Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • twicer

    Před pár měsíci jsem koukal na tento dnes už fake design dualshocku.

    https://www.youtube.com/watch?v=n4T3t0nCPJc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR38eBttG4_rMYZ6Bhg4-2c42bvVSueh44-ZfyXjAu5X21YHSWFi5u-hHGU

    A musím říct by mě vtéto formě nadchnul více než co nám bylo představeno teď.

  • SalemCZ

    Teď nevím jestli si v alze budu kupovat ovladač na PSko, nebo pračku od AEG, Dualsense už totiž zabraný

    • 0011

      Jo já jí mám, zrovna jsem si říkal aby je tohle nešťastné pojmenování nepřišlo draho, když už mají PlayStation 5 nechápu proč nemůžou mít dualshock 5 😐

      • SalemCZ

        Protože sense zní líp než shock :D, chtějí prostě hodně prezentovat že to bude ovladač pro co nejvíc smyslů. Nevím ani co znamenalo Shock v tom názvu, že to vibruje, fakt nevím

        • Ilusiveman

          Shock - "tlak" 🤷‍♂️ 

        • twicer

          Hele asi jak komu, dualshock mi příjde údernější navíc už je to tak trochu tradice.. Ale název je druhořadý, stejně tomu budu říkat dualshock, co mě zklamalo je spíš celková malá inovace ovladače nové generace. Implementovaný mikrofon co budu snímat každé šustnutí a změna tlačítka na create mě teda na zadek neposadili.

        • 0011

          No dualsense je registrovaná ochranná známka takže to přejmenovat budou muset a až zjistí co všechno za názvy je registrované tak se rádi vrátí k názvu dualshock. Leda by udělali obchod s AEG a vyměnili si to, ale dualshock by u pračky dával ještě menší smysl😀

          • dworkin

            Myslíš, že si průměrný spotřebitel splete pračku s ovladačem herní konzole? Do známek nedělám, ale dovedu si představit, že můžou existovat vedle sebe pračka i ovladač Dualsense. Ochranná známka slouží jako ochrana před konkurencí. Výrobci praček a konzolí si nekonkurují. Mimochodem v naší databázi ÚPV vidím dvě slovní známky dualsense, jedna jsou ty pračky a druhá nějakej detektor plynů. Vesele tam vegetujou vedle sebe.

            • 0011

              Jestli nevidíš rozdíl mezi DualSense  (pračka a to co chce Sony) a DUALSENSE tak si nasaď brýle ono to totiž hraje roli. Právník nejsem ale máma dělala přes 40 roků pro úpv takže o tom něco málo vím.

              • dworkin

                Reakce na příspěvek:

                Ano, ten rozdíl hraje roli značnou a právě proto říkám, že ty známky nakonec možná budou poklidně existovat vedle sebe. Zeptej se mámy, co znamená zaměnitelnost.

                • 0011

                  Reakce na příspěvek:

                  Zeptám, až k ní příjdu na návštěvu, jak říkám nejsem právník, pouhý úředník se zákony dělám ale ne s duševním vlastnictvím, ale mám dojem že zrovna zaměnitelnost je velice vágně formulovaná, aby lidi jako ty měly na chleba v případě soudního řízení - bez urážky, moje šéfová je taky právník a na VOŠ jsme měli na předmět myslím že "základy práva" nebo tak nějak skvělého právníka, vaší kastou nepohrdám😇

                  • SalemCZ

                    Reakce na příspěvek:

                    Myslím že i Sony a AEG má dost schopný právní, takže oni buď jsou dohodnutý, nebo jsou moc daleko od sebe ty produkty. 

  • SalemCZ

    Jinak si myslím že je jen otázka času kdy bude černá/černá varianta. Spíš si říkám jakou bude mít základní verze PSka barvu

  • Doufal jsem , že spodní a boční část bude mít hrubější texturu oproti Dualshocku z PS4. Tohle ale vypadá úplně hladké a tudíž klouzavé :(

    • twicer

      Hrubá, perforovaná textura = větší usazovaní nečistot a celkově horší údržba. Měl si problém u DS4 s klouzáním z ruk?

  • kulhy_parici_spici

    Má to takový ten cool produktový sci-fi look (třeba Portal). Osobně to nemusím, ale esteticky to je velmi slušně vyvedené. Jen jestli ta bílá je úplně to pravé u výchozí barevné variace — už vidím ty opatlané ovladače od jídla.

    • Vojtzech

      Náhodou... mám dva ovladače - černý a bílý. I po delším  nepoužívání ten bílý vypadá čistěji. Není na něm totiž tolik vidět prach :-D

    • SalemCZ

      třeba půjdou po vzoru telefonu do vodovdorné varianty 

  • MrDonut

    no ze zacatku se mi moc nelibil, ale cim dyl na to koukam, tim vic se mi zacina zamlouvat :)

  • Johnny

    a zas nebude na baterky... zas do toho budu muset připojivat šňůru jak neandrtálec...

    • jindra.veliky

      Jako neandrtálec bys spíš byl při těch baterkách

      • Johnny

        v technologického hlediska ano. z praktického ani nahodou. To je jak ty de*ilní svitilny s akumulatorem. když ji člověk potřebuje, je vybitá. a máš prostě smulu

        • 0011

          Já nevím třeba se poučili s výdrží já osobně jack nevyužiju protože bydlím sám takže nikoho neruším a když pařím na switchi na tv používám procontroler a ten vydrží 40 hodin i po dvou letech, ale taky nemá žádný světýlka což je u mě spíš plus. Hlavní je pro mě ergonomie a ta snad bude lepší protože DS3 i 4 se mi drží špatně nicméně protože nemám PlayStation doma hraju jenom u příbuzných třeba bych si zvyknul, ale příjde mi že je dělanej pro malý japonský/ženský ruce a ten dpad nahoře mi taky nevyhovuje.

        • clovicekO

          To nebude akumulátorem, ale tím, co máš v hlavě. Respektive v tvém případě to bude tím, co tam nemáš ...

  • Ilusiveman

    Pěknéj kousek. Už se těším až budu celou mašinku testovat. 

    Nicméně, Tlačítka mohla být s jednoduchou barevnou grafikou. Tohle je takový skoro   až sterilní a nehravý. 🤷‍♂️

    Dualshock obecně je nejdůležitější kus hardwaru, co musí odolat 1000 pádů za rozumnej náklad a nevěřím, že tohle Sony podcenilo. 

  • Za mě určitě krok v před. Vypadá dost dobře a jsem zvědavý, jak haptika bude v praxi fungovat.

    Odklon od dualshoku a příklon směrem k výbornému Pro controlleru je taky dobrá zpráva. Přítomnost USB C taktéž.. Asi i trochu tíhnu k vnitřnímu akumulátoru (oproti xbox), ale v praxi mi to je úplně jedno. Stejně doma používám všechny podle toho, na čem hraju 😀

  • dworkin

    Barevné rozlišení mělo hlavně v případě QTE svůj smysl a je podle mě blbě, že od něj upouštějí.

    • spoock

      Stačí si počkat a výjde tuna různých barevených kombinací i pro konzervy, někteří si to holt vytuní součástkama z číny, první věc co budu shánět jsou duralové páčky, protože ty na DS4 jsem měnil u obou ovladačů a jsem s nima spokojen velice.

      • dworkin

        Jakou mají výhodu?

    • SalemCZ

      Tak já předpokládám že se ty barvy můžou kdykoliv vrátit, stačí udělat jiný barevný pojetí a hodí tam i ty barvy, prostě u černobílý je to takovej rušivý element.

      • Ilusiveman

        Ty cumis na ovladač když hraješ? Lol

        • SalemCZ

          Já ne ale lidi co mají v ruce poprvé ovladač tak u her od Quantic Dream budou hledat třeba kde to tlačítko je.

          • Ilusiveman

            Já už jsem moc starej plejstesnak. Hned se mi vybaví spíš zobrazení tlacitkoveho terče na obrazovce, nebo to, že nový hráč samozřejmě kouká furt na ovladač nehledě na hru, dokud nezná z paměti a pak neříká křížkem se skáče Nikdo zkušený z nebe samozřejmě nespadl. To neřeším. 


             mě šlo spíš o to, že i ty barvy nejen symboly jsou kus tě značky. Ty říkáš že jsou rusive. Fakt nedokážu (viz první odstavec) pochopit a to jsem dost empaticky bych řekl. 

      • Třeba by to mohlo bejt barevně podsvícený, když jsou průhledný. 😀

        • Ilusiveman

          To se jeví jako chytrej nápad. Tak si myslím, že na to Sony také myslelo. Diody jsou levné, odolné a efekt s průhledným plástem vůči spotřebě značný. 🤷‍♂️ 🤔

        • jiri.svak

          Ha, to mě nenapadlo, dobrý postřeh!

        • dworkin

          To mě taky napadlo. A nemuselo by to bejt vůbec špatný.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit