Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mno...ty predplacene MMO jen tak neskonci. Reknete mi jedno F2P MMO ktere se vyrovna WoW....Zadne takove neni. A je logicke ze kdyz F2P MMOcek je milion, a tech preplacenych je jen par, ze zisky obou se nemohou porovnavat.... Radsi si zaplatim mesic, s vedomim ze si zahraju neco co stoji za to, nez hrat "zadarmo", ale hru o nicem. Zarny priklad je GuildWars.... Zadarmo, obrovska reklama, ale hraje nudna, fadni a system v ni vubec, naprosto deb*lni. Pak tu mame Rift, WoWko, Aion atd, kde sice platite mesicne, ale hra vam neco nabizi. Vim o cem mluvim, krome Aionu jsem hral vyse zminene hry vsechny.
  • Tlučte mě čepicema jak chcete, mě f2p zatím vyhovují.
    Cena bude asi podobná jako u předplatného, ale už jen ta možnost, že si sám určím, kdy a v jaké podobě si ten "bonus" vyzvednu docela dobře znamená, že jsem pánem svého herního času. Velké plus pro někoho, kdo má někdy času hromadu a někdy žádný.
    Navíc, proč f2p vyčítáte, že vás kosí někdo s lepší, koupenou pistolkou? Výbava/postavy jdou koupit v každé hře s předplatným, někdy oficiální cestou, někdy neoficiální. f2p hry se dělí na ty, kde jsou koupené bonusy užitečné, ale ne nutné (například world of tanks) a na ty, kde se bez placení neobejdete (doplňte si vlastního favorita). Když nechcete patřit do druhé skupiny, tak hrajte hry z první.
    • pán je vtipálek co? WoT je typický příklad hry, která kromě v základu blbě vymyšleného systému, který se navíc tváří jako bitvy tanků, přitom je to MP z Gears of War jen místo Marcuse Phoenixe se běhá s modelem tanku, kterej ale funguje stejně, jako ten Marcus Phoenix, ne jako tank a o tankové bitvě ta hra nikdy neslyšela(a její autoři vědí o tancích je to, že jsou velký, ze železa a daj se půjčit z muzea či odkud a dotáhnout na E3 pro srandu králíkům, o tom a v jakých terénech a prostorech za ww2 bojovali nevědí lautr nic), tak je to typickej příklad pay 2 win, prémiové střelivo dává jednoduchou výhodu při boji jednoho proti jednomu, kde ten s prémiovou municí toho druhého prostě sundá dřív díky vyšší dmg a penetraci, umožnuje lidem s nižším tierem tanku poškozovat více tanky vyšších tierů, které by proti nim měly mít jinak dostatečný pancíř.

      Prémiové tanky jsou zdrojem mnohonásobně vyšších zisků kreditů než se dá sehnat na normálních tancích, bez zacvičení posádky na 100% (za gold) je hra ve velkých tancích utrpení, stejně jako bez konvertování free expů(opět za gold) ideálně z prémiového tanku, aby se na nové typy odemknulo základní vybavení jako pásy, motor či dělo, bez kterých bývá tank vyššího tieru naprosto nepoužitelný, jelikož hra při rozřazování vybavení tanku nebere v potaz a tudíš takový tank končí proti vyšším tierům i když je často v základu horší než ten vylepšený předchozí-a jelikož počítá experience za poškození, tak s takovým základním tier 6 tankem proti tier 9 se jde po pár desítkách expů, protože velké tanky nejdou ani poškodit, nebo max. HE municí a řekněme, že 10% poškození jednoho tanku za 10 výstřelů nezaplatí ani tu vystřílenou munici o expech ani nemluvě.

      No a samozřejmě nelze nezmínit, že bez prémiového účtu v podstatě na tancích od tier 8 nejde hrát, jelikož kromě toho, že se na ně skoro nedá našetřit, tak pojejich nákppu už se dá pouze zbankrotovat, jelikož jejich oprava, cena munice spojená s tupostí 14ti spoluhráčů znamená velmi často mínusové zisky creditů tam, kde se zaplaceným premiem je hráč alespoň na 0

      Takže lži a propagandistické kecy o WoT si strč někam
      • Heleď, měl bys vědět že mluvíš s někým, kdo má ve WoT za celou betu a od releasu dohromady přes 15k zápasů, takže se nebojím se označit za matadora a tebe prosím, ať tady nepliveš na něco, o čem možná víš, ale nechápeš to.
        WoT je dokonalý příklad výborného systému. Premiumkem nezískáš vůbec nic, než co by jsi nezískal normální hrou bez něj, akorát o třetinu rychleji, než ten kdo nic neplatí. Třetina navíc není tak moc v porovnání s tím, jak výsledky ovlivní tvá schopnost hrát ... na to by jsi přišel, kdyby jsi se do toho trochu víc ponořil.
        WoT se dá bezproblémů hrát i na T10 bez prémium účtu. Včera jsem jezdil s mausem a is7 a hádej co, sice za asi 25 her "jenom" 15k v plusu, ale co? Uvědom si, že velké provozní náklady jsou způsobeny tím, že wargaming prostě nechce, aby hromada puberťáků jezdila v top tancích a hry byly i o něčem jiném, než 30x IS7. WoT je první MMO, kde se daří balancovat
        supersilné jednotky a jednotky mnohem slabší (a možná ještě eve, uznávám).
        A na druhou stranu si nemysli, že i s premium účtem jsou tanky T8-T10 vždy výdělečné. Pokud to třeba s t9/t10 neumíš, jdi se klouzat, budeš ztrácet prachy i s prémkem. Případně můžeš udělat jak nejlépe umíš a stejně prohrát, protože tým se nepovedl. I s prémkem. Jediné co ti prémko ušetří je po zápase s top tankem jedno kolo s nižším tankem na doplnění financí, nic víc.
        Premiová munice, o té mi neříkej laskavě nic, té jsem vystřílel víc, než do kolika ty umíš počítat. Je to drahá zbytečnost, jediný smysl má u artyn a to je takový hod kostkou, jestli vůbec dá dmg, protože to často lítá úplně do háje. Prostě hloupost.
        A premiové tanky? Horší než namaxované T8, jediný jejich bonus je, že mají vyšší zisky a dá se s nimi s průměrným hráčem vydělat něco i bez premia. Čili ti dají co, peníze? Ale ty získáš i jinak (a podle mě mnohem zbavněji). Nedají ti nic, co by jsi nezíkal jinak.

        Takže si ty své slinty běž odnést tam, kde někoho zajímají. WoT není hra, která by spadala do standardního modelu "mám top loď/zbraň/tank, teď budu už jenom vyhrávat a neskutečně rýžovat". A díky tomuhle filtruje strašnou spoustu pobertálních hlupáku, my hráči WoT jsme za to moc rádi a o to více si té hry vážíme.
        • Mimochodem, tady mi krásně znovu vykouklo, proč je WoT výborná F2P hra.
          Řekněte mi, v jaké jiné hře jsou z herního hlediska (výkon v bitvě) koupené stroje HORŠÍ, než srovnatelné varianty dostupné pro každého? Existuje mimo WoT ještě nějaká jiná hra s podobným principem?
      • No pokud to hraješ jako GoW tak se nedivim že dostavaš na prdell. Jak bylo řečeno, vubec nechapeš jak se to hraje a vsadim se, že si to po stovce bitev zabalil z neschopnosti. Premium a goldy jsou ve WoT obrovské plus, ale nezbytné? Ani omylem. Už jen že píšeš že premium ammo zvyšuje damage a že menší tier může leda střílet HE je jasny dukaz že nemáš absolutně ponění o mechanismech té hry. Raději si přečti manuál a Wiki než začneš zas plivat nesmysly. Ano, měl jsem podobné pocity, když jsem začínal, premium jsem nikdy neměl a nemam problem. Navíc tě nikdo nenutí kupovat Tier8+, spousta lidí si vybaví třeba KV nebo Marder II a s tím hraje, mnoho z nich je v Hall of Fame TOP10 a nikdy žádné goldy nekupovala.
      • Tady je velmi dobře vidět, že ty jsi tu hru skoro vůbec nehrál, respektive jsi přestal, než jsi pochopil mechanismy hry.

        Například to prémiové střelivo nezvyšuje damage, ale jen penetraci, přičemž z boku a zezadu je každý tank prostřelitelný o několik tierů nižším tankem a i zepředu má každý weak spoty s minimem armoru. Navíc je prémiové střelivo tak drahé, že by ho v public bitvách používal fakt jen magor.
        Zacvičit posádku z 75% na 100% trvá asi tak 100 her a když koupíš nový tank, dá se přecvičit starou posádku od 90%, takže je to pak mnohem rychlejší, rozhodně to nemá nic společného s utrpením.
        Taktéž co se týče farmení, možná jsou prémiové tanky dobrým zdrojem přijmů, ale jakýkoliv tier5/6 tank zastane stejnou práci, sice nevydělá tolik, ale opravy a munice stojí desetinu, možná sis všiml, že spousta lidí hraje KV nebo VK3601, takže proto. Uživit pak nějaký Tier10 stačí na střídačku hrát tyto tanky.
        Jinak co se týče levlovaní, samozřejmě stock tank je slabý, ale jen blázen by investoval goldy do každého tanku aby ho nejdřív vybavil. Každý tank je použitelný a každý jednuduše vybavitelný bez investice goldů. Pokud se ti zdá nepoužitelný, možná bys měl změnit svůj playstyle, protože z toho jaks to popsal cítím, že si vůbec nepochopil jak se ta hra hraje. Ono to není žádná FPS s překopanými modely a texturami, pokud jsi to hrál tímto stylem, nedívím se, že si lamil.
        Jinak XP se nepočítají jen z DMG, ale i z scoutingu, obsazování a bránění báze. Přesto pokud alepoň trochu víš jak a na co máš střílet, neděláš kraviny jako snažit se zabít zepředu heavy tank se svým mediumem, i se stock tankem jde vždy zadělat solidní XP. Možná někdy čelíš tankům o dva tiery vyšším, vždy tam je ale něco na tvém vlastním tieru a stejně často tam je spousta tanků o několik tierů menších.

        Opravdu myslím, že si to hrál příliš krátce, abys vůbec pochopil, jak se to hraje.
    • Tak pokud ti nevadi platit za neco vic a kupovat to po kouskach tak prosim. Ja radsi zaplatim cenu krabicovky a mam vsechno.
      • Tak ja jsem hral par desitek hodin lotro a nedal jsem za nej ani korunu. A pred tim jsem (jeste bezdetny a za svobodna) hral hodne runes of magic a koupil jsem si akorat permanentniho mounta kvuli cestovani. U free2play mas prave tu vyhodum ze je to jen na tobe, kolik zaplatis a rozhodne nejde pausalne tvrdit, ze zaplatis vic. Nemusis zaplatit vubec nic.
        • Ja hral par hodin aoe:o, a i pres to ze tvrdi ze to je free to PLAY, tak to bylo leda demo. Pak jsem hral APB a byl jsem farmen typkama co si rikali "premium customers" a meli smg za 60 euro. Takze ne diky, mozna to ma lotro jinak a neni pay to win, nebo demo kdyz nezaplatis.
          • ne, lotro je jiné. f2p model tu nabízí bez větších obtíží hrát do nějakého 40. levelu (z 65), což není špatné. omezení tu jsou, ale na základní nutnosti si lze v pohodě vydělat prostým hraním, takže investice vlastně není nutná. LOTRO je podle mě ideální příklad toho, že f2p může fungovat dobře a může vyhovovat hráčům i vydavatelům-vývojářům.
            • To muzu podepsat, hral jsem lotro 7 mesicu (od doby co preslo na F2P) a za tu dobu jsem nakoupil TP asi za 40 eur. A to mi stacilo na veskery podstatny obsah hry, vetsinu quest packu (az na dva myslim) a datadisky , rozsireny inventar, aukce, +chary a sloty, navic i diky moznosti ziskat hodne TP samotnym hranim, jsem nakupoval i ruzny blbosti (xp, milestones ..)a za tu dobu jsem zadny omezeni nepocitil. Jenze to urcite chce sledovat akcni slevy ( hlavne na questy) a kazdy utraceni si poradne promyslet. Bohuzel o jednu vec jsem prisel a to o monster play - coz neni asi tak zanedbatelne (nevim). Kdybych platil pravidelne poplatky vyjde me 7mesicni hrani na dvojnasobek...Takze za me velke plus pro F2P model...

              A je dost hracu, kteri do hry nevlozili ani dolar a za tech 7 mesicu maji chary na 65 lvl vcetne vsech podstanych veci - chce to uz ovsem venovat hrani trochu vice casu ...

              Jina vec je ovsem kvalita hry, ale o to ted nejde,ze :)
  • walltar
    Mikrotransakce pokud sou udělané tak že nenarušují PVP tak proti nim nic nemám, když jsou v shopu věci jako skinny, character sloty, dokonce ani XP bonusy nejsou podle mě na škodu. Questy už mě přijdou celkem drsne, ale i to de přežít. Prostě pokud se to projeví v PVE tak klidně ať si prodávají postavy na max levelu, ale věci jako lepší zbraň, lepší brnění, damaage bonus, které dou použít v PVP sou zlo.
    • jj, přesně tak, dokud mikrotransakce vstupují do PVP, je to průser, nikdy by nemělo být dovoleno kupovat si skill, je to jako kdybych si řekl, jo, hraju dejme tomu průměrně až lehce podprůměrně Counter-Strike, v podstatě netrénuju a ti naskillovaní mě dávaj, tak si seženu Wallhack/jiný cheaty abych se jim mohl rovnat(samozřejmě existují i tací zoufalci), já vím, jak to CS hraju, vím, že netrénuju jak bych měl a tudíš tomu odpovídá skill a ti, co to hrají hodiny denně jsou prostě lepší-ale nepůjdu a (díky bohu za to) ani nemůžu si jít koupit do cs store za 20 éček 3x silnější brnění
  • Mikrotransakce jsou ZLO.
    Větší než dat 300Kč za mněsíc.
    Už jen z toho důvodu jak se tu už psalo.Někdo si koupi nějakou pistol za 200Kč a kosí vas jak nic a tim pádem to lidi nutí bud přestat hrát nebo si to taky koupit.
    A za mikrotransakce člověk dá mnohem víc peněz.Sice je to vaše volba zda si pistol atd koupíte ale ta hra vás to přímo nutí kupovat jinak se to prostě nedá hrát.
    Za to v mněsíčním placení to maj všichni stejné nikdo nemá žádné výhody a nevýhody.
    Tam je to akorát jak si to kdo získá ve hře.
    Narozdíl od těch děcek co jim rodiče koupí ve hře uber zbroj aby jejich miminka byla nejlepší XD.V placenym MMO se musej snažit sami.
    • Za to nemůžou mikrotransakce, ale hloupí vývojáři-vydavatelé hry. Mikrotransakce jsou podle mě dobrým nástrojem, jak hráči nabídnout něco víc a jak vydělat. U mnoha her je to uděláno dobře. Musí se samozřejmě dodržovat jistá pravidla jako např.: za mikrotransakce si lze koupit jen kosmetické věci a věci, které nemohou zhoršit vybalancování hry. Ono, vybalancovat hru není snadné a autoři by byli sami proti sobě, kdyby dlouze balancovali hru a pak si to celé zkazili přidáním uber věcí do krámu...
      • to hej ale na takcyh blbsotiach ako blecky, farby na vlasy, atd na tom az tak enzarabaju - pretoze hraci ktory sa chcu mastit v ppv im je tka akurat jedno ci maju modre vlasy alebo za 5 eciek "namornicku modru farbu vlasov" :D
    • To je protste o tom, ze nekdo ma penize, ale malo casu (dospely clovek s rodinou) a jiny zase spoustu casu, ale malo penez (teenager). Az budes starsi a mit spoustu povinosti, uvidis, ze se na to zacnes divat jinak.
      • no, tak já takovej dospělej člověk teda asi nejsem, protože pokud hraju hru, jejíž základem je MP, tak chci, aby měli všichni stejné podmínky a ve většině Pay2win MMO her něco takového neexistuje, pokud se to týká PVE, whatever, ať si dělaj co chtěj, jestli umlátěj AI bosa o 5 minut dřív z mečem za 20 éček, whatever, ale pokud je hra primární PVP(což taktéž Pay2win hry ve velké míře jsou), tak musí mít všichni stejné podmínky, jinak je to o ničem, protože PVP má být o skillu a o ničem jiném, pokud si dospělej člověk a máš nutkání mydlit se v PVP s teenagerama, co maj naskillováno, je to tvůj boj, ale můžeš leda trénovat a ne koupit si proti nim lepší tank/meč/automatický míření, cokoliv podobnýho-i když pokud tě něco takovýho těší...no tak upřímnou soustrast no
      • jako dospely clovek co nema moc casu, radeji dam 300mesicne a v klidu si uziju hru se vsema vyhodama, nez se trapit nejakym dokupovanim blbosti, rozsireneho inventare, rychlejsiho mounta nebo co ja vim ceho jeste
  • Prej dochází pára. Ano, když se tu objevilo bazzilion radoby AAA MMORPG her, které stály za houby a nebyly schopny nasbírat dostatečnou hráčskou základnu, nic jiného než free-to-play model jim nezbývalo. Kdyby si držely alespoň několika milionovou základu, nikdy v životě by na ten F2P model nepřešly.

    Další věc je to, že mikrotransakce jsou často udělány tak vychcaně, že to vyjde dráž, než platit měsíčně, ale lidem to nepřijde, protože se zdá že dát během měsíce 1$ za dvacet pitomostí je lepší, než vyvalit naráz 15$ za měsíc. Je to takový oblbovák.
    • Zase člověk není vázán přesnými termíny. Pro mnoho lidí (včetně mě) to je důvod, proč placené mmo hry nehrát.
  • Radsi budu platit 10E mesicne (Wow atd.) nez stat pred otazkou a) byt farmen nekym s uber pistolkou b) koupit si taky uber pistolku za 60E (APB) a nebo farmit neco 500 her a nebo zaplatit a mit to rychlejs (WOT)
    • A radsi zaplatim 1500 za originalku nez hrat "free to play" Aoe:O ktery by stalo 2500 na pul roku kdyz bych chtel vsechno co hra obsahuje a nechtel mit omezeny demo
  • trolo
    podla mna hlavna nevyhoda tych predplatnych je to ze platite za 30 dni a aj ked nebudete hrat 29 dni tak vam to prepadne cize ked si to uz zaplatite musite hrat co neni dobre. tie mikrotransakcie su v podstate vacsia svinarna ale nikto vas nenuti platit a ked je to dobre nastavene (citaj nie pay to win) ale naozaj free to play + bonusy za prachy tak to je idealne. prave preto som zavrhol na old republic. 60€ teraz a este mesacne platit neviem kolko.... nas*****
    • souhlas, jen podotnu, ze je to hlavne problem "zapadniho sveta". Napr. World of Warcraft v Cine si kupujete hodiny hrani misto fixniho jednoho mesice. Je to tudiz hlavne problem nas zakazniku, ze se nedokazem ozvat, aby firmy zmenili svuj business model.
    • Proboha, si děláte srandu? Vsadím boty i s tkaničkami , že většina z vás prochlastá 400kč za jeden večer v baru/hospodě a tady si budou flamovat, jak je neokradají s měsičními poplatky. *7* Mě přijde těch 15eur za měsíc naprosto ideálních a pokud se vím to nelíbí, tak máte jeden ze dvou problému. První, že hrajete snad jen den v měsíci(to opravdu nemá smysl platit/hrát) a nebo druhý, že jste školou poviní a tedy spoleháte jen na almužnu od rodičů. Jiná možnost opravdu NEEXISTUJE.
      • trolo
        skor si robis srandu ty. nechodim uz do skoly davno a pracujem takze nepotrebujem ziadnu almuznu ale hry hrajem pre zabavu a niekedy ma proste hry nebavia a nehrajem ich nonstop pretoze mam aj ine hobby a povinosti. vsadit si mozes ist na loto. a v tom je nevyhoda toho mesacneho platenia. na old republic som sa tesil ale kvoli tomu systemu platenia z toho nic nebude
        • listek do kina stoji 150 korun a film ma 2 hodiny ... 300 korun tedy odpovida 4 hodinam zabavy ... je tedy 300 za mesicni hrani hodne ? pokud nemas ani ty 4 hodiny cas, tak nema smysl tu hru hrat ... a jinak je cena odpovidajici ...
          to same offline hry ... hra stoji cca 1000 korun a zabavi cloveka treba na 6-8 hodin ...
        • Takže patříš do druhé skupiny. Není k tomu co víc dodat. Zkus se zeptat svého poskytovatele internetového připojení, jestli můžeš platit jen dny, které jsi na internetu aktivní. Zvláštní, že se nad platbou internetového připojení nikdo nepozastavuje, ale u her to každému vadí. Cítím z toho pirátského ducha, který by raději neplatil za hry nic.
          • trolo
            nebudem tu dalej diskutovat s tebou. internet vyuzivam denne takze sa to neda porovnat. pre mna za mna si mysli ze som dedko na invalidnom vozicku vies kde to mam...
            • Já si myslím pouze to, že jsis lepší avatar, který by se k tobě hodil, nemohl vybrat. A přeji hodně štěstí ve F2P počinech. Já si za kvalitní MMO rád budu platit.
        • a mě to zase docela láká, sice jsem to ještě nestudoval, ale po několika letech na Red Dragonu, 5ti letech Navyfieldu(stále, ale méně často) a teď ještě tak spíš občasně World of Tanks(ne, ta hra je příliš blbá na to, aby se dala hrát nějak seriózněji, i Navyfield je-resp. byl před zavedením ponorek hra daleko více promyšlená než WoT) sem se zařekl, že už se další pay 2 win hry ani nedotknu, buď se definitivně vrátím pouze k singleplayer kouskům(což je limitováno tím, jak tragické odpady a šmejdy likvidující tradiční série teď vycházej - viz "..." 3 a "..." New Vegas, nebo podstatně rychleji zmršené DA2), nebo půjdu do onlinovky, které bude nabízet propracovaný rozsáhlý PVE a nebude o tom, že si někteří troubové nakoupí speciální "bonusové" vybavení za stovky éček a pak budou killovat ostatní, jako je to typické třeba ve WoT
          • Po zhlednuti Falloutu 3 jsem brecel, co ze to Bethesda s falloutem udelala.
            Ovsem po zahrani&dohrani F:New Vegas jsem byl rad, ze to dostali do rukou kluci Obsidiansky a i kdyz uz to neni TEN fallout,tak porad je to kvalitni hra!
            V New Vegas jsem temer nepouzival stupidni VATS system a hral to jako RPG/FPS a naramne jsem se bavil.
            p.s. Bethesdu moc nemusim, zato Obsidiany ano.
      • Ja mam male dite a druhe na ceste a opravdu nevim, kdy se ke hrani dostanu. A platit relativne velke poplatky treba za nejakych 5 az 10 hodin hrani se mi opravdu nechce. Proto mi free2play vyhovuje, pokud se v nem nakupuje obsah s trvalou nikoli docasnou hodnotou.
    • idealni by bylo kdyby se platila herni doba tzn ti co min hraji by min platili :)
      • tak ve výsledku by se všichni snažili být ve hře co nejkratší dobu. Byla by to výhoda pro málo hrající hráče a obrovská nevýhoda pro HC hráče
        • aspon by nebyly servery plny afk lidi kvuli kterym se nekteri nemuzou ani lognout
          • takhle by tam zase nebyl nikdo. Tak by se pořádná herní základna asi nikdy nevytvořila.
    • MickTheMage
      Za kablovku tiez platis mesacne vzdy rovnaku sumu, ci ten mesiac do telky cumis alebo nie :) Je to sluzba, rozdiel v tom neni. (az na cenu, teda :) )
    • Presne tak, melo by to byt neco ve stylu: den kdy se prihlasim do hry se mi odecte jeden zaplacenej den, dalsi dva dny se neprihlasim do hry vubec, nic se mi neodecte.
      • Jo, to takovýto systém bych považoval za dokonalý. Bohužel, nejsem věštec abych dopředu řekl, který měsíc budu mít dost času a chuti abych si zaplatil předplatné a který ne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit