Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Konečně pořádná tahová strategie. Kam se hrabe Legends of Eisenwald a podobné kousky. Nemám výhrady, kromě trochu nepraktické mapy. Tahové souboje jsou skvělé, RPG prvky opravdu fungují, plánování pohybu po světě a zajišťování zásob pro jednotku taky, náhodná setkání a nutnost rozhodování v situacích, kde není nic jen černé nebo bílé. Za mě 9/10, uvítal bych ještě o chlup rozšířenější možnosti craftingu a přidání % pravděpodobnosti zásahu i u chladných zbraní.
  • Nevim tedy, co jsem si kupil za verzi, ale pohyb po mape je TOTALNI HELL z duvodu enormni spotreby jidla, kdyz se potacim od almuzny k almuzne a horko tezko mi veskery cash taci akorat tak na jidlo. Delsi turu si neumim moc predstavit
  • lovem vydelavat? tim pri campu urcite ne, to hodi max, kolik mas figurek
    • Zkus si vzít 5 hutnerů a nepřibírat žádné jiné postavy. Občas zařízneš po cestě nějaké to prase a jedeš na double rations *3*
      • jo, prase, jenze pres noc nevydelas nic... tim jenom minimalizujes spotrebu

        co me ale zarazilo, ja si to ted dal na tu insane, a je to celkem easy, jen pri ceste do mexica mi zmizelo vic lidi a u indianu jsem nasel jen nektery a dalsi 2 + misenka jsou asi ztraceny uplne, to me trosku prekvapilo *1*
  • mozna se nekomu muze hodit informace ktera v recenzi neni a to, ze muzete mit vlastni pevnost, kterou muzete postupne vylepsovat
    • popravde me akorat brzdila v dohrani, jak se musi na vsechno cekat x dni... *6*
  • Keyz
    Skvělá hra. Chválím hlavně netypické zasazení a možnosti volby. Rád si čtu příběh.
    Osobně bych hodnotil více, protože je dost neobvyklá v dobrém slova smyslu. Hlavně není tak HC jako tabulkové hry typu Evropa apod.
    A hraje tam pěkná hudba :)

    Ale jsem zmanipulován tím jak mně hra baví *3*
    • Nejsi zmanipulován, plně se s tímto názorem ztotožňuji.
      Hra má vše co má správné RPG mít. Statistiky ovlivňující četná rozhodnutí. Rozhodnutí ovlivňující svět i vaši partu postav. Partu plnou postav s velkým výběrem povolání a interakcí.

      Soubojový systém je tak dobrý, jak jen v tahovce může být. Hra s vámi soupeří podle stejných pravidel svojí umělou inteligencí, nikoliv zástupy mobů s obrovským healthbarem.

      Ekonomický systém konečně dává smysl kdy se hráč musí starat i o zásoby a léky, nikoliv jen škudlit na co nejlepší equip jak bývá zvykem. Zároveň je zde však velká flexibilita, tzn. si můžete lovem klidně vydělávat.

      Co mě na hře zaujalo nejvíce je vzácná logická provázanost příběhu se sandboxem. Hlavní quest je zajímavý, ale umožňuje vám si věnovat měsíce prozkoumávání aniž byste si připadali že od něj příliš odbočujete.

      Jediné co tak můžu hře vytknout je absence dabingu a nepřítomnost vašeho hlavního avatara na bojišti. Pokud s tímto nemáte problém utíkejte koupit na GoG. Pro mě 9/10
  • ješte dobre ze my evropani jsme to kolonizovali a prinesli tam krestanstvi, vzdelani, zdravotnictvi a civilizaci. To co tam delali ti divosi predtim to snad ani neni mozny. jsem koukal na apocalypto a jen dobre ze je vyhladili
    • Prosimtě řekni mi, že nemáš volební právo. Moc tě o to prosím!
    • jeden z nejsmutnejsich komentu co jsem kdy cetl
    • Podívej se na nějaké drsnější videa z té oblasti (Mexiko - Jižní Am.) a uvidíš tu krásnou civilizovanost kterou jsme jim přinesli.

      A co se týče historie, tak něco se tam přineslo, ale lékařství a věda kterou měli oni (v některých ohledech srovnatelnou) a většina historických záznamů byla zničena těmi mírumilovnými křesťany, kteří tam přinesli tu tvoji víru.
      Náboženství mi nevadí pokud v jeho jménu neumírají lidé (asijská), ale podívej se na křesťanství nebo islám.
      Srovnej si fakta a nekoukej tolik na filmy.
  • Tak takhle nějak bych si představovala hry od Paradoxu, s příběhem. Zatím tuhle hru miluji.
    • Keyz
      Tak není tak HC a i běžný hráč se jí celkem lehce naučí.
  • poznamka po té první kampani se otevře ještě druhá takže 13+ 12 ale při kompletním projetí tak asi 35 hodin což je na hru za 20 doláru HODNĚ slušné
    • kovar.jakub
      Cca 13 hodin mi zabraly obě kampaně, první je celkem jednohubka *3* A u první je hlavně třeba dát pozor na to, aby ji člověk omylem neukončil dříve než chce - časově omezené poslední tři hlavní úkoly totiž zabrání splnění (aspoň v mém případě) dvou nebo tří nepovinných.
      • je videt, ze si to jenom prolit, ja uz mam v tymu asi 16 figurek a jeste s sebou tahnu mrtvou tu misenku, co se ke mne pridala hned ze zacatku, ale pak mi nekde mezi radka zdechla

        a narazil jsem na bug, kdy mi zmizela budka s amazonkou a tak nemuzu dodelat ukol, kde jsem se snazil hrat to na obe strany...
        • kovar.jakub
          Kompletní dohrání za prolítnutí teda nepovažuju, většinu vedlejších úkolů jsem splnil ;)

          EDIT: Jo a v partě jsem měl lidí na konci 14, jednu indiánku jsem ale schválně nebral.
          • ok, ja ze v recenzi bylo 10-12
            • kovar.jakub
              Ne, neumírali, jen když jsem vzal průměrný počet za dobu hraní, tak to bylo cca 12. Protože v úvodu je deset, že jo, na konci 14 :)

              Jinak zachránit se mi ji nepovedlo, podle mě to asi ani nejde.
            • a tos o ne pak prisel? mne hebla jen tam misenka, jde vubec zachranit? ja to urcite stihnul poprvy i ted... asi to nejde pres boj u toho oltare
            • kovar.jakub
              Jo takhle, k počtu členů družiny. 12 byl u mě takový průměrný počet, to souhlasí.
            • "...je mapa světa, po níž se pohybuje panáček představující vaši cca dvanáctičlennou výpravu"
            • kovar.jakub
              Kde?

              Také se počítá, že její dohrání mi při tu dobrovolné, tu nedobrovolné ignoraci některých vedlejších úkolů, zabralo asi 13 hodin, což je na nezávislou hru více než slušná porce
  • Základem je dokonalá znalost angličtiny bez nutnosti nad textem přemýšlet. Jinak si rozhovory neužijete. Boje celkem ujdou, ale žádná sláva.
    • Hral jsem zatim jen asi 2 hodiny, ale jsem z toho celkem zklamanej. Rozhovory skvely, boje vazne nejsou nic moc a vysoce nezabavne je udelana mapa a pohyb po ni.
      • kovar.jakub
        Boje se postupně zlepšují s povyšováním vojáků a využíváním barikád, pastí atd. Mě po počátečním oťukání bavily, ale po rozvinutí do plné krásy to bylo ještě něco jiného.

        Pohyb po mapě není ideální, ale věřte mi - je to o hodně lepší, než to bylo. A vzhledem k rozhovorům, příběhu a právě bojům se to dá snadno překousnout.
  • h0p3
    Tak houby zle, radost. Já teď z nudy zas rozjel Fallout Tactics, aspoň vim co potom. :)
    • MidnighT91
      Z nudy? Tactics je moc nedoceněnej...
      • h0p3
        Z nudy, nedostatku tahovek a protože jsem to hrál, snad naposled před sedmi lety :).. Přesně, zas mě baví až to pěkný není. Ale na to jakej jsem Fallout universe fan, tak ani nevim jak si vlastně stojej Tacticsn mezi ostatníma fanouškama..
        • kovar.jakub
          Vím, že to u recenzí tahovek píšu takřka pokaždé, ale...

          Pokud ti tahovky chybí, doporučím koupit 3DS. Nejenže je dvojice vysoce kvalitních a trvanlivých tahovek přímo pro 3DS (Tom Clancy's Shadow Wars a Fire Emblem: Awakening), ale hlavně dostaneš přístup k tahovkám z původního DS (dvoje Advance Wars, dvě nebo tři Age of Empires, Civilizace, Disagea, Final Fantasy Tactics...). Přičemž ty hry na DS stojí do tří set... A to už je hodně dobré, myslím :)
      • Chybi slusna replayabilita, proto je nedocenenej.
        • Kein
          To je pravda, ale přesto všechno si ho vždycky jednou za dva roky spolu s F1 a 2 nainstaluju a začnu hrát, sic mnohdy nedohraju. Nevím, asi mi chybí ta Falloutí atmosféra, kterou Tacticsy ještě mají, a kterou zoufale postrádám u her od Bethesdy.

          Expeditions zkusím, ale indiáni mi nejsou moc po chuti, ovšem jestli se do toho dostanu, tak rozhodně kupuju, dobrých tahovek je jak šafránu.
        • To chybi vetsine novych her a presto jsou hodnoceny jako superhity
          • Protoze dnes uz nema replayabilita pro developery zadnej vyznam, spis naopak, v jejich ocich je to vic prace a min penez. Ted je trend udelat hru, rozdelit ji na 5 casti, prvni vetsi cast vydat jako plnou hru a dalsi 4 casti vypustit postupne a udelat tak trojnasobek zisku.
            • Paulcz
              to je dost smutnej příběh

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit