Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Miluju  EPIC GAMES a jeho politiku. A co jestě víc miluju je, jak lidi prskaj, když nekde napíšu, že ho mam rád. Nechápu proč je to tak často hejtovaná společnost. No vlastně, dobří jsou nenavidění, závist je zlá. Takže za mě, SUPER! 

    • twicer

      No jednou to třeba pochopíš, pak to bude fakt super. Zatím si žij vtom jaký seš frajer když si v opozici a padáš do mdlob když na tebe hážou číňani hry zdarma :)

  • readyxx

    tak konecne ten vysnenej clanek :D

  • triptich

    páči sa mi spôsob, akým EGS pristupuje k výberu hier zdarma. v ich ponuke si niečo pre seba nájde skoro každý.

  • Ja si nakonec nedavno taky ten epic stahl a beru si hezky jen hry zdarma kazdy tyden, zadny stres :D ta ikonka na plose me nezabje :)

  • Marines

    No jo, i když je něco "zadarmo", nemusím to chtít....?!

  • Nabídka zdarma docela vyschla co?

    • Vyschla? Asi málo sledujete...

      • Spíš to nechce vidět :)

    • triptich

      prečo? FS má svoje pevné postavenie na trhu a epic-u naopak patrí veľké plus za to, že v ponuke hier zdarma drží nie len kvantitu, ale aj kvalitu a hlavne rozmanitosť.

      P.S.: a to hovorím ako odporca praktík, ktoré EGS vniesol na pole PC digitálnych obchodov. neschvaľujem, čo robia, ale chce-nechce im musím priznať, že to robia dobre.

      • Přesně tak. Hlavně není divu, proč to dělají. Moc dobře vědí, že spousty hráčů jde na Steam už jen z principu a že tam mají většinu her. Máloco je pak donutí se byť jen zamyslet nad tím, že by mohli nakupovat jinde.

        • Třeba GoG to umí a nemusí nikoho uplácet.

          • Kéž by uplácel. A bohužel nesouhlasím. GOG je můj favorit a dost her tam prostě není. Nebo třeba s velkým zpožděním.


            Příklad byl Layers of fear 2, kdy jedničku mám na GOG a při vydání jsem psal na Steam forum, kde je GOG verze. Tenkrát jsem dostal odpověď, že ji ani neplánují. Ale aspoň po několika měsících ji tam nakonec dali.

            Samozřejmě hlavně dojíždí na to, že je DRM free :/


            A jinak GOG minulý rok vydal nějakou zprávu a prodeje na GOG nebyly žádný zázrak... Bohužel, podle zprávy jim tušim Zaklínač 3 vydělal víc než GOG. Což je smutný.

            • Taky ho mám radši, ale pak člověk dojíždí na líné vývojáře, kteří dost často kašlou na updaty nebo je dávají s velkým zpožděním. Vím o pár hrách, kde u GoG verze chybí oproti Steamu minimálně jeden patch a pak u her s aktivním workshopem je to taky špatný, protože dost často není alternativa odkud to stahovat nebo je neaktuální. Posledně třeba Homeworld, chtěl jsem nový complex a na Steam workshopu je poslední aktualizace srpen 2019, na moddb srpen 2018 a na jejich foru, kam se taky odkazují je ještě starší verze.

              • Reakce na příspěvek:

                Workshop je super, bohužel jeho nevýhoda je právě uzavřenost jen pro Steam. V tomhle třeba epicu fandím, protože on chce do svého storu dodat také alternativu Workshopu. Bohužel to ale stále nevyřeší problém, který tu píšete. Jedině asi kdyby vznikla samostatná služba, kterou by si každý store mohl implementovat do svého rozhraní. Bohužel, asi to nehrozí. :( Stejně s updaty. Vývojáře chápu, že je to asi otrava updatovat to na každém storu. Ovšem mělo by to tak být. Kdyby jich bylo fakt nespočet, ale zas tolik alternativ neni na to, aby to prostě byl takový žrout času.

                • Reakce na příspěvek:

                  Co jsem pochopil, tak na Steamu je to pro vývojáře pohodlnější a funguje to nejspíš jen na verzování nějaké "sdílené" složky, která se pak dá zveřejnit jako update a distribuuje se hráčům, ale u GoGu nebo třeba moddb musejí ručně vytvářet instalační soubor + patch.

                  • Reakce na příspěvek:

                    Nevím jak na GOG, ale Steam to opravdu má dost automatizované. Na GOG to asi dává smysl, protože přeci jen ty hry jsou DRM free, takže instalátor být asi musí. Stejně tak Moddb. Jakmile se to takto zautomatizuje, hru to s tou aplikací sváže, což Moddb ani GOG nechtějí. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit