Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kulhy_parici_spici

--pardon, reakce na příspěvek uživatele ja_nic_nevim, jen mi to ujelo mimo vlakno-- Naprosto extrémní  subjektivita. Svoboda a přizpůsobení je pro velkou část uživatelů paradoxně nevýhoda. Většina lidí chce telefon "jen" používat. Bezpečnost a apel na soukromí platformy, kvalitní dílenské zpracovaní, životní cyklus produktu klidně 5+ let. Nadstandardní provázáni HW a SW. Třeba cena za iPhone SE 2020 je vzhledem k životnosti produktu, který máte x hodin denně přilepený k obličeji, docela dost přijatelná.

Ty zmínky co tu padli k podmínkám práce v čínských továrnách — jsou stejné ne-li horši u všech výrobců. Reálně vůbec nikdo nevíme. Apple má spoustu chyb, ale taky jedny z nejlepších telefonů a počítačů, které využívají profesionálové technologických odvětví. Jejich obliba není jen na základě vymývání mozků smrtelně účinným marketingem, ale taky dobrou reputací výrobků.

• Derp_1337

Tak asi máš pravdu v tom, že většina lidí si není schopna nějak přizpůsobit telefon. Pro některé je i problém si najít nějakou aplikaci na shopu s Appkami a kliknout na "install".

Ale s tou životností produktů jsi to fakt nedal. Apple je zrovna ten typ výrobce, který nemá nějak dobrý poměr cena vs. cokoliv.

• ja_nic_nevim

Zpracování Huawei, Samsungu... je horší, než Apple? Nevšiml jsem si. Lepší počítače?!  To je dobrý vtip... Jestli to myslíš vážně, není něco v pořádku. 

• Měl jsem jen jedno jabko a už jsem zpátky na androidu, ale jestli má apple lepší celkové zpracování svého hardwaru? Ano má.

• kulhy_parici_spici

O tom kdo je lepší nepadlo ani slovo. :) Hledáš mezi řádky něco, co tam není.

• ja_nic_nevim

Kvalitní dílenské zpracování a životní cyklus je jako narážka na co? Monitor k PC mám Čínu a jede bezvadně už... víc jak osm let. Telefon z Číny taky BZ víc jak čtyři roky. Tak to logicky nebude argument pro volbu jablka. 

Spíš pochopím, že je pro někoho Apple už kult. 

A teď vážně, někdo si pořídí dobrovolně MACa? Já mám známých hodně ve všech oblastech, ale neslyšel jsem, že by si jej někdo používal. Mobily to je jiná. 

• Hitsuran

Nojo copak epic, veteráni v pokrytectví.

• Marines

Všichni to dělají kvůli zisku a jen blázen věří, že Epic je Robin Hood....

• SalemCZ

tak víš co Epic chce vymyslet co nejlepší těžení dětských peněz, viz měsíční předplatné

• ja_nic_nevim

Může mi někdo vysvětlit, co je na tom jablku pozitivního? 

• PCMR

Nečervaví.

• kulhy_parici_spici

Tvoje otázka vede jen k flejmu, ale odpovím ti taky otázkou, která nejlépe reflektuje tvoje přemýšlení — můžeš mi ty, vysvětlit co je na něm negativního?

• Negativního? Za mě uživatelská přívětivost. Sleduji to v práci, kde dělám technickou podporu a tak za mnou lidi chodí tak nějak i poradit i ohledně soukromých potížíš s technikou. A můžu říct, že běžný uživatel si prostě není schopen přenést data ze starého iphone na nový, nahrát vlastní vyzvánění, nahrát do iphonu staré fotky, pokud přechází ze samsungu apod. Jako věř mi, že sledovat někoho kdo koupit nový iphone a už si nepamatuje jaké heslo si dal na apple id (protože to po něm něco chtělo při prvním zapnutí a od to od té doby nepotřeboval), má víc než 5gb videí a fotek (takže se mu nevlezou na free cloud) a v PC si neumí nainstalovat itunes (a že takových je fůra) je fakt smutná podívaná.

Doba kdy iPhone byl synonymum jednoduchosti, kterou porážel krkolomnou konkurenci je už dávno pryč.

• kulhy_parici_spici

Tohle jsou standardní problémy netechnických person, trpí tím nejen Apple produkty. Neboj mám ve svém okolí dostatek lidí, co od mně chtějí pomoci s podobnými požadavky — často iracionálními. 

• No jenže ve stejném kolektivu jsem naopak nepotkal někoho, kdo by měl problém přenést data do nového Samsungu apod. Po spuštění se to prostě přenese. Nepotřebuješ na to placený cloud, speciální sw. A i když si nevzpomeneš na heslo a rozjedeš to jako nový telefon, tak ty fotky si prostě přetáhneš přes kabel, kde se to chová jako mass storage.

Ta uživatelská přívětivost je úplně někde jinde.

• ja_nic_nevim

Předražené, omezující svobodu výběru SW a přizpůsobení uživateli. Přijde mi, že si to lidi pořizují jen kvůli lukrativnosti značky? V práci je někteří jako služební dostávají také. Za tu cenu bych osobně koukal po rychlejším HW z Číny, Koree... 

• KrPa

zacal bych prvne nesmyslnou cenou

• Derp_1337

Jen takové prohlášení "vysoká cena" by mohla evokovat, že jsi socka.

Ale když zmíníš tu vysokou cenu v kombinaci s tím, že Apple mobily vyrábí velmi lacině v Číně a ještě k tomu v těch fabrikách zaměstnává děti, protože jsou laciní... tak to už je nechutný bordel.

• KrPa

nejsem tak hloupy, abych utracel smesne castky za elektroniku, ktera za rok ztrati pul ceny

• Ještě že ty peníze neutrácíš za nic jiného co tratí hodnotu. Pak bys byl totiž trošku za pokrytce :)

• Derp_1337

Tak ta ztráta ceny by se dala říct o spoustě další elektroniky. Třeba nové procesory nebo grafické karty. První rok je cena strašně nadstřelená a pak začne rychle klesat... Teda pokud se zrovna nezmění situace na trhu s kryptoměnami a těžaři všechny grafiky nevykoupí 🤮

• KrPa

Reakce na příspěvek:

jenze jsou veci, ktere ztraci na cene zavratnou rychlosti (novy mobil nebo auto) a veci, ktere mensi, navic v dnesni dobe cena grafik spise roste ;)

• LessPh

Ja ho mam - sluzebni. A bohuzel, nemuzu!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit