Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "Jaké jsou vlastně vaše dojmy z TESO?" Hehe, to je dobra otazka, len by som ju trochu upravil na:
    "Jaké jsou vlastně vaše dojmy z hraní TESO?"
    Pretoze vacsina haterov to ani nehrala...
  • A už tu máme zase horké "news" o tomhle crapu *2* *1*

    Tak co děcka, jaké budou reakce? *15*
    • To je jedno.
  • Hejt začne za 4...3...2...1......
  • kdy bude konečně nějaké horse armor dlcčko za pět doláčů sakra..
    • Vzdyt uz je. Kun za 11 E.
    • Ja chci svy trencle se snurkou vzadu +30 do sily.
  • martin.mares.984
    Nedelal bych si iluze o tom, ze ten obsah je tvoreny za "chodu" soucasny hry. Zenimax/Bethesda ma podle me uz davno takhle "v rukavu" schovanych nekolik pridavku na dalsi mesice a teoreticky pokud by to byla pravda a dokazali by vydavat pravidelne kazdy dalsi mesic do hry nejaky hodnotnejsi a rozshlejsi obsah, tak muze ten placeny model klidne I fungovat. Pokud by to tak bylo, jde o vyborny marketingovy tah, ze by at hra vlastne neustale kazdy mesic pokracovala, ale museli by udrzet pravidelnost pridavku. Ja si klidne troufnu vsadit, ze toho maji udelano dopredu uz vic a ted to budou jenom davkovat...
    • Tak rozhodne by mel byt takovyto model pripraven uz dopredu na postupne uvolnovani obsahu. Tedy myslet dopredu, co udelat a nezacit na tom delat v momente vydani a cekat rok, nez daji novy obsah. To by je samozrejme zabilo. Myslim si, ze obsah v ramci tri mesicu by byl celkem idealni a zalezi samozrejme jak hodne toho je (resp. jak hodne to dotycnym poskytne zabavy).
    • Jasne ze to maj zpachteny, ale cekali ze to tam flaknou tak nekdy v lete nejdriv. Nemluve o tom, ze hromada MMO hracu sice chce hrat MMO, ale nechce hrat a plnit skupinovy Q. Nadto ve hre, ve ktery koop hracu defakto vubec nefunguje. Opravdu chci videt jak budes 1/2 den stat nekde pred vstupem do zony a vyrvavat do chatu ze hledas dalsi 3 mamlasy, a to jeste tak, ze potrebujes tanka a healera ... takze to bude obsah pro mizivy % hracu, kteri hrajou s kamosema, mozna pro par vetsich guild, pokud v nich bude dost lidi ochotnych chodit porad dokola totez (aby vypomohli svym kolegum).

      Bonusove vidim to nadseni hracu, kdyz jim minutu pred killem posledniho bose zona vytimeoutuje ... a muzou to jit znova ... lol.
      • Tohle ve hře maj vyřešený. V group menu si vybereš jestli chceš být tank, healer nebo DPS a jakej chceš dělat dungeon a hra tě do nějaký skupiny už vybere. Nebo jestli ti ve skupině chybí člen, tak ti ho hra může vybrat podle zvolených parametrů. Před chvíli jsem to zkoušel a funguje to bezvadně.
    • Něco jako placené DLC ? *2*
      • martin.mares.984
        Walltar Ti to myslim vysvetlil perfektne. Jen bych dodal, ze ty poplatky jsou prave ucelem toho aby v TESO nebyly zadne DLC ve smyslu "dalsi slot do inventare" "XP booster" "specialni brneni" "dalsi sada ucesu" apod. jak je ted bezne ve free to play MMO.
        • Mas pocit ze oblivion byla free hra? DLC horse armor ... je zarnym prikladem.
          • Když už mluvíme o koních - Četl jsem interview (http://www.zam.com/story.html?story=33999), ve kterém stojí, že si můžete do Elder Scrolls Online "dokoupit" za reálné peníze koně (což pravděpodobně usnadní hru do začátku). Hru zatím nehraji, a proto bych se chtěl zeptat, jestli je to pravda?
            • Cet si velmi spravne, na kone si usetris (pokud nebudes kupovat lautr nic jinyho) tak mozna nekde kolem lv 20 ... a to kdovi jestli. Ale svet je pokrytej teleportama ... takze kone nepotrebujes (ale pokud je budes pouzivat, tak samo $$ na kone budes mit az pozdejs)
            • Kone si se standartni edici muzes koupit za 17000goldu. U mperialni edice stoji jen 100goldu. Kdo nema imperial edici a chce kone driv nez nasetri tolik (cca 4dny pro bezneho hrace) tak si ho muze koupit.
          • martin.mares.984
            1) Oblivion byla singelplayerovka ne MMO
            2) Horse Armor vyslo v dobe kdy DLC byly prakticky jako format novinka a spousta firem experimentovala co s tim
            3) Vetsina DLC v te dobe byla vicemene k nicemu (zbrane, skiny, brneni a kosmeticke veci), protoze nebyl zdaleka tak rozsireny a rychly internet aby lidi tahali nekolik giga dat jako dneska
            4) Horse Armor bylo pridavny DLC spis kosmetickyho razu, ktery kdyz jsi nemel tak jsi o nic z puvodni hry neprisel - pribehove ani hratelnostne to nemelo na hru zasadne vliv
            5) Nicmene to Horse Armor bylo priserne DLC, ale nechapu souvislost z TESO
            • 2zaty: do wow si nemusis dokupovat datace? Ja ze pravidelne vidim jejich nabidku ... a bez tech datacu si jaksi ... ani za ten mesicni poplatek ... nezahrajes. V teso to bude vylepseno v souladu s historii serie o to, ze ti za mesic vyjde horse armor cislo dve ... a budou ti tvrdit, ze to prece mit nemusis, protoze to hru vubec neovlivnuje ... ale muzes si to za $10 koupit ...
            • x, presne to co popisujes je u F2P her, kdy mas jen cast hry zdarma a za cokoliv navic musis platit. Naopak hry s mesicnimi poplatky funguj tak, ze si koupis hru, platis mesicni poplatky a mas pristup ke vsemu ve hre a co ve hre ziskas nebo dokazes zalezi jen a jen na tvem skillu, pripadne na casu, kolik do hry investujes. Ano, uz i ve WoW se objevily mikrotranskace, nicmene to byly zatim kraviny jako hezky model mounta, nebo nejaky pet, coz je vlastne podobne, jako tebou uvadene Horse armor, tedy nema to vubec zadny vliv na hru, jedna se pouze o jiny model/texturu, ktera se ve hre neda bezne ziskat. A samozrejme jednou za cas vyjde placene rozsireni, rika se mu datadisk, ktery rozsiri svet dost vyrazne rozsiri a mezi jednotlivymi placenymi datadisky vychazi obsahove updaty (nove dungeon, raidy, pvp zony, posun pribehu dale), ktere jsou zdarma.
            • Co nechapete na tom, ze si za dalsi obsah budete calovat, a toto je jen z nouze cnost, a melo to byt (za penize) vydano az mnohem pozdeji? Ostatne, hra je na to zarizena, to bylo videt uz v bete. Proste vam vyskoci hlaska, ze nemate do dany zony opravneni k pristupu ... a nazdar.

              Horse armor sem pak uved prave proto, ze to bylo jen prasteny kosmeticky dlc... a presto za to chteli $$$. A to presto, ze ta hra zadarmo rozhodne nebyla, a hracsky addony poskytovaly mnohem zajimavejsi rozsireni - zcela zdarma.
          • MrSanta
            Zrovna ten horse armor se pro jakékoliv srovnání moc nehodí. Bethesda ho nabídla v podstatě jako vtip a nejen k jejich velkému překvapení se to prodávalo jako bejk.
          • Vrook
            A ty máš pocit že Oblivion bylo MMO? Nebo proč si to jako napsal?
      • walltar
        Určitě bych to nenazval placeným DLC ... je to content update, který je imho u B2P MMO očekávaná záležitost.

        To že to měli hotové dřív je jasné, protože jsme mapu Craglornu Viděli už někdy v betě. Ale jde spíš o to, že bylo první potřeba testovat a vypustit hru a až potom mají čas testovat a vypouštět takovéhle přídavky. A tak to jde dál ... lidi co vytváří nový content už po craglornu začali pracovat na něčem jiném a lidi, kteří ho testují ho začnou testovat jak bude craglorn hotový ... a to už se bude pracovat na něčem dalším.
  • Přesně by to věděl nějaký odborník, ale mám za to, že trh s online fantasy je už zahlcený. Možná i proto začalo tolik lidí hrát relaxační hry typu WoT. Přijít s něčím novým ,co by obsahem vydrželo na rok hraní, by muselo být neskutečně drahé.
    • Nemusi to byt vubec drahy, ale musis delat dospelou hru (!= nutne hru pro dospele), a ne interaktivni film, jen aby u toho probuh nemusel nekdo obcas premejslet ...

      Nemluve o tom, ze i pokud delas wow klon ... tak udelat takovej fail ze se da proexpit za 2-3 dny ... lol ... to pokud vim ani u toho wowka ani po vsech zjednodusenich a s dedicnu vybavou nejde.
      • Zrovna wowko mě celekm bavilo. Ale hrál jsem ho jinak než ostatní. Neleveli ljsem jako blázen. Spíš jse mse coural po krajině a vyráběl předměty. Ani ne na kšeft. Něco jsem rozdal, něco prodal npc. Jak se postupně začali ve hře objevovat farmeři, tak mě to přestávalo bavit. Když se pak hra začala kvůli dětem měnit ,přestal jsem jí hrát. Dospělé mmorpg bych si dal, ale to nikdo neudělá. Děti jsou velká kupní síla.
        • Oproti wow je teso preci jen dospelejsi. Tedy obzvlast pokud bys to jel solo, to je obcas docela tuhe.
          Jinak dalsi hardcore mmo je wizardry online .. pekne tezka vec a muze ti postava i nadobro zemrit. Ale pribeh nic moc.
    • zahlcený je ale samyma blbinama, jak ja bych si zahral kvalitni online fantasy
      • jako vyber je opravdu obrovsky..cekat ze nekdy prijde nejaka hra ktera radikalne zmeni pomery v MMO a nadseni z ni budou uplne vsichni tj na docela dlouho :)
  • MickTheMage
    Nic hviezdne, ale zatial sa da.
    • Overwatch
      Otázka je, jestli má smysl platit plnou cenu a pak měsíční poplatky za něco, co není "hviezdne, ale zatial sa da."...
      • MrSanta
        Nojo, ale zase, kurwa *1*, obří Tamriel. To je lákadlo jako prase *15*
        • Jak dlouho te bude bavit se po tom obrim tamrielu courat, abys zjistil, ze nemas do ceho pichnout? Ok, 300 kilca za ten prvni mesic bych mozna i dal. Ale 1500 ... to ani nahodou, zato si poridim nekolik her na nekolik mesicu zabavy.
          • Reknu ti to takhle .. pokud jsi typ hrace kterej powerleveluje, tak za 4dny mas max, pak grind na vr 10 a nemas co delat. Pak adventura atp.
            Rp hrac kterej si bude cist kazdou knizku a nespechat to ma na mrte dlouho a komunita okolo je super 250czsk lidi v gilde a pokec na vt apod jakej jsem dlouho nevidel.
            Ze u obcasneho bugu malem rozmlatim klavesnici je jina vec.
          • MrSanta
            Tak těch 1.500,- bude stát konzolová verze. 'Místní' obchod jí nabízí za Kč 1.115,- a většinou lehce dražší xzone jí má za Kč 1.299,-. Ta cena u mě zas takovou roli nehraje. Na měsíční zkoušku to jde. Pak by se rozhodovalo co dál. Jak se znám, tak problémy se zábavou bych neměl minimálně na 3 měsíce. To by mě stálo maximálně 2.000. To mi zas tak děsné nepřijde.
            Nejsem hráč MMO her, takže problémy zkušených MMO harcovníků bych hned tak neměl. Zásadním problémem pro mě je volný čas na hraní videoher. Zatím se nákupu bráním z důvodu vlastnění přehršle her ke kterým se nemůžu prokousat a MMO by jejich hraní opět odložilo.
            • Hra se dala poridit za 900 (obsazeno 30 dni). Tedy obdobne nebo levneji jako vetsina single her. Je sice fakt, ze k single hre se muzes vratit a tady potrebujes poplatek, ale casto se stava, ze nekteri se k single hre uz malo kdy vrati, pokud neni opravdu vyborna.
            • MrSanta
              pro x
              Herdek lopata, ty furt nechápeš to hlavní o co mi v případě TESO jde*1*. Je to Elder Scrolls hra, která zabírá Tamriel tak jako zatím žádná Elder Scrolls hra. A já rád Tamriel. A možnost si tam hrát dle libosti je to hlavní.
              Proč bych měl hrát nějaké jiné hry i když třeba zadarmo? Proč bych měl hrát Lotro? To je pro mě ztráta času, stejně jako Rift. SW:TOR jsem hrál právě proto, že jsou to Star Wars. A o Elder Scrolls uvažuju, protože jsou to Elder Scrolls. Nic jiného.
              Nejsem hráč MMO her. Vážněji jsem hrál akorát v 'mládí' WoW a pak SW:TOR. Neplánuju, že by se případně TESO stalo hrou na několik let. To já nepotřebuju. Když se tam budu bavit třeba ty tři měsíce, tak budu spokojen. A pak hru s klidem odložím.
            • Nejde o prachy ... jde o hodnotu kterou za ty prachy dostanes. Nainstaluj si rift ... principielne totez co wow, nektery principy jsou rozsireny o zajimavy veci navrch ... jen nez dostanes postavu na max lv, mas to na par mesicu, pokud nehrajes 24/7. Zcela zdarma muzes hrat zcela funkcni hru. Pokud do ni nalejes ty 2k ... tak mas vystarano, protoze za ty prachy odemknes spolehlive vse, co by te mohlo jakkoli omezovat.

              Chces hrat spis singla ... s peknym pribehem uzasnym dabingem? nahod si proklinany swtor ... bude te sice dusit kde se da (i neda ...), ale ten pribeh odehrajes. A muzes si ho dat i za druhou stranu. Opet, pokud bys do toho nalil ty 2k ... odemknes asi drtivou vetsinu toho, co te nejak omezuje.

              Chces zkoumat ohromnej svet? Nahod si lotro ... a pokud na to mas HW, tak v hires. Vypada to porad moc pekne, muzes opet hrat defakto gratis, a za ty 2k pri trose snahy odemknes defakto vse.

              ---
              Chapes? Jde o srovnani, tady za penize nedostanes ani zdaleka to, co jinde zadarmo. Neni v silach zadnyho studia dodavat do hry novy obsah mesic co mesic - pokud tedy nebudou dodavat naprosty kraviny "jen aby neco bylo".
    • MrSanta
      Právě jsme dočetl tvoje dojmy z bety a zase mě to táhne směrem k nákupu. Nepracuješ pro Bethesdu ?*1*(nic ve zlém, krásně se to četlo). Vypadá to jako takové MMO pro ne MMO hráče. Ta vidina možnosti se toulat po Tamrielu je sakra velká...
      • Jen tak mimo .. pokud zvazujes nakup teso tak jeste nekde vyprodavaj verzi s kodem pro explorers pack .. to se vyplati mrte moznost hrat za jakoukoliv rasu v jakykoliv alianci jibak je to dost omezene ..
      • MickTheMage
        Eh, nesiel by som do toho! Radsej pockaj, co sa z toho este vyklube ako teraz do toho vrazit prachy a byt potom trochu sklamany. Hlavne zalezi od toho akym sposobom hras hry a hlavne aky je tvoj postoj k MMO vseobecne. Mna osobne zatial nicim hra nenadchla, ale na druhej strane ani vazne nenasrala (ked neberiem do uvahy technicke problemy, ktore vcera hra mala :)). Pri cene/poplatkoch by som bol preto opatrny. Resp. u mna si treba uvedomit, ze mam celkom rad Tamriel a svet TES ako taky, a mozno preto ma to bavi trochu viac ako "bezneho hraca (TM)" :)
        • MrSanta
          Já právě nejsem hráč MMO. Soudě dle tvého blogu bych k té hře přistupoval podobně. Prostě si užít tu krásu Tamrielu. I když ty jsi 'tamrielí profesionál' a já spíš 'liknavý amatér'. Co mě láká, je možnost se podívat na místa v Tamrielu, která jsem nikdy nenavštívil. Navíc se mi líbí třeba i to, že tam nejsou ty klasické mmočkářské tlupy nepřátel na každém druhém kroku, které se na hráče vrhnou, jenom co se přiblíží na určitou vzdálenost. Také pohled z první osoby se mi zamlouvá. I když ten zatím prý za mnoho nestojí.
          Nakupovat v žádném případě v dohledné době nehodlám. Mám toho na hraní dost a dost. Jestli hru pořídím, tak nejdřív někdy v létě. V těch parnech o dovolence se stejně dá lozit ven až tak po 20hodině *1*. Taky ještě koketuju s myšlenkou si počkat jak bude vypadat verze pro konzole a pak možná vzít tu. Kochat se na velké obrazovce by taky mělo něco do sebe.
          Každopádně díky za dobře míněnou radu.
          • Ja osobne si uzivam prostredi a questy, a to jako hlavne jakobych hral singleplayer hru, takze z meho pohledu nelituju prvotni investice, jelikoz je tam obsahu tolik, ze zastini spousty singlovych her. A prvky MMO jsou tam zajimave a moc nerusi az na nektera mista. Rozhodne se me tam libi i to, ze nenarazis na moby jednoho vedle druheho, takze mas prostor se nekam dostat i bez toho aniz bys nekoho sejmul (pripadne plizeni).
            Pohled z prvni osoby nepouzivam tak casto, a kdyz ano, tak hlavne proto, abych si to vic uzil, Dodava tomu opravdu suprovou atmosferu (ale na skutecne souboje v dungeonu a v pvp se moc vyuzit neda - neni prehled o okoli), kdyby mozna byl pohled od zacatku zamcen (1st person), tak by to mohlo dat i zajimavy namet na boje v PvP, kdy opravdu nevidite za sva zada a musite se vic rozhlizet, na druhou stranu bez 180 stupnoveho pohledu je to dost omezujici (cca 190 stupnu vyuziva clovek v realnem svete).
            Urcitym zpusobem doufam, ze se z toho F2P hra nestane, ale samozrejme s podminkou, ze ten obsah a hratelnost me neopusti (prece jen jeste nemohu soudit end-game).
  • Nič o Dark Souls II? Furt iba platená reklama?
    • Asi to tvůj příspěvek hodilo pod jiný článek *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit