Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Futbal by sa mal hodnotit podla toho ako doverne ho dokaze simulovat a nie koli kartickam a podobnym srackam. Tento rok PES jednoznacne lepsia hratelnost a celkovy zazitok z futbalu cize 8/10, -2 za tie mody. Fifa je cista arkada a povedal by som 7/10 max. Keby konami investovali do modov a licencii EA by mohla prestat Fifu vyrabat...
    • Mart9
      Čistá arkáda byla FIFA tak v letech 2006-2009, to byla povinnost hrát lepší PES.
      • s tím bych asi úplně nesouhlasil, pokud se bavíme konzolích. Pokud myslíte PC, tak samozřejmě máte pravdu, ale vždy by se asi měla měřit nejlepší vydaná verze, protože EA sportovní hry cílí převážně na konzole a PC společně s tablety a mobily mělo vždy na druhé koleji.

        https://www.youtube.com/watch?v=HRmgHFiTfYQ
        • Mart9
          Ano, myslím PC. Konzoli jsem si pořídil až v roce 2015 a už loňský ročník FIFY je na ní vynikající.
  • Takže z recenzi lze vyčíst, že fotbal je skoro na h*vno, ale jsou tam schválně věci, na kterých u mnoho lidí vzniká závislost (jako otvírání kartiček) ...takže je to vlastně supr hra za 8/10. *7*
    Jsem vyloženě jen Fifa hráč, PES jsem hrál dříve jen na PS2, ale neznamená to, že budu Fifu zbytečně nadhodnocovat. Recenze se dělá 2 týdny? Takže je pochopitelné, že ty nové serepetičky recenzenta baví. Ale pokud patříš mezi hráče, kteří chtějí hrát hru rok, dva (já kupuju Fifu teď už jen jednou za 2 roky a kupoval bych i méně, kdyby starší díly někdo hrál- protože se ty nové díly neposouvají dopředu, viz níže), tak tě ten fotbal začne časem frustrovat. Možná se někdo bude ptát, proč se tedy tak sebepoškozuji, ale je to prostě tak, že fotbal miluju.

    Největší paskvil je, že Ultimate Team stále funguje na tom, že když prohráváš - hráči hrají úplný h... prd a nepřihrají si přesně ani na 3 metry, nebo lépe řečeno přímo do nohy soupeřovi a když vyhráváš, stačí gamepad držet v jedné ruce (nadsázka) a hráči hrají jak z partesu. Počítač za tebe brání skoro sám, hráči mají milimetrové přihrávky i na velké vzdálenosti, mají lepší dribling, kdy ani nemusíte používat "nápaditý dribling" a sami si hráči driblují jak Messi před 5 roky. Ono by to znělo logicky, že když klub prohrává, tak hráči mají slabou morálku a prostě se jim tak nedaří, viz Chelsea poslední sezonu pod Mourinhem, nebo naopak Leicester titul... ale pouze v kariéře, a ne v multiplayeru! kde se hraje vždy proti jinému hráči. Není problém mí třeba 10 výher v řadě a ti méně zkušení, třeba 10 proher v řadě. Co to je pak za fotbal, když ti hra ovlivňuje, jak ti hráči budou hrát a zásadně rozhodovala o tom, zda vyhraješ, nebo ne a nebo se na výhru nadřeš jak kůň.
    Nejlepší byla co se týče hratelnosti proti ostatním lidem Fifa 13, tam to alespoň fungovalo tak, že sis mohl koupit kartičku "morálka" a nebyl si tak ovlivňován počítačem.

    Proto si vážím hlavně recenzí na Steamu, jelikož tam píší zkušení hráči (stačí pár minut hledat) a dozví se tam člověk informace, které jsou co se týče hratelnosti mnohem důležitější - pochopitelně se to netýká teď hry Fifa, když je na Originu, ale her obecně.
    V které recenzi se takové info, co jsem napsal dočtete?

    Klidně by nová fifa mohla mít 5/10, protože s názorem recenzenta nesouhlasím a hratelnost v samotných zápasech je to nejdůležitější, pokud tu hru chce hrát hráč dlouhodobě a nevím, co by tam bylo nad průměrem. Fifa 18 nepřináší oproti 17 v hratelnosti nic pozitivního a Fifa 17 si 8/10 taky nezaslouží - nebýt to AAA hra, tak ji ani nemá, ale toho už si někteří všimli.
  • Zdravím, musím souhlasit, že nová FIFA je o dost útočněji laděná než ta loňská. V čem souhlasím min je, způsob obrany. Při prvních zápasech jsem byl docela nešťastný z toho, že nedokážu nikoho zastavit, ale pak jsem objevil, že letos je naprosto nezbytné při obraně hodně používat L2 a že jsou hráči diametrálně šikovnější při odebírání míče a zastavovovani přihrávek. V minulých dílech to tam bylo, ale moc jsem to nepoužil. Tady to bez toho nejde. Když člověk dá delší poločasy a slow rychlost a povypina asistenty , tak se i projev hry celkově trochu posune k fotbalu. Líbí se mi letos mnohem víc golmani a přijde mi, že zlepšili i dlouhý centry. Prezentace se celkově zase o něco zlepšila a celkově už se mi nijak nechce vracet ke starému dilu. Co mě překvapilo je, že si ea nepohlidalo docela dost bugu, co nebylo úplně zvykem. Většina už je pryč, ale třeba v transfer hubu mají ve shortlistu všichni udavany jen levou nohu i když jsou to pravaci. Celkově to vypadá na slušný díl ač občas AI začne dělat docela digihru a na legendary je to docela dřina pohlídat si záda, ale stejně v tom zase pár sezón v manager módu utopí.
  • su tam zase kartičky?
    • Samozrejme, ved z toho ma EA najvacsie zisky...
  • Všechny negativní věci, které zmiňuješ v recenzi se dají celkem snadno vyřešit.

    1. Taktické bránění nepoužívám od doby, kdy tvůj druhý hráč soupeře jen stínuje a už mu nejde do těla.

    Takže zkus původní styl zvaný legacy defending, jak jsem ti již psal ve vašem let's playi - díky tomu budeš moc pressovat soupeře rovnou se dvěma tvými hráči najednou a vzít si svůj míč zpět.
    Zkoušel jsem demo a bohužel mi každý další ročník přijde lehčí a lehčí.Odebrat soupeři míč není zase tak velký problém. Kde jsou ty časy, kdy jsem několik ročníků Fify hrál beze změny na druhou nejtežší obtížnost a byl spokojen.

    2. Pokud ti přijdou přihrávky až moc perfektní a dokonalé, možná by to chtělo poladit slidery, i když tam můžeš upravovat pouze přízemní přihrávky - ale tak aspoň něco.

    A teď věc, která mě zajímá nejvíc : V PESu umí AIčko dělat technické finesy s míčem. Co jsem viděl gameplaye Fify, tak tady AIčko taky něco málo umí, ale málokdy to využívá. Vidět Neymara, jak za celý zápas neudělá jedinou parádičku s míčem je bolestivé. Pak tu ale máme třeba Jonjo Shelvyho ze Swansea, který něco na ten způsob efektních triků s míčem dokáže nabídnout. Tak mě zajímá, jak to tedy s těmi skill moves v plné hře je ?
    • Shelvey už je nějakej čas v Newcastlu, borče, *2*
  • Dobrý den chci si koupit na PC Fifa 18 a jelikož jsem velký fanoušek Holandského fotbalu už od roku 1988 tak moc prosím o pomoc nebo radu. Chtel bych si vytvořit nebo jestli to jde někde stáhnout 3 tými Classic Netherlands podle svých představ ale bohužel to neumím tak kdo to umí nebo mi poradí tak budu moc rád a určitě se domluvíme na odměně.!!! Děkuji Honza muj email: 10jim@seznam.cz
    • SalemCZ
      Kup si PESko tam si stáhneš všechno možný.
  • Mart9
    Loni FIFA i PES 8/10, letos FIFA i PES 8/10. Vašku, tak to pro čtenáře rozsekni.
    • PES je lepší, ale EA dává lepší dárečky, výlety do Usa apod. Ti recenzenti to mají těžké, no.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit