Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak čo vravíte na nové AC:R :)
  • Jo, přesně tak. Víc k článku ani dodat nejde. *3*
  • No. Ja samozrejme chytil z E3 skepsi - kde na to clovek ma brat cas? :D
    Tohle vse co popisujete jsou vse jen nove velke hry. Tudiz mainstream prizpusobeny k tomu, aby byl pristupny co nejvice hracum. Priznam se, ze jsem zatim nebyl zklaman z niceho. Snad jen z Rage, ale ta nakonec plni co ocekavam - tupa strilecka s nezazivnym designem a skvelou grafikou (doom3), stejne jako Duke nukem forewer (ale od toho uz vubec nic necekam)... - i kdyz mne treba oba prekvapi. Prey 2 mne docela dostal - ja od nej ale vlastne ani nic necekal :)
    Take mne prekvapilo spousta malych game traileru, ktere k prilezitosti E3 prisli. A nakonec se mi pripomeli hry, o ktere jsem uz zavadil - napriklad Rochard game - sranda je, ze prave tyhle hry kopiruji stare arkady a spousta takovych zabavnych hricek stale je. Takze pokud nekdo mluvi o nostalgii, je to maximalne jen ubreceny jedinec. Hry mam rad stale hodne, ale vybiram mezi vsema. Hltat jen PR oznameni nejvetsich firem je dle meho svym zpusobem i kratkozrakost.
    Nejak se priznam, ze jsem treba primo konferenci microsoftu vynechal. Ja sice jsem mainstream, ale konference jdou mimo mne.
    Take se mi libili Sly Cooper: Thieves in Time Is Slick, Journey: The Basics, Papo & Yo. Z tech jsem mel opravdovou radost vetsi, nez z tech velkych. A nakonec dokazuji i to, ze to neni jen o hrach pro masu. To nakonec kazou jen ti omezenejsi jedinci :P
    • A tu omezensot nakonec ti lide vykazuji i v tech textech - napisi, ze je vse v hajzlu a pripisi, ze hrali tohle a tamto (vse jen mainstream, novinky, ktere jsou jim v jejich lenosti predsunuty az pod xicht) a nic jineho dle nich ani snad neni.... Potom to zacnou rozebirat a to je cely jejich herni svet :D Takze vlastne omezeny vyber - stereotyp - nuda- sed - Vavra a Level :P
      Uz dam pokoj :) Ale na neprizpusobivy dinosaury nechapajici evoluci mam alergii :P - a ze se vetsina z nich v hernim byznysu v cechach drzi zuby nehty :)
  • tentokrat nebudem na teba nijak pindovat, zvlastne ze ked pisete o E3 tak pisete celkom k veci a zaujimavo.
    Samozrejme nikto netvrdi, ze uz nevychadza ziadna dobra hra. Ale mas jeden zasadny problem v tomto tvojom clanku. Hovoris ze sa tesis/ockavas vela hier. To ze vela slubuju alebo dobre vyzeraju neznamena ze budu dobre. Spomenul si ich, povedzme 10. Mozno ta nebude bavit ani 5. Neviem ako ty ale ja uz na sluby vyvojarov davno nedavam, poucil som sa z mnohych sklamani, ked nieco vyzeralo uzasne, sluby o tom co sa v hre bude dat robit a ako sa to bude dat robit boli velke, prevedenie bolo priserne.
    A hej, samozrejme ze aj v davnych casoch sa robili zle hry, lenze si porovnaj kvalitu tych dobrych s tymi dnesnymi co sa beru za dobre. Ja som RPG hrac a ked si porovnam RPG dnes a RPG v minulosti, tak to je proste absolutne monumentalny rozdiel. 80% hier co hram kazdy rok su tie okolo roku 2000, pretoze z novych hier nemam co hrat. Ake boli dobre RPGcka za poslednych X rokov? Witcher 2, Witcher, so zavretym okom DAO a Risen, spokojne mozme prihodit Drakensang a FNV. Rady snad rozsiri Skyrim, mozno nakoniec aj Deus Ex HR. Samozrejme nespomenul som vsetky a zamerne som nespomenul ME1+2+3, pretoze to neberem ako RPG. Z pohladu RPG je to dost slaba hra, z pohladu hier vseobecne je to v dnesnej dobe masterpiece.

    Nemozes tvrdit ze dnesne hry su rovnako dobre ako tie niekdajsie a nemozes sa vyhovarat na pocit nostalgie. Pretoze je tam jeden zasadny rozdiel. Niekedy sa robili hry od hracov pre hracov, samozrejme zarobit chceli, ale tym ze ponuknu kvalitnu hru. Dnes sa robia hry od kravatakov pre casual masu, samozrejme su ludia co chcu priniest dobru hru, ale vacsinou sa im to nepodari, lebo na nu nedostanu peniaze.
    Witcher je taky dobry prave preto ze za sebou nemaju nejakeho velkeho vydavatela ktory by im dychal na krk. Proste to robia pre hracov, nehanbia sa za to ze to robia primarne na PC a predaje sice niesu v radoch desiatok milionov, ale vyvoj sa zaplati a pekne si aj zarobia. A mozno sa na PC preda viac ako na XBOXE lebo mozno to na nom nebudu vediet ocenit.

    Jedna z mala veci ktore nove hry priniesli a ktore sa mi pacia je filmovost. Ked je urobena dobre, tak je to naozaj perfektny prvok pre zlepsenie zazitku z hrania. Vdaka postupnemu vyvoju sa zlepsili aj niektore herne mechanizmy. Ale kedze sa vsetko robi pre peniaze, tak na tie podstatne veci sa zaujima. Ktora hra ma tolko obsahu, tolko dialogov, dolko side questov, taky lore, tolko hadaniek, tolko npc, tolko .. doplnte si, ako maju stare dobre rpgcka? Kto vam dnes ponukne to co vam ponuklo BG, stare Fallouty, Planescape Torment a mnohe ine? Najblizsie tomu je asi FNV. Ale aj FNV chybaju mnohe veci co boli v starych Falloutoch.

    Cize ano, este nie je koniec sveta, stale vychadzaju dobre hry, ale je ich zalostne malo a aj tie co su na dnesnu dobu dobre, su v majoritnej vacsine podstatne horsie ako tie stare (a nie, nie kvoli nostalgickej hodnote). Ja si vacsinu roku nemam zahrat aku novu hru, pretoze cakam na dobre RPG a take vyde mozno raz za rok (tento rok mozno tri, co je ale po hodne dlhej dobe). Takze obcas prejdem do ineho zanru (FPS, RTS atd) ale tam to nie je o nic lepsie. V kratkom casovom useku som hral Bulletstorm, Crysis 2, CoD BO (vzdy iba SP) a musim povedat ze Bulletstorm som si krasne uzil zatial co Crysis 2 a CoD BO som po par hodinach zhnuseny zmazal. Proste kvalitnych a novych hier je velmi malo. Minimalne pre RPGckarov. Ale aj tak dakujem za tento clanok:)
    • Varovanie pre pripadnych zaujemncov citat vyssie uvedeny nazor.Vravim si v tak dlhom prispevku musi byt nieco zaujimave alebo vtipne.Nie nic take tam nieje.Nestrate 3 minuty zivota ako ja jeho citanim vyuzite cas lepsie a kreativnejsie napriklad tupim zadivanim sa do stropu.Normalne sa bojim ze pred smrtou sa mi premietne cely zivot este raz a tak tu nudu prezijem znova.
  • to uz to doslo tak daleko, ze se na games pisou clanky, ktery si jejich autori zaroven vyvraci? no kde to jsme? nehlede na tom, ze to jsou clanky fakt o h***e, brecet jak to driv bylo lepsi (nebylo, protoze na ty spatny veci casem zapomenete) a ze dneska neni co hrat (je, jen se musite prohrabat tou tunou bordelu, kterej tenkrat nebyl) mi opravdu prijde tak trochu mimo..
    • dilinja
      si přišel až dneska co? *2*
  • Já myslým, že nová nečekaná oznámení příjdou s další generací konzolí. Jen si to vemte, když oznámili PS3 a XBOX 360, tak byla E3 nejnabušenější a bylo oznámeno nejvíc titulů co si teda pamatuji. A myslím si, že tento rok nebyl co se do počtu AAA titulů zas až tak špatný a každý si něco vybere (jak už bylo řečeno v článku). Akorát tam chybělo nějaké kulervoucí oznámení. Já nevím třeba Crysis 3, Mirrors edge 2. I když myslím, že Prey 2 byla opravdu velkým překvapením pro všechny.
    • dilinja
      Crysis uz ne prosim
  • Alespoň Smutnej je z toho veselej *3*
  • Tomu prd rozumis... USDHKBOZNRNJTD je nase modla, tak se nam do toho nemontuj... :-))))
    Ale jinak jo, samozreme ma Ales ramcove taky pravdu, ze se porad najdou hry, ktere treba dopadnou dobre a budou pecky, a ze vzdycky byly spousty spatnych her... Ale byly i dobre, a ty mi posledni dobou nejak chybi no... ne jen AAA tituly, ale objevovaly se necekane dobre kousky... dneska sem tam neco, ale zadna slava... Mozna jsme v pokrocilejsim veku uz prehnane kriticti a negativni, ale kdyz si pustim neco z archivu, tak me to bavi porad. Proste dnes se vetsina vyvojaru podrizuje diktatu "uspesne hry" a nedelaji to podle sebe.
    Z tech nadejnych kusu, co vypsal Ales me par taky naplnuje nadeji: From Dust, NeverDeath... ale to je tak vsechno. Dust ma byt revolucni novatorska strategie, takze je mnohem vetsi pravdepodobnost, ze to bude fiasko nez bomba... ale to bych se zase rozepisoval fut dokola... :-)
  • To ja se k pochvalam samozrejme taky musim pridat. Konecne strizlivej nazor.
    V tech ocekavanich bych se sice rozchazel minimalne z pulky (treba u toho Neverdead traileru jsem si rikal, jestli se autor nespletl : D), ale to vlastne spis potvrzuje, ze je zajimavejch titulu az az.
    Ve vysledku naprostej souhlas. Bravo
  • Tak, toto su v podstate moje pocity zlozene do slov - ja som to takto napisat nedokazal, preto som svoj dlhy predlhy prispevok pod clanok od Andreja Svagra pred uverejnenim radsej zmazal... Suhlasim ale, mam rad cutsceny, mam rad aj interaktivne filmy (pokial su take ako napr. Fahrenheit ci Heavy Rain). Ked si zoberiem napr. Devil May Cry - odohral som vsetky diely, kvoli tejto serii som si v podstate kupil PS2, ale nebola to vylozene ta hratelnost, ktora ma hnala dalej. Boli to prave cutsceny, ktore boli vzdy na zaciatku a na konci levelu, kvoli ktorym som to cele hral a ktore boli (hlavne v DMC3) vyslovene genialne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit