Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • No jo, a jedinej kdo na tohle zase doplati je platici zakaznik, Cenega uz zavedla sluzbu Nobox. Takze si koupite krabicovku na Steam ale v krabici nemate kod na Steam ale kod na stranky Cenegy kde ho (samozrejme po registraci) zadate a az potom vam dojde na vas mail kod na steam. nevim co chteji docilit, kdyz ten kod z mailu muze pak kazdej stejne prodat, ale neni nad to koupit si hru a pak oblejzat ruzny stranky s registracema aby si clovek tu hru vubec zahral. Ja osobne si ted od Cenegy asi jen tak neco kupovat nebudu, protoze tohle uz je vrchol, radsi si zajdu na to g2a, kdyz uz na tom mam byt hur nez ti zlodeji, tak at to tak opravdu je.
  • http://www.zing.cz/novinky/32343/cenega-ma-system-ochrany-branici-masivnimu-preprodavani-kodu-z-krabicek
 • K těm podvodům s klíči.

  Však stačí udělat aby eshopy měli automaticky určité zabezpečení 3d secure apod. Pak tam nikdo nenakoupí jen tak balík klíčů na fake kartu.
  Další věc (a ta se divím, že není). Identifikace prodávajícího a nakupujícího. Je sice hezké, jak g2a je bazar ale není možné mít takové podmínky aby tam šlo prodávat kradené zboží a aby poté nešlo uplatit zákony na zloděje. g2a tomu úmyslně nahrává.

  Obojí snadné věci a pak to bude lepší. v EU je takový zákon věcí EU a v USA federální vlády. Tedy netřeba čekat na státy jak se dohodnou. Podvodné rusko je věc jiná...

  V dnešní době je snadné udělat identifikace, mít možnost rušit klíče po jednom apod. Však žijeme v IT věku.
  • A jak říkal Macura. Časové omezení.

   Primitivní fuknce kterou umí naprogramovat i školák. Počítač po čase vyřadí z databáze x klíčů a hotovo. Jen to chce mít snahu s tím něco dělat.
   • Toto je ale možné aplikovat na vlastní distribuční síť klíčů.
    Už to nelze aplikovat na Steam, kde není možnost zpětně blokovat samostatný klíč. Ale pouze jednu větev klíčů. Což sice je alespoň něco, ale má to háček - nelze definovat vlastní větev pro klíče. Je nutné si vybrat z již předdefinovaných (kterých je sice mnoho), ale ty větve by pak jednoho krásného dne byli vyčerpané.
    Nabízí se že se vygeneruje 1000 klíčů do větvě (youtubers) a po čase se vše blokuje - jelikož měli časové omezení - takto by člověk musel držet několik větví a ty postupně blokovat a pak obnovovat - šílená složitost a skoro nereálně neudělat chybu.
    Stačilo by jen kdyby Steam povolil vlastní větvě na klíče a vše by bylo vyřešeno...
    Nebo ideálně nastavovat u větve platnost klíče od jeho aktivace (je to jen pár řádků v kódu, ale bohužel v aplikaci Steamu... A jak je známo Valve se nikam moc nehrne a vše řeší roky než něco vůbec udělá public pro dev).
    PS: Vím o čem mluvím, máme vlastní hru na Steamu a ne nejsem Fiola ;)
    • Bohužel to nechtějí. Jiný důvod mě nenapadá.

     Navíc u takové mega firmy jako je Steam...Tam by snad mělo jí udělat i to, aby šel zablokovat každý klíč a měl jsi k tomu údaje. Identifikace kdo, kde to koupil atd.

     Udělat supr databázi není problém, když máš prachy. Google to má a další velká firmy.. Oracle testuje měsíce produkt než to pustí tomu kdo si to objednal a pak to jede. Stejně jako Cisco udělá za prachy síť kterou jinde nekoupíš a bude se o to starat jak má.
     Tady na to kašlou a kašlou. Bohužel pro lidi kteří dělají hry + pro zloděje.

     Proto nenakupuji na g2a. Nepodporuji zloděje. Je sice hezké, že mají prachy na sponzorování všeho ale pak je třeba se ptát, odkud se prachy berou. No a pak to sponzorování najednou není čisté a skvělé. Kdo by také chtěl za sponzora portál, který nahrává úmyslně zlodějům a nepomůže v jejich dopadení a odhalení. Viz jejich odpověď Punch Clubu....

     Kdo má tuhle firmu za sponzora, tak tohle sám podporuje *3* Do toho ta divná odpověď Bacha. Prý to není zločin porušit smlouvu....To je snad vitp? Ano je to zločin a firmy se klidně pro to soudí když je to porušení velké. tohle řeší právo, soud a trest. pro jednu hru to nikdo dělat nebude ale třeba jsou případy kdy eshop dal chybně cenu a pak se zákazník soudil....Od toho je soud. Jakmile poruším smlouvu a nenaplním penále které tam je, tak se firma může obrátit na potřebné orgány aby konaly a oni také konají a krajní případ je vězení.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit