Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pecka hra! Mam nalitano uz pres 50 hodin. Zatim jsem stihl obchodovat,obchodovat s RARE komoditami (Rare-nejlepsi vec na zacatku hry,kdyz potrebujete prachy na poradnou lod),bojovat s piraty,plnit mise,bojovat pro federaci v gigantickych bitkach (70 a vic lodi na malem prostoru) a prozkoumavat vesmir,kde jsem se dostal az skoro ke stredu galaxie. Vyzkousel jsem ruzne lode- sidewinder,cobra,hauler,lakon 6,lakon 7,ASP a Vulture. Vydelal jsem zatim 80 mega a setrim dal na ty nejdrazsi lode.

    To v jakem stvu se ted hra nachazi je plne dostacujici a nemusi se za nic stydet. S vyhledem do budoucna s pristavanim a prochazenim se po planetach,stanicich a vlastni lodi sy myslim ze by se meli Star Citizen a No Man Sky zacit bat:D Navic je Elite oproti Star Citizeni daleko lepe zpracovane co se do ovladani lodi a fyziky letu tyce (star citizen mam)

    Jo a litam to na Saiteku x52 PRO,pokud mate taky nejaky hotas joystick tak si k hodnoceni pripoctete bodik nahoru,jinak je 8micka ZATIM zcela adekvatni
    *1* *1*
    • walltar
      Tak s lepší fyzikou letu nemůžu souhlasit... SC má mnohem lepší fyziku letu. Lodě z elite prostě lítají jak letadla. SC má modelované všechno od artikulace trysek až po akceleraci v rotaci lodě (tu třeba Elite úplně vypouští a lodě reagují na povely okamžitě). SC fyzika je tak mnohem lepší už teď v prealpha verzi... pravda ale je, že realističtější fyzika nemusí každému vyhovovat.

      Myslím, že SC se nemusí začínat vůbec bát, když po vydání plánuje úplně to samé. Plus je to úplně jiný typ hry... kdy Elite je spíš SP hra s multiplayerem a SC bude MMO. Taky rozdíl v době vydání znamená, že si nebudou nějak moc konkurovat. V době vydání SC bude mít Elite to nejlepší už za sebou a většina lidí bude čekat na další hru.
      • Elite ma ale opravdu lepsi a realnejsi fyziku nez star citizen. Staci vypnout letove asistenty a lode se pak rozhodne nechovaji jako letadla, vsechny smery ovladas pak jenom ty sam. Je to sice sakra tezke a je potreba dost umu s joystickem(na klavesnici s mysi nebo na xbox ovladaci to fakt nejde-vlastni zkusenost:D).Pak napr. neni problem v plne ychlosti vypnout asistenty,udelat otocku o 360° a palit po nepriteli za tebou,zatim co ty pokracujes v puvodnim letu dopredu ale cumak mas namiren dozadu do stran nahoru dolu atd... K plnemu ovladnuti lode v Elite bez pomocniku potrebujes joystick s 6ti (!!!) osami. to ve star citizenu takhle zpracovane rohodne neni! Ver mi star citizena jsem backnul a dlouho srovnavam obe hry co se ovladatelnosti a fyziky letu tyce.
        • Zagro
          Myslel jsi o 180° ;)
        • walltar
          V SC můžeš dělat absolutně to samé. Jen v posledním patchi přidali analogové ovládání strafe (potřebné pro let se dvěma joystickama) a to rozbilo decoupled mód (který dělá přesně to co říkáš).

          Ale to nemá nic co dočinění s fyzikou... to je jen nedostatek v nastavení ovládání.

          Elite má taky uměle omezené některé osy... Strafe a yaw jsou pomalejší. Plus čím rychlej letíš tím pomalej zatáčíš (Pokud vím, tohle to dělalo i při letu bez pomocníka). A jak sem říkal úplně vypouští akceleraci na rotaci.

          A nikdy sem k takovému letu nepotřeboval 6 os... translace pořád není tak důležitá aby ti na ni nestačil klasický hat.

          U SC je taky potřeba si všechno nastavit ... hlavně je tam rozdílné nastavení pro coupled a decoupled mód. Taky je potřeba si vypnout pomocníka pro omezená driftu a pro snížení přetížení. Je pravda, že i potom ti loď ruší rotaci, což v elite nedělá... ale opět to nemá co dočinění s fyzikou.
          • A neni to vsechno jedno? Dulezite je jen, aby se to dobre hralo a bylo zabavne. A tisic lidi, tisic chuti. Nekdo chce ultrarealitu, nekdo zase naopak aby lod letala pomalu sama, takze kazdemu co jeho jest. Kazdy si sve najde at v jedne, nebo druhe hre a dulezite jen je, ze tu jsou/budou obe a je na vyber. :)
            • walltar
              Tak to je na každém... Já jen říkám, že SC prostě míň realistickou fyziku nemá.

              Co každého víc baví už je subjektivní věc.
  • starej grygar nic moc no... my co jsme četli einsteina v originale (a rozumeli tomu) jsme se oknam vesmiru dokoran jen smali *3*
    • Ten porad nam jako detem hodne dal, na einsteina v originale jsem v 8 letech fakt nemel a i dneska bych u nekterych pasazi byl hodne bezradnej, tak to sem netahej. To co v tom poradu zaznelo melo hlavu a patu, trolle!
      • pro 8 leti deti dobry *1*
      • Vždyť je to jen dítě toužící po pozornosti. Ten Okna v životě neviděl a teď je bude zuřivě hledat na YouTube, aby dokázal opak. *4*
        • jasne že ne protože to davali pred 100 lety ale četl jsem knihu (a ty psychologicky rozbory si strč nekam)
          • Zagro
            Dementku :)
          • walltar
            Sem nevěděl, že to vyšlo i jako leporelo.
  • @Lukas Grygar: zajimalo by me, co na hru rika tatinek a obecne na hry s vesmirnou tematikou...Snazil jsem se dotaz na nej a hry propasovat do Hydeparku, kde byl hostem, ale Daniel Kakac je kkt a muj dotaz nevybral ;) Diky moc za odpoved.
    • janchor
      Zatím neříká nic, protože Elite neviděl a hry ho obecně nezajímají. Ale začátkem léta se nám snad podaří udělat společnej gamesplay, tak jsem sám zvědavej.
      • No to by bylo bezvadny!
      • Mart9
        Do toho nepůjde.
        • ty ses jejich pribuznej nebo co? *15* v podcastu rikal, ze uz jsou domluveni...
          • Mart9
            No kdyby byli domluvení, nebude tady Lukáš psát, že snad.... Beru to tak, že když absolutně nemá zájem o hry, nebude se na nějaký gamesplay cítit. Ale i kdyby tam byl jen jako pozorovatel a něco o vesmíru povídal, byla by to paráda.
            • janchor
              Jsme předběžně domluvení, že spolu gamesplay uděláme, teď už jen zbývá, aby se to sešlo časově.
            • Taky to vidim tak, ze Lukas by treba hral a pan otec by povidal o planetach, treba by mohl glosovat jak moc se jim povedlo udelat realnej vesmir..no budu se tesit!
          • Nejsem jejich pribuznej, proste co se vesmiru tyce, je pro me p. Grygar nekdo, koho
            uznavam a vazim si ho, proto me pochopitelne zajima jeho nazor na tuhle hru.
            • C-BEAM
              kto má rád Grygara staršieho tak často chodí na Slovensko a pár krát bol v diskusnej relácii Lampa ktorá je špecifická svojou dĺžkou a myslím, že taký priestor v televízii nedostáva dnes ani v ČR.

              Žial naša neokomunistická vládna elita reláciu zrušila a vyhodila zo štátne televízie (idú volby a moderátor inklinuje k pravici), ale všetko je dostupné na webe http://video.tyzden.sk/lampa a YT. A 30.apríla tam príde Grygar znovu.
            • Jo, dr. Grygara mám taky rád. Začínal jsem na Oknech vesmíru dokořán jako malej kluk. Momentálně se těším na Žeň objevů 2014, jsou to perfektní svodky a vždycky nabité zajímavostmi.
            • to byla reakce na mart9 ktery toho o grygarovi vi vic nez jeho vlastni syn *5*
  • Zrovna vcera jsem zase hral a prislo mi, ze nejak vylepsili modely lodi, ty souboje ted vypadaj vazne lahudkove jo a taky zacala NPCcka huste ramovat neboheho praotce zejmena ve chvili, kdy uz nema stity ;) Za me porad lepsi a lepsi a vsem co si precetli recenzi a zvazuji nakup hru doporucuju!
  • Uprimne, uz mne zacinaji unavovat tyto nedodelky, kde se vzdy sesypa kupa fanboys s tim, ze to urcite, ale urcite dodelaji.
    X-Rebirth je stejna kravina, jako na zacatku. Stupidni AI, stupidni jedna lod na celou hru atd. Jedine, co porad dokola opravuji jsou bugy.
    To same vidim v Elite. Predesilam, ze jsem backer, takze hru mam. Ale priznam se, ze jsem cekal neco uplne jineho. Ne hru, kde po par hodinach neni co delat. Ne hru, kde je x bilionu systemu krere jsou vsechny stejne. A rozhodne ne hru, kde budu muset jak trouba prepinat mezi online a offline modem, abych vubec mohl pristat na stanici. A opravdu neminim cekat rok, jestli z toho nahodou bude neco vic. Kdyz si koupite dum a postavi vam jen zaklady s tim, ze steny a strecha budou nekdy v budoucnu, take nebudete skakat radosti.
    • walltar
      Oni vždycky říkali, že chtějí realistický vesmír... no a vesmír je z 99% nudný. *1*

      Ale nevím proč si čekal něco převratného... Si myslím, že udělali co řekli, že udělají.
      • Inu Freespace1,2 neboli nudne ;) Mne tu najviac vadi zameranie na obchodovanie, chcel by som nejaky epicky "space conflict" pribeh atd.. Je skode ze tak skvely engine nakoniec ponuka len "be a merchant" gameplay - aspon teda ako hlavnu napln.
        • walltar
          Ale tak i toho bojování je tam dost... já osobně ani merchanta kromě bety nezkoušel. Když hraju, tak si hru na hodinku zapnu a jdu si zničit pár nepřátel.

          Nevím, příběh mě tam nechybí.... stejně ho projdeš za pár hodin a potom skončíš s úplně stejným vesmírem jak máš teď.

          Spíš větší problém je, že hra neví co je... Není ani MMO, kde se bavíš s ostatníma lidma (I s novýma squad funkcema prostě nevím k čemu je použít... proč vůbec hledat ostatní lidi, když na všechno stačíš sám). Ani není plná SP záležitost s příběhem. Takže je tak mezi a dost lidí kteří mají rádi jedno, nebo druhé a tohle jim nebude vyhovovat.

          Proto já spíš čekám na Star Citzen... I když to asi pro lidi, kteří mají rádi otevřené hry s příběhem jako Freelancera nebuide to pravé.
      • Omyl, vesmir je nudnej mozna tak jak ho zname my ;) Treba v Andromede litaj nekde vesmirem horsky drahy a strasidelny zamky...;)
        • walltar
          To je to jedno procento. *1*
      • takze se ti ty hry nelibi, zadnej problém, my to prezijeme *3*
  • Mart9
    8 je docela slabota na to, jaký hype ta hra měla. Pro mě je to něco jako Euro Truck Simulator, je to pěkný, chvilku to zabaví, vžijete se do nějaké role, ale brzy to začne být stále stejná nuda.
    • Pethulla
      Tak je třeba si uvědomit, že je to simulátor, tedy žánr, který není primárně určen pro Hráče Obecného, který by se mu měl spíš vyhýbat, protože to pro ně bude málo dynamické, repetitivní a tak dál.
      Simulátory jsou zkrátka zaměřeny na zcela jinou skupinu hráčů, pro které to ale "stále stejná nuda" nebude. Spíš naopak. A nějaké číslo to nezmění.
      • Berem to tak ze Elite:D pocita co najvernejsie fyziku letu vo vesmire atd? Pretoze tak to chapem ako simulatory ja. Napr simulatory stihaciek, aut atd. sa co najvernejsie snazia pocitat fyziku ich modelov. Preto sa simulatormi volaju a pretoze vacsina prace ide to toho tak v ostatnych oblastiach casto laguju.
        • Ked chces naozaj simulator tak odporucam orbiter. Navyse je zadarmo, akurat ta grafika je uz zastarala, aj ked existuje aj dx9 a dx11 klient do toho ale defaultne to bezi len na dx7. Ale je vonku nova beta, kde by mala byt uz vyrazne lepsia grafika. Dalsia vyhoda je mnozstvo addonov ci uz realnych alebo scifi. Ale je to naozaj len sandbox simulator. Elite by som oznacil skor za hru, asi tak isto ako Euro Truck Simulator aj napriek nazvu:)
    • Nojo... Tomb Raider měl taky velkej hype... a dostal tu tušim sedmičku... tak co je pak slabota?
      • Mart9
        7 dostal, protože se Bach úzkostlivě drží stupnice a sebelepší hře není schopen dát víc. Viz FIFA 15 - zde nejhůře hodnocený ročník za posledních asi 8 let, protože ji recenzoval Martin.

        A navíc o Tomb Raideru jsem dopředu neslyšel, jak úžasná by to měla být hra, co všechno tam bude atd...
        • To neni odpověď, to je výmluva.
          A o TB jsem toho před vydánim slyšel až hanba, a to jsem se o tu hru ani aktivně nezajímal.
          Třeba jak to má bejt hrozně survival a podobný žvásty...
          Stačí se prohrabat timhle http://games.tiscali.cz/tomb-raider-13918/clanky
          • *TR jsem myslel, samozřejmě
          • Mart9
            Spíš vysvětlení
  • Vsechny videa co sem videl, streamy, gamesplaye, ta hra je stale o tom samem - cekate na neco. Sedite jak vejce, a cekate az to nekam doleti, cekate az vas to vyplivne z toho hyperspacu nebo co to tam je. Naprosta epicka... nuda. Nejsem zadnej arkadovej bazmek, simulate hraju odjakziva, ale tohle je proste moc.
    • No jo, vesmír je holt velký. Jak jinak to chceš udělat? V flight simulátoru taky většinu času jen čumíš a čekáš, až doletíš.
    • to je divný, hraju Flight Simulator a tam taky čekáš, napřed na povolení ke startu, pak nahodíš autopilota a čekáš než někam doletíš, nebo takový Kerbal Space Program, tam pořád čekáš, než se dostaneš do správné pozice k provedení manévru, nebo třeba takový Silent Hunter, tam pořád čekáš na nějaké konvoje
      • Jde o to jak tě hra za čekání odmění, co za trpělivost a snažení dostaneš. Navíc třeba v SH, když hraješ za němce, tam je ten postupný přerod z lovce na štvanou kořist, ze zabijáka na zoufalce snažícího se přežít. Elite tě dle mého názoru odmění jen dalším čekáním. Trošku mi to připomíná současné bojové simulátory - technicky je to slušné, ale bez obsahu.
      • Spousta her umí ocenit kvalitní čekání. Ve stealth hrách taky pořád čekáš, kdy už konečně budeš moct přeběhnout naproti a čekat, až se budeš moct vrátit, protože naproti to nikam nevede.
        .
    • Tak ako niekoho bavi/nebavi sa terigat napriec celou mapou maximalnou povolenou rychlostou s 25 tonami paradajok z Debrecinu do Aberdeenu v ETS 2, tak isto bavi/nebavi niekoho vyckavat v Elite Dangerous.
  • kde to koupim?
    • Prekvapivo na internetoch, rozumej stranku hry alebo Steame.
      • Jo to je jasné ale na kartě hry jsem to nějak nepochopil
  • Pro mě je to v mnoha ohledech splněný sen už teď. To dodání reálných dat a spojení se skutečným vesmírem mi přijde fascinující a cestování po něm a fungování v něm mě pořád baví. Mám při hraní takový správný pocit, že ta činnost co dělám má určitý přesah a je zajímavé jak jsou jednotlivá místa v naší galaxii zpracované. Osobně se cítím v elite jak gagarin křížený s picardem;-).
    • podepisuji :)
  • Shaker
    Ja si nemuzu pomoct, ale v ty hre je asi tak 5 opakujicich se veci, co delat, jak tam sakra vydrzite 50+ hodin? Do budoucna to urcite potencial ma a bylo by fajn mit alternativu k SC, u kteryho porad neni jasny, jak moc dobre bude fungovat, ale v tenhle moment je to misto poradny kozaty buchty jen predrazenej kostlivec...
    • spoock
      Mám podobné pocity. hrál jsem to průběžně asi měsíc a mám dojem, že mi nestačí, abych se zabavil sám jen tím, že si tam poletuju, ten motiv by tam měl být, navíc létání v prázdném opakujícím se prostou, časem musí omrzet.
      Je tam tolik potenciálu, ale když se na to člověk pořádně podívá, pořád je to do značné míry nevybalancovaná hra s minimem činností.
      Momentálně je z toho Eurotrack simulace.
      • Vyborně, tak nám prosím napiš něco o využítí toho potenciálu, co by jsi tam připdal a tak, díky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit