Přejít na výpis diskuzí

EA zaplatila Ninjovi za propagaci Apex Legends milion dolarů

14.3.2019 13:19
Šárka Tmějová 25 příspěvků

Možná jste o Tyleru „Ninja“ Blevinsovi nikdy neslyšeli, ale vězte, že jde o jednoho z nejsledovanějších hráčů na planetě, který si za pár hodin hraní a několik tweetů dokáže vydělat milion dolarů. Alespoň v případě, že jde o streamování Apex Legends, které sice nemělo obří marketingovou kampaň před...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pokud to uvedl při streamu, že ho platí EA a že není nezávislý recenzent, tak v tom nevidím problém a prachy si vydělal poctivě. Prostě reklamní panák, co vydělal víc, než my všichni za život. Přeju mu to. Snad prachy dobře investuje. Na reklamní panáky já ale nekoukám. 

• Jack1947

Určitě je jich více ale tenhle se veřejně doznal no.

• Ocitujme si recenzi... :)

„Apex Legends se přiřítil jako blesk z čistého nebe. Po týdnu hlásí pětadvacet milionů hráčů a hodně přes dva miliony současně hrajících hráčů. Vydání přitom nepředcházela žádná X měsíců (či dokonce let) trvající marketingová masáž, žádné postupné dávkování trailerů, obrázků, rozhovorů... Respawn hru prostě oznámil, vydal a ve stejný den udělal i pomyslný mic drop.

Hra je totiž natolik dobrá, že žádnou kampaň nepotřebuje...

Nechci shazovat kvality hry, ale působí to úsměvně.

• Zaho

Pořád lepší než kdyby za to platili třeba Amouranth.

Myslím že z hráčů už stejně nikdo Ninju vážně nebere.

Celé je to pro děti, nic víc.

• Carnage666

Vůbec ho neznám, ale najednou se prostě vyloupnul mi přijde. Naposled jsem o něm slyšel že tancoval jako blbeček pro děti co hrajou Fortnut a myslím že byl na těch cenách kde GoW vyhrálo hru roku.

• uher

V životě jsem o něm neslyšel a Apex nehraju...

• patr
      nepozeras twitch potom 
      • uher

No to nepozerám to je pravda. Dívat se na někoho jak hraje a ještě do toho kecá mi přijde.... já nevím strašně divný, když si to můžu zahrát sám a v klidu 😀

• BoB.2

No a.

• Tak zjevně platí nejen streamery.

• Dřív si EA platila novináře, takže měla lidi, kteří za exkluzivitu napařili 9 a vychválili to. První exkluzivní recenze nikdy nebyly věrohodné.  Teď už se to tolik nevyplatí, takže EA přešla na streamery. Doba se mění, praktiky EA zůstávají stejné.

• mam pocit ze ty recenze sme bastili vsichni... na twitchi snad ulitavaj jen nastilety ne? pritom skupina 22-40 je mozna vetsi nez nastilety bez koruny v kapse... takze trochu te twitch mode nechapu. ale preju mu to, kluk ma stesti. mnoho z nich mozna ani netusi jak se ocitlo tam kde se ocitlo :)

• Ono je celkem rafinované, že cílí na teen a děti, sice nemají ani korunu, ale dokáží si to co opravdu chtějí vybrečet/vydupat na rodičích. Mají nulové kritické uvažování a jsou velice snadno manipulovatelní. Vidím to přesně u synovce kterému je 9, navíc youtubery berou spíš jako kamarády a v tom je obrovské nebezpečí skryté reklamy. Přehled o hrách má nulový, ale hrozně chce Frotnite, protože je to prý nejlepší hra všech dob. Zatím to nehrál, ale fortnite song nebo tance jede pořád, tak asi tak. 

• ja_nic_nevim

Přesně, měli jsme úžasný štěstí, že jsme ještě vyrostli offline, bez de*iln8ch telefonů a těch pár her, co se nám dostalo do rukou si maximálně užít. Přitom běžely první herny, takže i k BF1942 se člověk nakonec dostal. 

První počítač jsem měl doma, když už jsem chodil do šestý třídy, první hry Descend, Diablo, Doom a Duna 2000

• Já hrál už od školky Transpor Tycoon a pak vše co se k nám dostalo - hlavně strategie a střílečky, RPG až na střední, když už jsem zvládal angličtinu. To byly časy, začalo to s 286 a MS-DOS, vše v angličtině a měl jsem u PC slovník. Synovcovi tam dám češtinu a stejně je ve 3. línej číst a radši se mě x-krát zeptá a spoléhá jen na obrázky a učit ho novou hru je porod. Pak mi ukazuje na tabletu jaký má super "hry", přitom jsou to buďto mizerné kopie AAA her (V nízvu vždy libovolná kombinace slov Grand, Mafia a Auto) nebo hříčky typu had. Ono za nás to hlavně nebyla taková masovka a PC rozhodně neměl každý a tomu víceméně odpovídalo i publikum. Jak stárnu, tak už se nějak víc a víc přikláním k indie scéně. Nové GTA nebo Call of Duty případně osekanější a osekanější strategie už nějak nejsou můj šálek čaje. Z velkých studií snad zůstává použitelný jen Paradox. Jak byla teď někde nedávno ta anketa, kde byl průřez her od 90. let do současnosti, tak jsem zjistil, že někdy po 2010 jsem většinu těch AAA her ani nehrál, někdy jen tipoval, když to byla spíš konzolovina.

• No a přesně na tyhle děcka je spousta her dělaná. Stačí mulťák, střílení, nějaké ty oblečky a jiné kraviny okolo, skoro žádný text, hlavně aby to bylo rychlé, protože když je tam nějaká taktika a chvilka přemýšlení, tak to už je nuda nebo nefér a "sucks", když jim nestačí rychlost. Dnešní firmy si masivní reklamou vychovaly generaci hráčů, která spoustu žánrů vůbec nezná a nezajímají ji, jenom hltají s kamarády tyhle rychlé a převážně primitivní blbiny.

A že děcko řekne, že Fortnite je nejlepší hra všech dob, i když ji ještě ani nehrál, to je jak z reklamy na dnešní herní průmysl.

• hmm to neni moc cekal bych vic kdyz ninja vydelava tak 500 k usd za mesic xD

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit