Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    No jestli... me to nak vice chytne nez treba (DA) tak treba mozna... neni to jiste ale zaparil bych i vice nez )DA).
  • Tak jsem si pročetl zcela náhodnou souhrou okolností zde se rozkvétající diskuzi a nakonec mi nezbylo než reagovat, neboť jsem již dlouhá léta beznadějně RPG pozitivní (tedy v plném významu slova nejen pc hry, od základní školy jsem rád hrával českou verzi DnD a to je opravdu hodně let v minulosti). A rovněž mi nezbývá než vyjádřit své pousmání (bravo Artorias za tvou reakci na imanenci Vencoslava, dostal si ode mě bod). Co mě zarazilo, je všeobecné vzývání epičnosti, dvojku ani trojku ME jsem už nehrál, ale klidně za mě, epické být může. Epika, epický, znamená jednoduše zaměřené na příběh, narozdíl od lyrický, lyrika, kde se emoce ve čtenáři, vnímateli navozují poetičností a určitými specifickými motivy. ME2 jsem pustil na pět minut a zcela zjevně prvky rpg osekané někam na hranici blížící se nule, klišé s utíkáním z hořícího můstku a předefinovný hrdina z děsných kischtem mariňáka mě prostě odradili, ale věřím, že jinak naladěné hráče může pobavit velmi dobře i trojka. Ale naprosto razatně souhlasím, že pokud chce člověk pořádný příběh, má si raději přečíst kvalitní knihu. A rozhodně souhlasím, že skvělé sci-fi příběhy se najdou i v našich loukách a hájích. ME1 jsem hrál asi do půlky než už to bylo "pořád to stejný". KOTORu 1,2 rozhodně dávám přednost v rámci sci-fi-rpg a jeho pomyslné pokračování v rámci MMO SWTOR mě drželo rok, než jsem opustil svého milovaného SAGE, díky totální absenci pvp class balance a hlavně zrušení pvp ratingu po zavedení arén (jinak v obyčejném "BG" jsem byl vždy top) v celý výbavě, budiž mu země lehká. Momentálně se mi podařilo najít Arcanum na GOG a brzy vesele začínám po probíhajícím download hrát. Duchovní nástupce Fallout(s) 1,2 od stejných tvůrců, nelineárnost a milióny statistik, originální, rozlehlý, otevřený (sandbox) svět, nad tím prostě plesá mé hráčské srdce. A to je i důvod proč nemám příliš rád MMORPG. I když si dáte na sebe nějaký "cosmetics" úpravy a máte dejme tomu jinak barevný hadry než druhej "třeba holypala", váš charakter se opravdu liší jen výbavou, kterou si oblečete, všichni ostatní ze stejnýho povolání na end-game levelu jsou uplně stejní jako vy a po hodinách dumání jak se odlišit (enchanty, gemy, etc) dojete k matematice a zjistíte že charakterem to nebude, jedině vámi samými, což mě osobně dost vadí. Klony všude forever. 2-3 možnosti jak si udělat talenty, aby to fungovalo... Ale chodím tam rád mezi lidi, hehe. Absolutní výsměch povaze RPG mi přijde Diablo III a jeho automatické levelování vlastností, sláva systému v Path of Exile! Zpět k tématu. Přesto vše, co jsem tu četl, si kopii přicházejícího nového DO seženu a s chutí zkusím si jej zahrát, ale myslím si, že dnes už RPG pc (konzolové "whatever") hry nejsou, co bývalo... Jde se na stařičké Arcanum.. PS: Lidi, bože, neřešte tady své "radějinevímjakékomplexy" a buďte na sebe když už ne milejší, tak slušnější... věřte mi, pomůže, budete se cítit líp. Teda jako zasmál jsem se :P

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit