Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Janun
    Hrál sem to asi 3 dny... Pak sem znovu rozehrál Skyrim. Něco z tes tam je, ale klasicka offline hra je o moc lepší. PS : S radostí někomu zalevno prodám digitalní obyč verzi.
    • Asi mas z casti pravdu, na druhou stranu jsem vzdy chtel v TES mit multiplayer resp. coop a ten proste nebyl k dispozici. V TESO je multiplayer až moc, ale nemůžu říct, že bych si to neužíval a i jako single mě to osobně baví.

      PS: zatím jsem kromě singlových questů obešel většinu dungů během levelení a je příjemné až na vyjímky potkat skupinku lidí, která ti pomuže zabít world bosse, kterýho sám na daném levelu prostě nedáš.
  • tonnymontana
    oproti wow je to opravdu zmena. objevovani sveta je velicew zabavne a pokud si troufnu na vetsi lvl npc tak i u souboje musim premyslet coz je super. uz dlouho jsem u hry nemusel premyslet ze zacatku nevite nic v podstate ani jak poslat email a trosku se ztracite. Ma to svoje kouzlo level jde hodne pomalu coz je jen dobre. Doporucuju stahnout par zakladnich addonu do hry aby jste mel lepsi prehled o zdravi mane atd. uvidim zda zaplatim dalsi mesic ale zatim bych rekl ze tomu minimalne dalsi mesic dam. Vytvareni postavy je povedene rychle jsem se sni szil diky opravdu hodne moznostem. kdyz to porovnam treba s wow tak u nej mam vzdy zaplej nejakej film. u eso se opravdu soustredim na zvuk,questy a vubec atmosferu. trosku me stvou az fanaticti fanousci kteri hre spise skodi a gloryfikuji ji. ma hodne musek a vetsich much ovsem je to svezi vanek do zajetych koleji. idealni spolecnik k absolutne jinemu EVE a dost vzdalenemu wow. Pokud hru neplanujete koupit pockejte na nejaky trial urcite par dni uvolni. Za zkousku to stoprocentne stoji. a to jsem puvodne z beta informaci o hru nemel zajem, pripojil jsme se do ni s ocekavanim zklamani ale hra prekvapila. pro toho kdo ceka skyrim online to bude nejspise studena sprcha. je to jine
  • Odulin
    Po 10 dnech pomalým tempem na 15lvl. Nic zázračnýho, ale zatím jim to bastim.
  • Obrovský herní svět a obrovské MMO, které projdete za pár týdnů. To je poněkud zvláštní a dosti rozporuplné. Je to škoda.
    • 4 dny cisteho casu played - 44 lvl ... to uz je proste 100 hodin cca. :D a jeste k tomu po 50. lvlu to expi fakt pomalu tech dalsich 10 veteran ranku a clovek ma dalsich 10 zon na prozkoumani, kde to musi doexpit. Kazda zona = 1 veteran rank zhruba. Na maximalni rank tak 300 hodin played s tim, ze nejedete powerleveling. A potom co date Veteran rank 10 prijdou raidy. Opet zabava na dalsich X desitek hodin... dejme tomu 400 hodin kdyby clovek udelal zakladni content... samozrejme pokud clovek jede powerlevelingem, je schopen dat 50 lvl za 3 dny played, takze dejme tomu V10 za 200 hodin - i tak to je docela dost casu. Je to svym zpusobem obrovske MMO.
      • 400 hodin je dobrý na skyrim, špatný na MMO.
        • No 400 hodin s tim, ze si to zajedes za 4 postavy :D Tady to mas za jednu :D
      • Nove info - raidy budou pristupne od VR1 a vys :) takze pohoda.
        • no jestli je protebe 300-400h v MMO dost tak uz se nedivim pro koho jsou ty MMO delane, ja to mam asi tak ze MMO, ktere me opravdu bavilo tak musim nahrat min kolem 1000h a ty opravdu zazivne tak 2-3k hodin, ale to se povedlo zatim jen jednou a bylo to hlavne vybornym PvP, protoze co si budeme povidat kazdy PvE casem omrzi
          • Ano ja taky mluvil o zakladnim doexpeni charakteru na maximalni uroven jednoho charakteru. Samozrejme behem toho muzes chodit na PvP, ktere ti taky nejaky ten cas sezere. Na konci vseho Raidovat do aleluja na nejlepsi equip a porad to jsou hodiny navic, o kterych jsem se nezminoval. A to nemluvim o expeni altů, ktere proste zabere stejny cas :) Ja nevim lidi co chcete, ve wowku je to taky to stejne, expis ( v dnesni dobe otazka par dni to dat na max lvl) , chodis raidy nebo pvp. Udelas alta a furt dokola. Pokud je pro vas 400 hodin na zakladni content malo, tak fakt nevim.
          • Myslim ze jsi ho malinko nepochopil s tema hodinama.
  • martin.mares.984
    PRO HRACE CO UVAZUJI O hrani na iMAC/Macbooku:

    Lidem, co snad uvazuji o paralelnim hrani na PC a MACU, tak to silne NEDOPORUCUJU - hra sice neni nijak ochuzena at uz obsahove nebo graficky, ale ja jsem zkousel hrat krome PC i na iMACu a TESO ma tendenci tak kazde 2 hodiny proste spadnout (trva to uz od launche a Zenimax zatim nijak nereaguje), coz je v pripade MMO, hodne fatalni nedostatek a nekdy ma hra tendeci i zamrznout cely MAC, coz je teda poprve co mi nejaka aplikace zamrzla totalne MAC. Kamaradka zkousela i na Macbooku a mela totozny problem.

    Chapu ze MAC je jen okrajova platforma z hlediska hracu, ale kdyz uz Zenimax hru na tuhle platformu delal, tak se mel vyvarovat takove fatalni chyby.
    • jj i beta na macu moc nešlapala, je to škoda, vetšinou hry jedou na macu lepe než pod windows díky lepší otpimlaizaci na jeden HW...npř wow, diablo, SC, celkove vse od bliizardu nebo bishock infinity jedou na macu mnohem lepe nez na windows na stejnem HW

      ale nekdy se port na mac hold nepovede :-/
      • martin.mares.984
        Je to skoda, ja jsem chtel TESO hrat na iMacu hlavne obcas v noci diky perfektnimu odhlucneni abych nebudil manzelku, ale nechapu jak to mohl Zenimax takhle zkazit (zvlast kdyz na to v bete prave par lidi co to primarne zkouseli na Macu upozornovalo)
        • Manželku? To si to vzal rychle. Podle fotky bych te tipoval tak na 16 let. :DD
          • martin.mares.984
            O dekuji, to jsi mi tedy polichotil! Inu, to me tesi slyset, ze mam takovy mladistvy vzhled!
          • Chlapče tobě bych zas podle úrovně tvých příspěvků *11* hádal 16 let, nebo že jsi z detenčního ústavu a k obědu jste měli dneska vtipnou kaši *3*
  • martin.mares.984
    Hraju uz dva tydny za valecnika se stitem/drakonknighta za Daggerfall Covenant, mam postavu na 37 levelu, hraju s par kamarady(obcas sam) pohodovym tempem a tohle jsou moje dojmy:
    PRIBEH- osobni cast “ziskani zpet vlastni duse” je poutava stejne jako pozadi valky za alianci a questy s tim spojene - mam chut hrat, plnit questy, dozvedet se vic, odkryvat pribeh dal a dal. Potkavam postavy, ktere si pamatuju, nektere se po case objevi, nekdy naberou udalosti prekvapivy obrat, obcas odvratim spatny konec, jindy zase nemuzu a urcite na me to cele dobrodruzstvi nejak pusobi.
    QUESTY- Jsou SMYSPLUPLNE vuci dane lokaci, pribehu a udalostem na pozadi konfliktu trech alianci + dadericke innvaze do Tamrielu. Ukoly a dialogy jsou napaditejsi nez typu “zabij 5 vlku” apod. Mnohem rozvetvenejsi - casto se cestuje po cele mape, nekdy se vracite casem, jindy zase prochazite do jine dimenze, do cizich snu ci halucinace apod. Obcas je nutna i moznost volby, kde se dopad ukaze nekdy hned a jindy za delsi dobu. Ziskat ukol lze i nahodne nalezenim predmetu, knihy, zaslechnutim hovoru treba v hospode, NPC Vas samo vyhleda atd. Dialogy jsou kvalitne napsane, casto skryvaji zitecne informace, rady atd. Nikdy jsem nemel chut je jen tak odkliknout. Pisemnosti a knihy ve hre jsou zajimave, vyplati se je cist a to i kvuli tomu, ze lze ziskat body navic pro ruzne vlasnosti, stejne jako v serii TES.
    VYVOJ POSTAVY- Obrovka volnost, klasicky pro serii TES- co delam casto a dobre- to se zlepsuje + jeste k tomu obrovske mnozstvi perku a skillu z hlediska rasy/zpusobu boje/zbrani/clenstvi v nejake elitni skupine (Fighters - Mages Guild anebo muzete treba ziskat cele dalsi stromy schopnosti, kdyz se napr. pridate i nahodne k jinym skupinam bojovniku napr. “Undauted". Hodne uzitecnych pasivnich schopnosti.
    BOJ- Zadny klickfest ani “pasivni nuda”, naopak vyzaduje aktivni pristup hrace (uskoky, bloky, reakce na protivnika), je tu moznost taktizovat- coz v pozdejsi fazi umocnuje stridani dvou setu zbrani. Souboje s bossy i mini-bossy jsou celkem vyzva a muzete je vyhrat klidne sami, trva to i par minut, ale ten pocit stoji za to. Obcas se da vyuzit i prostredi jako napr. padajici strop, horici trosky, vybuchujici krystalu atd. Krome skupinovych dungeonu a “Dark Anchors” lze sam zabit ve hre cokoliv.
    CRAFTING- Srozumitelne, prehledne zpracovane minihry- spousta moznosti kombinace a celkove me to motivovalo sbirat suroviny a porad zkouset. Hlavne, kdyz neco casto delate- zlepsujete se v te dane cinnosti + otvirate UZITECNE perky
    GRAFIKA- nejlepe ji vystihuje slovo “Elegantni”, naprosto esteticky konzistetni svet (krajina, architektura, zbroje, obleceni, NPC- vse do sebe zapada. Pozvolne prechody mezi podnebim a terenem (viz. Glenumbra - Rivenspire), nadherne scenerie, prirozena prace se svetlem a paprsky/odlesky. Vizualni stranka hry umi podporit atmosferu(napr. Coldharbour= zmar, utrpeni, bezmoc, chlad, temnota) Tleskam za design exotickych prvku napr. brneni Argonianu, ktere ovsem stylove ladi s celkem.
    Jednoznacne pozitivne hodnotim NPC-oproti single TES maji hlavne lidska NPC konecne hezke tvare a to zejmena zenske postavy. Pusobi zivejsim dojmem nez treba v Guild Wars 2, v TESO ruzne chodi, neco delaji, meni postoje, jedi, piji, obcas treba dve NPC spolu flirtuji nebo tancuji apod. HUDBA/DABING- Nema v podobnem zanru konkurenci- vyborne podkresluje dej/lokace/scenu anebo “naladu” daneho mista. Pisne bardu je radost poslouchat, jen tak se zastavit a uzit si ten moment. Dabing-bezchybny, drtiva vetsina postav umoznuje interakci anebo alespon neco glosuje, hlasa apod.
    SOCIAL-Chytre a intuitivne lze najit cizi hrace na pomoc pri dungeonech/questech, muzete presne navolit jakou roli (tank/healer) chcete v grupe plnit a podle toho hra sama doplni spoluhrace. Efektivni kooperace pri boji treba ve skupine=specialni utoky a staci zasahnout treba jen jednou nepritele pro loot. “Dark Anchors” zatim zklamani- zpravidla 20+ hracu se tam nahrne a je to neprehlena rezba po 2-3 minutach konci miniboosem- obtiznost zadna, epicky pocit z toho nemam- spis chaos. Vytka i smerem k pribehovym misim, kde spolu se spoluhraci musite presne synchronizovat, abyste prosli spolecne stejne instance, jinak kazdy budete plnit jinou fazi daneho questu.
    S klidem jako dlouholety fanousek serie TES uz od Daggerfallu muzu rict, ze TESO je pro me pravoplatnym dilem tehle serie.TESO klidne muze clovek projit i jako singelplayer nebo jen s par kamarady bez guild, organizovanych raidu atd. TESO neni o grindingu a power-levelingu. Kouzlo TESO spociva v tom hrat ji uvolnene a nenucene. V tomhle bode mi TESO pripomina Star Wars Galaxies. Kdybych mel hledat nejake ZASADNI chyby, tak bych musel hledat jenom proto, abych neco nasel. I diky souhrne receno "vypravnym" kvalitam srovnatelnym se singleplayer hrami, se pro mne radi po boku Planscape Torment, Legend of Zelda: Ocarina of Time, Anachronox a Vampire Bloodlines jako jedno z nejlepsich RPG co jsem hral.
    • Tohle má nulovou vypovídající hodnotu. Vím jen, že si fanboy a že i kdyby Bethesda servírovala hovno, tak by jsi ji ho pochválil, že má skvěle zaleženou vůni.
      • martin.mares.984
        Jak typicke. Gratuluji, pocastoval jsi me modernim eufemismem pro libovolnou nadavku. Moje dojmy jsou pozitivni, tak jsem automaticky "fanboy"? Aha, takze kdyz budou negativni, budu automaticky "hater". ne? Zlate casy kdy hraci dokazali o hrach diskutovat, argumentovat, oponovat a respektovat jiny nazor... Je to smutny, ze soucasna komunita to uz skoro nedokaze a veskery dialog se smrsknul na pouzivani tehle ubohych slovicek typu "fanboy", "hater", "troll" "flame" apod.
        • Hochu žádná hra není dokonala, některé se k tomu blíží a některé ne a ty mi chceš tvrdit, že tahle hra je bez chyb? Ani náhodou. Tvůj komentář = snůška keců fanboye TES série. Takoví jsou nejhorší. Ti jsou opravdu přesvědčeni, že TES má dokonce kvalitní lore či svět a věřím, že tobě se ESO líbí, jelikož jsi fanboy a ten neumí přemýšlet racionálně, proto je tvůj příspěvek naprosto irelevantní,
          • Sife, ty si přechytralej debílek...nic víc, tvůj názor má snad nějakou vypovídací hodnotu?
            Někdo napíše názor který můžeš vzít na vědomí nebo ne, no a někdo napíše askorát snůžku žvástů aby si pohonil ego (třeba jako tvoje nickovatá osoba)
          • Snuska kecu je akorat tak tvuj nazor. Jeho nazor je subjektivni zhodnoceni kvalit hry. Nikomu nic nevnucuje a nikoho neosocuje, narozdil od tebe. Jsi jen blbecek, kteremu dal internet moznost opirat se do lidi bez nejake rozumne argumentace, jelikoz diky anonymite nemusis resit reakce okoli, ktery by ti v realu jiste prijemne nebyly....tak drz radeji hubu a zamysli se nad sebou ;-)
            • Ano, rozumbrada Cocra jako hlas morálky ten tu chybět nemohl. Co tak ti napsat? Takže! Co o něm víme: Přechytralý patnácitelý šulinek, co den, co den na internetu poučuje o morálce. Nevím :) Co tak? Vysmahni pyčo! Zkus z toho udělat poučení. PS. Marosko je jen uřvaný fanboy kýče :DDD Oslavujme ho hrdinu, že napsal subjektivní fanboy esej,
              • Reakce na příspěvek:

                Muzu byt cokoliv, co tva chora mysl zvladne vyplodit, pokud se zrovna nevari pri vymysleni tupych utocnych komentaru. Fanboy, hater atd. to jsou jen vyrazy mentalne nevyvinutych jedincu, kteri si museji skatulkovat lidi takhle jednoduse, protoze ani nedokazou pojmout fakt, ze kazdy clovek ma jiny nazor a boji se rozumne diskuze, kterou jim jejich slabe vyjadrovaci schopnosti pochopitelne neumoznuji.
          • martin.mares.984
            Promin, ale "fanboy" fakt neni vyraz moji generace... Nikde jsem nepsal, ze serie TES nebo TESO je dokonale. Tim, ze se mi neco libi a bavi me to, jsem "fanboy"? Hmm, rad piju ledovy caj = jsem "fanboy" ledoveho caje, chutnaji me steaky = jsem "fanboy" steaku? Kazdy prispevek o TESO, ktery je k veci, vyzchazi z vlastnich zkusenosti je relevantni - at uz od priznivce, odpurce anebo neutralni. Lide jako "x", "zetko" nebo "Trollda" pisi hodne negativne o ESO, ale argumentuji, informuji a jejich prispevky o hre neco dalsim hracum vypovidaji a i kdyz se nase nazory ruzni, tak to beru jako hodnotne pohledy na hru "z druhe strany". Obsah Tveho prispevek bohuzel jen potvrzuje, co jsem napsal vyse o neschopnosti soucasne komunity kultivovane diskutovat o hrach...
            • Nechapu ze se vubec zabejvas nekym takovym jako je Sif. Jsou to jen klavesnicovi hrdinove co bez kousku ucty a sebereflexe zvracej sve mozkove prujmy na diskuzich a forech napric internetem.

              V jednom mas ale pravdu, neschopnost slusne komunikace hracu soucasne herni komunity je zarazejici a velmi smutna. Nastesti jsem zazil pocatky internetu a kolektivniho hrani PC her v ČR, byla to uzasna doba .)
    • Moc pěkný shrnutí! Konečně obsáhlejší názor s užitečnýma informacema a plný detalů o hře. Mimochodem stejně nadšený je ze hry Andrej Anastasov. Pokud vám to jméno nic neříká, byl dlouho šéfredaktorem SCORE a v 90. letech legenda mezi herními žurnalisty. *5*
    • Trošku na hlavičku ne? Srovnávat tenhle kid product s Planscape Torment,
    • Krescz
      nechce se mi to cist ale za snahu mas palec nahoru...btw najdi si holku *1*
      • tvůj humor má úroveň základní školy a proto se nedivim že máš problémy to přečíst.on narozdíl od tebe napsal aspoň ucelenej delší názor a ne nějakej trapáckej výkřik na jeden řádek.
        • Krescz
          porad lepsi nez zadny humor ne?...nevim proc se te to tak dotklo...neber si to tak Krogu....snad jednou ;)...vzdy je nadeje *2*
          • říká jedinec s "cz" v nicku a ikonkou Kratose jako avatar.
          • A uz sis to aspon precetl? Je to pomerne tehotne informacemi.
            • Krescz
              nah....vzdyt je to pomalu obsahlejsi nez samotny clanek *7*
  • Kr.Pa
    Už je to F2P ? *2*
    • Jo.
      • Shenkster
        Je ? Já jsem se o tom nikde nedočetl...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit