Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zrzzek
    Pořádný Fight Club! 234. díl byl dost nudnej - Dobrovský řekne téma, každej si odmele něco, hlavně ať už je konec... V tomhle díle spolu kucí nesouhlasili a rozvedla se nějaká + - smysluplná debata... Hlavní je, že ty 2 hodiny byly zábavný... Jen tak dál!
    • fallanga
      Nechci říkat, že klasický FC je nudný, rád se na něj dívám a bavím se při tom, ale tohle byl po dlouhé době ten pravý fight club. Vávra vs Poláček, nádhera.
  • Aby bylo jasno a říkám to hned zkraje - nejsem Vávrův fanda, ale tentokrát jsem valil oči né z Dana, ale z pana šéfredaktora, kterej na mě působil dojmem, že je alergickej na cokoliv, co Dan (minimálně prvních 20 minut) řekl. Opravdu vole, fakt nechápu, vole, proč ho tam zvete, vole, když jeho názory nemůžete vystát a okřikujete ho ať drží hubu apod. Už se nedivím, že Dan přijde jednou za půl roku, naopak se budu dost divit, pokud ještě někdy přijde.
    • Mart9
      Už se omluvil.
      • Tak to sorry, nezaznamenal jsem. V tom případě jako bych nic neřek :)
    • Radkaa
      Souhlasím.
  • Nevím, školy nemám, ale mohl by se Petr vyjadřovat aspoň trochu na úrovni, jasně, je to fight club, ale říkat za každým slovem vole... kolik je mu let, netuším, ale jak kdybych poslouchal v tramvaji mlet pantem puboše. Taky mi připadá jak jeden můj kámoš, kterej je proslulej tím, že musí bejt pořád a v každý situaci a rozhovoru v opozici, když mu řeknu, že lejno smrdí, začne mě skálopevně přesvědčovat o opaku, jen aby náhodou se mnou nemusel souhlasit. *1* "hodnota vole firmy není vole daná vole akciema vole"..."jo a čím je teda daná?"...."éééééé" *15*
  • Dost mi vadilo, ze se tam tak casto ozyvalo genderove nevyvazene osloveni vole. Priste prosim casteji pouzivat i osloveni p!co. Dekuji
    • V zásadě tam padalo víc jinýho slova, než vole. V zásadě by se to dalo určitě nahradit mín genereckým výrazem, ale v zásadě mi to nevadilo, protože v zásadě, když padá slovo vole, tak je vidět, že jsou kluci do debaty zapálený... v zásadě....
  • Llour
    Myslím, že ten začátek Petr trochu přehnal. Ano, Dana je potřeba trochu usměrňovat, ale být na svého host nabroušený od prvního slova je trochu síla. Ta snaha být v opozici za každou cenu (viz. debata o hodnotě firmy) byla někdy až moc okatá. Jinak ale super díl, děkuji za zodpovězení otázek a snad se vám podaří dostat do pořadu i další chlapce z Warhorse *3* *3*
    • Ona ta debata o hodnotě firmy není úplně jednoduchá a pravdu měli z části oba. Podle Dana Vávry vyjadřuje souhrnná cena akcií hodnotu firmy a opravdu by to tak mělo být... teoreticky...aspoň to tak bylo kdysi vymyšleno. V reálu to funguje jen někdy. Takovej Enron měl úžasně hodnotně akcie ještě pár dnů před kolapsem a přitom to byla fikce.

      Pavel podle mě mluvil o tom, co se dnes běžně děje na burze. Cena akcií lítat bez jakéhokoliv reálného podnětu a můžeme jen těžko tvrdit, že hodnota firmy se během několika dnů zvedne/klesne i o desítky %. To je jen mánie, panika a záměrné spekulace. Hodnota firmy vyjádřená majetkem je furt stejná... akcie jsou hra. Přečtěte si něco o tom jak umí rozhodit cenu akcií automatizované obchodovací systémy, které podle mě jen parazitují na drobných výkyvech cen akcií, dál tyhle výkyvy zesilují a generují zisk z ničeho. Moc mi hlava nebere jakto, že je to legální.

      Ale Dan má zase pravdu v tom smyslu, že totálně neschopnou firmu, klidně i s hromadou majetku vyrábějící děravej šmejd, můžem těžko ohodnotit nominální hodnout aktiv (budovy/stroje/patenty..) pokud o její produkty není zájem. V tom případě by reálnou cenu firmy měly vyjadřovat akcie, o které by neměl být zájem a cena by měla jít do kopru.
      • Základně se rozlišuje tržní a účetní hodnota (o které Pavel nic neříkal, ale asi ji měl na mysli). Tržní je asi nejpřesnějším vyjádřením hodnoty firmy velikosti Nintenda a odvozuje se mimochodem také od účetní hodnoty. Právě Enron vykazoval špatně účetnictví a tedy i účetní hodnotu firmy, jehož důsledkem byl pád ceny akcií až na dno. Když 11. září 2001 vrazily letadla do dvojčat, tak s tím zároveň pohřbila hodně důkazů.

        Takže Dan měl samozřejmě pravdu - tržní hodnota Nintenda ukazuje, jak na tom Nintendo je, zajímavé je, že od ledna vyskočila cena Nintenda o nějakých 40% nahoru. O 60% hodnoty akcií musel Vávra přijít tím, že akcie asi koupil někdy před 3-4 rokama, kdy stály 35dolarů. :) http://finance.yahoo.com/echarts?s=NTDOY+Interactive#{%22range%22:%225y%22,%22allowChartStacking%22:true}
        • Vojta_Ilavsky
          Zrovna jsem se koukal na MSN finance a před pěti léty byla hodnota nintendo akcií zhruba stejná jako dnes, tzn. okolo 22$.
          • Je to tak, dnešní hodnota akcie byla dosažena naposled v 29 srpna 2011.
      • Ono ťažko povedať prečo p. Poláček reagoval zo začiatku tak podráždene. Asi ho vykoľajil, ten úvodný Danov "humor" (mňa by teda nasral na jeho mieste). Škoda, práve s tým Nintendom to môhol dať Danovi "vyžrať" ;).
    • To byla právě ta nádhera - každý díl stejná nabroušenost... Zavedl bych, že by vedle sebe měli takovy ty LARPovský molitanový meče... A kdyby spolu nesouhlasili - už by se řezali. Stejně už takhle je to přehlídka toho kolikrát řekne Bach za sebou Ty voe v jedné větě + ani si nesundá čepici v místnosti. A pak paradoxem zminí foglarovky *2*
  • Vávra ve formě. Poláčkova definice hodnoty firmy taky pobavila.
    • me ne. Ten typ co chce kecat do neceho, cemu nerozumi. Nevim proc ma potrebu se k tomu vyjadrovat
  • corfer
    Poláček teda v úvodu zářil. Po dlouhý době podcast, kam se dokopal i Dan Vávra a oni tam prdnou zrovna jeho, když má evidentně problém se všemi Vávrovými názory... To je sice v pořádku, ale mohl by se chovat trochu na úrovni a ne jako trapné pětileté děcko, které jakoby zázrakem nesouhlasí se vším, co říká Dan... A mohl by se také ve vysílání chovat jako v pořadu a neříkat za každou větou ,,vole"...
    • fallanga
      Mě se právě líbí, že tam dali Poláčka. Díky němu a Vávrovi to byl ten správný Fight Club.
    • C-BEAM
      naopak, jsem rád, že tam byla nějaká protiváha panu dokonalému.
      • Nevím, jestli si "pisálek" může dovolit argumentovat o pravdivosti historek o geniálním CEO něčím, co by mělo větší hodnotu oproti game designérovi... Neříkám, že to není možné, ale v tomto případě mi přijde, že je Vávra v bližším kontaktu s realitou...
        • ak to bol povodne hardcore programator z 80 rokov, tak tam musel byt nejaky abstak za kodovanim *1*
  • Kravicka
    vole Hruza ten zacatek vole se neda poslouchat vole *13*
  • Thorar
    vole voe vole voe :-) Petr byl docela nabroušenej, ale aspoň to byl po dlouhé době Fight Club *1*
  • Smutný by mohl s Vávrou pokecat o islámu *1*
    • ano, danovi by neuškodilo se trochu vzdělat od někoho kdo o islámu něco ví *3*
      • nekdo kdo neco vi o islamu ? treba Dr. Bill Warner ?
      • Keyz
        Spíše by ta debata ve FC by byla k ničemu...Také proč by tam měla být?

        Jinak to asi každý řeší z jiného pohledu a tam je jedno, zda se "vzděláš" v něčem navíc, když máš problém s "X" a to co se naučíš navíc, to "X" nijak nemění.
        Něco jako "Mám problém s obézními lidmi, protože zaberou prdelí více jak jednu sedačku". Tam je jedno, že budeš vědět info o tom jak se chovají, co to je za lidí, proč jsou obézní, že jsou ve skutečnosti klidní, že jsou nejméně agresivní atd... Nijak to nemění ten problém který řešíš a to, že zaberou prdelí více jak jednu sedačku a je to jejich problém, že jsou obézní.
        Tedy argument o tom, že více informací se vždy = lépe neplatí. Často tohle slyším jako "výhodu" nějakého znalce něčeho vs člověka který je v dané věci menší znalec: "Ty nevíš tohle". "Ty nejsi vzdělaný" a tím to zazdí a ukáže svojí nadřazenost. Typicky to začíná "Asi nevíte, že tohle je takto..."To je blbě, protože často ten člověk tyhle informace nepotřebuje. Něco jako když řeší nějaký primitivní zlomen. Potřebuješ znát vše o číslech, když je v tom zlomku nemáš? Ne. Stačí znát to co tam máš aby jsi to vyřešil. Stejně jako zde.

        Prostě to vypadá, že každý z těch dvou řeší něco jiného a je pro ně důležité něco jiného. Tedy i kdyby ta debata byla, tak sotva bude nějaký výsledek...
        • Mart9
          Tlusťoši jsou klidní a nejméně agresivní, protože se rychle zadýchají.
          • Keyz
            Dokonce jsem četl, že mají nejlepší sex, mají největší radost ze života (protože neřeší ideál krásy a módy)

            Je to sice super, ale je to jedno když řeším jen to, že jeho zadek je větší jak sedačka v autobuse :)
            Prostě, ne vždy je nutné znát všechny informace. Je třeba znát informace k tomu co řešíš. Jestli někomu vadí to, že mezi imigranty může být nějaký problematicky jedinec pak k tomu nepotřebuje nic" To je možné vždy. I kdyby imigrovalo 150 Slováků. Jestli to někdo řeší jinak, tak zase potřebuje jiné informace apod...

            Ale dohadovat se o tom, že já jsem mistr Arabista a žil jsem 15 let někde a = jsem větší borec je trapné. Jako si měřit péra. Někdy je to prostě zcela jedno a někdy to není. Třeba když řeší skutečně jen tu délku :)
            Něco jako zde: https://www.youtube.com/watch?v=Kil1qe-eMog *15*

            Tak mu to jeho vzdělání bylo naprosto na nic. Jasně, je lepší to mít než nemít ale vytahovat to tam, kde to je jedno je zbytečné.
            • ehm, nerozumím tomu co píšeš, nemá to hlavu ani patu. já jsem nemluvil o měření pér mezi borci, pouze o tom kdo je na co odborník... názor odborníka na téma, ve kterém se vyzná, má potom logicky nějakou váhu
    • Keyz
      *15*
      Jen to ne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit