Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Myslim ze ten vylev nieje len ohladom toho clanku ale ako hovoril Martin Bach ale aj ostatny ze nieco sa nabalovalo a hromadilo a teraz to prasklo alebo aspon cast, bude to ze v podstate od zaciatku sa na hry, ci uz pocitacove alebo konzolove, proste cely segment videohier, pozerala vecsinova populacia cez prsty. Prinajlepsom boli rozne ustipacne a sprdavacie poznamky. V 90tych rokoch ked nastal hlavne vykonnostny boom pc a vdaka tomu sa zacali hry posuvat dalej, sa zacali trochu chytat hier aj media. Ale zasa skor koli sledovanosti, stylom sokujucich sprav. A Doom a podobne boli vyzivnym materialom na "krvave" spravy. Po roku 2000, ked uz bola 3d akcelerovana grafika v plnom prude a hry boli graficky zasa dalej sa uz toho zacali chytat aj politici ked potrebovali nahnat body v roznych kampaniach. Ked mohli tak si zasa kopli. No a dnes ked uz hry su nedvratne sucastou entertainmentu, mam pocit ze si do nich kopne kazdy kto momentalne potrebuje sa nejak prejavit alebo nahnat body. Cakam este kedy zacne do nich kopat holywood kedze obraty a fiancny rast celeho herneho priemyslu je raketovy a uz ohrozuje aj ich. No a toto cele sa v ludoch za tie roky zbieralo. Osobne si myslim ze vecsina ludi to neriesi a len proste hra oblubene hry. Potom je cast ludi ktorych sa to aj dotkne alebo obcas sa k tomu vyjadria a potom klasicka ukricana mensina, asi ako v kazdej oblasti. Osobne si myslim ze ale tento pripad asi bol takou rozbuskou aj vdaka tomu ze zatial co si doteraz vecsinou kopali do hier ludia "mimo hier" v tomto pripade to islo od novinarov/vyvojarov co asi niektory pocitil ako ranu pod pas.
    Mimochodom suhlasim s p. Bachom ze je fakt v dnesnej dobe vadne ze ak sa nepriklanam ani k jednej strane tak som pomali povazovany za hov*do alebo ak nesuhlasim s jednou tak ma automaticky to akoze zaraduje k druhej strane, pritom to vobec nemusi tak byt. A to sa netyka len hier ale paradoxne je to docela casto prave pri LGBT temach a podobne. Niekdy mam pocit ze ludia uz stracaju zdravy sedliacky rozum a ani nevedia v mene coho.
  • Tema te nezajima, ale MUSIS se k nemu vyjadrit - aby tady nahodou nebyla diskuze, do ktere jsi nenapsal.
  • Tedy tohleto téma, co lidi už neví roupama co dělat. To mně zas až tak moc nezajímá. Starosti má člověk a ještě aby se zabejval dalšíma hloupostma pár unuděných lidí. Co nemají co dělat.

    Náká komedie nebo co, nevím neřeším.
  • TheGGG
    Edit: Už se chytám, sem se podíval na YT a dlouho jsem se takhle nenasmál. Pěknej b0rdel se nám tady v herním průmyslu rozjel.
    PS: řekl bych že za vším je žena, ale to by mě feministky zabily.
  • TheGGG
    Tak jsem se díval na nějaký videjka a musím říct, že ta holka je úplně poblouzněná. Asi si hraje na nástupce Jack Thompsona, ale zase z trochu jiného úhlu. Prostě se rozhodla, že se trochu zviditelní a začne rejpat do her, tak jako dřív lidi rejpaly do všeho co bylo nové a neznámé. Od rockové hudby až po televizor.
  • TheGGG
    Uf, nějak se nechytám, asi mi toho hodně uniklo, o co de s IGF a Mayou Kramer, chápu to správně, že nějak ovlivňovala kdo vyhraje indie fetivaly a spala s nějakým chlápkem z IGF? Předpokládám, že Anita Sarkeesian je zase jiná kauza? Fakt totálně zmatenej, popravdě tak moc, že jsem se ani nedívál na podcast. Každopádně herní průmysl je na vzestupu a kauz a pozornosti bude přibývat, brzo začnou vnikat spolky proti hrám a hráčům obecně.
  • Kozy
    Jde o to že pár lidí nemá do čeho píchnout a tak si vymejšlej problémy. Takový pěkný divadlo.
  • TheGGG
    A o co teda tý feministce de? To jí vadí nějaký stereotypy ohledně žen ve hrách, nebo násilí či co? Já jen vím, že cosi dala na YT a od tý doby se jí kdejaký magor snaží zastrašit znásilněním či zabitím, ale čím je na*rala fakt netuším. Jestli ale chtěla, aby herní hrdinky byly tlusťošky, pak se není čemu divit, že no lifeři zapalujou pochodně.
  • je to tak, v Indii zabíjejí holčičky, protože nemají takovou cenu jako chlapec, v Africe uřezávají za vědomí klitorisy, a v západním světe se zase ubližuje ženám tím, že se zobrazují jako zosobněný objekt sexuální touha! Safra!
  • http://www.slate.com/articles/technology/bitwise/2014/09/gamergate_explodes_gaming_journalists_declare_the_gamers_are_over_but_they.html
  • Gaming journalists are caught between capitalist reality and their own frustrated aspirations to be serious cultural critics. But they cannot solve their problems by preaching about the death of their audience. That audience is dying only in that it is leaving them, a process the journalists have evidently decided to accelerate. Game journalists are rage-quitting their meal ticket.
  • TheGGG
    Ajeje, tady se nám rozjelo dospělé téma. Koukám, feministky, ukrajina, izrael, fakt sem si asi spletl stránku.
    Tvl. o čem vlastně ta mařka mlela? Nechcou se mě o tom zhánět nějaké informace, ale zdá se, že hodně nerdů kvůli ní vyrazilo do ulic. Vadí ji moc velký prsa herních hrdinek? To je fakt strašný v porovnaní s tím jak hnusný věci se dějou ženám v mnoha zemích třetího světa.
  • Osobně jsem si po prostudování této aférky vyvodil dva závěry:
    Novináři, kteří se staví za názor "gamers are dead" by asi měli opustit herní žurnalistiku na místě kde působí a začít pracovat v médiu, které má za cílovou skupinu tu pseudointelektuální část, řešící do nekonečna pseudoproblémy typu "málo žen, moc násilí, atp". To je první část. Druhá věc ve mě vyvolává velkou hořkost - nebyli jsme to my hardcore hráči, kteří pomáhali ze svých peněz zafinancovat herní průmysl v době, kdy to ještě nebyla multimiliardová záležitost? Pamatuji si, že jsem si kupoval hry v době, kdy pro mě koupě novinky znamenala utratit jednu šestinu výplaty, ale nelitoval jsem ani koruny většinou. A ted se dozvídáme, že jsme ta zastarale smýšlející část, kterou je potřeba v rámci nějakého sociálního inženýrství, jakési zrychlené řízené evoluce odstarnit? FUCK YOU, SJW. Chcete bojovat proti diskriminaci žen, proč nejedete do Afriky se zastávat ženskejch, kterejm uřezávaj klitorisy???? Jsou to jen kavárenský povaleči, který si nevidí do úst.
  • Největší problém těchto bojovníků za rovnoprávnost je ten, že ve své podstatě bojují sami proti sobě. Je to ale ve finále fajn pro všechny ostatní kteří to mají v hlavě v pořádku, protože se tak otevírá další téma, minimálně v oblasti zábavního průmyslu, závan něčeho nového v komedii je fajn, (rasimus už začíná nudit) https://www.youtube.com/watch?v=oNvzCjJG4Hg
    Ale vážně, mohlo by být zajímavé napsat seriozní herní příběh s hlavními představiteli gayi nebo lesbičkami, mě by to vážně zajímalo, ale když vím že bych tím jakožto tvůrce udělal té kravičce Anitě radost, tak bych raději do hlavních rolích obsadil chlapa a ženskou. Nechtěl bych prostě mít s touto sektou fanatiků nic společného. Takže za mě: "Good job Anita!" a ještě "Go SJ Warriors!" (myšleno doslova jako podpora fotbalového týmu, aby hrál pro pobavení diváků *3* )
  • Kazdymu je ukradeny v cem Grygar chodi, at si klidne oblikne pytel od brambor ... Pointa je v tom, ze neni nutny mit osobni zkusenost s necim, co chce nekdo kritizovat (coz ty tvrdis, ze nutny je - a je to nesmysl)
  • Až na to že vrah zabija ludi a muž ktory si oblečie suknu zabija len hlupe ludske predsudky :))
  • Ja nikdy nikoho nezabil, ale vraha bych si kritizovat dovolil, protoze zabijet podle me neni spravny ... *8*
  • Mato1987
    To je reakcia snáď každého inteligentného človeka, teda pousmiať sa nad tým a ďalej tým nezmyslom nevenovať pozornosť, ale ako vidíś niektorí neštastníci tomu venujú toľko pozornosti, až to nie je zdravé. Do tejto skupiny sa dajú zaradiť aj jej obhajovatelia a stúpenci tohto prihoretého hnutia.
    A práve z tých neštastníkov tá psychopatická klamárka žije. Apropo ako sa hovorí na ľudskej blbosti sa dá najlepšie a hlavne najjednoduchšie zarobiť
  • Pokud míníš AnSark, tak prostě používá správná slova a vytváří správnou atmosféru okolo svojí osoby, která na západě způsobí správnou odezvu. A o to jí jde. Už pro taky existuje termín - "professional victim".

    Pro představu, je to jako kdyby sis obléknul KuKluxKlan hábit, vlezl večer v NY např. do Bronxu (nejlépe někam kde se pravděpodobně schází lidé různé barvy pleti, kteří měli v životě smůlu a znají jenom ulici a každodenní boj o přežití) a pak (pokud to přežiješ ty) všude kde to jde pořádal přednášky jak je to strašné, že tě nějací wannabe gangstas chtěli zmlátit a/nebo zastřelit. Přitom podle tvého prohlášení ty jsi přece jenom chtěl poukázat na absurditu hnutí KKK a naopak řešit s nimi problém soužití různých etnik ve městě NY, tak proč na tebe do háje ty lidi útočili, no není to hrozné ve vyspělém státě 21. století?
    S tím se přece musí něco dělat, nejlépe se jim tam v tom hábitu za doprovodu ochranky začít promenádovat před očima ob týden. Musí si přece i takoví lidé zvykat, že žijeme ve vyspělé tolerantní společnosti a cílená provokace je rozhodně ten nejlepší způsob jak takové problémy řešit, ne?
  • Matthew1J
    Mno aspoň to tvrdíja. Uvidíme co z toho bude.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit