Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Proč je HL kultovkou je těžké vysvětlit, sám teď přemýšlím proč v osobních žebříčcích ho řadím do předních příček.
    První díl oslovil způsobem vyprávění - vše z vlastního pohledu bez ošklivých cutscén - zasazením do zajímavého a neustále se měnícího prostředí a u FPS nečekaných logických prvků, souvisejících s propracovaností map. Do té doby nevídaný zážitek.
    Druhý díl přišel s podobnými trumfy, které ovšem opepřil nečekanou novinkou - vlastním krásně vypadajícím enginem chlubícím se poprvé skutečně pořádnou fyzikou objektů. Když jsem poprvé spatřil plovoucí sudy na hladině vody a o pár okamžiků později okusil jakým způsobem autoři promysleli využitelnost této vlastnosti jejich hry, byl jsem uchvácen. A zůstávám dodnes.
    To jsou věci, čím mne Valve tehdy tak dostalo a proč HL řadím mezi nej hry.
    • Mňa by len zaujimalo, ako ich mohlo napadnúť, že tie sudy je možné tak jednoducho stiahnuť pod vodu:)
  • Nevím jestli si to tu dotyčný ještě přečte ale... Jako program na připojeni dualshocku 3 na pc pouzivam Motionjoy, staci to vyguglit a najde to download, dá se přes to emulovat ovladač xboxu 360, staršich PSek, nebo si to nabindovat celý po svým
  • Já chci HL 3 a bude to nejlepší hra na světě :D
    • ja chci portal 3
  • Měli by se jít klucí trochu vopálit a ne sedět 24h u hry nebo u psaní recenzí:).Fight club bych přejmenoval na pokec pracovníků vápenky:).
  • smejki
    Tím Dwarf Fortress mi Petr připomněl ještě jednu hru, jejíž míru úspěchu nepobírám - Minecraft.
    • Tak u Minecraftu je to jednoduché, je to prostě moderní lego a děcka baví tam blbnout a stavět. Lidi tvoří různé mapy, stáhneš a hraješ jak adventuru. Pro pokročilé jsou tam logické obvody, kreativní lidi zase staví obří nádherné projekty.
      • smejki
        to mi neříkáš nic novýho. ale 20 milionů kopií simulátoru přemisťování kostiček je pro můj vkus záhada. ne že bych se nad tím pohoršoval, nebo to považoval za nefér úspěch, samozřejmě. Jen mě překvapuje, že je tolik "děcek".
        • Kazdyho bavi neco, lidi co nazyvaji ostatni "deckama" jen proto, ze se nekterym libi neco jineho, maji zrejme problem samy se sebou... Je to proste oddechova hra... ver nebo ne, ale ne kazdyho bavi prijit z prace a jit vrazdit rusaky do nejakyho call of duty nebo battla, ani se hadat s polakama na LoL... Minecraft zapnes, postavis si baracek, udelas jatka na kravy nebo neco podobnyho a zase to vypnes, nestresujes se u toho a bezvadne si odpocines.
          • smejki
            No hlavně že tam dávám uvozovky *7*
            Tím myslím, že SI lidi rádi HRAJÍ, blbnou s kostičkama, experimentují - tedy dělají to, co typicky dělají děti, lidští tvorové ve fázi nejintenzivnějšího učení se a zkoumání světa. Vždyť je to lego. Každej obeznámenej člověk, to tak označuje. Kdo si hraje s legem nejvíc?

            Ale jo, pokud chceš brát děti jako pejorativum, budiž.
            • smejki
              "navic co je spatnyho na legu?"
              Nevím proč tohle vůbec píšeš. Nikdo tu ani nenaznačoval, že by to (Lego, Minecraft) byla špatná věc. Možná by nebylo od věci zahodit tu představu, že jakmile někoho něco míjí, považuje to bez výjimky za kravinu a lidi, kteří to hrají (poslouchají/sledují), za pitomce.
            • kickasl
              ja myslim, ze lidi si radi pripomenou stare dobre casy, kdy byli detmi, nemeli zadne starosti a mohli si jenom hrat, navic je spatnyho na legu? ja minecraft hral chvili, prestal docela brzy bavit, ale po case sem se zase k tomu vracel a ikdyz jsem u toho pokazdy stravil min a min casu tak je to fajn hra a hlavne neco co v dobe vydani nemelo zadny konkurenci, proste neco noveho
  • puste me domu :)
  • vzdycky me Grygarovy nazory na eSport o kterem tato herni kapacita vi ocividne velke kulove, strasne pobavi. Je to presne jak slyset moji babicku mluvit o internetu. No a o tom co si o ruznych modernich vecech myslela prababicka ani nemluve. Alespon, ze Petr Polacek ma trosku sirsi prehled o deni v teto casti herniho sveta, nebo se mozna proste snazi jen nevypadat jako sasek. Mozna pro priste, kdyz o necem nemam ani paru, tak se radeji nevyjadruju.
    btw to slovickareni se sportem je fakt unavujici, necht pan Grygar teda vymysli nove nazvoslovi, kdyz mu pismeno "e" nestaci a protlaci do siroke verejnosti, aby bylo vsem jasne o cem se mluvi a vsichni budeme spokojeni.
    • janchor
      Však jsem se taky nevyjadřoval a jenom konstatoval, že mě progaming nezajímá, a že bych hráčům, stejně jako třeba šachistům, neříkal atleti. S označením nějakejch her za sport nemám problém.
    • Grygar je intoš, co bys od něj čekal...
  • Tak pro Dwarf Fortress jsou i grafické nadstavby a s tím už to vypadá i jako hra
    • smejki
      na ovládání ale žádnej fix není, ne?
      • Co vím, tak se to jede přes klávesové zkratky a textové menu, nevím jak jinak bych to řekl
  • Šachy jsou sport pouze jako uznanana vyjimka Olympijskym vyborem apod. kvuli sve vyjimecnosti. Proto rikat, ze kdyz jsou Sachy sport, potom je sport i LoL apod. je dost zavadejici.
  • KDy bude někdy James COle v podcastu diky za odpověd,ganja
    • Řezník!
    • klidně mužete pozvat aj matrixe legendu s hroznove lhoty :D ::D
    • To ses trochu spletl, zkus napsat do redakce Bravíčka nebo do časopisu Dívka
      • Pochybuju že maji v Bravičku podcast :D nebo že by byl James Cole dívka :D nwm proč by ho nemohli pozvat když tam byl aj tafrob ktery ma jenom zakladni vzdělani a james cole jěště nedostudoval :D: D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit