=cs
    Každopádně jako free-to-play to opravdu nepůsobí špatně, i když pokud chceš hrát zadarmo tak budeš muset farmit bodíky (turbine point), které slouží jako platidlo za herní obsah. Kolem 30 levelu už je potřeba dokupovat si questy v lokacích, instance a další klíčový obsah. Vše jde samozřejmě koupit i za peníze *3* .
    Jinak nejvíce čechů je na serveru Snowbound, kde není problém v Bree (taková základní lidská lokace) najít někoho z české guildy a zeptat se, rádi ti pomůžou.
    • Merselir zdraví Snowbourn. ;)
    • Motivoval jsi me, uz se to stahuje ;-). Jinak chci se zeptat vyplati se ten starter pack?
      • Ne, kup si na měsíc VIP. Po uplynutí času ti zůstane mnoho bonusů. Pak dle potřeby dokupuj regiony. Měl by sis v pohodě vydělat na některé z regionů level 30-50 a pak je potřeba koupit datadisk - Morii. Po Morii už je to takové různé. Já bych volil Enedwaith a následně Great River a poté Rohan. Pokud si ale chceš hru užít a projít se co nejvíce obsahu, je dobré mít co nejvíce regionů. Regiony, které jsou slabší a já bych do nich neinvestoval jsou:
        North Downs (nahradíš obsahem z Lone Lands a poté rovnou Evendim), Trollshaws (velmi slabý region), Angmar (tento region mám sice osobně rád, ale pro solo hráče není úplně ideální - lepší je Forochel).

        Ideálně jak hrát LOTRO, pokud chceš sice investovat peníze, ale nechceš jim dát moc:
        1. Nainstaluj hru a zahraj si první regiony (až do Lonelands zdarma, tj. cca do levelu 28-32, max 35). Zkusit si instance, ozkoušet komunitu. Pokud vyhovuje, pak: 2. Koupit si VIP na měsíc. Díky tomu řada důležitých bonusů, které zůstanou i po skončení VIP + 500 turbine pointů (herní měna, potřeba ke kupování obsahu hry). Když se sečtou nahrabané bodíky, má hráč nejméně na 1 region, spíše na dva. Za měsíc VIP (veškerý obsah k dispozici vyjma datadisků) to lze dotáhnout bez problému k Morii (level 50). 3. Koupit Morii. 4. Buď koupit zase VIP na měsíc a mohu hrát dva regiony, které jsou v ceně VIP, nebo koupit ty dva regiony - Enedwaith, Great River (lvl 60-75). 4. Koupit Rohan. Hotovo.

        Hrát zdarma? Ano, v LOTRO je to možné! Mám spoluhráče, kterým je 15 let a hrají přirozeně zcela zdarma. Pomocí grindu TP to je možné a pokud člověk ví jak, lze si vydělat grindováním za víkend na datadisk. Vydělávající člověk by ale ty prachy fakt měl dát. *4*
        • Diky moc, takovy clanek jsem necekal, ale urcite se to info bude hodit :)
          • No já často vidím nováčky, jak kupují nesmysly a hra se jim zbytečně prodraží. Kdybych začal já, koupím si hru jako takovou v balíku s celým eriadorem a Morií. V tomto balíku je tuším i Rohan. Cena kolem 1000 Kč (možná trochu více), ale mám vše včetně VIP na nějaký měsíc, dva. Samotným hraním pak vydělám 2500-5000 TP, které lze použít na kupování v podstatě už blbostí.
            • Tech bodu se na posbirat pomerne dost, ale jestli dost na to, aby si hrac moh ingame "vydelat" na kompletni obsah, to teda netusim. Kolem toho lv 30 by hrac mel mit (i bez snahy) na 1-2 quest packy. Ale na datadisky to asi nehodi ani se snahou.

              Ledaze (a to netusim) by se dalo neco vydrazit ...
            • Jendo,
              je to přes prosté hraní a občasné dělání deedů. Ovšem pravda, že jsem to počítal pro sebe - všechny regiony, splněno mnoho deedů (ovšem zdaleka ne všechny) a nahrál jsem tehdy lvl 75 a hodilo to nějakých 3500 TP, pokud si dobře vzpomínám.
            • Samotným hraním vydělat 2500-5000 TP? No to se ale člověk bude muset hodně otáčet, to už není množství, ke kterém přijdeš příležitostným hraním.
    • Snowburn
    • Vdaka za stranku a info ;)
      Predvcerom som to instalol, tak mi to pomoze :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit